Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1309 / 2208
(#) pucuka válasza saraha hozzászólására (») Jan 27, 2012
Én még kicserélném azt a 4 db GD7C diódát is valami Si diódára, vagy Greatz -re. Azok nem szoktak valami egyformák lenni, az is okozhat brummot, a keresztmoduláció matt.
(#) rhesus23 hozzászólása Jan 27, 2012
Segítségre lenne szükségem!

Ezt a kapcsolást tervezem megépíteni. A kimenők és hálózati trafók már megvannak, az alkatrészek zöme már úton van, de bajban vagyok táp nagyfeszültségű kondijaival. Honnan tudnék 500V feletti kondikat rendelni? Néztem az elektroncső.hu-n, de ott A Mundorfoknál (TubeCap) Non Pol felirat van. Ez jó csöves tápba? Sajnos egy kicsit túl van árazva, de nem találtam olcsóbb megoldást. Várom a véleményeket vagy az ötleteket esetleg más forrásról.
(#) gkari válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Vegyél 2x akkora kapacitású elkókat -picit nagyobb,mint felefesz.-re-ezeket páronként sorbakötni, mindegyikkel párhuzamosan ráakasztani pl. 250Kohmot, töredék költséggel megoldható!
Ha nem félkövérrel írtad volna, ugyanúgy érthető lett volna!
(#) rhesus23 válasza gkari hozzászólására (») Jan 27, 2012
Erre a sorba kötős megoldásra is gondoltam már, de azért is írtam hátha van valakinek esetleg jobb (olcsóbb) beszerzési forrása. A félkövért a linknek szántam, de javítottam...
(#) Imi65 válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Az a baj, hogy a kondenzátorgyártók az 500V-os határt megközelítve szinte falba ütköznek, és nem nagyon tudják a feszültséget tovább emelni (még ez is igen nagy, a 450V még inkább megy). A legtöbb gyári készülékben is alkalmazzák a módszert, melyeknél a feszültség ezt megkívánja (pl. 807-es végcső esetében).
(#) fater0827 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Üdv Imi65
Egy Link Ecc23 = 12AX7 Cső .Ebben a topikban linkeltem már (vagy 1000 cső) adatoldalt ,azért az már sok típus ,több gyártó .
Üdv János
(#) pucuka válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Ez valószínűleg elírás. Ha ECC23 lenne, akkor nem novál foglalatú lenne, hanem loktál, ahogy az összes XX(X)2x, huszas sorozatú cső. A Telefunken dobozon rajta is van, hogy ECC83, ami 80 .as sorozatú, ami az európai számozási rendszerben novál foglalatot jelent.
(#) fater0827 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Üdv Imi65
Azért található nagyfeszültségű kondi mikrósütő ,kondenzátor .
Ebben a nagy világban ("nett") minden van .
Igaz ebből sok kell.
Üdv János

00602.jpg
    
(#) pucuka válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Viszont nem is elektrolit kondi.
(#) bakos13gab válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Ez a sorbakötős teljesen jó megoldás. A mostani erősítőmben 900V az anódfeszültség. Erre van rárakva 3db 47µF/400V elko sorbakötve, méghozzá úgy, hogy egy 3*220K-s osztóláncon van. Ezzel a bleeder is egycsapásra megvan, a kondikon azonos a fesz. Teljesen csendes az erősítő ezzel a felállással (eredő ugye 16µF körül), más jellegű szűrés nincs a végfokon és két AZ4 végzi az egyenirányítást. Nagy fesznél nem kell akkora kapacitás. Hát a mikrosűtő kondi is jó lehet (meg kell próbálni esetleg méh telepen vagy lakossági hulladékudvarban keresni. 2000Vdc-nél nem is kell olyan sok belőle.
(#) bakos13gab válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 27, 2012
Azért az a 200$ elég meredek 3db ECC83-asért, még ha Telefunkenek is.
(#) fater0827 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 28, 2012
Üdv bakos13gab
A #1137770 Hsz linkeltem oldalt 950 cső adat pdf formában található .Nem az ára miatt írom írtam ill linkeltem , a nett ajánlotta ecc23 stb keresgélek és megosztom .Most találtam 2500 W-os erősítőt magnettronnal ,de rajzot nem közölte .
Üdv János
(#) bakos13gab válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 28, 2012
Gondoltam, hogy nem az ára miatt, csak meglepett, de persze vannak drága holmik is.
Erősítő magnetronnal? Érdekesen hangzik. Az ilyen ketyere buli közben igazán felpezsdítheti a vérét az embernek.
(#) fater0827 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 28, 2012
Üdv bakos13gab
:google: Beírod elektron tube , nálam 2500W .....
Igazad van abban , hogy sugárzás . De radar állomás a mai napig van és ott az antennán 2-3 GHz rohangál .
[/OFF]Egy nagyon pihent ismerősöm betett hangyát a mikróba pohárba , bekapcsolás után a hangya az futott , pár perc multán élve kiöntötte az udvarra kényelmesen elment útjára .[OFF] Az ember nagyon érzékeny mindenre . Ja Zöldek itt nincsenek ? remélem!.
Üdv János
(#) fater0827 hozzászólása Jan 28, 2012
Üdv mindenki
Találtam oldalt sok csöves erősítő rajzzal trióda
Üdv János
(#) bakos13gab válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 28, 2012
A radar az igaz. De nem hiszem, ha örülnél ha zenehallgatás közben ott forogna a szobádban.
Itt a kerületben azért majréznak, hogy a mobiltorony a szomszéd ház tetejéről feléjük irányul, pedig van 30-40 méterre. Talán ha árnyékolod a csöveket, de én tuti nem fogom kipróbálni (megnéni, meghallgatni viszont igen).
(#) pucuka válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 28, 2012
A magnetron nem erősítő, hanem csak rezgéskeltő. A rajzot meg azért nem közölt, mert ez egy roppant egyszerű kapcsolás, megkapja a fűtést, az anódfeszt, meg a megfelelő mágneses teret, és a hullámvezető csonkon dűl ki a nagyfreki.
(#) saraha válasza pucuka hozzászólására (») Jan 28, 2012
Szia.Nem hittem volna,hogy ekkora meglepetésben lesz részem.Most már tudom miért istenítik itt a csöves erősítőket.Kicseréltem a kondikat és a diódákat újakra és megmondom őszintén leültem a meglepetéstől a brumm is eltűnt.Csodálatos mire képesek ezek a vacak csövek meg pár darab jó régi alkatrész.Nagyban megy az összehasonlítás a többi félvezetős erősítőmmel.Eddig viszi a pálmát azzal az 5-6W-jával .
(#) pucuka válasza saraha hozzászólására (») Jan 28, 2012
Vacak csövek? Majd 100 éve fejlesztett technológia.
Ha a megfelelő célra készített csöveket használod a megfelelő módon, akkor nem ér nagy meglepetés. A cső nem egy "hővezérelt" alkatrész, bár ezért a hatásfokkal kell fizetni. Egy átlagos szobába jó hangdobozokkal bőven elegendő az a 5 - 6 W.
(#) saraha válasza pucuka hozzászólására (») Jan 28, 2012
Rettenetes egy hatásfoka van az biztos ,mert 0,3-0,4 ampert vesz fel a hálózatból,aztán ez még csak mono.
(#) Imi65 válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 28, 2012
Szia Fater!
Azon a linken, amit küldtél, elcseszték a csőszámozást! A Wiki a következőket mondja:"12AX7 (also known as ECC83)"
Tehát, erősen úgy néz ki, hogy a 8-as helyett 2-est írtak. Erre utal a mellékletben elhelyezett Csőatlasz oldal is, az ECC2X cső nem található meg benne.

ECC2X.JPG
    
(#) anubis hozzászólása Jan 29, 2012
Szevasztok kollégák

Nem vagyok aktív nagy fórumozó inkább csak olvasgatni szoktam. De most beszámolok egy kis csöves végfokról ami nemsokára megépül a kezeim között. A végfok nem különleges mert már mások is megépítették itt. Ez nem más mint CHZ kolléga PCL86 PP erősítője. Összeállt az alkatrész mennyiség megvannak a tervek és a dobozolás is alakul. Lesz varázsszemes kivezérlésjelző és anódkésleltetés is. Teszek ide pár képet ízelítőnek hátha más is felfigyel erre a kis csöves okosságra.
(#) anubis hozzászólása Jan 29, 2012
Még pár kép ide és ha megszólal illetve összeáll majd jelentkezem.
Ja ez az első csövesem csak szólok
(#) anubis hozzászólása Jan 29, 2012
még kettőt találtam
(#) bakos13gab válasza anubis hozzászólására (») Jan 29, 2012
A trafótakaró lemezen az a bemélyedés milyen célt szolgál?
(#) anubis válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 29, 2012
Szia

Ez egy gyári 3 fázisú tehát 3X24 volt 40 amperes tápegység takaró lemeze volt. Ott sorkapcsok voltak. De én ide egy gravírozott megvilágított üveget teszek. Bár még csak terv.
(#) CIROKL válasza anubis hozzászólására (») Jan 29, 2012
Szépen alakul de volna egy kérdésem , ezen a képen látható elrendezés szerint szeretnéd a trafókat , akkor lehet gondod lesz , túl közel lesznek egymáshoz .
A kimenő trafók ismerősnek tünnek vagy csak hasonlít arra amire gondolok .
(#) anubis válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 29, 2012
Szia Laci

Igen így szeretném a trafókat. De remek a megvilágításod, mert nem tudom hogy mennyit befolyásol a hangon ez a közelség. De utánajárok. Ez az a trafó amire gondolsz.
(#) FordPrefect válasza anubis hozzászólására (») Jan 30, 2012
Már nekem is van belőle két pár..
(#) anubis válasza FordPrefect hozzászólására (») Jan 30, 2012
Miből is van neked két pár? Mert nem egyértelmű. A pcl csövekre gondolsz mint nálam a tartalék garnitúra?
Következő: »»   1309 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem