Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   162 / 399
(#) reloop válasza mylansmeister hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Üdv! Jól mértél, a 4-es lábon pedig -15V-nak kéne lenni.
(#) mylansmeister válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Igen ez így van. Olvastam előző fórum bejegyzésekben, hogy a 0091Ohm is okozhat hasonló jelenséget, ezek most rövidre vannak zárva.
(#) reloop válasza mylansmeister hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Visszaolvastam, volt ilyen eset amin kondenzátor csere segített: Bővebben: Link
Ha ez nem válik be, végig kéne mérni az ellenállásokat.
(#) compaqamplifier hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Szevasztok. Elővettem régi quadomat még amit 2 éve építettem, egyik oldalt rosszak a tranzisztorok, milyet tegyek bele a bd249-ek helyett?
(#) Melphi válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia ha mást akarsz betenni akkor mindenképpen TIP35C-t tegyél be.
(#) 769gregory hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok !
Soldier007 nyákrajzán néztem egy ellenállást, ez az erősáramú föld elválasztó ellenállása lehet? Sárgával karikáztam a képen. Az kb. 2 ohm körül lehet? Ezen a képen ezt nem tudtam leolvasni.

kérdés.JPG
    
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia! Nehéz érvet felhozni amellett, hogy a két emitterkövető BC miért a teljesítmény föld felől kapjon kollektor áramot. Nincs 100nF tápszűrés, nincs Boucherot-tag, így nincs ok az erősáramú föld jelenlétére.
(#) compaqamplifier válasza Melphi hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Köszi szépen szerintem ez lesz belőlle. Nem gerjed ez amúgy?
(#) BODHEAD válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia!
Ajállom a tda 1524-est
(#) BODHEAD hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne 1 kérdésem:megépítettem az urbán féle quad-405-öt de az egyik oldalon a kimeneten lévő 10ohmos ellenállás füstöl.
Tudna valaki segíteni? Előre is köszi
(#) Ge Lee válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szinte biztos hogy valamiért gerjed (pedig nem szoktak).
(#) BODHEAD válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
De az a baj hogy nem tudom mitöl.
(#) BODHEAD válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Esetleg a bc 300-as lehet?
(#) Gelman hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek!Egy Castone Cpa200-a dobozába készülök beépíteni egy Quad 405-öst és az volna a kérdésem hogy a benne lévő 10K-s hangerőszabályzó potméterek megfelelőek lesznek e a Quad végfokjaihoz?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) ekkold válasza Gelman hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Igen
(#) Moszkvai válasza BODHEAD hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia! C15-ös kondit beletetted? Képet tehetnél fel, róla, hátha abból is kiderül valami. Milyen tranzisztorok vannak benne? Valamit használsz még előtte? Nekem 8db-ból egy se gerjedt még.
(#) Gelman válasza ekkold hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
(#) 769gregory hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok !
Tegnap próbálgattam a régi javított Quad-ot, és a bal oldali nyákon melegedés "szagát" éreztem. Kiderült, hogy a T10 E-B közötti 22 Ohmos ellenállás kivezérlésnél melegszik. Alapban hideg, de arányosan a teljesítmény növelésével forrósodik. A jobboldali viszont hideg marad. Ez mitől lehet?
A másik, hogy ugyanerről a tápról "deszkán" meghajtottam az Alkotós változatot.... hát azt hiszem még párat összerakok, ez állatira megszólal. Az egyik hangfalamba ki is nyírtam a magasat. Ég és föld volt a két kapcsolás. Vagy valami nagyon nincs rendben a régiekben, vagy az áramkorlát miatt nem jön belőle ki több.
Ha valaki tud valami ötletet, akkor előre is köszi !
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Volt nállam is rá példa, most is csinálja, ha eldurran akkor elkezdi a szinusz alsó felét háromszögesíteni. Lehetségesen a tranzisztor benne a ludas.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Köszi !Valószínűleg nálam is ez lesz, mert ez egy régi BD249 a másik felén már cseréltem 2sc5200-ra. Ott minden rendben, és az a gyanús, hogy megtapintva ez a BD nem melegszik annyira, mint a többiek. Teszek egy próbát, lecserélem majd, csak most az Alkotós változat dobozolásán dolgozom.
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Őszintén Alkotó félének mi különbözete egy origina/Urbán féléhez képest?
(#) Alkotó válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ez a B.Ludwig által modifikált változat (illetve Otlm is hozzátett), amihez én "csak" a paneltervet csináltam.
(#) compaqamplifier válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Nem értitek, mi az ami alkatrészben különbség,kiegészítés? Én egyedül a műveleti erősítőt és a két végtranzisztort figyeltem meg.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Én nem tudom, mi a különbség, mert csak amatőr szintem foglalkozom az elektronikával. Így aztán nem tudom, hogy egy két elem értékének változtatásával milyen különbségek keletkeznek. Szerintem az áramkorlát itt később lép közbe, mert a kettőzött végek nagyobb terhet viselnek el, így tápfeszt is lehet növelni. De Alkotó biztos tud konkrétabb dolgokat is. Nem szidom a régit, mert tudom, hogy jó. Nagy az esély, hogy az enyémmel van valami gond. Egy tuti, hogy ha nagyobb teljesítmény megy ki, akkor egy szint után a membrán elkezd ide-oda lassan mozogni. Ezt a másik nem csinálja, hanem csak úgy "dől" belőle a hang. Pedig csak +-45V-ról megy.
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
És szerinted itt meddig lehet a Tranzisztorokat a végén sokszorozni?
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Sajnos ezt én nem tudom, láttam kapcsolást, amiben 4 is volt, de úgy emlékszem sima tranzisztoroknál a szórás miatt nem lehet "végtelen"számú többszörözés, mert amelyik kevésbé dolgozik, az nem veszi át a terhet a jobban teljesítőtől, ellenben a FETeknél ez másként van, ott lehet többszörözni, csak már nem emlékszem mit is mondott egy elektronikai mérnök ismerősöm, hogy azoknál miért lehet. Ha valaki tudja, írja meg, sajnos én tényleg csak ennyit tudok mondani.
(#) zsjkuki válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Tiszteletem
Itt megtalalod http://quad405.com/405mods4.pdf a kerdesre a valaszt.A B.Ludwig nevezetu tisztelt uriember
leirja hogy mit es miert valtoztatott a quad-on .
Minden jot
(#) compaqamplifier válasza zsjkuki hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Beleolvasgattam igazából elég sok minden javít bár van ami szerintem akkora * mint ide Nagykáta, van ami érthető is hogy mért jó, van ami meg tényleg felesleges.Azért kösz a pdf-et elkezdtem tanulmányozni.
(#) Doncso hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok, nincs meg valakinek véletlen az Urbános, TO247-es sima 100w-os nyák terv lay formátumban?
Kerestem itt de nem találtam meg.
(#) Gelman hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!Kis segítségre volna szükségem!Éppen építek egy quad-ot és most tartok a kábelezésnél és volna egy kissé amatőr kérdésem mégpedig az hogy készülék fém dobozára a bejövő 220-as földelt csatlakozó föld-jén kívül kell e még valamit a dobozhoz kötni?Röviden vázolom hogy mit rakok a dobozba : 1 db 2X35V AC 450W Toroid trafó ,1db 15V AC 10W kis trafó (A koppanásgátlóhoz!) 2db graetz kocka 2db 10000u 63V Pufferkondi 2db Giantsound-os GPA 100-MF ( QUAD 405 )végfokmodul,2db 10k potméter(Volume)+ ki és bemeneti csatlakozók+ki/be kapcsoló.A csatolt tápegység kapcsolási rajz felső variációját szeretném alkalmazni!Na szóval dilemmába vagyok hogy a GND-t ahol a két kondi össze van kötve hozzá kell e kötni a védőfőldhöz vagy ez hülyeség?Előre is köszönöm!
Következő: »»   162 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem