Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   4 / 54
(#) zolika60 válasza kukuri hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Azért nem, mert ez halogénhoz van, ott nem kell egyenáram. De egy gretz-el megoldhatod a problémát.
(#) kukuri válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
És létezik olyan egyszerűen felszerelhető kis doboz amibe ez a híd bele van építva? Gondolom a kondival együtt kellene. Vagy a trafóban lehet annyi hely hogy eletegyek egy ilyen egyenirányítót?
(#) laszlokunstar válasza kukuri hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Ezek 12 V-os stabilizáltak inkább ezt, vagy ezt.
Nem kell vele bűvészkedned.
(#) kukuri válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Akkor nem bűvészkedünk.
Közben megrendeltem a tápot. Bővebben: Link
Már itt is van. Azt nem vettem figyelembe hogy 2db kivezetése van. Abban kellene megerősítés hogy az 5A-rt hogy adhatja le? Külön külön 2.5A-2.5A vagy leadja egy kimeneten is? Mert nekem kb 4A kell és kicsit tanácstalan vagyok hogy kössem be. Gondolom rákötöm párhuzamosan mind a két kivezetést és nem lesz belőle gond. Legalábbis a kis rajz szerint az egy kimenet van szétszedve kettő felé, csak nem tudom miért jó szétszedni. A ledsorom nekem már egyben van és nem is tudom szétszedni.
(#) laszlokunstar válasza kukuri hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A képen nem látom a kimenet feliratát, ha bizonytalan vagy kérdezd meg a szállítót, vagy mérj rá kikapcsolt állapotban ellenállásmérővel a kimenetre.
(#) kukuri válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Rendben minden OK. Csak kettő kimenete van a trafónak. De ugyanoda van bekötve. Tehát az egyiket leszigetelem és minden megoldódik.
(#) kreiszlaszlo hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!

LED szalaggal szeretném díszíteni a konyhaszigetem munkalapjának alját, viszont egy kicsit megakadtam.
Rövid leírás a bútorról: Egy téglalapot kell elképzelni, aminek a feléről le lehet húzni egy fedelet és így lehet hozzáférni a tűzhelyhez. Mivel a fedél teljesen mobil, ezért annak a felének a tápellátását nem tudom megoldani.
Azt szeretném, hogy a fix részről kapja az áramot olyan módon, hogy mikor érintkezik a két rész (össze van tolva) akkor valamilyen érintkező vagy eszköz összezárja az áramkört. Tudom, hogy ez nem vmi biztonságos, de egyenlőre elméleti síkon mozog a dolog, aztán ha találunk vmi megoldást, akkor elgondolkozunk a továbbiakról.

A gondom az, hogy ezt az eszközt nem találtam még meg.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Üdv.: Laci
(#) bbalazs_ válasza kreiszlaszlo hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Gepkocsi csomagtarto rugos erintkezoi.
Ha kicsi meretben kell, akkor a regi floppy meghajtok pocokerzekeloje.
De a problema a zsiros goz, azt egyik kontaktus sem szereti.
(#) kukuri válasza kreiszlaszlo hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!

Szerintem neked egy rugós csappantyúra (vagyis kettőre) van szükséged.
csappantyú

Ez jól vezeti az áramot és amikor betoltad a lapot a helyére akkor még tart is rajta. A rugó erejét tudod állítani a neked megfelelő erősségűre. Természetesen az élére kell a lapnak felszerelni. Én úgy csinálnám hogy az egyiket a baloldali a másikat a jobb oldali széléhez közel tenném fel. A kábelnek a helyét kimarhatod a polcon. Így még normálisan is tud kinézni amikor kivetted. Sőt akár a csappantyú ellendarabját is bemarhatod úgy hogy csak a rögzítő pöcök lóg ki a mobil lapból.
(#) adriankoooo hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Vásároltam egy ilyen Led szalagot:http://bit.ly/uHpGPf 5 méter / 12V / 24W / 2A

Akadt egy két kérdésem vele kapcsolatban: Ha egy egységet (3 led) hajtok meg, akkor is maradhat ugyan az a táp és nem kell kisebb, ugye? A másik kérdésem, hogy kb. 3 métert fogok felhasználni. Ehhez minimum milyen teljesítményű trafó kell? Vannak itthon különböző kapcsoló üzemű tápjaim, de megmérve egyik sem ad pontosan 12V-t, hanem 1-2 Volttal többet. Ez milyen hatással lehet a LED szalagomra? Használhatom bátran, vagy van valamilyen egyszerű módszer a 12V előállítására?
A LED szalagom terméklapján írja az eladó, hogy van hozzá tápja is, de az is egyszerű kapcsolósnak néz ki, kíváncsi vagyok hogy stabilizált -e. Itt van: http://bit.ly/vcyBIk
(#) kreiszlaszlo válasza kukuri hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Köszönöm a válaszodat, azt hiszem meg is van a megoldás! Januárban neki is állok és tudatom Veletek a végeredményt.
Köszönöm mégegyszer!

Üdv.: Laci
(#) rolie válasza adriankoooo hozzászólására (») Dec 20, 2011 / 1
 
Szia!

3 méterhez 2A x (3m / 5m) = 1,2 A táp kell legalább. Ha több, az nem baj. (Ugyanígy más hosszakhoz is kiszámolhatod). A kapcsolóüzemű tápok üresjáratban nem tudják stabilan tartani a feszültséget. Nyugodtan kösd rá a ledszalagot. Ha terhelten megméred, szerintem 0,5 Voltnál kisebb lesz a hiba.
(#) adriankoooo válasza rolie hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Nagyon köszi!
(#) xy00 hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
1 méterben 60db led az kb. 5W az extra fehér fényű led 1 méterben 60 db az kb 7,2w
Bővebben: Link
(#) polgi01 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogyha vásárolnék egy ilyen Bővebben: Linkszalagot akkor ezt külön-külön (1*2méter,3*1 méter köztük 2-2 méter távolság) darabolva billenőkapcsolókkal lehetne-e működtetni. Tehát csak a 2 métereset akarom és az egyik 1 métereset. Ezeken menne az RGB irányítása is? Azt gondolom, hogy mindegyik szakaszra ugyanaz érvényesülne.
Ez a billenőkapcsolós darabolt RGB led szalagos elképzelés kivitelezhető lenne?
Amennyiben igen, várom a profik jelentkezését a -ra.
(#) rolie válasza polgi01 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Szia!
Mivel másokat is érdekelhet a megoldás, ezért megosztom a fórumon. Az ötleted kivitelezhető, mégpedig úgy, hogy minden szakasztól mind a négy vezetéket elviszed a vezérlőig, és ott kötöd össze őket. Ha a három szín közös (+) vezetékekbe kötöd a kapcsolót, akkor sima egy áramkörös változat is megfelelő, továbbá megmarad a bekapcsolt szalagok RGB vezérelhetősége. Remélem érthető a dolog, ha nem annyira, akkor szívesen rajzolok.
(#) laszlokunstar válasza polgi01 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Csillag kapcsolás. A vezérlőre kötöd be külön-külön mindet, és a vezérlő és a szalag közé teszed a kapcsolókat.
(#) polgi01 válasza rolie hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
A rajzot megköszönném! 0-ról indulva megtudom csinálni? Vagy esetleg tudnál valakit ajánlani a munkára?
(#) rolie válasza polgi01 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Szia!
Mellékeltem a bekötési rajzot. Ahol függőlegesen szétágazik, azt nyugodtan kösd egy pontba, csak a jobb láthatóság miatt rajzoltam így. Az eredeti ábra színeit használtam a vezetékeknél, lehet hogy a valóságban ettől eltér. Annyi a lényeg, hogy abba rakd a kapcsolót, amelyiken a "+" jelzés van. Vezetéknek szinte bármi jó, de ha messzebb akarod tenni őket, akkor javaslok legalább 0,5 mm2-est.
A kivitelezéshez csak forrasztani kell (meg szigetelőszalagozni), ha már csináltad, akkor nyugodtan belevághatsz, ha nem, akkor bármelyik gyakorlottabb ismerősöd meg tudja csinálni.
Ha megrendelted, és a vezeték más színű, akkor készíts néhány fényképet, és szívesen segítek a beazonosításban.
(#) polgi01 hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Hello!
Megvásároltam ezt
Azt írják, hogy 36W az 5 méter. Ez eléggé hihetetlen! Vagy? Amúgy biztos, hogy 0,5mm2-es kábel kell? Csak azért, mert voltam már pár elektronikai boltba, de majdnem midnenhol a 0,14-es volt a legnagyobb!
(#) tacsy69 hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Szervusztok!

Valakinek van egy bevált tápegység kapcsolása led szalaghoz?

Köszönettel:
tacsy
(#) rolie válasza tacsy69 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!

Nagyban függ, hogy milyen hosszú (mekkora teljesítményű) szalaghoz kell, mert nem mindegy, hogy 10 vagy 100 Wattra van szükséged. Egyébként bármilyen, a teljesítménynek megfelelő stabil 12V kimenő feszültségű táp megfelel.
(#) tacsy69 válasza rolie hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köszi a válaszod. Sima 5m-es, 24W felvett összteljesítményű szalagról van szó. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen védelemmel érdemes kiegészíteni egy mezei tápegységet (és ennek valami konkrét megvalósítására).

Felmerült bennem még az a kérdés is, hogy hol érdemes jó áron szalagot venni? Vaterán 900Ft/m-ért találtam, máshol ugyanezekkel a paraméterekkel a háromszoros áron adják, mondva, hogy jobb minőség.(Látszatra és paraméterekre pedig ugyanaz.)
(#) rolie válasza tacsy69 hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Nyugodtan vedd meg a Vaterásat, jó eséllyel a drágább is Kínából származik.
"Sima" táp alatt mit értesz? Ha egyszerű trafós, akkor graetz+kondi, utána vagy 78T12 (ez 3A-t bír), vagy egy kapcsüzemű stabilizátor pl. LM2576-tal. Ha kapcsolóüzemű a tápegységed, akkor igazából nincs dolgod vele.
Ha extra védelmet szeretnél, akkor esetleg egy soros 2 A-es lomha üvegbiztosítékot betehetsz.
(#) tacsy69 válasza rolie hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Igen, erre gondoltam én is, kínai mind.
Köszi. Sokat segítettél.
(#) tacsy69 válasza rolie hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Megvettem, felszereltem, nagyon pöpec lett.
Szeretném még megkérdezni, hogy a dimmerelését hogyan tudnám megoldani? Van esetleg valami hasonlóan frappáns javaslatod?
(#) rolie válasza tacsy69 hozzászólására (») Feb 17, 2012 / 1
 
Szia!
A melléklet szerinti kapcsolást ajánlom, többször megépítettem én is. Itt találtam valahol a fórumon, de sajnos nem tudom, ki az eredeti szerző. Bármelyik 555-ös IC-vel működik, ha nem kapnál BUZ11-et, akkor jó helyette IRF540 is. A szalagot a led+ellenállás kombó helyére kell kötni, tehát a +12V és a FET közé.
Az egész alkatrészköltsége kb. 200 Ft.
(#) kadarist válasza rolie hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Kattints a "H"-ra a név mellett. Ott lesz a szerző. Bővebben: Link
(#) rolie válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, ezek szerint mex alkotása a rajz, köszönöm neki is!
(#) tacsy69 válasza rolie hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Ez szuper, hétvégén össze is dobom!
Következő: »»   4 / 54
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem