Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   14 / 51
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
Én meg azt mondanám, hogy aki nem tud megépíteni egy jó égetőt kb. 1500Ft-ból, az ne fogjon PIC áramkörök építésébe! Bocsi, ha valakit ezzel sértek!
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
A kérdés nem az, hogy meg lehet-e építeni ennyiből, hanem az, hogy au égető "csak" (és itt most az idézőjelet tessék erősen érteni!) égetni tudja-e a PIC-et, vagy pedig képes-e a debuggolásra. Mármost szerintem egy olyan égető, amit 1500 Ft-ból kihozol, szerintem nem alkalmas debuggolásra. (Cáfolj meg kérlek, ha nem jól írtam!)
Ami az ICD nagy előnye, az az, hogy nem csak hogy kész áramkörön belül lehet vele programozni (így nem kell kiszedni-visszatenni a PIC-et), hanem hogy alkalmas a program tesztelésére is.
Én ezért preferálom az ICD2-t.
(A JDM és klónjairól azt hiszem, mindent elmondtunk, leírtunk, kiveséztük alaposan. Az Általad tervezett, vagy az oshon-os égetőket sem szólom le, félre ne érts, hiszen minden bizonnyal működnek rendesen, de én maradok az ICD2 melett inkább. Mint tudjuk, ízlésekről vitatkozni értelmetlen...)
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Tényleg Frankye, működik már a szirénád?
Remélem ma este már hozzájutok, hogy tudjak kísérletezni az oshon-os égetőmmel, mert még azóta sem volt időm kipróbálni a Watt-féle módosításokkal. (Makacs vagyok, nem nyugszok, mig jó nem lesz, mert a mentős srácoknak is össze akarok dobni egy primitív, olcsó égetőt, ugyanis szeretnének kísérletezni a hangokkal.)
Ha sikerrel jártam, szeretném majd udvariasan megkérni Watt mestert a pic program kisebb átszabására. Mint hozzá nem értő, sajnos magas labda nekem, igy pl. fogalmam sincs, hogy amiket módosításra kérnék, az 1 perc alatt elvégezhető parancs átírásból áll, vagy pedig több órás logikázós munka. Megmondom őszintén, aktív netezőként magam sem szeretem, ha valaki a sültgalambot várja, ezért óvakodom a kéréstől... ha nagy munkával jár, inkább visszaszívom.

Szóval csatoltam a képen, hogyan gondoltam a dolgot. Másik 6 hangot is tudna a PORT A felhasználásával (össz. 12db), a riasztó funkció pedig ki lenne gyomlálva belőle teljesen. A hangokat már ki tudom kísérletezni elvileg és csak bekopiznám az EFFEKT_1-12 helyekre gondolom.

Természetesen tudok várni (ez manapság már ismeretlen fogalom sajna) és előre is köszönöm a mentős srácok nevében is!
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Nem egyelőre a lakásfestés volt soron. Még nem üzemeltem be.
Appropos! A bemenetére mekkora fesz kell minimálisan? Mindenképpen a 12V a legkevesebb?
Miki barátom (Még1MbR) módosítási kérelmei engem is érdekelnek...
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Hidd el teljesen tisztában vagyok a dolgokkal!
Azt is hidd el, hogy néhány tucat áramkört megépítettem, és eddig soha nem debuggoltam! Hogy mennyire nem hiányzik mutatja, hogy még nem építettem meg potyo áramkörét, pedig szerintem lehet, hogy még nyákot is adna, ha kérném!

Tehát egy kezdőnek egy jó égetőre van szüksége és nem másra! De ez már igen off, úgy hogy eldugulok.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Most befutott egy nagyobb lélegzetű melóm, de majd meglátom mennyi időm lesz. Nem ígérek semmit, de nem is zárkózom el.
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Tudok várni Hálásan köszönöm
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Még egy hangyányi OFF, aztán én is befejezem, ígérem!
Szóval: Én nem leszólni akartam az Általad fejleszett égetőt, sem az oshon-os égetőt, hanem csak elmondtam, hogy az ICD2 nekem - személy szerint - azért jön be jobban, mert a debuggolást is "tudja". Ennyi, nem több. Ez ízlés kérdése, amin nem érdemes vitatkozni. A Te tudásod előtt mélyen meghajolok, bár nekem lenne csak a töredéke... Még csak nyomokban kezdem kapiskálni a sziréna programját, arra még csak gondolni sem merek, hogy belepiszkáljak. A hardware részt is csak nagyjából sejtem, nem hogy megtervezzek egy ilyen cuccot. Szóval minden tiszteletem a Tiéd, amiért ezt az égetőt, meg a többit összehoztad, csupán az én ízlésem kicsit más az égető hardware-jét illetően.
Elnézést az OFF-ért, de azt hiszem ezt még tisztázni kellett!
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Csatlakozom! Jó munkát!
(#) watt válasza Frankye hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Én meg még csak annyit szeretnék, hogy igazad van! De ha egy kezdőnek ICD2-t ajánlsz, nem biztos, hogy öröme lesz benne, hacsak nem költ rá és megveszi. Megépítéséhez szükséges egy égető. Ugye érzed a problémát! Talán nem volt haszontalan ez a kis párbeszéd, így mindenki el tudja dönteni mit akar, annak ellenére, hogy ez a téma kicsit kilóg, amiért elnézést kérek!
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Persze, hogy értem! :yes:
Én is elnézést kérek a kitérőért!
(#) még1MbR hozzászólása Szept 3, 2007 /
 
Letöltöttem közben néhány PIC-es leírást, megpróbálom apránként megtanulgatni a dolgokat, hogy legalább egy led villogtatás progit megértsek
Szerencsére a sziréna progija jól tele van kommenttel, sokat segít a megértésében.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Várjuk kérdéseidet a PIC-es topicban!
(#) Szykla hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
*******eladó beltéri kapcsoló egységgel 15000 Ft-ért. Természetessen működik... Érdeklődni: ********


Módosítva!
(#) még1MbR válasza Szykla hozzászólására (») Szept 4, 2007 /
 
Hmm, moderák nem fogják értékelni a hirdetést, hisz ott az apróhirdetés rovat...
(#) Moderátor hozzászólása Szykla hozzászólására (») Szept 4, 2007
 
Ez így van! Erre a célra tessék igénybe venni az Apróhirdetési rovatot!
(#) Szykla hozzászólása Szept 4, 2007 /
 
Igaz igaz, bocsi ...
(#) Moderátor hozzászólása Szykla hozzászólására (») Szept 4, 2007
 
Elnézve.
Köszönöm a megértésed!
(#) vanzerr hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
Én is megépítettem a Watt féle szirénát és nekem is némely hang esetében csak csipogás hallható. Nem tudjátok mi lehet a probléma?
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Nem nagyon láttál el minket infóval, így elég nehéz segíteni.
Nekem volt olyan, hogy az égetés nem lett tökéletes, pl. túl nagy adatsebesség miatt, vagy egyéb zavarjelek miatt. Meg kell próbálni újra égetni lassabb ütemmel. Mást nem tudok elképzelni, ha a többi hang jól szól!
Még lehet esetleg az, hogy a riasztó bemenetről lefelejtetted a felhúzó ellenálást.
Konfig bitek a program szeint állnak? (van olyan programozó, aminél külön is lehet írni a konfig bájtokat(pl. enyém is ilyen) és van olyan is ami saját feje után megy, és nem biztos, hogy átveszi a programban beállított értékeket.)
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Bocsi, akkor egy kicsit bővebben:
Az egyik hornnal semmi probléma, a mélyebbik horn egy darabig szól azután csipogó, kattogó hangot kezd adni, a többi hangból pedig csak ez a kattogóféle hang hallható.
A felhúzóellenállás nem tettem be hanem lekötöttem testre, mert táp ráadása után nekem is beindultak a hangok, vagyis amit helyette ad.
Az égetést pedig többször megismételtem, igaz az adatsebességen nem állítottam. (próbapanelon pedig már sikerült, igaz ott is így kezdődött de valahogy megjavult pedig nem is változtattam rajta semmit)
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Melyik PIC-et használod?
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
18f2321, de ahogy olvastam még1MbR-nél is ugyanilyen problémák voltak.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Megnézem mi lehet a difi. Lehet, hogy valami még is csak másként van mint a 2320-nál...
(#) még1MbR hozzászólása Szept 17, 2007 /
 
Igen, nekem is csinálta ezt a kattogásszerű hangot, majd eltűnt. Nincs esetleg IC foglalatban a PIC, mint nekem? Nem e esetleg érintkezési probléma okozza.

(Azóta sem volt időm megnézni, mi a helyzet a programozómmal...pedig már nagyon izgat. Mindig van valami fontos ház körüli teendő
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Előre is köszönöm szépen!
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Nekem is IC foglalatban van, érintkezik minden mégis kattog...
(#) vanzerr hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Szia Watt!

Szerinted vásároljak egy 18f2320-as PIC-et és kipróbáljam azzal a szirénát? Azóta is próbálgattam de nem nagyon jött össze. Az alkatrészek elrendezése esetleg nem zavarhatja a PIC működését?
Illetve még egy kérdésem lenne. A 4 db 100µF-os kondi helyett 1 db nagyobbat tettem be (330uF, illetve 470uF) de mindkét kondi próbája esetén is ugyanazok a kattogó hangok jöttek ki. Az 1 db nagyobb kondi lehet a baj?
(#) még1MbR válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Azt is megoldhatjuk, hogy elviszem az enyémet a belvárosba és kipróbáljuk felcserélt picekkel, mit szól hozzá. Nyugati parkolóban például
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Elnézést kérek, de egy kicsit elvoltam az új égetőmmel(ami elkészült, goto PIC-es topic).
Néztem a PIC-et, nem találtam okot arra, hogy ne működjön, én most is az égetésre gyanakszom. Milyen égetővel programoztad? (vagy ezt már kérdeztem?)

Az a cserepróba jóljöhet, sokminden kiderülhet.
Egyébként a kondi nem okozhat ilyen bajt. Esetleg az, ha a táp összeesik a terheléstől, de gondolom ellenállást kötöttél a hangszóró elé.

Ha jól sejtem saját nyákot terveztél, ha igen képet szúrjál be, hátha valamit meglátunk. (most lehet, nem leszek egy napig, de majd kiderül...)
Következő: »»   14 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem