Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztőgép javítása
 
Témaindító: Szentgyörgyi Lajos, idő: Nov 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 27
(#) TRACONIC hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Termeszetesen nem kell ilyen szeles intervallumban szabalyozni. Mar 20-30V, kozott eleg is lenne,es erre kerestem a legjobb megoldasokat.
Inkabb ipari gepeken mar jol bevalt szabalyzas erdekelne.
Jo CO hegeszto nem veletlenul oly draga.
Koszonom a hozzszolasokat.
(#) TRACONIC hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Kedves, Mpisti!
Az emlitett SCH 250es gepben is alkalmazott tranzduktoros szabalyzasrol szeretnek segitseget kerni.
Eddig csak annyit tudok,hogy egyenarammal szabalyozzak a vasmag elomagnesesseget.
Viszont ennek a technikai megvalositasarol nem talaltam szakirodalmat.Ha veszunk egy vasmagot es azon van ket tekercs mely kozul az egyik allando magneses mezot hoz letre akkor a valtakozo arammal gerjesztett tekercs pulzalo magneses tere vagy csokkenti,vagy noveli a fluxust.Na meg mi van az indukcioval?
Hisz az elomagneses tekercsben a valtakozo feszultsegu tekercs hatasara feszultsegnek kell keletkeznie.
Koszonom:T.Tibor
(#) erbe válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Inkább ne próbálkozz vele!
A transzduktoros szabályzás iszonyatos vas és rézmennyiséget kíván. Ezek a gépek 200-400 kg körüli súlyúak voltak. Normál trafó fokozatkapcsolással azonos hegesztőáramra kb. 1/3-1/4 súlyú és méretű. De már készítettem sokkal kisebbet is.
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Nem egészen olyan kialakítású a trafó, amilyenre te gondolsz. Én valamikor a '80-as évek közepén csináltam egy trafót ezzel a szabályozási módszerrel, gyönyörűen működött is, de az addig 40kg-os trafó 70kg-osra hízott, az egyenáramú szabályzónak köszönhetően. A módszer lényege, hogy a vasmag 2+1
oszlopos.az egyik szélső a primer,a középső a szekunder,a másik szélső az egyenáramú tekercs oszlopa. Ez általában kisebb vaskeresztmetszetű.Ha az egyenáramú oszlopon minimális gerjesztés van,akkor az erővonalak egy része ezen az oszlopon záródik,tehát a primer által létrehozott gerjesztés egy része a szekunder vasmagon keresztül záródik,egy része a sönt vasmagon. Ha növeljük az egyenáramú gerjesztést,akkor az állandó előmágnesezés hatására az erővonalak kiszorulnak a sönt vasmagból,és a szekunder vasmagján keresztül záródnak,tehát növekszik a szekunder áram. Egyébként a KND 350-500-as AWI gépek áramszabályozása is ezen az elven működik. Az egyenáramú tekerccsel párhuzamosan van egy 100ohm 300W-os ellenállás, ez eszi meg az indukálódott feszültséget ,ha nincs egyenáramú gerjesztés. Még annyit talán, az egyenáramú tekercs vasa légréssel(2-5mm)van a másik vasmaghoz illesztve, így kevésbé tud érvényesülni a primer gerjesztés hatása az egyenárammal gerjesztett vasban.
(#) TRACONIC hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Az biztos,hogy ez az SCH 250-es gep nem konnyu.
Kb 5oookg.
Ezert is szeretnem mar beuzemelni a traconic gepet,ami ugy 50 kg lehet.
Viszont az SCH-hoz van egy Nemet CO2 adapter ami vegtelen egyszeru.Semmi elektronika,csak harom rele ami vezerli az egeszet.Ez a gep igy egyutt veri az atlagos uj CO2 gepeket.Csak a mozgathatosag ami a problema.
Valaki ismer estleg inverteres alpu CO2 hegesztogepet?
Avagy egyaltalan tudja-e a szukseges parametereket biztositani az inverter?
Mindenkinek a legjobbakat!
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Az inverteres Co gép is tudja azt,amit a trafós társai-sőt.
Az SCH250 súlyánál kissé elszámoltad magad, kb.200-220kg körül van a súlya előtoló nélkül. A legegyszerűbb német előtoló a Mansfeld MSG 2 volt. 2 relé 1 kondi, 2 ellenállás és egy 60ohm 100W-os poti + a gázszelep.
(#) TRACONIC válasza mpisti hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Kedves,mpisti!

Orulok,hogy ennyire ismered ezeket a regebbi szerkezeteket.
Segithetnel a Mansfeld MSG60\S3D elotolo adapter eletrekelteseben.Talan a relesnel is jobban mukodne!
Ide valami kartya kellene ,hianyzik belole.
Kapcsolasi rajz is segitene.

Koszonom a valaszodat!
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Az MSG60-ban ugyan az a motor van,mint az MSG2-ben Ha van MSG2-es tolód, akkor az MSG60-al ne bajlódj, a 2-es sokkal jobb. Én az MSG60-as tolókat át szoktam alakítani,mert a sok relé a szabályzókártyán csak problémát okozott. De ha neked kell a rajza,akkor nézd meg a szabályzókártya típusát,és ha az adott típusról van rajzom, akkor küldöm. De a legjobb egy fotó lenne,mert ezeket a tolókat vagy 4-5 féle csatlakozóval szerelt szabályzóval gyártották. Mindegyiknek más volt a bekötése és a kapcsolási rajza sem hasonlít egyik a másikra.
(#) TRACONIC válasza mpisti hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
En is inkabb valamifele atalakitasra gondoltam,de mivel nem ismertem a hatteret hagytam.
Na meg mukodik az MSG2-es.
Sajnos ezeket a gepeket mar kevesen ismerik.
A szervizesek meg szakmai feltekenyek.
Meg is ertem a mai vilagban!
Halas vagyok neked,hogy megosztod az ismereteidet a forumozokkal.
Koszi!
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Szívesen teszem. Szükség esetén csak úgy várhatok el mástól segítséget,ha magam se szűkölködök ebben.
A szakmai féltékenységről meg csak annyit,hogy aki sajátjának gondolja a birtokában levő információt és azt nem hajlandó megosztani azzal,aki éppen rá van szorulva, azt én szűklátókörű irigy embernek tartom.
(#) mpisti válasza TRACONIC hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
A mellékletben az MSG2 és az MSG60-3B rajza. A "D" nem tudom miben különbözik a "B"-től,de utánanézek,és akkor leírom a különbséget.
(#) tAB válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
A témaindítóhoz hasonlóan én is rajzot keresnék a TIP Tronic Profi MIG 140 géphez, viszont a relés verzióhoz.
(#) tAB válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Köszi, ezt megtaláltam én is, de ez a triakos verzió. Mint írtam, nekem a relés változathoz kellene rajz.
(#) veszim hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Lenne egy problémám. Van egy ELIN típusú 200a-os, 3 fázisú CO gépem, az a tünete hogy a 6 fokozatból a 3. fokozaton szépen hegeszt, de hogyha feljebb állítom akkor úgy kezd dolgozni minthogyha váltóárammal menne, húz ívet de szaggatva és persze csúnyán is hegeszt. Lehetne arra visszavezetni hogy volt szervizben és kicserélték az egyik diódáját de más típusút tettek bele,még a hűtőbordákat is szétbarmolták miatta, a képen is látszik,persze lehet hogy más az oka de nem az én szakterületem,csak az okát keresném. A válaszokat előre is köszönöm
(#) Lackóó101 hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok !

Nem rég vettem egy Aweico Easycraft 150-es típusú co gépet, de sajnos nem működik megfelelően. Azt írja a gép a használati utasításban, hogy 6 és 8 mm-es lemezig lehet vele hegesztést végezni, de az a baj, hogy ezzel a géppel még a 2-es lemezt sem lehet meghegeszteni rendesen. Olyan mintha nem adná le a megfelelő feszültséget. Nagy nehezen sikerül szépen beállítani a huzalelőtolást, a hangja is megfelelőnek mondható, de körülbelül 2 cm-nyi varrat lehúzása után elkezd pattogni és nem ég be rendesen az anyagba. A gáz rendben van, mert van egy gázterelő végére helyezhető gázmérő ketyerém és jó adatot mutat. Ha esetleg valaki rendelkezik ilyen géppel, és tudja mi lehet a problémája, vagy csak van valami ötlete, akkor nagyon hálás lennék ha ezt megosztaná velem. Olyan emberek válaszát is várom akik ilyen géppel rendelkeznek és náluk jól működik.

Előre is köszönöm.
(#) Pisti22 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

tip tronic 140 es co hegesztöm van és
szeretnék hozzá venni elotolo motort
hol kapható?
(#) Pisti22 válasza tAB hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
elö tolo motort nem tudsz hozá szerezni?
(#) Mate78 hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok,

TRACONIC 160 (Trakis gyártmány) CO hegesztő gépen meghibásodott a tolómotor vezérlés.A képen látható vezérlő panel van benne.Van valakinek rajza hozzá?
Ezt a fajtát nem találtam meg neten.
Előre is köszi.

IMG_0147.jpg
    
(#) GTO hozzászólása Nov 29, 2011 / 1
 
Üdv mindenkinek volna egy Einhell CEN 140 hegesztötrafo és álandoan leold a höleoldo milyen okai lehetnek van benne ventilátor egy idelye még jo is volt de multkor nyomatam 140a al és azzota nagyon hamar le old mi lehet a gond kösz elöreis.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia!
Elöször nézd meg a hütöbordára szerelt vezérelt egyenirányítókat.
Ha jók, utána kell a többi félvezetöt vizsgálni.
Jo munkát,jó keresgélést.
(#) Gyurka2 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni! Viszék KND350/M tipusu iv/co hegesztorol keresek kepet/kepeket ill rajzot v gepkonyvet. mailomra kernem mert sajnos ritkan vok gep elott. elore is koszonom aki segit! bubuska2@t-online.hu
(#) mpisti válasza Gyurka2 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A KND 350 egy AC/DC AWI és elektródás gép. Co üzemmódra alkalmatlan.
(#) Gyurka2 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Van hozza huzaltolo is,es hegesztunk is vele,csak nem tudom a bealitasokat rajta.
(#) klenósanyi válasza Gyurka2 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha megtudod a beállításokat, légyszives tedd közzé. Ezt a gépet szvsz. még a NASA-nak sem lenne könnyű CO2 üzemmódra bírni. / mpisti megmondta a "frankót", hallgass rá/
(#) Gyurka2 válasza klenósanyi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Na majd csinalok kepet. Majdnem ilyen.
(#) klenósanyi válasza Gyurka2 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha csak nekem szánod a képet, nem szükséges. Nekem is van KND 350-es gépem. Ha hegesztetek róla CO2-vel, akkor az nem KND 350-es.
Üdv.: sanyi
(#) Gyurka2 válasza klenósanyi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ertem. Hat a tipus tablan pedig ez van KND350/M. A te geped milyen,van keped rola?
(#) klenósanyi válasza Gyurka2 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nincs képem róla. A gép bevont elektródához és awi -hoz készült, ahogyan mpisti is leírta az előbb. Ne nekem higgy, hanem neki. Régi motoros /nem is akármilyen/ a szakmában.
(#) Gyurka2 válasza klenósanyi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Vagom. Es ezert kertem a segitseget.
(#) klenósanyi válasza Gyurka2 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A google talál róla képet, csak valamiért nem tudom ide beilleszteni. Ezeken a képeken olyanok, mint az enyém.
Következő: »»   5 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem