Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   4 / 43
(#) sound.man válasza norbiika hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Jellegzetes mnc hiba hogy nagyon lágy a felfüggesztés ahogy én tapasztaltam...... Kisseb erősítőknél is teljesen kileng a hangszóró miközbe a tekercs még bírná a hajtást.... Neked szerintem ugyan ez a gondod...Mit tehetsz ellene halkabban hallgatod Nekem ez a véleményem... A magas az azért is recseghet amúgy ha már az erősítő nem bírja és elkezd torzítani...
(#) norbiika hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
Kösz a válaszokat. És ezen akkor javítani nem lehet? Végülis 1 hónapja vettem ez még garanciás elvileg akkor vissza kéne cserélniük nem?? Megpróbálok tenni valamit. És mégegyszer kösz a válaszokat. Még lehet fogok kérdezni!!
(#) sound.man válasza norbiika hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Nem fogják visszavenni a garanciára mert nincs semmi baja..... Vegyél szerintem egy nagyobb hangszórót mást nem tudsz tenni vele.... Amúgy biztos hogy nem az erősítőd torzít be?? Amiko elkezd recsegni akko mennyire jár ki a hangszóró?
(#) Kovidivi válasza norbiika hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
milyen dobozban van a hangszóró? reflexben? mert ha igen, próbáld meg zártban, az segít egy kicsit a lágy felfüggesztésű hangszórókon.
(#) sound.man válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Amúgy szerintem nem is ládába vannak mert ezek a hangszórók a kalaptartóba szokták tenni....
(#) Kovidivi válasza sound.man hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
ok.ezt nem tudtam. viszont, ha építesz egy dobozt a hangszóró alá (a kalaptartó alá), és légmentesen lezárod,akkor kapsz egy kis csillapítást ,amivel sztem észrevehetően nem fog akkorát kimozdulni a hangszóró,tehát nagyobb terhelést is el fog bírni. sztem.
(#) norbiika válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Hali!!

Ez egy ovál 3 utas hangszóró. Az autómban nincs erősítő csak a fejegység meg hátul ez a 3 utas hangszóró. Nekem is már mondták hogy kell 1 erősítő az autóba hogy hangosabban is jól szoljon de ezt nem értem?? Tudjátok hogy 50 ig lehet felvenni a hangerőt az autóba és ez kb 24-25 nél kezd recsegni de csak akkor ha a magas és a mély is egyszerre szól külön külön naon fasza. a mély pedig eléggé kileng ilyenkor. Remélem mindenkinek adtam 1 pici választ !! De megint várom őket!!
(#) norbiika hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Amúgy ez az a hangszóró ami nekem van.

popup.jpg
    
(#) sound.man válasza norbiika hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Azt az erősítőt én is úgy értettem hogy amiről hajtod A fejegységbe is van erősítő Próbáld ki egy másik nagyobb hangszórón a fejegységet hogy produkálja-e ezeket a jelenségeket ha nem akko a hangszóró nem bírja ha csinálja ugyan úgy akko a fejegyésged nem bírja.... Vakátba nehéz megmondani mi a baj csak találgtaunk.....
(#) norbiika hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Heló!

Értem amit mondassz csak nagyobb hangszórót nem tok szerezni sehonnan. A fejegységem 4x45w, hátul az ovál pedig 2x190w, elölmeg még van 2 db 10 cm-es 2x45w-os 2 utas hangszóró. A cd lejátszón be lehet állítani hogy az első vagy a hátsó hangszórók szóljanak hangosabban mikor úgy volt hogy fele fele akkor már addig se tudtam felvenni mint most mert már hamarabb recseget de mikor csak a hátsóra raktam mindent már tovább feltudtam tekerni! Akkor lehetséges hogy egy erősítőt kéne beszereznem???
(#) sound.man válasza norbiika hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Akko szerintem tuti a fejegyeséged nem bírja.. :yes:
(#) norbiika hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
reméltem hogy így lesz akkor a hangszórónak semmi baja. Kb hány vattos erősítőt vegyek hozzá???
(#) lobbooo válasza norbiika hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Hellooo

Biztos a fejegység a hunyó,a gyári fejek maximuma a 4*45,4*50 W,a szinusz ami a valós ,a 4*45-nél ---4*14w,4*50-nél ---4*17W,ez az amit az előirt (0.3,0.08) min torzításon képes leadni.Az ovál meg ami van neked (2*190) a szinusza 2*60W,nekem a 2*250 MNC mega oválom szinuszba pl, 2*70 W se több se kevesebb.Szo-szo a fejegység a gyenge!
(#) Gery válasza norbiika hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Nézd meg itt.
Sztem az első elég lenne hozzá, a második már biztos..
(#) lobbooo válasza norbiika hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Bőven elég egy 4* vagy2* 130W (aminek a szinusza 4*60 W körül mozog)
(#) sound.man válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Az MNC-re amit ráírnak azt el kell osztani kettővel és azt le tudja adni torzítás mentesen a többsége.... Persze vannak olyanok amik többet is mint mondjuk a régebbi fajta eclipse2 de van ami sokkal kevesebbet az a cd clone.. Ne értse fére senki otthonra jó a cd clone de buliba nem Amúgy én elég régen vettem egy 25cm-s eclipse2-es mélyet annyire melegedik mint most az új elcipse1 30cm-s.... A régebbi mnc-k jobbak az én vélményem szerint.......
(#) Gery válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Sőt van hogy néha 3mal
Egyébként nekem is Eclipse 2-esem van, nekem nemnagyon melegszik, de nagy hangerőnél nembírja normálisan a basszust.
De erre is 240Watt van ráírva szerintem csúcsba, nagyon csúcsba 100-at bírna max...
(#) Subwoofer válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
"Jellegzetes mnc hiba hogy nagyon lágy a felfüggesztés ahogy én tapasztaltam...... Kisseb erősítőknél is teljesen kileng a hangszóró miközbe a tekercs még bírná a hajtást.... "
A felfüggesztésnek nem az az elsődleges feladata,hogy megakadályozza a membrán arcodba szálását..
Ez valószínűleg azért van így mert vagy rossz méretű dobozban használod vagy az erősítőd túlvezérlésbe küldöd és már szinte négyszögjellel hajtod... (torzítás a hangszóró egyik legnagyobb ellensége....)

A másik! Itt írta valaki fentebb,hogy nem bírta a cdcone a terhelést pedig 500W és csak 140W-al hajtotta, most erre annyit tudok mondani,hogy az mnc termékei közül az az egyik legratyibb hangszóró.. meg hol van az 500W... Ezekkel az olcsó hangszórókkal sincs gond, csak nem kell bebizonyítani róluk,hogy nem 500W-os és akkor nincs gond...
Na meg sokan megveszik olcsó hangszórókat... és normális erősítő sincsen hozzá és ebben esetben megint a hangszóró a rossz...
(#) lobbooo válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Pont az MNC ami túloz,nagyon is!Az MNC mega ovált egy magnat rave 440 küldi és annak a szinusz 70W-t éppen kibirja(tévedés ne essék nem torzit,hanem ki akar szakadni a mély),próbaként rátettük 2ohm terheléssel,mikor az erősítö kb 2*110W-on muzsikált,kb egy percig birta...aztán elfüstölt a magas meg a közép alatti kondi (felrobbant) a tekercsek meg megszakadtak.
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Egy videoton 6383-al kihajtottam teljesen nem vezéreltem túl és a hangszóró nem melegedett..... Oda írtam hogy az én tapasztalatom szerint ezért nem kell megölni.... Nem szokásom az erősítőket túl vezérelni..... Jah ha a felfüggesztésnek nem az elsődleges feladata akko mi?? Nem ezért hívják felfüggesztésnek? Négyszögjel az már az...... Nem is torzított.... Neked van eclipse hangszóród egyáltalán????
(#) sound.man válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Na de a somogyi nem túloz egyáltalán Az keveset ír rá és még annyit se bír Amúgy egy ováltól ne várj 400w-ot Azért akar kiszakadni mert nem jó a felfüggesztés....
(#) lobbooo válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Várj félre érted!!!Én nem várok sokat eggyiktől se,Norbiika-k írtam hogy ne higgyen el mindent amit lát (pl fejegység 4*45W-a,ovál 190W-a...)
(#) sound.man válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Jaja ezek olyan nagyn nagyon maximális adatok nagyon nagyon maximálsis Amúgy bocs hogy félre értettem
(#) Subwoofer válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Igen van eclipse hangszóróm! és már megvan 3éve és még mindig szól... hozzátenném megélt pár bulit is...
Meg nem azt mondom, jó erősítővel nem lehet szétküldeni... Mert túlhajtás esetén jelentkezik a nemlineáris torzítás... Ebből adódóan már nem is igazán kontrollált a membrán mozgása....
De normális körülmények közt a hangszóró paraméterei megadják milyen dobozba kell rakni és mennyire lehet terhelni, és ha ezeket az alapszabályokat betartjuk akkor talán életben is marad a hangszórónk..

meg ha már lealacsonyodunk a kamuk világába és hiszünk az adatoknak akkor tegyük úgy,hogy van adott gyártónak a 100W-os hangszórója akkor vegyük meg hozzá a 100W-os erősítőt (persze gyártó ugyan az) és akkor nagy baj nem lehet mert a hangszóró nem tud 100W ugyan, de az erősítő sem....

Egyébként ez az én szubjektív véleményem... Nem kell ezen senkinek megharagudnia ha valaki nem ért velem egyet...

(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Nem érted mit akartam mondani de mindegy...
(#) norbiika hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Kösz a választ mindenkinek tényleg megnyugodtam!!
(#) Subwoofer válasza sound.man hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Akkor írd le mit akartál.....
(#) WD40 hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Heló mindenki, ha valakinek van véleménye a Tesla újabb hangszóróiról (tudom, itt a téma most az MNC vs. SAL), akkor ossza meg velem

Ilyenekből szeretnék 2 szatellit sugárzót építeni, ez lenne a (mély)közép. Link alul.

kis Tesla
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Én pár linket tudok ajánlani...
Bővebben: Link
Itt megtalálod a T/S paramétereket ami alapján már könnyű dobozt méretezni hozzá....

Bővebben: Link
Ezen a linken meg egy fickó már kisérletezett vele. Olvasd el személyes tapasztalatait! Majd húzd le az oldalt mert lejebb ír az általad kiválasztott tesla hangszóróról...
Sok sikert
(#) WD40 válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Köszi a linkeket, pargus olalát már olvastam régebben, paraméterek meg megvannak már Mondjuk én sima zárt ládát terveztem hozzá, nem TL-t. Csak hallani nem hallottam, hát próba szerencse elvégre nem egy visaton
Következő: »»   4 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem