Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TR9120-as tápegység kapcsolási rajza
Lapozás: OK   1 / 2
(#) hzsolt77 hozzászólása Feb 1, 2006 /
 
A napokban kaptam egy nem működőképes:no: ,de lehet még javítható tápegységet (lásd fájlmellék) a kapcsolási rajzát keresem. tipusa: TR9120
ha valaki ismeri kérem segítsen..

táp.JPG
    
(#) vicsys válasza hzsolt77 hozzászólására (») Feb 1, 2006 / 4
 
Itt találtam utalást.
Idézet:
Idézet:
„jana123
Érdekel vkit a TR9120-as táp kapcsi rajza? 0-10A, 0-30V, tirisztoros előszab.
Végre sikerült megszereznem!
Jó kis rajzolat
Üdv!
JANA”

innen lehet privit küldeni.
remélem eléred...
(#) hzsolt77 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Köszi a segítséget,sikerült elérnem Janát el is
küldte nekem a rajzot
(#) vicsys válasza hzsolt77 hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
hzsolt77!
Na örülök...
Nem osztanád meg?
Jana, szerintem nem haragudna meg...
(#) hzsolt77 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Dehogynem (Jana utólagos engedélyével és köszönet érte )
Mellékelem íme:
(#) vicsys válasza hzsolt77 hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
köszönjük!
(Jana-nak is)
(#) Sebi válasza hzsolt77 hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Így kicsit kevesebb helyet foglal, + jobban néz ki.
Valaki nézze még át.

TR9120.GIF
    
(#) hzsolt77 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Tényleg szebb!!!!
(#) razor hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Szevasztok! Szeretnék segítséget kérni a HIKI által gyártott TR9120-as tápegységben. A hibája a következő:
Amikor bekapcsolom a CC lámpa világít--viszont a kimeneten nincs feszültség-- nem lehet szabályozni! Mi lehet a baja? Kérem aki tudja a megoldást a hibára segítsen!
(#) razor hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Helyesbítek a CV lámpa világít...a CC sötét... A műszerek meg felugranak bekapcsoláskor. kikapcsoláskor meg szép lassan visszamegy a mutató.
(#) Dzsoni válasza Sebi hozzászólására (») Aug 1, 2007 /
 
Szia Sebi, milyen programmal rajzoltad?
Koszi!
(#) gtk hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Sziasztok !


A fenti kapcsolas szabalyozhato tapegyseg?
(#) razor hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
igen az!
0-30V 0-10A Tirisztoros előszabályozású táp
Javításban tud valaki segíteni??????
(#) Sebi válasza Dzsoni hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Egyszerűen Paint-tel....
(#) Gabó válasza Sebi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Nekem is kellene valami rajz, mert amit találtam nem stimmel egészen. Van 1 tranzisztor és egy ellenállás a T3 és P10 alkatrészek közt amit nem tudok beazonosítani, hogy melyik az. A hűtőbordán nekem BD249esek vannak nem pedig a TIP33, ezen kívül több alkatrész van benne mint ami ide van feltéve. Akinek lenne ehez a verzióhoz rajza azt megköszönném ha ide feltenné vagy elküldené mailba.
(#) dj_bundy hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Én is most szórakozok egy ilyen táppal...
A két rajz között annyi a különbség h a fűrészjel előállításnál már nincs benne a P13 trimmer és T8 után a R30 100 ohmra változott, bekerült elé egy 1N4148.
Ja és az inpulzus trafónál is a primer oldalon a föld és az R30 és impulzus trafó csatlakozásához.
A többi kb. ugyan az.
Megvan a másik rajz is csak nem tudom beszkennelni...
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) dj_bundy válasza razor hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Mi a baja?

Üdv.
(#) dj_bundy válasza Gabó hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Ha gondolod tudok segíteni.

Üdv.
(#) mikulamotor hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Szevasztok! birtokomba van egy tr9120 tápegység, van egy olyan nagy bajom vele hogy nem működik,cseréltem benne 2db Tip33 és 3db Ti1;Ti2;Ti3-mat helyette bt152 tettem be és még mértem a segédtrafót 2x20voltot ad le. Ha bekapcsolom akkor megmozdul a voltmérő ha kikapcsolom akkor fentebb megy.Tanácsot kérnék,hogy mit nézzek meg rajta hogy működjön.
Köszi Laci
(#) dj_bundy válasza mikulamotor hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Szia!
Áteresztő tranyókat, 10 V referencia feszültséget ( ennek 0,5% belül kell lennie , érzékeny rá nagyon ), van benne ( áteresztő körben ) egy bfy46 lehet h kimérve jó de érdemes cserélni. Meg kell még nézni a tirisztoros előszabályzás háromszög jelét és h a fázisszöge jó-e. Ha nem jó akkor nem fog elindulni a szabályzás, beállítása a p12 trimmerrel. Gondolom a +-15os tápok megvannak. Persze az elkók cseréje után érdemes nézelődni, nekem is évek óta szolgál kettő hibátlanul...
(#) mikulamotor válasza dj_bundy hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
+15V-ból csak 7V van vagy ic vagy további áramkörben van gubanc.Ha van 15 V akkor megnézem amit mondtál. köszönöm a segítséget
(#) dj_bundy válasza mikulamotor hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Igazán nincs mit.
Ami lemarat 741 is szeret dögleni javítás közben.
(#) mikulamotor hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Sziasztok! Még egy kis segítségre lenne szükségem ha valaki segítene. Az a gondom a tápegységgel hogy minden jó benne de mégse megy,vagy is ha a p12 potit eltekerjük akkor beindul. Ilyenkor sem lehet szabályozni a helipotival. Ebben kérnék tőletek segítséget hogy kellene megnéznem.Előre is köszönöm
(#) dj_bundy válasza mikulamotor hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia!
Akkor nem minden jó benne....
Ami írtam azt nézted benne?
741-ek nem döglöttek benne?
Tehát a tirisztorok mennek benne, tápok ok, referencia fesz. 10.00, puffer elkók cserélve, fűrész jel megvan?
Van gépkönyv de 31 mega....
Merre laksz?
Üdv.
(#) berpeti78 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Én is egy ilyen tápegységet próbálok életre kelteni. Az előszabályozó tirisztorai feladták a harcot. Ezek helyett beépítettem 2U202N (400 V/10 A) típusú tirisztort. A beépítés után sem indult el a táp. Azonban, ha a gyújtótrafó primer oldalán lévő soros ellenállást (R30) kb. 40-50 Ohmra csökkentettem életre kelt. A probléma az, hogy a két tirisztor ugyan begyújt, de nagyon eltérően melegszenek. Gondolom párba kellene válogatni a tirisztorokat. Ebben kérném a segítséget, hogyan lehet ezt kivitelezni, milyen teszt kapcsolásra van szükség mit és hol kell mérni? Ami rendelkezésemre áll: multiméter, oszcilloszkóp és 20 db tirisztor a fenti típusból.
(#) dj_bundy válasza berpeti78 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia!

Sikerült megoldani?
(#) vatti65 hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Napok óta javítgatok egy címben szereplő tápot. A 10voltos (ua723) referenciája két 741 és néhány tranzisztor csere után elindult, viszont 10 volt fölé nem tudom szabályozni.
Sajnos két rajzból tudom összerakni az igazit mert egyik sem fedi a valóságot.
Mi lehet még, mit nézzek meg?
Kösz: Attila
(#) johnred válasza razor hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
én legutóbb 3 db fokgyem tirisztoros előszabályzóst javítottam meg sikeresen. Fel kell kötni a bugyit rendesen mert minden előfordul, pl nekem a 200 v/06A-esben egy 250v-os elkó ment zárlatba és vitte a tirisztort +az Mc1466-ot is...
(#) Joe_001 válasza johnred hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Ez már rutin! Bezzeg amikor az MC is COCOM listán volt!
(#) johnred válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Ma már nem gond szerezni mC1466l-t a freescale (Motorola utód) gyártja e-bayon árulja a sok kis kínai. 3-4 hétre jön meg.de piszokul érzékeny jószág, mx 0,3 watt a tok disszipáció de a kimenete az max 10-20 mA és lebegő külön táp kell neki25-30V

MC1466L.pdf
    
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem