Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   38 / 43
(#) Pityu9 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Üdv!
Köszönöm szépen a segítséget
(#) Jockey hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Tisztelt zenét szerető barátaim.

Egy nagy kéréssel fordulok hozzátok,szeretnék egy hangfalat,a kiszemelt típus a TL Wd,biztosan ismeritek.
De még ez is változhat,sőt a hangszórók,hangváltó,2-3 utas legyen..szóval ez is kérdéses.Azt nem mondhatnám,hogy a pénz nem számít,de áldoznék egy jó hangfalra,a dobozt megoldom,minden anyag,gép adott,asztalos vagyok.De az elektronika nem az erősségem,na itt jöttök a képbe,na meg ez a baráti élcelődés is tetszik,ami a ti művetek egymással!!
Konkrét hangszórókat ,cuccokat ,tippeket megoldásokat várok tőletek,és konkrét előny-hátrány,javallatokat is olvasnék!No meg azt is hogy ezeket honnan tudom beszerezni.
Hallottam Vifa,Tannoy,Heco tippeket, új-vagy régebbi bontott masinákat is ajánlottak,szép számmal.Vagy a SAL,MNC,lesz a befutó?
Vannak gyári hangfalaim is,Onkyo,Infinity,JVC,Perless az utóbbi kettő bontható is,de ha nem jók veszek helyettük,és az eredményt hamarosan közzéteszem,amit együtt alkotunk meg... Igazi apás szülés lesz!!
Várom és köszönöm a hozzászólásokat. Sziasztok!!
Várom és köszönöm
(#) didyman válasza Jockey hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
TL ládához való hangszórót a téma címében szereplő márkák közül nem fogsz találni.
(#) Jockey válasza didyman hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Kedves didyman.
Köszönöm az észrevételt..,de csak most regeltem,és talán ez tűnt a leg megfelelőbbnek.Tipped esetleg,meghallgatnám ,azért kaptam én is egy tipúst valami PMC LTd,de eddig csak ez van..
(#) ptesza válasza Jockey hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
TL-t azért szoktak akarni mert kell a jó mély. Nem vitaképp de TL be szinte bármi jó. Viszont nem eléggé pontos a mélye. Inkább egy reflex dobozt ajánlanék, olyan hangszóróval amivel megoldható lesz a 2 út. Ha teljesen kezdő lennél ebben a témában és inkább biztosra mennél, akkor egy bevált kész dobozt építsél meg. Ilyen pl a KALÁKA, azzal nem foghatsz mellé. Ha van perless hangdobozod akkor szerintem a sal-t és az mnc kerüld el mert nem fog megfeleni neked.
(#) jandark hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok. Mi a véleményetek az MNC 33359es magas sugárzóról? Szobai használatra szintetizátor kihangosításhoz kellene..
(#) DrYeti109 válasza jandark hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia ez a magas szinte teljes mértékben hangositásra készült.Nem valoszinü hogy valós és tiszta magashangok jönnek ki belöle , sajnos az ára is ezt sugalja.Magas érzékenység -alacsony minőség!!!!
UI:ha nem nagy hangerö kell kicsi pénzért a sal DTF 12-őt ajánlanám jo hangváltoval türhetö-en szol vagy ha nagy hangerő kell Garry 4101 ez már hallgatható csak kb 14 ezer-be kerül
(#) Kovidivi válasza DrYeti109 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Magas érzékenység -alacsony minőség!!!! -ilyet ne írj, butaság! Ne vezess félre senkit!
Másrészt az mnc amit ráír érzékenység gyanánt, az biztosan nem valós érték...
(#) 1984white hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Autómban van egy Blaupunkt GTA 4 Special MKII erősítő, 1db 600W DLD SUB és JBL CS2165C komponens szett (120w/40W)

A jblek 3év és elfáradtak, a gumiszegély teljesen elporladt. Más baja nincs , de elég ez is .

A kérdésem az volna, hogy pénz hiányában kinéztem egy SAL BXC1615 hangszórót, ami méretben kompatibilis a JBL lel, de csak 60/50Wattos.

Nem lesz túl sok az erősítőm 120w ja ezeknek a hangszóróknak szerintetek??


Köszönöm a hozzászólásaitokat.
(#) soldier007 hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Van 2db Rh 1270 PRO hangszóróm
Dobozt szeretnék csinálni hozzá
de nem találok egy adatot se a hangszóról vki tudna nekem linkelni egy oldalt ahol megvannak az adatai a hangszórónak? fontos lenne!!
Előre is köszönöm mindenkinek!
(#) norb23 válasza soldier007 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hali
12"/305mm) öntvénykosaras profi mélyhangszóró, max.terhelhetőség 550W, frekvenciaátvitel 50Hz - 6kHz, érzékenység 94dB/1W/1m, 8 Ohm. 70 OZ mágnes. Tömeg 7 kg.

Ránézésre 50-60 literes zárt láda, jól merevítve.
(#) ptesza válasza soldier007 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia.

Gyere át ide , épp most lett kész egy mérés , segítünk megmérni ,és dobozt méretezni hozzá.
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Van elfekvőben egy 16 cm-es MNC Noir 1-es hangszóróm 30603 a kódja.
És egy szintén MNC Dome sugárzó 33507 rendelési kóddal.
Tudom hogy nem profi kategória nem is annak szánom csak vannak itthon elfekvőben és szeretnék nekik ládát csinálni hogy esetleg hány literes ládában érezné magát jól a Noir és viszonylag megfelelően szólna. Zárt vagy legyen benne cső akármilyen segítség jól jönne.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ismerem azt a magasat. Végülis nem rossz ez a párosítás.

Kellene építeni egy mérőkábelt és azzal meg lehet határozni a szükséges dobozt , és a hangolását. A hozzávaló váltóról is sok dolgot meg lehet tudni vele.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) Lacko12 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia!
Megcsináltam a kis kapcsolást hozzá és le is mértem mind két hangszórót most mértem először hangszórót szóval előre is elnézést kérek ha sokat kérdezek vagy nem értek valamit.
Felraktam a két képet a két mérés eredményéről esetleg ha elmagyaráznád hogy ezekből hogy lehet kiszámolni a megfelelő dolgokat azt nagyon megköszönném.
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia!
Közben a Noirnak sikerült kiszámolnom az eredményeit és programmal leellenőrizve is közel ugyanazok voltak.

Fs: 58.12 Hz
Zmax: 44.55 Ohm
Re: 7.7 Ohm
Zx: 18.521 Ohm
F1: 42.95 Hz
F2: 77.58 Hz
QMS: 3.73
QES: 0.84
QTS: 0.64
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ha ezek új hangszórók akkor járatni kellene őket. Nem csutkán ütközésig csak lazán de azért mozogjon . Akkor azt fogod tapasztalni, hogy az Fs értéke akár 5-10 % al is csökkenhet.(1-2 nap) Ekkor van bejáratva a hangszóró , és ilyenkor a már stabil T/S paraméterekből lehet korrekt hozzáillő dobozt tervezni.

Valami nem OK a mérésekkel. Ha lemérnél egy 10 ohm-os ellenállást akkor egy vízszintes zöld csíkot kell kapnod. A függőleges skálán le olvasható a 10 ohm. Ha eltérő értéket olvasnál le (szerintem legalább 5 ohm-al többet) akkor a refernce resistor mezőbe írt értéket (100 ohm )kell korrekcióznód úgy hogy a zöld csík megfelelő magasságba kerüljön. A multimétered és a kábelnak azonos értéket kell mérjen. Ne feledd a multiméterek mérőkábeljének a saját ellenállását le vonni.

Ezután kelleni fog a VAS mérése is. De ezt majd akkor ha megleszel ezzel.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) Lacko12 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Igen valószínűleg új hangszórók még, akkor járatom őket pár napot.
Addig is esetleg tudsz ajánlani olyan programot ami a TS paraméterekből számol nekem doboztérfogatot legalább vagy belső méreteket?
Eddig Winsd-t használtam de valamiért a 64bit-es rendszernél megőrült és folyamatosak az error üzenetei.
Olvastam közben az oldaladon hogy milyen módon lehet VAS értéket mérni hogy szükség van hozzá egy ismert űrtartalmú ládára.
Esetleg addig azt elkészíthetném 6.5"-es azaz 16 cm-es a Noir ehhez hány literes láda szükséges a beméréshez mekkorát készítsek?
(#) ptesza válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Én a Bassbox nevezetű programot kedvelem eléggé sokoldalú ,és minden szükséges dolog benne van.

Vas érték számítására két lehetőséged van. Ismert térfogatú doboz, vagy hozzáadott súly. Ezt is ismeri a limp. De nem árt ha van egy tized gramm pontosságú mérleged. Vagy egy 7,7-8 literes dobozt készítesz, aminek nagy hasznát veszed majd ha átvitelt is akarsz mérni. A doboz méreteinek meghatározásához ezt a segédprogit használjad. Ha kell segítek.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012
(#) frissadam hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Bővebben: Link

Az alábbi linken lévő driverrel van valakinek tapasztalata? Gondolok itt hangváltóra , hangnyomásra. Hány Hz keresztezési freki az egészséges a számára?
Nekem 2500 körül kellene vágnom. Kibírná ezt?
Üdv.:Ádám
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) pedav hozzászólása Márc 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudnátok a segítségemre lenni abban, hogy jó ideje már nem gyártják a SAL SA sorozatot. Mégis nem ismer valaki olyan boltot ahol még esetleg volna belőle elfekvő készletben a 2030 v. 2540 típusból legalább egy pár új?

Nagyon köszönöm a bármiféle segítőkészséget ezzel kapcsolatban,
Üdv!
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy SAL SRP2030 mély-sugárzóm és hozzá egy 21 literes láda.
Az lenne a kérdésem hogy a melyik reflexcsőt használjam?

KAH202
KAH303
KAH404

Előre is köszönöm!
(#) mmajka hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Kedves Fórumtársak!

Ma hozzájutottam egy pár M.N.C 30325 mély hangszóróhoz kerestem az adatait a google ban de sajnos nem nagy sikerrel. Hangváltót akarok hozzájuk tervezni de ahhoz adatok is kellenének. Ebben kérnék egy kis segítséget. Ha valaki tud bővebb információkat akkor legyen kedves és osztja meg velem és a többiekkel.
Ha kell képet is tudok feltenni róluk.
(#) Cini hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Kérlek benneteket, ha valakinél fellelhető a már nem gyártott AHR 2030-as mélynyomó adatlapja, akkor kérem küldje el nekem. ***
Köszönettel:Cini

*Nem e-mail en értekezünk, hanem itt a fórumon.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2013
(#) simi21 hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.Van 1 pár Videoton DC2002-es hangfalam csak elszálltak benne a hangszórók.Szeretnék bele venni másikakat.A következő SAL tipusú hangszóró megfelelne bele?Valakinek van valamilyen tapasztalata ezekről?SAL vagy MNC?

https://www.sal.hu/sal-melysugarzo/specifikacio/3141.aspx
(#) reloop válasza simi21 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Üdv! Ezekkel próbálnám helyettesíteni.
(#) petyaka hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni egy hangszóró típusról.
Ez egy régi típus Radiotechnika.
Kérdés: Megér 10.000-ezret Jobb mint az egykori Videoton Orion vagy a mostani olcsó kategóriás Sal hangszórók?
SR szériás Sal hangszórót cserélnék erre a típusra,csak nem tudom megérné-e.
(#) ptesza válasza petyaka hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Orosz gyártmány , tudtommal.
Jöhetnek a képek. Had lássuk spóroltak-e az anyaggal.
(#) petyaka válasza ptesza hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Róluk lenne szó 25 cm
(#) bundibacsi válasza petyaka hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Mivel az előző hozzászólásom törölték ezért szebben fogalmazok.Ezek a hangszórók sokkal jobb minőséget képviselnek mint a Sal-ból bármelyik széria.
Következő: »»   38 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem