Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   88 / 221
(#) Atielectronic hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Jó napot minden kedves fórumozónak! Kellemes ünnepeket!
Az alábbi kapcsolást szeretném megépíteni,de a beültetési rajzról pár alkatrész azonosítása lemaradt...
csatolom a kapcsolási rajzot és a beültetési képet...a bekarikázott részek amik kellenének...
(a fórum első 6-8 oldalát átolvastam...de senki sem építette meg még ezt) azért írtam most nektek.
remélem tudtok segíteni...3 éve tervezem h megépítem,mostanra szántam el magam és vettem meg hozzá a dolgokat...
Előre is köszönöm,tisztelettel: Kovács Attila

ui.: az alsó szöveg az lenne: az ottan egy sima csatlakozó a bemenő jelnek??
(#) zimi1991 válasza Atielectronic hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia!
Ugyan ez a problémám volt ezzel a kapcsolással.
Holnapra megjelölöm neked melyik alkatrész hova megy addig is minden jót.
(#) zimi1991 válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia!
Itt egy kép sajnos nagyon nem látható de ezen be jelöltem az értékeket remélem eltudod olvasni.
(#) Atielectronic válasza zimi1991 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
egy pár értéket el tudok olvasni..de sajnos nem az egészet...de azért köszönöm kellemes ünnepeket,
(#) Northman hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok,
Egyszer régebben én is megépítettem az erősítő 10W-os első verzióját remekül szólt anno (18 éve) egy HS 200-as hangfallal, de szeretném most is megépíteni a 2000-es változatot....

A bajom az hogy: szereztem két szép alumínium műszerdobozt szálhúzott stb...Eredetileg csöves erősítőt akartam volna építeni vele 2 (Mono blokk).. de sajnos nem fér bele méretileg csak max 80W-os toroid trafó a dobozba. Az lenne a kérdésem hogy Kapcsolóüzemű adaptert érdemes-e használni, egyáltalán működni fog-e vele, vagy teljesen bagatel ötlet...kinéztem egy 24V 150W (5A) adaptert....mennyire jön át a zaj vagy lehet-e szűrni stb....
(#) storm válasza Northman hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Kapcsitápot nem szoktak alkalmazni A osztályú végekhez, habár én nem látok benne semmi kivetnivalót. Egy próbát mindenképp megér. Trafóból viszont nem árt túlméretezni 80W-os trafóból minimum 2db kellene.
(#) Northman válasza storm hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Igen, inkább trafót használnák én is...mono blokként gondoltam a 80W-os toroidot, de jobban szerettem volna túlméretezni.....nagyobbat teljesítményű tápegységet használni, de remélem ez is jó lesz....minden esetre az adapterrel is teszek egy próbát az már a rendelkezésemre áll....
(#) cornel hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Nektek milyen tapasztalatok van az alkalmazott vegtranzisztorokkal?
Nekem a Tungsram BDY73-al nagyon tetszik,foleg mert semleges hangu tranzisztor.
Probaltam Mev BDY73,On-Semi 2N3055G,On-Semi MJ15003G-vel is,ezekkel mar szinezett volt,igy eleg faraszto volt hallgatni.
Most epitek egy uj 69-es JLH-t,de mar nem tudom beszerezni a jol bevalt tipust.
Ismertek meg semleges hangu tipust?
(#) cornel hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Nem nagyon valaszoltatok.
Most a 2n3442 es 2n3772-be gondolkozok.
Ezekrol mi a velemenyetek?
(#) zimi1991 válasza cornel hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia!
Nekem a MOTOROLA 2N3055 vált be a többiről sajnos nem tudok vélekedni.
(#) cornel válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Koszonom a valaszt.
Leirom az en sorrendemet. Az elso a legjobban,azutan ami egyre kevesbe tetszett.
1. Tungsram BDY73
2. ST 2N3055
3. MEV BDY73
4. On-Semi (Motorola) 2n3055
5. On Semi (Motorola) MJ15003G
Es ezek mind eredeti tranzisztorok voltak.
Megrendeltem az ST 2N3772,ezt az egyet meg kiprobalom. Mar csak azert is mert a legutobbi JLH-m ban meg az MJ15003G van,a meresi eredmenyek nagyon jok,de a hangja elkeserito,pedig tobben ajanlottak ehhez a kapcsolashoz magyar es kulfoldi oldalon. Hat remelem hogy az uj tranyo tetszeni fog.
(#) shunglee hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy nagy 24v ac trafóm 600w körüli lehet kb. - tudom mindenki dual mono kivitelre esküszik, viszont trafóm csak egy van. Szerintetek érdemes lenne belevágni egy stereo kivitelbe így, vagy maradjon inkább a dual mono, két tápos kivitel?
(#) (Felhasználó 1947) válasza shunglee hozzászólására (») Jan 29, 2012 / 1
 
Semmi gond nem lesz a közös táppal, ha rendesen megépited.
Túlméretezett graetz, és pufferek kellenek, ennyi az egész.
(#) keszeg01 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Kipróbálni mindenképpen érdemes, és ha tetszik veszel még 1 trafót.
(#) shunglee válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Én is így gondoltam. Tapasztalatok mit mondanak, mennyi uf-ot érdemes adni neki így, hirtelen 20000uf-ot tudnék összeszedni itthon. Ennyi elég?
(#) shunglee válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ilyen trafót nem tudom hol lehet szerezni még egyet. Ez valami biztonsági trafó volt, két aksiról ment róla vészvilágítás azt hiszem, vagy valami ilyesmi, jó nagy és jó nehéz, de nem orosz, hanem magyar!
(#) (Felhasználó 1947) válasza shunglee hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Elég lesz a 20.000uF.
Az enyémben is csak ennyi van, semmi gond nincs vele.
A graetz legyen 10-15A-es, és tedd hűtőbordára.
A vezetékezést minél nagyobb keresztmetszeten oldd meg.
(#) shunglee válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Értem, köszi! Bányásztam schottky-kat pc tápokból, talán jók lesznek.
(#) compaqamplifier válasza dbase hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ez a kapcsolás megvan még neked?
(#) keszeg01 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
cornel Megkaptad-e az üzenetemet ?
(#) cornel válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Igen megkaptam koszonom szepen!
Idokozben rajottem hogy rosszul iteltem meg az mj15003-as hangjat,rajottem hogy a transzformator miatt volt nagyon szinezett a hang. Erdekelne ket trafo,de nem talaltam meg sehol az altalad kuldott tapot.
(#) Gery78 hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a JLH 2000-es erősítőt sztereó változatban. ST 2N3055-ös végtranyókkal működik, az eleje 2N2905, és a meghajtó tranyó BC301. Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora hűtőborda kell a végtranyók hűtéséhez? Most végfokonként van egy-egy 145x115x30mm-es, 11 bordás (bordamagasság 25mm), plusz amire felfogattam a tranyókat (tehát egy ilyen bordán van két tranyó). Mi a tapasztalatotok, hogy mekkora nyugalmi áramot érdemes beállítani? Van jelentősége a hangzásban, hogyha nagyobb áramot állítunk be? Most a pákatrafómról megy a két végfok, ez 4A-t simán le tud adni feszültségesés nélkül. (Lehet hogy többet is) A jelenlegi beállítás szerint 0,5A a nyugalmi áram. A hangfalamban a mélysugárzó 6 Ohmos, a közép és a magas 4 Ohmos.
(#) storm válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Itt van egy táblázat, hátha ez segít.

JLH2(1).jpg
    
(#) Orbán József hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Tiszteletem Uraim!
Most, hogy már egyenletesen beleháborodtam a JLH tanulmányozásba, építési előkészületbe, jutott eszembe a következő.
A kimeneti végtranyók kicsatolási pontját, ha jól tudom, féltápra kell állítani.
Innéttől nem értem az eltérő nyugalmi áramokkal történő - egy azonos erősítő, állandó táp - szindarabozást.
Pl. beállítottam 0.8-ra, aztán felvittem a padlásra, satöbbi.
Mezei tudásom, illetve elgondolatom az, hogy a féltáp egyetlen áramértéknél féltáp, aztán sehol, soha többé nem az.
Megköszönöm, ha választ ad hozzábbértő kolléga.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Na * , közben nézegettem a kapcsolást, meg egy tranyóval felfűtöttem a végfoknak szánt hűtőbordát...
50..55 Celsiust értem el a bordázaton, ca. 45W villanyos fűtőteljesítménnyel.
Jónak ítélem.
Közben egy kedves Mentorom egyenesbe tette az elmémet, így érteni vélem, hogy minden beállított áram és a hozzá tartozó féltáp beállítható - eddigi hiedelmem szerint csak az áramért felelős potit csavargatta a jónép.
Oszt nem is így van...
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Oopps... Közben kaptam egy piros csillagot...Ez most jó nekem? Azt a nyüves Magyar Hejesírási Kézitáskát mindig otthon feledem...Már látom - bár méltatlanul említem - régi íróink innét kidobattattanának vala...
Pl. "Nézni is tereh..." - neszesze egy tockos, Jani!!!
(#) Orbán József hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv!

Kérdésem: Az ős JHL alapkapcsolásnál a már kész, beállított erősítőt bekapcsolva a nyugalmi áram a hőmérséklet beálltáig milyen áram karakterisztikával áll be? Úgy általában.
Tehát, ha valaki mérte, milyen árammal indul és mennyi idő alatt áll be az egyensúly és a környezeti hőmérséklet ezt mennyire befolyásolja? Most kellemes 18C és a nyári 30C-35C okoz-e utánállítási gondokat?
Köszönöm.
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv! Nem mértem, de a topológiából csak rendkívül kis mértékű növekedésre következtetek. Az után-állítás szükségességét jó lelkiismerettel kizárnám.
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
[OFF]Igen, látom már, eszem a nyelvújítók keserű kenyerét... Töröm magam, hogy tudjak a 2-es számrendszerben hozzászólásokat prezentálni, így először egy egyszerűbb próbálkozás tehát:
Eddigi JLH tapasztalataim alapján megerősíthetem, hogy minden vízbe mártott JHL variáció által kiszorított... a többit majd később. Egyébként meg R=U/I, mondhat nekem bárki bármit...
Nincs harag...?

Én, a robot
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Köszi a választ, reméltem, remélem, hogy nem csak bizonyos évszakokban lesz konstans az erősítő beállása a jóra...
[OFF]A héten talán elkészül a saját és boldog várakozással mosom füleimet előre.
Következő: »»   88 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem