Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   26 / 126
(#) Doszpot válasza srac321 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Bővebben: Link A hőmérsékletfüggés részt nézd meg. És gondolj arra, hogy az izzószál igencsak felmelegszik üzem közben. -> az ellenállása is megváltozik.
(#) srac321 válasza srac321 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Közben utánna olvastam az ízzók ellenállás változásának a magas hőmérséklet változástól.

Ezek szerint mégis ajánlani tudom a my 68-as multimétert Eddigi tapasztalataim szerint jól teljesített. Szerintem az árát megéri. (persze nem olyan mint ami több 10k, de ettől függetlenűl teszi a dolgát)

pinyó39 - köszönöm az tippet!
Doszpot -nak is köszönöm!
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok. A Voltcraft vc270-rol tudnatok velemenyt mondani? 13k. Leginkabb rosszat lehet-e mondani rola, illetve mennyivel jobb vagy jobb-e egyaltalan egy my68-tol?
(#) bbatka válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Rosszat csak annyit tudok róla mondani hogy a kapacitás mérője az enyémnél elég pontatlan és nem pF hanem 10pF felbontású. Egyébként meg vagyok vele elégedve. A frekvenciamérője meglepően stabil.
(#) mindenes válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Heló! Elég korrekt kis műszernek néz ki. Én az MY ket elég jól ismerem, a 64 és a 68 as ról is csak jókat tudok mondani. Ezek a VC vel is tudásában és pontosságban is egy kategóriák lehetnek.. Jó választás lehet már csak a nagy és részletes kijelzője miatt is.
(#) kuka88 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok,

Tudnátok egy véleményt mondani erről?: MX-25201
vagy valami hasonlót
(#) blackdog válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Ha az én véleményem számít akkor az összes MX multiméter hulladék.
Sokat próbáltam nekem UNI-T, Voltcraft a nyerő.
Miért utálom az MX-et?
Évente legalább egyet kidobtunk. Ha gariba kellett javítani akkor inkább visszaadták az árát.
(#) válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!

Szerintem nem rossz konstrukció, otthoni használatra bizonyosan tartós - ha a tudása elég számodra, akkor szerintem érdemes megvenni. Nekem évek óta megvan, és még soha semmi baj nem volt vele.

Blackdog gondolom napi munkára használta azokat a meg nem nevezett MX multikat, ha ilyen "gyorsan" amortizálódtak. Megjegyzem, egy párezer forintos multinál nem nagy csoda, ha javíttatás helyett inkább visszaadják az árát - szerintem az üzletnek a gyártóhoz való visszaszállítással, illetve a papírmunkával együtt már többe kerülne, mint ha csak szimplán visszafizetik a pénzedet.
(#) Hodinka válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!
Nekem van egy MX-25306-osom.Több mint egy éve használom,és nálam bevált.
(#) llax válasza Hodinka hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A Maxwell "jobb típusai" hobbi célokra tökéletesen megfelelnek. Egy hobbi szinten forrasztgató kezében a 25306 már igen komoly műszer.

Van a 25404-es SMD RCD mérőjük, mióta beszereztem egy olyat, azóta kapacitást és ellenállást mindenütt azzal mérek, ahová elér a két érintkezője... Meglepően pontosan mér, még a méréshatárainak szélénél is (1 Ohm alatt is, vagy akár néhány pF-os kondit is).

Akinek "teljes munkaidős" használatra kell műszer, az nyúljon kicsit mélyebben zsebébe...
(#) Hodinka válasza llax hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Idézet:
„a 25306 már igen komoly műszer.”

Hát ha nem is annyira komoly,de messze nem a gagyi piaci kategóriába tartozik,meg hát lehet vele dolgozni is.
(#) llax válasza Hodinka hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Mint írtam, hobbi felhasználásra...
(#) mugab válasza llax hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Az Mx-ekenek két baja van. Az egyik hogy zavarérzékeny, a másik hogy nagyon könnyen elpusztul, mert közvetlen az ic-re megy jópár üzemmódban a jel.
(szerintem)
(#) DecebaL válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!


Nekem van egy MX-25201 már vagy négy éve megvan a célnak amire használom tökéletesen megfelel. Nem bántam meg, hogy megvettem.
(#) jmartin hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Nekem ezek vannak.
Ha valamelyikről kérdésetek lenne, szívesen megválaszolom. (ha tudom)
(#) jmartin válasza jmartin hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
És még ez:

PICT2597.JPG
    
(#) blackdog válasza jmartin hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Látom te is szereted a minőséget. Legyen az jelen vagy múlt műszere.
(#) jmartin válasza blackdog hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Naná! A magyarok piszok pontosak. 0,5% körül tudnak, kis állítgatással.
(#) megaohm válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Tisztelve, de egyet nem értve egyes kollégák véleményével. Szubjektív véleményem, hogy a hobbistának messze nem felel meg a legolcsóbb műszer. A kezdőnek pedig kifejezetten ellenjavalt. Hogy miért? Mert ha valamilyen mérési hiba adódik, egy kevéssé tapasztalt felhasználót megtéveszthet. Ráadásul a kezdők a méréshatár-váltásnál, mérőzsinór csatlakoztatásánál hibáznak gyakorta. Egy vén róka viszont nagy biztonsággal használhat egy olcsó műszert is. Tudja, hogy nagyjából hol mire számíthat, nem bízik vakon a műszerben. Szummázva: a kezdő legalább automatikus méréshatár-váltós műszert válasszon, kombinált védelemmel, nagy kijelzővel. Persze nem kell a professzionális kategóriát megcélozni, ideális erre a célra a fél-professzionális. Én valami ilyesmit javasolnék a kezdőknek, hobbistáknak: http://thomson.addel.hu/detailproduct.php?productid=421363
(#) bensepeter válasza megaohm hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia! Nekem is ilyen van.
Fél éve vásároltam és nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon jó műszernek tartom. Simán megéri az árát.
(#) Cuii hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Nekem DT9205B-m van, de az ellenállásmérője meghótt...
Vigyázni kell vele, mert könnyű kinyírni az ellenállásmérőjét... Itt, melóhelyen is állandóan selejtezzük ezeket a műszereket...
De legalább óccsó :idiota:
(#) oldfirehand hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
A téma iránt érdeklődőknek íme a Brymen BM906 szétszedve.
A kijelző alatt lapul a saját BTC IC-je, mintegy 100 lábbal.
A műanyag ház és az ütésvédő papucs nem büdös!
(#) abcdabcd válasza oldfirehand hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Amúgy az is lehet, hogy az ic-n a felirat csak egyedi megrendelés alapján van ott, egyébként valami más lapul a tokban csak nem akarják hogy más tudja mi az
(#) oldfirehand válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Az könnyen meglehet, a multiméter-IC gyártók azért nem ezrével vannak, ahogy nézegettem.
(#) llax válasza oldfirehand hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Még csak multiméter gyártók sem ezrével vannak Csak matricából készül ezerféle... Nem ritka, hogy ugyanazt a készüléket csak a hazai piacon 4-5-6 féle márkanév alatt is meg lehet találni... Aztán létezik ennek a fordítottja is (licensz gyártmányok, koppintások), még érdekesebb az előzővel vegyesen variálva (pl. MY64 variánsok)...
(#) megaohm hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Valakinek van véleménye az alábbi Kyoritsu KEW1011 multiméterről? (vigyázat mert kinézetre olyan mint a nagyobb tesója, de az TRUE RMS, ez pedig nem) Kérem, hogy csak az válaszoljon aki birtokol egy ilyet, vagy legalább egyszer dolgozott már ilyennel. Az anyacég japán, de gondolom ő is kínában gyártat, de ez mindegy, ma már minden ott készül. Annyit tudtam meg róluk, hogy nem tegnap előtt kezdték a szakmát, szigetelésellenállásmérőket is gyártanak. Ahogyan nézem a műszereik legalább saját tervezésűek, tehát nem csak logóznak meg színeznek. Tudása alapján a KEW1011 nagyon jó vételnek tűnik. A válaszokat előre is köszönöm! További szép napot minden pákásnak!
http://www.tme.eu/html/HU/univerzalis-multimeterek-kyoritsu/ramka_9...y.html
(#) megaohm válasza oldfirehand hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Egész korrekt belseje van. Engem érdekelnek ezek szétszedve. Köszi a felrakást. Általában meg vagy elégedve a Brymennel? Számomra ismeretlen volt eddig. Közben azon gondolkodom létre kéne hozni egy kis műszer adatbázist itt az oldalon, mindenki feltölthetné a műszerét, tapasztalatait. Hogy senki se vegyen zsákbamacskát.
(#) gordonfreemN válasza megaohm hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Számomra eddig pozitív a voltcraft VC270.
A hangszórója eleinte idegesített, mert ha nincs rendes kontakt, akkor zavar keletkezik az érintkezendő felületektől és recseg a hangszóró, viszont ezzel a recsegéssel előbb jelez, mint egyes más típusok, amiknél csak késleltetve hallom a csappanást.
Egy benning MM1-MM3 (mindkettő) műszerrel lett összehasonlítva és ohmos mérésnél 46.4ohm helyett a voltcraft 46.5-öt mutatott. Hűha.
Azt is észrevettem, hogy kapacitásmérésnél egy kicsit többet csal, mint a többinél, legalábbis a kondikra ráírt érték eltér a mérttől. Ez annyit tesz, hogy 50µF helyett 60µF-ot jelez pl. Ki lehet bírni, a fluke műszerei is kapacitásmérésnél a legpontatlanabbak 30-60 ezer környékén.
Ezek után nekem egy szívfájdalmam van, a kapacitásmérés csak 200µF-ig mér.
ezenkívül egy jól megtervezett műszer, az én igényeimnek megfelel (pl nincs külön bekapcs gomb), még jól is néz ki.
(#) megaohm válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Köszönöm a tapasztalatok leírását. Eddig nem sokan panaszkodtak a Voltcraft-ra. Ezek szerint nem rossz műszer. Az ára sem vészes. A kondiméréshez annyit hozzátennék, ha csak az elkóra írt értéket vetted alapul, akkor lehet hogy az 50 µF-os elkó eleve 60 µF-os, gyárilag. Úgy emlékszem 20% tűréssel gyártják őket. Mindenesetre ezerszer jobb egy ilyen műszer mint a legolcsóbb gagyi, noname klónok. Ha azt vesszük, hogy azok 5-6 ezer forint körül vannak, akkor valójában a gagyi "műszer" a drága és nem ez.
(#) gordonfreemN válasza bbatka hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Azért neked címzek bbatka, mert te válaszoltál nekem műszer kapcsán, de bárkitől szívesen fogadom ha tud segíteni.
Azon tűnődtem, hogy kipróbálom a true RMS funkciót eme VC270-ben.
Ez ugye azt jelenti, hogy az effektív érték helyett csúcs értéket mér a műszer.
Ezt a bal oldalon található piros REL gomb megnyomása után kéne, hogy megtehessem.
Meg is tenném, de a műszer ugyanannyit jelez, mint normál mérésnél.
Esetleg valami ötlet, hogyan kell ezt a funkciót használni?
Következő: »»   26 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem