Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   593 / 1271
(#) BarnaPili válasza leon2001 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
A TV-n található kezelőgombokat cseréld ki.Azok közül vezet át valamelyik.
(#) Tomsa válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
sikerült beszereznem új tranyot,ki is cseréltem meg pár kondit is körülötte de most 9 -et villog a hat helyett és nem jó sajna vagy ez csak az elsö lépés volt???hilfe!!
(#) Beachway hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit. Adott egy xelos A32 lcd tv. Készenléti állapotból mikor bekapcsolom, egy pillanatra kivilágít a zöld LED ,majd ujra készenléti üzembe kerül vissza. 8 cső van benne, és két inverter.Sikerül hozzá letölteni rajzokat is.Esetleg valakinek volt hasonló élménye?? Minden segítséget előre is köszönök!
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
De mi az, hogy semmi? Nincs feszültség a lábaikon a tunerhez képest? Ha nyomod a bekapcsológombot, akkor van valami?
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
IC 991 meg van bekapcsolt állapotban
9,4
5,0

IC 992
15
0,02
(#) kadarist válasza graham hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ha az IC992 kimenetén annak ellenére nincs feszültség, hogy a bemenetén van, akkor valószínű, hogy rossz. Cseréld ki.
(#) thxer hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy Panasonic TX-29PS12P van probléma, illetve mikor van, mikor nincs. Volt már szerelőnél, készenléti tápot cserélt, akkor nem kapcsolt be, csak villogott a készenléti led. Most a videón látható módon összeugrál a kép, néha teljesen elmegy 1-2 másodpercig majd egy kattanás után visszajön. Egy idő után teljesen kikapcsol és csak a készenléti led villog. Volt megint szerelőnél azonban nem tudott vele mit kezdeni, mert nála nem jött elő a hiba.
A C315 lett még kicserélve mivel csíkosodott a kép felül.
A videó: Bővebben: Link
Mi lehet a hibája?
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Köszi!
Cserélem!
(#) ABU hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Most javítottam egy samsung TV-t, igaz nem nevezném valami nagy munkának, mert mindösszesen csak a betáp bizti ment tönkre, ami 15A-os gyárilag, legalább is ez van rá írva, holott a rajzon 3.15A-t ír, lehet nem ütötték rá a 3-ast. A fő tápokat átmértem zárlatra még a biztosíték csere előtt, azután úgy döntöttem, hogy kicserélem és beindítom, lesz, ami lesz. Eddig kutya baja, a tápfeszek is rendben vannak. A primer oldalon volt egy két félig törött forrasztás, más baja egyelőre nincs. Az a kérdés, hogy mitől szállt szét a bizti? Talán elöregedett és a bekapcsolási áramlökés kiolvasztotta?
(#) BarnaPili válasza ABU hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ilyenkor a PTK-t cserélni szoktam,mert az csinálhat ilyet.Remélem nem 15A-os raktál bele...
Még a Radugákban sem volt ekkora bizti..
István
(#) jdani hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Hali. Egy Orava CTV214 ről van szó. Elhozták hogy csináljak vele amit akarok, mert pukkant egyet, és azóta nem megy. Szétkaptam, és találtam benne egy púpos kondit a magasfeszültségű trafónál. Mikor kivettem, láttam hogy a kondi szét van lőve, a tepsi leugrott a kondiról A kapcsolási rajz jobboldalán lévő alsó résznél van a magasfeszültségű trafó. A trafórajz alsó részén van a TDA8143 IC. Kimenetén van a C145 kondi, 220µF 190V ami szétlőtt, amit ki is cseréltem magasabb feszültségűre. Vele párhuzamosan az R143 27R ellenállás, ami körül enyhe barnulás van a nyákon. De az ellenállás értéke még passzol. Azután az R144 szintén barna, de az érték 120R méréskor passzol. Ezek után jön a tranzisztor. Típusa S2055AF, ami zárlatos volt. Ennek az E megy az R145 ami a rajz szerint talán 0R1..? Az ellenállás égettnek nézett ki, és méréskor jópár Mohmot mértem, ami változott is, tehát az az ellenállás elszállt. Ide tettem egy 0R ellenállást, mert csak ilyen volt. Tranzisztor helyet tettem egy 2SC5855. Ezzel az a gonda, hogy nincs benne a plusz dióda, meg ellenállás. Tovább nem is méregettem. Bedugtam a TV, és mint minden TV, ilyenkor jött a tipikus hang, az a kis zörrenés a képernyő körül. (nemtudom mi teszi ezt, de ezt sok Tvnél hallottam már) világyt a piros visszajelző. Bekapcsolnám a Tvt, és a magasfeszültségű trafó körül csak kattogó hang jön. Most várom a ti ötleteiteket

Még találtam feketedést egy egyenitányító körül, és a trafó után egy dióda alatt.
(#) ABU válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Tettem bele 3.15A-ost, akkor még a PTK-t kicserélem, amúgy semmi gondja nincs, megnéztem rajta egy filmet
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!
Linkeld már be a tévé rajzát, mert ez a guglis megoldás nem a legszerencsésebb. Azt a 0,1 ohmos ellenállást ne spórold ki, mert ez valamilyen áramfigyelés alkatrésze lehet. A bekapcsolási zörrenés a lemágnesező tekercstől jön, ami körbetekeredik a képcső hátulján.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia,van egy Philips 29pt8617 tv, talán képcső hibás ,a hiba a következő volt ,be kapcsoláskor nincs zöld szin csak kék és piros .Ki probáltam a képcsövet és az
R110v
G 222mv
B110v
Minden fessz meg van, a video panelen 200v, 3x3,5v 11,5v , 33v ,szerinted mi lehet?.A zöld szin a proba során nem volt, a képcső nyakán ,pedig világit mind 3-rom ágyú,hol nézzem még a hibát, vagy képcső ?.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia4
Érdekes ez az "G 220mV"-os érték. Ha ez így van, akkor erősen világítania kellene a zöldnek.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Az, R és a B az világit van szine de a G zöld nem.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Mérj úgy feszültségeket a képcsőpanelen (RGB), hogy nincs rádugva a képcső végére.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
A TV rajza ott van az első linkben, az első kettő kép. Azért linkeltem így, mert így egyszerre két képet linkelek egy linkben, és sajna csak ilyen rossz minőségű kapcsolást találtam.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Azok a bélyegképek olvashatatlanok.
(#) gringos hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Kezembe került egy kisméretű 5.7"os ff Dimarson márkájú "utazó"tévé!Elemmel meg mindenről üzemel.Csakhogy a hiba szerint egy deka hang nem jön ki a hangszóróján,sem fejhallgatón!Végigmértem mindent amit lehetett.Sem a rádió,sem a tévé nem ad hangot!Sehogy.Valaki,ötlet?

Köszönöm.....
Ja és lassan kezdem kitépni a hajam!
(#) gaben62 válasza herzsolt hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
nekem is volt 2db. 100Hz-es Samsungom ami ezt produkálta, mármint a kikapcsolgatós játékot.
Elárulom neked, a CXA2165 smd.64lábú video processzor okozza a hibát, ezt kell kicserélni.
Hq videonál 4850Ft-
Speciális hőlégfúvós páka kell hozzá, vagy egy szervizben 14ez.ft kb.amiért kicserélik.
(#) tozo01 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok

A minap szóltak nagymamámék, hogy bedöglött a televíziójuk Lementem hozzájuk és megnéztem.
Nem vagyok otthon a tv szerelésben ezért kérném a ti segítségeteket.
A hiba a következő: Bekapcsolás után a tv-n csak vízszintesen a közepén egy csík látható. Gondoltam lefényképezem és látjátok miről is van szó. A típusa: Schneider Silva
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Üdv
(#) BarnaPili válasza tozo01 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
A csatolt képen bekarikáztam ,melyik a függőleges eltérítés benne.Ott mérj feszültségeket,nézd meg az IC-hez kapcsolódó elektrolit kondikat is.A sorkimenőről kap tápot ez a fokozat,vagy egy vagy kettő tápfeszt.Azoknak a biztosíték-ellenállásait is ellenőrizd le.
István
(#) tozo01 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Köszi a gyors választ.
Véletlenül nem tudod milyen alaplappal szerelték
Találtam ezt: http://www.eserviceinfo.com/equipment_mfg/Schneider_2.html az oldalt, de nem tudom melyik rajzot töltsem le.
Megnézem amit írtál, remélem megoldódik a dolog. Nagyimék nagyon szerették ezt a kis tv-t
Köszi Üdv
(#) kicsi75 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!!!
Van 1 Thosiba regza(32av635d)típusú lcd tévém és szeretném összekötni a számítógépemmel (konfig:GigabyteM68M-S2P alaplap,AMD Athlon Dual Core 4050e proci,2gb ram,NVIDIA GeForce 8600gts videókártya:http://www.quietpc.com/files/images/products/msi-8600gts.jpg)
Illetve össze is kötöttem egy dvi-hdmi kábellel +a hangot az alaplapi csatiról amibe most is be van dugva a hangfal egy piros fehér rca kábellel de nincs hang a tévén mi lehet a probléma?
Köszönöm a segítségeteket
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Azért annyira nem olvashatatlan, én kitudtam belőle menni, de mégis jobb,mintha nem lenne semmi.
Bővebben: Link
(#) csoki18 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy Videoton TS 3361 OSD típusú tv-m, az a problémája,hogy folyamatosan zúg a hang és minél jobban hangosítom annál erősebben (olyan mint ha pl. egy erősítő gerjedne). Nincs ötlete valakinek ,hogy mi lehet a problémája? :eek2:
(#) samil hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok.lenne egy telefunken palcolor s580 tv.A hiba az volt hogy csak kék szín volt benne.Ic csere tökéletes a kép de csak AV üzem módban osd olvasható egyszóval jó.De ha TV-re kapcsolok akkor az osd olvashatatlan és a bal oldalon megjelenik egy közel 3cm fehér függőleges csík programozni nem lehet mert az osd olvashatatlan.Bekapcsoláskor a led piros és zöld színei egyszerre világítanak.Pár másodpercre rá átvált zöldre és akkor kapcsol be.Adokra sem tudom programozni az olvashatatlan osd miatt.milehet a hiba?
(#) kislacikahu válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Hali!

Fotót küldj a panelről, és a hangfokozatban megmutatom mit cserélj!
(#) vincek21 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
érdeklödnék samsung cw-28d83n van szervizmenülye?
Következő: »»   593 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem