Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1633 / 3974
(#) Balaa16 válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia!
Mennyire értesz hozzá? Szedd szét, és mérd le, hogy mekkora feszültséggel működik az óra! Bizonyára van benne egy trafó, vagy rezonáns tápegység, ami törpefeszültséget állít elő. Tegyél fel képet a belsejéről!
Üdv! Balázs
(#) Zsolt32 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha valakinek lenne egy kis ideje rám, szeretném segítségét kérni nyák-tervezésben. Az alábbi kivezérlésjelző áramkört szeretném megtervezni, de az alkatrészek lepakolása után megakadtam. Nem tudom, hogy kell a vezetősávokat megrajzolni és miként kell elkötni. Az Eagle nevű programban kezdtem el.

Köszi
(#) kadarist válasza Zsolt32 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia!
Van külön téma ehhez a tervezőhöz.
(#) Zsolt32 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Igen, igazad van, de szerintem kezdő kérdésként is megállja a helyét. Most már sajnos átrakni sem tudom.
(#) kadarist válasza Zsolt32 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Hát kérj moderációt és átrakják. Szerintem ebben a topikban kezdő elektronikusok elektronikai kérdéseivel kellene foglalkozni és nem rajzprogrammal.
(#) karaszbandi válasza mazi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Na figyelj kiscsillag!
Eagle elindít. Grid beállít 0,025mm. Rajzol 0,025mm vonal 20mm hosszban a gridre. Ez megismételve összesen tízszer. Vagyis minden második rácsvonalon van egy kék csík.
Semmit nem kicsinyítettem le! Ez a valós méret. De úgyse tudod kinyomtatni, ha megszakadsz se. Én se nyomtattam ki, de nem is akartam, mert max két vastag csíkot kaptam volna. Nekünk nincs olyan szerkezetünk amivel ilyen vékonyat ki lehetne nyomtatni.
Még a nyomdai levilágítást is kétlem, mert pdf-be se lehet áttenni tökéletesen. Ez már a határok alatt van bőven.
(#) TomikaXZY hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok! Kezdő vagyok még itt a He-n, de nem ez a lényeg
Azt szeretném kérdezni tőletek hogy a TBA800 és 810-es IC-k hány Wattot tudnak maximum. Erősítőt Szeretnék építeni ilyen IC-vel de nem találtam sehol se épkézláb rajzot, ha valaki tudna adni azt megköszönném
(#) Balaa16 válasza TomikaXZY hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!
TBA 800: 5W
TBA 810: 7W.
A google egyből kiadta.
Üdv! Balázs
(#) TomikaXZY válasza Balaa16 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Aha köszi, hát a 7 watt elég is lenne nekiindulásnak szerintem, van itthon ilyen IC-m nem is egy darab, de láttam hogy van szárnyuk, azzal mit kell csinálni azon kívül hogy azt is bekötni. hűtőbordát is kell neki adni?
(#) Balaa16 válasza TomikaXZY hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!
A "szárnyát" rá kell kötni hűtőbordára. Nézd meg a google képkeresőt, azonnal adott ki képet!
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Ebben a kapcsolásban mennyi pl. az R2 értéke? 1.00MOhm van írva. Ez 100, vagy 1 MOhm?
Üdv! BAlázs
(#) TomikaXZY válasza Balaa16 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
szerintem 1 MOhm 1% tűréssel, én így gondolom,
(#) kadarist válasza Balaa16 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Egy egész nulla század, úgy, mint a 10 kiloohmosoknál is.
(#) mazi válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Kis csillag éppen erről beszélek bárki kipróbálhatja egyébként. Amikor elmented a művet az minden beállításodat elmentette , és épp ezért nem fedi a valóságot a dolog.Mert biztos , hogy 0,025 mm vonalat te nem tudsz meghúzni , és ugyan ilyen távolságban is csak ha ki nem nagyítod .A másik meg próbáltam a te vékony .brd fájlodat megnyitva vonalat húzni , és 0,4 mm rel akarta húzni , és nem állítottam semmit ala natúr úgy ahogy te mentetted le .
Nehogy félre értsd én csak a vonalak kipróbálását akartam , de mivel sehol nem alkalmaznak szerintem 0,025 mm sáv közöket , talán megpróbálom nagyobb hézagokkal csak a vonalak miatt , mit gondolsz te úgy próbáltad egyébként?
(#) Dinamik hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Helo van egy LCD monitorom aminek kivettem a háttér világitását marmint 4 apro neon csövet ezeket el szeretném inditani de viszont 650 V kel nei hogy elindljon (Irja a nyák lapon) ezt másképp nem tudnám elinditani ? mivel a trafo le van égve és a neonok nem indulnak el.. Persze már nem szeretném visszatenni a monitorba ..Előre is köszi.

Tisztelettel. Zsolt
(#) Balaa16 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Értem, tehát az tizedesvessző.
Üdv! Balázs
(#) emmzolee válasza mazi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Félelmetes vagy csávó. Miért kell ez csinálni? (Zsibbasztasz itt mindenkit fölöslegesen.)
(#) janikukac válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nekem is totálisan elegem van a fickóból. Miért nem veszi már észre, hogy ki nem bírjuk állni? Ezért ő a hibás...
(#) pepe091 válasza mazi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Azért nem mondom van bőr a képeden, és ezt minden személyeskedés nélkül... Szerintem fogadd meg a felettem hozzászólók tanácsát, és vedd észre magad!
(#) kamaro hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok! Ha autós ülésmelegítőre közvetlenül egy trafóról váltót engedek akkor lesz valami baja?(Fűti a diódát is...)
(#) reloop válasza kamaro hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia! Az autós ülésmelegítőben ellenállás huzal van, lehet váltóáramról is működtetni. Hogy kerül ide dióda?
(#) Hp41C válasza Balaa16 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!

Azt jelenti, hogy 1Mohm -os, 1% tűrésű ellenállást tegyél arra a helyre.
(#) kamaro válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Csináltam neki egyenirányítást, csak melgedett nagyon.
(#) proli007 válasza Dinamik hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Hello!
Meg lehet oldani, pont olyan traszverterrel mint aminek a trafója leégett. De ha leégett, van ott több döglött akna is..
üdv! proli007
(#) Lacko12 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy egy hangszórónak hogy tudom megmérni hogy melyik a pozitív és a negatív csatlakozója??
Mert semmi jelölés nincs rajt és még a csatlakozók is egyformák.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv!lacko12
(#) gylovag hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Ahoy!
Egy kis technikai segítséget, megerősítést kérnék.

Adva van egy airsoft fegyver, ami 1800mAh-s, 7,4V-os LiPo akkuról van hajtva. Az akkunak 20A/40A teljesítménye van.
Mivel egy gyári tracer-es hangtompító bőven 10ezer feletti áron elérhető, ezért van egy saját koncepcióm. A fluoreszkáló BB-ket nem villanócsővel, hanem két oldalon 3-3db párhuzamosan kötött szuperfényes UV LED-el világítanám meg.
Az UV LED
Ha jól értelmezem a LED nyitó feszültsége 2,8V. Amit ha jól emlékszem 0,2V-al növelve számolnám a előtétellenállást. Az adatlapból 30mA áramfelvételt láttam LED-enként.
Nekem 56 Ohm szabványos ellenállás jött ki és 1W-os verzióban kellene használnom 3-as LED csoportonként, mert 450mW jött ki és nem árt rászámolni.

A kérdésem, hogy jól számoltam-e?
Mivel jelenleg nincs rendes műszerem, ezért nem tudom a motor járásakor mennyire esik vissza az akku feszültsége. 7,4V-8V-ig számoltam.
Kicsit régen volt már, mikor én is forrasztgattam és nem bízom a felelevenített tudásomban.
(#) nedudgi válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Mert tulajdonképpen nincs is, lévén nem más, mint egy tekercs.
Azért szokták jelölni +/- jellel a kivezetéseket, hogy több hangszóró párhuzamos/soros kötése esetén méricskélés nélkül, könnyen lehessen azonos fázisba kötni őket.
Azt tudod csinálni, hogy egy ellenálláson keresztül egyenáramot adsz rá egy pillanatra. Ha egy irányban mozdul el a membrán mindegyik hangszórón, akkor azonos fázisban működnek.
(#) proli007 válasza gylovag hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Hello!
Nem akarom elvenni a kedvedet, de Krisztian99 most próbálkozott UV Led-el, de az eredmény nem volt kielégítő. Most próbálkozik vakucsővel..
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Hello!
Valóban a hangszórón váltó feszültség van, és az azonos fázis számít. De ha egy elemet a rákapcsolsz a hangszóróra, és a membrán kifelé mozdul el, akkor az elem polaritása megmutatja melyik a "+" lába. (Ha ellenkezőleg mozdul el, megfordítod az elemet.)
üdv! proli007
(#) nedudgi válasza gylovag hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
LED-eket nem illik párhuzamosan kötni. Inkább csinálj 3 darab 2-2 LED-ből álló sort, azokra számítsd ki az ellenállást. Feszültségnek vegyél 8.4V-t, a LED nyitófeszültségét nyugodtan veheted a tipikusnak megadott 3.4V-nek.
Prolinak igaza van, egy ilyen LED teljesítménye kevés ahhoz, hogy értékelhető megvilágítást adjon a golyóknak. Ha elég nagyteljesítményű LEDet veszel, akkor már közel kerülsz a gyári megoldás árához.
Következő: »»   1633 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem