Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   46 / 360
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok

Készíteni szeretnék egy futófényt.
De a futását kellene szabályozzam, a gyorsítás és a lassítás gombokkal, egy intervallumon belül.
Egy darabig megoldottam, azt itt megmutatnám.
De tovább nem jövök rá a megoldásra..
Valaki segítsen
(#) kokozo válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia! Én másként csinálnám..
Szerintem a késleltetést meg kellene szorozni legalább 100-al, hogy értelmezhető legyen szemmel is a változás, mert ilyen gyors villogást a szem folyamatos világításnak érzékel.
(#) kaqkk válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A késleltetés helyére tegyél be egy többirányú elágazást amiben van mondjuk 10 féle késleltetés , és a gombokkal fel le lépteted az elágaz változójának értékét .
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Azt tudom, direkt akarattal adtam neki ilyen nagy sebességet.
Azért irtam hogy a lassítás csak egy intervallumon belöl történjen...
(#) kaqkk válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Valami ilyesmire gondoltam (persze az időzítéseket majd beállítod ) És a gombkezelés is csak példa

Flowcode1.fcf
    
(#) kokozo válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ilyen nagy sebességeknél 1 gombnyomást többször is érzékelni fog és többször is számolja majd amit lehet meg kellene oldani még az elején egy pergésmentesítéssel.
A számítási négyzetbe ird be hogy kesleltetes=kesleltetes+1
és kesleltetes=kesleltetes-1
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Grr nem megy

Ugy kellene hogy az értékeket többször is lehessen variálni, lépcsőzetesen...
(#) kokozo válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Az a baj ezzel hogy amíg a ledek villogtatása folyik nem figyeli a gombokat.. Ha azt szeretnéd hogy menet közbe azt is figyelje akkor be kell iktatni egy TMR0 megszakítást és a gombok figyelését beletenni abba a makroba.
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
NEm a módosítás a lényeg, hanem a folyamatos világításon van a hangsuly.
Tulajdonképpen egy DMX 512 es vezérlésü, fényt szeretnék összerakni.
Ami 8 egységből áll, egységenként 4 szinnel RGBY. Tudom ez 32 ledet jelent, és ehez nagyon gyorsan kell a portokat szkennelni, épp azt próbálom egyelőre megvalósítani, hogy egy szin olyan gyorsan lefusson , hogy azt folyamatos csíknak lehessen látni, aztán próbálok rámenni a másik 3 szinre is, és majd komplikálódik...
(#) kokozo válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Elég nagy kihívás lesz.. a dmx vezérlőtől kapsz 32 értéket amit egyenként kell dimmerelve 0-255-ig kapcsolgatni attól függ melyik milyen értéket kapott amihez már tényleg kell a tmr0.. és egy dimmerelés változó, ezek után jön a még nagyobb kihívás kiolvasni a dmx512 értékeit a kódkapcsoló alapján.
(#) Gyuresz válasza kokozo hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Utánnanéztem, több helyen is, ha jól értelmeztem a protokoll, az maga rs485 , az időzítésekkel, a byte-kkal lesz bajom, hogy a cimzésektől meg tudjam különböztetni.a dimmer értékeket. Még az sem biztos hogy a 16F877 es a megfelelő a célra.
Egyelőre annak is örülnék ha 4 értékkel sikeresen tudnék dolgozni.
itt a link
http://www.theater-technisch-lab.nl/framnpro.htm
(#) kokozo válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Itt egy példa a 4 csatorna dimmerelésére. Elvileg ez 20MHz-s kvarc esetén 19531,250Hz-el megy, és ezt kell 255 -el elosztani a dmx 255 lépéses vezérlése miatt (ekkora a dmx 1 csatornájának a felbontása) ez kb 76 Hz el villogtatja a ledeket 4 sávon egyszerre, ami elvileg 32 re is bővíthető ugyanilyen sebesség mellett.

dimmer.fcf
    
(#) Gyuresz válasza kokozo hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Eztt most te írtad vagy valaki korábbi munkája?
Jó hamar összedobtad
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Belezavarodtam...
Tudtommal ha egy csatorna vak vagyis 0 a dmx értéke azt is átszkenneli nem?
(#) kokozo válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Átszkenneli de 0 kimenetet ad. Sima pwm-el szabályozza a ledek fényerejét255 lépésben akár.
(#) kokozo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A multiplex nem fontos csak legyen meg a 32 csatorna, és a 256 lépéses fényerőszabályozás.. Multiplex max azért lenne jó, hogy ne legyen 32 láb elhasználva. Bár nem tudom milyen fényhez kell 32 csatorna, amikor a legbonyolultabb szkennereknek is elég maximum 10.
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Igen jól értelmezed, egy 8 modulos futófényt akarok összerakni, egységenkent 4 szinnel, piros, sárga, zöld, kék. Vagyis a készülék kivülről nézve 8 "lámpás" de mivel minden egyes "lámpa" 4 színű, így lessz 32 a végösszeg.
A fényerő szabályzás csatornánként 0-255 lépés a standard DMX szabványt szeretném lekövetni.
És igen multiplexelve szeretnem, ami 8x4 vagy, 4x4 de ebben az esetben polariást is váltok a mátrixban, első 16 után megfordul a polaritás a kimeneteken, lábsporlás szempontjából.
Én sem találkoztam a pro világítás világába max csak 13 csatornás fénnyel.
Az elképzelés az ,hogy hosszú távon lehessen 1 készülékkel futófényt létrehozni, ne kelljen egy tucat lámpát venni...
(#) Gyuresz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
HEHE
Főleg hogy full amatőr vagyok !!!!
(#) Gyuresz hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Azon gondolkodtam, mivel nekem a végeredmény a lényeg, mi történne akkor ha mondjuk 4 külőnálló ic-t használnék , vagzis akko egy modulban csak 8 led kerülne ki, pwm-re, és a modulon belől tolnám el az ic-k címzéset nyolcal, ha másképp nem megy ez is egy járható út nem?
És akkor kevesebb az esélye hogy vibrálni fog a fény, meg kissebb pic-et is használhatok.
(#) vilmosd válasza Gyuresz hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Esetleg hasznalhatnad a MCHP MCP23xxx I/O bovitoket. Van 8, 16 csatornas, I2C es SPI buszos. MCHP I/O expanders. Gndolom Flowcodeban is van lehetoseg I2C es SPI kezelesre. Egy 16-os elvihet ugye 16 LED-et, tehat 2 IC-vel megvan a 32 LED meghajtasa. a CHPCD listan 3-400 jo magyar forint korul van az aruk.
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Akkor meg mit kell tobbet beszelni? Ott a megoldas.
(#) kkrisz75 válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Értem én amit mondasz de egy 30 fogas kerékről hogyan veszek le 1 db jelet?

Ott 30 jel jön be egy körbeforduláskor.
Ahhoz kellene még 1 jeladó és egy kiálló csavar amit egy indukciós jeladó figyel(Ami a legolcsóbb felicia jeladó is 5-6000). nem beszélve a lendkerék egyensúlyozottságáról ami egy ekkora súlynál a simson kicsi lendkerék tömegét jócskán eltolja. (Autón észre sem vehető)

Mivel ez száraz tiszta helyen van egy optokapuval tudnám számoltatni a jeleket. Ami 2-300Ft.

Na majd kiderül. Most megrajzolom a nyákot, mind a két verzióra, összerakom, aztán próbálok üresen a kocsi jeladójával.
(#) dudzsi válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Igazad van, hogy macerás dolog amit irtam. Bár ahogy irtad egy ortoval is lehet egy jelet nézni. Nem kell indukcios. Az tény hogy lehet hogy kell egy kis átalakitás. De igazábol a puding probája az evés. Kiderül majd hogy birja e a pic. majd ird le mire jutottál.
(#) Kovabe hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy van e lehetöség feltételes elágazásnál "vagy" változot beirni??
(#) Kovabe válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Ok hülye kérdés cask nem láttam a fátol az erdöt
(#) Gyuresz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Házt ez így mint szép és jó, de pl milyen ic- t használ, pic- et , valahogy nem talál azzal az adatlappal amivel én összenéztem...
A másik, én nekem 4 színre van szükségem...
Lehet az lessz, hogy 4 ic mindegyik 8 kimenettel, és a belső címzésük eltolva mindig nyolcal...
Hja és DMX 512 es vezérlés kell, amit adtál rajzot ott nem igazán jöttem rá mivel vezérlik...
Lehet csak figyel,metlen vagyok?
(#) Kovabe hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok lehet hogy hülye kérdés de hogy lehet megcsinálni egy olyan kapcsolást ahol van egy pl. kty81-120 szenzor és mellette az van 2 nyomogombom amivel változtatom a kapcsolási hömérsékletet, esetleg LCD-n kiirni az érzékelt és beállított hömérsékletet?
Sajnos nagyon kezdö vagyok de szeretnék egy ilyen projektet mert kéne a füttésembe, és ha valaki egy jó kapcsolásirajzot is tudna adni az megköszönném.
Tudom hogy végig kéne olvasnom az egész topicot de most van hideg és türelmetlen is vagyok.
Üdv Kovács
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia! Én a te helyedben keresnék egy komplett működő áramkört amihez meg van minden 1 helyen (program, kapcsolási rajz, nyákterv), mert ha még 1 kapcsolási rajzot se tudsz megrajzolni sose lesz kész, főleg nem akkor ha még türelmed sincs. Mellesleg 3-4 szer volt már ebben a topikban hőfokszabályozásról szó több féle szenzorral. Egy nagyon egyszerű programot azért felteszek segítségnek, ebben elvileg minden benne van ami neked kellett csak ki kell finomítanod a saját igényeid alapján.

homero.fcf
    
(#) Kovabe válasza kokozo hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Köszönöm szépen, tökéletes pomt erre van szükségem. A kapcsolásirajz azért kellene mert nem vágom teljesen a PIC bekötését föleg ilyen változokkal. A türelmem pedig arra vonatkozik hogy végigolvassam a forumot mert szeretném mihamarabb elkésziteni. Van egy alap kapcsolásom csak még ez a höfok kapcsolás hiányzott belölle. Különben egy komplex vezérlés ami tudja ezt amit szeretnék felépiteni az kb.160eFt körül van. Most csináltam egy komparátoros harmatpontérzékelő kapcsolást (gyári 50eFt amit csináltam 2500Ft) tehát van különbség.
Mégegyszer köszönet a programért
(#) kokozo válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia! Milyen picel szeretnéd csinálni? Esetleg lesz még bővítve mással is? Mennyire legyen pontos? elég fokra pontos vagy fél fokra esetleg még kisebb felbontás kell?
Következő: »»   46 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem