Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   589 / 1272
(#) graham válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Most mértem ki a kondit.
Nincs meg a 300V DC, még a közelében sincs.
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Pontosan 167V van a kondin!
(#) BarnaPili válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ezek nagyon vad értékek.Olyan 110V körül kell lenniük.A műszert ellenőrizd le egy ismert feszültséggel.Keress egy 7805-öt a TV-ben és azon mérj egyet ellenőrzésképpen!
Csatolok egy példát.

kcsopanel.jpg
    
(#) benocs24 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ellenőrzés képpen mármint a műszer miatt a 240 voltot a konnektorba megmértem, és jó!
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Bocs elbénáztam, meg van a 300v a kondin.
Rosszul mértem az előbb.
(#) Zadam009 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok,
Hozzájutottam egy Thomson 70DE32VX (TX92/L) típusú tv-hez. Ha bedugom és megnyomom a bekapcs gombot akkor a standby led kb 1HZ-es frekin normál majd fél fényerőn villog. Távom sajna nincs hozzá és az univerzálisra sem akar indulni, a panelján ránézésre nincs semmi elégve meg ilyesmi. Az lenne a kérdésem h ez standby villogás valami hibajelenség pl. táp és hogy csak távval indítható-e, mert a Pr+ és Pr- gombra nem csinál semmit. :no:

Előre is köszi a segítséget.
(#) Doncso válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ok, ez azt jelenti, hogy a betáp megvan, akkor most ellenőrizni kell a tápot, hogy mi a helyzet vele. Kerestem rajzot, de nem találtam róla tipus alapján, viszont ezek az ITT-tv-k elég jól dokumentáltak, és beszerezhető alkatrészekkel rendelkeznek, tehát a javítás sikeres is lehet. Első körbe kellene egy rajz, nézd meg a panelt , kell lenni egy olyannak rajta hogy ASSY majd egy szám, vagy kód, lehet hogy az alján van, egy rajz mindenképpen kellene. Sasszi szám alapján talán meg lehetne találni a rajzát könnyebben.
(#) nagyimre10 válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ezzel a méréssel egy baj van,hogy nem váltakozó áramot kell mérni hanem egyent,így DC re kapcsold a müszert.
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Keresem nagyítóval is. Ezerféle számot találtam, de azzal a betűjellel nem.
De nem adom föl.
Rajz nélkül semmit sem tudunk lépni?
(#) BarnaPili válasza Zadam009 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Lehetséges,hogy rajta van a gyerekzár. Áramtalanítsd a gépet,majd a PR+ és VOL+ gombokat lenyomva tartva helyezd áram alá.Ekkor ,ha gyerekzárban volt,beindul,és belépsz a szervizmenüjébe.Az feloldja a gyerekzárat.
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!
Rajz: Kattints a "Get Manual"-ra a lap alján. A "Display and buttons" rajzrészleten van a bekapcsolási segédérintkező és a főáramköri kapcsoló.
(#) Doncso válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Kadarist linkelte a rajzot, nyisd meg, mindjárt az első oldalon ott van sötéttel kiemelve a táp primer oldala, első körbe ellenőrizheted a TEA vezérlő ic lábain a feszültségeket, a rajzon megtalálod melyiken mekkora feszt kell mérned ideális esetben.
Óvatosan nyúlkálj, mivel errefelé hálózati fesz is kóricál.
(#) mazsola hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Senkinek semmi ötlete ? #1162746) mazsola
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Doncso útmutatása szerint kimértem a kapcsolót és jónak bizonyult. A betápja is
meg van. Most rajz kellene, hogy tovább tudjon segíteni, de ehhez egy panell számot kéne találnom, de egyenlőre nem találok.
Ez most a nagy gond.
Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ott mutatom a rajz linkjét. Kattints rá!
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Bocs kereszteztük egymást!
Csak olyan homályos elmosódott a rajz nem sokat látni,de megküzdök vele.
Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!
(#) Doncso válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Nagyítsd fel, szerintem jól látható. IC 16-os lábán 11,6v a 15-ös lábon 8,6v 5-ös lábom -2,1v nak kell lenni, ha ezek megvannak, akkor a primer oldal jó eséllyel rendesen működik, ha ez megvan, át kellene térni a szekunder oldalra, ott méregetni a dokumentum második oldalának az alján "MAINS ISOLATED" felirattól kissé jobbra , ott vannak ismét a mérési pontok, jó táp esetén ezeket kell mérned.
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Már meg vagyok!
Csak megint bénáztam!
Köszönöm a türelmeteket!!!
(#) Doncso válasza graham hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Feljebb írtam még hozzá.
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Most a letöltést rontottam el!
De meg van minden! Mérési pontok stb.
Nagyon köszönöm még egyszer!
Megnézem a meccset és mérek!
Ahogy találkozunk fizetem a söröket!
(#) ádinka hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok, nekem nemrég adta be az unalmast egy kis fekete-fehér tv, és szeretnélek megkérdezni titeket, hogy tudnátok-e segíteni a témával kapcsolatban. A kérdésemet már feltettem prohardver-en, szeretném belinkelni ide, amennyiben lehetséges:
http://prohardver.hu/tema/regi_fekete-feher_tv_problema/hsz_1-200.html
(#) graham válasza Doncso hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia!
Kimértem az ic-t.
16-os 6,7v
15-os 4,35v
5-os -1,2v
Szerinted elfogadhatóak mehetek tovább?
(#) roymen hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Üdv.mindenkinek! Hoztak hozzám egy philips 32pw6005/1 tv-t. Sasszé száma a10e aa.Olyan tünetet produkál ha bekapcsolo 2mp-re bejön a 2-es csatorna,utána átvált ext2-re majd vissza és ezt váltogatja szüntelenül.Átkapcsolom távval valamien másik csatornaszámra,visszakapcsol 2-esre,és folytatja az elején leírtakat. Mi lehet a baja?
(#) whitedragon2 hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Thomson 21DG15ET típusú tv-m. A probléma, hogy ha bármilyen Scart vagy RCA csatlakozású eszközt kötök rá, az AV-re kapcsolva egy szerintem 100Hz-es búgó hang kíséri az adást. Ez a hang akkor is megvan, ha nincs semmi rákötve, csak a táp. Hol lehet a gond? Házilag lehet javítani?
(#) BarnaPili válasza ádinka hozzászólására (») Feb 12, 2012 / 1
 
Szia!
A tápegységben található szűrőelkókat ellenőrizd le.A képen ,amit amoda belinkeltél látni,hogy brummos a tápja.Ennek a gépnek sima 50Hzes tápja van.Trafóval,graetzzel....
István
(#) Doncso válasza graham hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia, egyáltalán nem jó, ezek az értékek a felét mutatják, mint aminek lenni kellene, valami már itt nem jó.
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Arra ügyelj, hogy ha a primer oldalon mérsz, akkor a testet a hálózati pufferkondi negatív lábáról vedd. Ha a leválasztott oldalon, akkor a közös testről, például a tuner fémháza.
(#) ádinka válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
(Az itt belinkelt képen a táp ha jólsejtem a hátlap előtti téglalap, amire rávan kötve a 220 bemenet.) Kipróbáltam úgy, hogy a 12-15v-ba dugtam be a 220-at (csak teszt céljából, egyszer!), és úgy is ugyanazt a képet adta, csak keskenyebbe (gondolom a voltkülönbség), pedig akkor már nem lép működésbe a tápegység, vagy igen?

100_8107.JPG
    
(#) kadarist válasza ádinka hozzászólására (») Feb 12, 2012 / 1
 
Szia!
Cseréld ki azt a fekete álló elkót, mert ha jól látom kiszivárgott a belseje a tetején.
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Devárj, -tényleg nemvagyok annyira képben az elektronikában, bocsánatérte!- akkor az elkó az lenne, ami a kép jobboldalán van, a tv hátlapja előtt?
mennyibe kerülhet egy olyan amúgy?
Következő: »»   589 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem