Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   249 / 563
(#) kralikandras hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Áldott Karácsonyt kívánok mindenkinek!
(#) KissAttila válasza kralikandras hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Én is.
(#) Temela válasza kralikandras hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Legyen Békesség és Boldogság!
(#) Tubi56 hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Kellemes Békés Ünnepeket kívánok a fórumozó társaimnak és a moderátoroknak is!
(#) erdgab hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Boldog karácsonyt minden kedves fórumozónak és szeretteiknek!
(#) kissadam hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Kellemes Ünnepeket és jó szerelgetést mindenkinek!
(#) zozi83 hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!
(#) mpisti hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Boldog karácsonyt mindenkinek!
(#) Pety_ hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Boldog Új Évet minenkinek!
(#) Tubi56 hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
B:U:É:K Mindenkinek!
(#) Csölle hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
(#) illesoszkar hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
B,U,É,K Mindenkinek "boldoguljon mindenki ahogy tud" sajnos ez lesz a szlogen Oszkár
(#) vottokar hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Boldog Új Évet az inverteres fórum résztvevőinek!
Bár az újévi fogadalmakat nem illik elkiabálni, de remélem idén végre befejezem a Macimat! :hide:
(#) erdgab válasza vottokar hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Most mondjam,hogy már éppen ideje :hide:
(#) vottokar válasza erdgab hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Teljesen igazad van erdgab mester! :hide: Erősen igyekezni fogok..
Gyakorlatilag lassan fél éve a hővédelem felszerelésén, és az éles próbán kívül (+áramlimit beállítása) teljesen kész vagyok. De hogy én akkor egy pozitív hírt mondjak. Végre 2011 novemberében megszületett várva várt kisfiam. Ő köti most le minden időmet..
(#) erdgab válasza vottokar hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Őszinte örömmel gratulálok!
Legyen egészséges,leljétek örömötöket a kis jövevényben,most lett értelme életeteknek,minden más csak a sokadik helyen van.
(#) balazswo hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Talán nekem sem késő még újévi kívánságokat megtenni, így mindenkinek BUÉK!
A kérdésem az volna a (nálam biztosan) jóval tapasztaltabb hozzáértőknek, hogy ha a Maci hegesztőbe IRG4PC50U helyett IRG4PC50W típusú IGBT-t akarok beszerelni, akkor szükséges valamilyen más módosításokat végeznem? Rákerestem ez utóbbi típusra a fórumban, de nem igazán találtam olyan infót, amit használni tudtam volna. Jelenleg még beszerzés előtt állnak az IGBT-k. Az U-jelűből nincs készleten ahonnan rendelnék, csak UD-s, de az meg több, mint 250HUF-al drágább a W-nél és ha jól emlékszem, akkor annak a beépített diódájára jelenleg nincs is szükség. Alkalmas egyáltalán a W-s ebbe a hegesztőbe? Az U és a W adatlapját mellékeltem.
Köszönöm előre is a hasznos véleményeket!
(#) Tubi56 válasza vottokar hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Gratulálok! Nagyon jó egészséget mindannyiótoknak!
(#) kralikandras válasza vottokar hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Gratulálunk az egész csapat nevében!Sok örömötök legyen benne sok erőt a fölneveléséhez becsülettel.
(#) Tubi56 válasza balazswo hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Jó az IRG4PC50W is 2-2db , de a hűtőbordával ne spórolj és ne menj a frekivel 30-35KHz fölé ezekkel az IGBT-el
(#) vottokar válasza erdgab hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Köszönjük András fiammal együtt mindnyájatoknak a jókívánságokat.
Hát igen sok minden jelentősen megváltozott az elmúlt időben. Eddig fontos dolgok szinte jelentéktelenné váltak.
De hogy ON is legyek, azért tényleg szeretném befejezni a Macit. Sajnos most egykét kisebb projektet kellene befejeznem. De a nyüves PIC kifog rajtam....
(#) balazswo válasza Tubi56 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Köszi az infót! Valószínűleg ezeket fogom megrendelni.

Ha valaki tekercselte már a trafót, meg tudná mondani, hogy kb. hány kg huzal kell hozzá? Az istenért sem tudok beszerezni a közelben tekercselőhuzalt és ezt is rendelnem kell, de amilyen ára van, nem szeretnék fölöslegesen többet venni. Esetleg nincs valakinek annyi eladó, ami elég lenne a főtrafóhoz?
(#) Cavalier hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Maci-hoz nincs valakinek véletlenül EAGLE-ben rajza, nyákterve? Át szeretném rajzolni a saját alkatrészeimhez, ha lehet nem a nulláról kezdeném.
Ha nincs, akkor rajzolok egyet, aztán majd közzéteszem.
(#) Ge Lee válasza balazswo hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Idézet:
„Ha valaki tekercselte már a trafót, meg tudná mondani, hogy kb. hány kg huzal kell hozzá?”
Egy sem. Trafótól függően kb. 2,4-3,2 méter kell a primerhez, a szekunderhez meg fele annyi sem. Keress a közelben egy villanymotor tekercselőt, fog annyit adni. Vagy keress egy bontott TV-t és vedd le a képcsőről a lemágnesező tekercset, többnyire 0,4-es huzalból van, ami pont jó a sodrathoz. Az a jobb amelyik nem szigszalaggal van körbetekerve hanem műanyag csőben van, az olyan mint az új (a másik ragadni fog szétbontás után).
(#) erdgab válasza balazswo hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Ha tudsz szerezni közepes nagyságú mágneskapcsoló behúzótekercset 2 darabot éppen elég lesz a főtrafóhoz.
(#) balazswo válasza erdgab hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köszi a tippeket! Mostantól nyitott szemmel járok, hátha találok ilyen tekercseket valahol.
(#) imre.beres válasza erdgab hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok
Tudok huzalt szerezni a következő adatokkal:1160X0,03, vagy 400 litz x 0,05 mm.Utóbbinak van egy extra selyem szigetelése, míg az előzőnek teflon. Ebből a kettőből melyiket érdemes megvenni, melyik jó (jobb)?
(#) szell69 hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni,hogy a csatolmányba szereplő AWI hegesztő alkalmas-e alu hegesztésére?
(#) mpisti válasza szell69 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ezek közül egyik sem váltóáramú kimenetű, tehát csupasz huzalt egyikkel sem lehet elhegeszteni. De bevonatos pálcát és védőgázt használva működik a dolog.
(#) Cavalier hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
MACI-hoz meghajtó trafót csinálnék. Kétkamrás csévetesttel van EE-20 ferritem. Csinált valaki már ilyennel sikeresen? Vagy maradjak az eredeti megoldásnál, sima csévetest, tekercsek egymáson?
Következő: »»   249 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem