Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   594 / 1271
(#) csoki18 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Hali.
Tessék itt vannak, remélem jó lett a minőség.
(#) Beachway hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon! Van egy LCD tv-m ami a bekapcsolás után készenléti üzembe megy át.Van hozzá rajzom is. Figyeli az elektronikája a tápfeszek meglétét, és az inverter működését.Nos nekem ez nem működik.Az inverter error érintkezőn nincsen meg az 5 volt, mivel az inverter oszcillátor jel sem jön a t-com panelről. Ez egy KC268 tipusú Sharp panel. A rajz szerint egy közel 5 voltos inpulzusnak kellene lennie. Lehet, hogy ki kellene cserélni ezt a panelt.De nem találtam róla semmilyen rajzot, így nem tudom nem befolyásolja e a működését valami más is. Esetleg egy külső oszcillátorról hasonló jelet juttatni oda legalább próbára?? Minden segítséget előre is köszönök!!!
(#) kislacikahu válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
A hang fokozatban IC 105 körében a C 146 kondenzátor (470 µF 40 Volt ) szűri a a hangfok IC 26 Voltos tápfeszültségét . Munkaművelet:
1.) a szűrő kondít nézd meg és cseréld, ha szükséges
2.) IC 105 TDA 2006 hangfok IC körében a C 149
47µF kondit cseréld ki, ha szükséges
3.) a TDA 2006 IC -t cseréld ki szükség esetén...
(#) kislacikahu válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ha az IC csere sem segített a Tuner mellett a ZF modult cseréld ki!

Ha ezzel jó, már csak a ZF modult kell kijavítani!
Várom a visszajelzésed és ebben is segítek.
(#) csoki18 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Hali.
Kicserélem a kondikat és az IC-t és jelentkezem ,hogy milyen eredménnyel jártam.
(#) jdani hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Akkor nem tudtok semmi infót adni, mi lehet még rossz a TVben? Mert ha nem javítom meg, akkor csak szétszedném, amiért kár lenne.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia ,a fesszek ugan annyi mint rádugott állapotban ,csak a G-én 97v van a R,B 110v.mi lehet a baj.A 220mv-tot akkor le vettem a panelt,a nyakrol és ugy mértem.
(#) koszta68 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
sziasztok LG Plazma Tv Ki-be kapcsol de ha este kikapcsolom más nap jó milehet a baja és menyiért csinálnák aki tud segitsen köszi mindenkinek
(#) bihari laci válasza koszta68 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
SZia,szerintem táp probléma .
(#) koszta68 válasza bihari laci hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
és menyi lenne anak a csináltatása?????????
(#) graham válasza kadarist hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Kicseréltem a stabkockát, most meg van az 5v-t a két helyen.
(#) bihari laci válasza koszta68 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az,ottani árakat nem tudom ,de 1 szerelő meg mondaná,meg kell kérdezni,ha neked meg éri a tv.
(#) ádinka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Három darab van belőle (ugyanúgy néznek ki, csak az "alaplapon" máshova vannak forrasztva), az egyik a fényerőt, a másik a kontrasztot, a harmadik pedig egy általános finomhangoló (amikor eltekerem, elkezd a kép gyorsan mozogni fel vagy le, az iránytól függően...)
(#) kovacspista hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok! Egy Panasonic TX29PS12P TV-vel küzdök. Függőleges eltérítés baja volt eredetileg, IC, kondik, diódák cseréje után, kiderült, hogy sorkimenő baja is van.
Ki cseréltem és beindul, de a képernyő közepére kb egy harmadra össze van ugorva a kép. Ez meg ugye vízszintes eltérítés, de nem találok hibás alkatrészt.
A feszültségek rendben vannak. Függőleges eltérítés működik. Mivel nincs eredeti sorkimenő és sor tranzisztor sem, utángyártottat , ill. helyettesítőt raktam bele. az
50H0000301 /13022002D A08 / helyett HR-80307, ill. az
ST2310HDI helyett, 2SC5696 tranyó került. Nem hinném, hogy ez a gond, de sosem lehet tudni.
Itt a rajz. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
A kelet-nyugat korrektor működik? A függőleges végfok IC-je vezérli.
(#) csoki18 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Van még egy problémám gondolt egyet és nekiállt a csatornákat váltogatni és kicsit amper szaga is volt. Kérdésem az lenne hogy merre keressem a hibát?
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Hát ezt még nem néztem, de mindjárt megnézem.
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Megnéztem, és a 399 - ellenállást adta meg magát az
out oldalon. Nem tudom miért nem néztem meg, biztos messze van a sorkimenőtől!!! Köszönöm Druszám!!
(#) Ricsi123 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Üdv segítséget szeretnék kérdni az elektrótanya oldallal kapcsolatban nem tud valaki meghívót küldeni? Mert nagyon fontos lenne egy két tv manual letöltése miatt
(#) ferii81 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok van 1 NORDMENDE RP 46 os projektoros tv m a problémám a következő vele ugy kaptam hogy az egész szét volt belezve vezetékek széthuzkodva stb összeraktam proba üzemkor müködött kb 10-15 percig de nem volt képem csak a szinek volágitottak elkezdtem állitgatnia szin fokuszokat de észrevettem hogy a nagyfesz panelre nem dugtam rá egy földelést sztem földelés mert a hütőre megy rá amikor rádugtam a tv kikapcsolt és azóta csak probálkozik elindulni 3 szor de semmi kiméregettem az összes elkót félvezetőt cseréltem a tápon ict sorvég tranyó kiforasztva jó eggyszerüen nem jövök rá a hibára kérlek segitsetek előre is köszi
(#) Gigabb hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok
van egy funai tv2000a mk5 tv-m. Az a problémám, hogy megindult futni a kép felfelé (néha megáll egy pillanatra) és nem jövök rá mitől, pedig találtam benne egy pár púpos kondit, amit kicseréltem. Segítségeteket előre is köszönöm
(#) kislacikahu válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A hibát a csatlakozók, a dugasz érintkezési hibája okozhatja, mivel meg lett a készülék a fényképezés miatt bolygatva,
- az amper szag pedig akkor jelentkezik, ha pár hónapja vagy éve nem volt bekapcsolva a készülék, és ilyenkor az elkók már nincsenek formázva, mint amikor minden nap bekapcsoljuk, a legjobb az ilyen készülék "bejáratása" többször kevesebb időre bekapcsolni!
(#) kadarist válasza Ricsi123 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
Meghívó meg regisztráció nélkül is le tudsz tölteni napi két rajzot.
(#) Ricsi123 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
köszönöm szépen!
(#) csoki18 válasza kislacikahu hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Értem hát ez folyamatosan volt/van használva, az "előbbi gondot megoldottam csak most meg bedugom és magától bekapcsol valamint kikapcsolom a távirányítóval és csak a képcső kapcsol ki a többi része meg megy tovább, úgyhogy már kezd tele lenni a hócipőm
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok! Ismét itt, és még mindig a tx29ps12p panasonic! Most be kellene lépni a szerviz menübe, ehhez a készüléken lévő "le " gombot kellene megnyomni.
Nem reagál, csak a "fel" gombra, ami az "F" gomb feladata szerint működik. A TV/AV gomb jól működik, az előlapon lévő többi azonban semmit sem csinál. Távszabályzóról működik a készülék.Úgy gondolom memória gond lehet X24C29PS12D a típusa. Nem találtam
helyet, ahol lehetne kapni. A forrasztásokat, kontaktusokat átnéztem, plusz a tápokat. Van e valakinek ilyen ic-je, vagy mit javasoltok???
(#) ferii81 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
hali van 1 goldstar tvm aminek a képernyőésn közép tájékon 1 fekete csik illetve mint valami szinusz jel van valószinü hogy képcső probléma??
(#) zolika69 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Van egy daewoo dth-29u7k 100 as tv bekapcsolás után a készenléti led piros és zöld fénnyel villog és semmire nem reagál.aki találkozott már a hibával a segitségét köszönettel veszem.
(#) kovacspista válasza ferii81 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Erről egy fotót tegyél már fel.
(#) kovacspista válasza zolika69 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Vedd ki a sormeghajtó tranzisztort, tegyél a C és E közé egy230v 60 W-os izzót. Ha nem teljes fénnyel világít, valószínűleg jó a fesz. Ha nem világít a táp rossz. Ha világít, és jó a fesz, akkor a tranzisztor lehet rossz, vagy nincs meghajtása, vagy a sortrafó hibás. Mielőtt rámondanád, hogy a trafó, előtte az összes róla elmenő tápokat, egyebeket nézd át, nem e ott terheli valami.
Következő: »»   594 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem