Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   28 / 88
(#) Kovidivi válasza slogan hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Köszönöm, keresek egy "komolyabb" csavarboltot. Így a felfogatás sem nagy dolog, bár én eddig 90%-ban mindent anyával és csavarral fogattam fel.
(#) whalaky hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Használt már valaki ilyen műszerdobozt?
Igazán az érdekelne hogy milyen nyomógombokat lehet beleszerelni a nyákra, mert egyben rendelném ha lehet.
Sajnos az adatlapról épp a tartóbakok magassága maradt le, igy tippelni sem tudok hogy milyen lenne bele jó, a store-os fiúk pedig kitartanak abbéli jószokásuk mellett hogy hanem rendelek semmit csak kérdésekkel bombázom őket nem igazán méltatnak válaszra.

Link javítva. Frankye
(#) whalaky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Vennék, ha tudnám hogy jó, esetleg ha ajánlanának hozzá gombokat is akkor azt is vennék, de mint emliettem a PDF-ben a nyák tartó bakok magassága nincs feltüntetve, még csak tippelni sem tudok hogy milyen magas gombok mennek bele.
Értem én hogy ők eladni akarnak, de az mitől érdekük hogy egy dobozt és négy gombot két csomagban küldjenek el? Már megbocsáss, de nekem a dupla postaköltség már nem éri meg, de úgy gondolom az eladásnak szerves része a vevő tájékoztatása.
Ha nem tudom jó-e ami kinéztem, nyilván nem fogom megvenni, és egy kétezer forintos tételér nem akarok közel 400km-t autózni.
(#) whalaky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Idézet:
„Igazán az érdekelne hogy milyen nyomógombokat lehet beleszerelni a nyákra”

A többit ki tudtam lesni a pdf-böl.
Gondoltam hátha valaki aki már vett ilyen dobozt és "belevaló" nyomógombot elárulja hogy milyen jó bele hogy olyat rendeljek.
(#) whalaky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mit ajánlotok:
Előbb a dobozoljam be a gyári műanyag dobozba a hangkártyámat, vagy előbb tervezzem meg a matricázást rá, és aztán dobozoljak?

Üdv!
(#) krisztianAMG hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Talán ez lesz a legmegfelelőbb topic...
Már többen is érdeklődtek privátban,hogy honnan szereztem a kábelharisnyát.
Bővebben: Link
Az eladó nagyon korrekt,de mivel az utolsó utalásommal gond volt, már csak belföldi számláról lehet neki utalni.
Ha valakinek nincs kedve a regisztrációval bajlódni a e-mail címen is elérheti az eladót.
(#) Magorh hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Kérném a segítségeteket.

Adott egy 1602-es LCD, melyhez kellene készítenem rögzítő keretet. Sehol sem találtam olyat, ami használható lenne.

Olyan megoldás jöhetne csak szóba, ahol nem látszik a csavarok feje az előlapon. Problémás még, hogy nem azonos dobozba lenne építve. Hol műanyag, hogy lemezszekrény. Így, hogy a panelre fixen rögzítjük, sem jöhet szóba. Mindenképp szalagkábeles megoldásban gondolkodom.
A ragasztást is mellőzni szeretném. Fontos, hogy igényes legyen, hisz állandóan szem előtt van, illetve gyorsan, egyszerűen lehessen beépíteni a kész (moduláris) kijelzőt.

Up:
Hasonló az elképzelés, mint az alábbi linken. Csak a fehér keretet szerelhetővé kellene varázsolni....
Bővebben: Link
(#) Axel hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Kérlek ne tételezz fel rólam rosszindulatot de tényleg meg kellett nyitni az n+1-edik topikot a 2x16-os LCD-knek?
(#) Magorh válasza Axel hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
És nem fér el az n+1.-k lcd-s topic? Mellesleg nem találtam olyat, ami kimondottan a kerettel foglalkozik. Nem lenne egyszerű, ha itt csak a keret megoldása lenne? Recept egyszerű. Egy kérdés, hozzá egy válasz. Ha valaki más is keres, célirányos. Nem kell több tízezer postot végigolvasnia... Egyszerű ez.
Amint látom, te is csak bírálni szeretsz. (Tipikus magyar társadalom.) Tudod, ezzel én úgy vagyok, hogy sok buta ember van, -mint amilyen én is vagyok-, mégsem szólok semmit, ha nem segítő szándékú a kritika. Hogy is tartja a mondás? - Nem szól szám, nem fáj fejem?!


Építő jellegű kritikákat várok.
(#) efraim válasza Magorh hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Pl. így. Az alappanelre felforrasztasz, vagy felcsavarozol egy segédpanelt és onnan belülről megtámasztod, nekiszorítod az LCD-t a frontlemeznek. Akár rugós kivitelben is lehet. Tehát először behelyezed az LCD-t a frontpanelen kivágott mérethelyes ablakba, utána behelyezed a panelt, becsavarozod, utána behelyezed a távtartókat, amik az LCD-t nekiszorítják a frontpanelnek és a végén bekábelezed.

lcd.png
    
(#) Magorh válasza efraim hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!

Igen, jelenleg ezen az elven működik, viszont továbbiakban ez nem lesz jó megoldás. Változó méretű lemez vagy műanyag szekrénybe lesznek beépítve ezentúl. Így tervezni erre nem lehet. A panel is olyan tartót kapott, melyet egy C sínre fel lehet pattintani.
A kijelző ehhez kapcsolódik egy szalagkábelen keresztül.

Erre keresek megoldást. Hasonlóképpen, mint a TP vagy a HMI panelek. Egyszerű legyen a beszerelés a legfontosabb szempont.
(#) kokozo válasza Magorh hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia! Veszel egy ilyet, ebből van több méret is, ez alatt el fér a 4 süllyesztett fejű csavar amit teljesen el is takar.
(#) Magorh válasza kokozo hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Sajnos nincs abban a méretben, ami nekem kellene. Viszont ragasztani kellene, amit meg el szeretnék kerülni...
(#) Moderátor hozzászólása Magorh hozzászólására (») Feb 28, 2012
 
Idézet:
„És nem fér el az n+1.-k lcd-s topic?”
Nem!
Idézet:
„Mellesleg nem találtam olyat, ami kimondottan a kerettel foglalkozik. Nem lenne egyszerű, ha itt csak a keret megoldása lenne?”
Nem kell minden egyes alkatrész beépítéséről új topik. Pláne, ha mindegyik ugyanoda kerül, nevezetesen: egy doboz előlapjába. Mi lenne, ha a tekerő-potinak, toló-potinak, LED-nek, kapcsolónak, nyomógombnak... mindennek nyitnánk egy új topikot, hogy hogy is lehet egyszerűen, esztétikusan beépíteni úgy, mintha gyári lenne? Ez a topik pont azzal foglalkozik, hogy hogyan lehet egyes dolgokat szépen bedobozolni. Ráadásul, nincs is több tízezer post benne.

Ebben a felturbózott, információdömpinges világban kategorizálni, s a keresőt is tudni kellene jól használni. (Tipikus világ társadalom.)
(#) Axel válasza Magorh hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hello!
Vannak ezek a fém távtartók amiből kell 4 darab az LCD csavarfurataiba, az előlapot előfúrod kicsit (ha ez lehetséges) majd pedig süllyesztett fejű csavarokkal rögzíted az egészet. Ugyan én eddig még csak billentyűzetet rögzítettem így, de az nagyon stabil és éppoly esztétikus megoldás lett. Ráadásul ha fekete a készülékdoboz és a csavar is akkor még jobban mutat!
Ha tudsz szerezni akkor az lcd elé vékonyabb plexiből még védőlapot is csinálhatsz evvel a módszerrel.
(#) Orbán József hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Üdv!
Egy ideiglenes megoldás erősítő dobozoláshoz, mellékelt kép csak illusztráció, tehát nekem van 1 db.
Amíg az erősítőnk saját, korrekten megépített és kezünk munkáját dícsérő doboza elkészül (15-20év), beszerezhetünk egy hibás erősítőt a használtpiacon és abba tároljuk a több éve drótgubancként használt erősítőnket.
Aztán persze (lásd illusztráció) ebek harmincadjára vetjük a készen vett (phöjjj) gyári, fillérekért vett erősítőt, természetesen. Hiszen, amit mi csinálunk, csináltatunk, annak jóval többért isszuk meg a levét, de az lesz az igazi. Tudom, van egy pár itthon abból is.

VU.jpg
    
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Kicsit számomra zagyvaságnak tűnik amit leírtál !
Miért kéne 15-20év, és a drótkupacot sem értem ?
(#) Zoli_bácsi válasza Magorh hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Két lehetőség van. Az egyik, hogy az előlapba M3-as menetet kell fúrni, majd ebbe egy távtartót kell betekerni. Ha pl 2-es a lemez az előlap, akkor a távtartó menetes része épp 2mm. Ilyenkor egy síkban lesz a csavar. Ezt ezután gletteled, és fested. A távtartóra ezután felszerelhető az LCD modul.

A másik, ha nagyon vékony az előlap. pl 0,55mm-es lemez ilyenkor M3-as csavarokat ragasztok az LCD modul felragasztására. Kétkomponensű Eporapid.
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Miután párezer áramkört legyártottál, valamint a teljesítményed után fizetnek - ergo nincs igazán energiád és szabadidőd - megtudod.
Ha már így van, elnézést, local hero...
Pár évtized hobbi és üzletszerű amatőrködés után én így látom. Például nézd meg a mellékelt képet. Nem most dobozolták és mibe, hgy jó darabig nem is lesz?
Persze, amíg fiatal és bohó voltam, én sem így láttam a dolgokat. Elmúlik, elhiheted. Minden.Bővebben: Link
(#) Orbán József válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
A találékonyság azért utal némi zsenialitásra... Azok nem is próbálnak rendet rakni, egyszerűen irányítják és uralják a káoszt... A másik képen a toroid szórásmentesítése? Na, ugye!
(#) Zoli_bácsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 3, 2012 / 1
 
Én egyáltalán nem értem, miről beszélsz...
(#) Zoli_bácsi válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez szégyen!! Ilyet hobbista nem csinál. Ez borzalmas, és felháborító. Én ezt a "Rama" dolgot nem mutogatnám.
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Idézet:
„[OFF]Persze, amíg fiatal és bohó voltam, én sem így láttam a dolgokat. Elmúlik, elhiheted. Minden

Ebben tévedsz mert én sem vagyok mondható, csak egy idősebb fazonnak, a leveledre fogok válaszolni...[OFF][/OFF]
(#) Orbán József válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Én sem csinálnék ilyet, mégis megértéssel viszonyulok...A lehető legkevesebb munkával megkeresni egy optimumot - jó, nem jó, hagyjam a fenébe, vessem a mókusoknak... Ilyen szempontból...
Biztos vagyok benne, hogy nem ez a jellemző a kollégára, csak nem futja mindenre, ha eléggé szerteágazó az élete... Engem szórakoztatott a látvány.
(#) kanoc86 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez szerintem nem szorakoztato hanem eletveszelyes es nem mellesleg tuzveszelyes is.
(#) szamóca válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 5, 2012 / 1
 
Rég volt fiatal koromban, mikor egy Sokol trafó, diac, triak kombinációs izzó ritmusvillogtató már komoly H.B. light tec.nek minősült, egyik barátom készített ilyen papírdobozolású "fényvezérlő központot". Volt benne egy fent említett villogtató, és egy mechanikus mosógép programkapcsoló, és egy fénycső gyújtó patron. Az egész konstrukció szig.szalaggal volt összefogatva, és megerősítve. A feliratozás egyszerűen filc tollal történt.
És mi akkor laikusként, úgy felnéztünk ennek a készítőjére, mint egy germán félistenre.
(#) Orbán József válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2012 / 1
 
Végre valaki, akinek van humorérzéke...
A fiam 4-5 évesen csinált egy olyan "robotembert" - kocka papírdoboz volt a feje, amibe berakott egy csomó, közben tőlem lopkodott ledet. Laposelemről, és előtét ellenállások nélkül, kontakthibásan villogott, ahogy kell az egész. Az is lehet, valamelyik párhuzamos univerzumból üzent valaki - sose tudjuk meg.
C' est la vie.
(#) szabi83 hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
A perforált lemez, hogy készül? Mi kell hozzá?
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Lemez és fúró?
Viccet félretéve: Gyárilag egy sajtológéppel lyuggatják ki. Szerintem házilag nem érdemes küzdeni ezzel a technikával, ha csak kör alakú lyukak kellenek rá. Ha nem, akkor meg érdemesebb megvásárolni. (Mire a megfelelő kiszúró szerszám elkészül, hozzá a préssel, több száz m2 lapot megvehetsz. Szerintem. :gumicsirke:
Következő: »»   28 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem