Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1634 / 3974
(#) gylovag válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Próbálkoztam UV LED-del, de az csak egy "kici occó" lézerpointer LED-je volt. Leejtettem előtte a BB-t és valamennyire bevilágította. Felteszem a szuperfényesek azért picit jobban dolgoznának.
Az elképzelésben nem szerepel optokapu, csak folyamatos világítás mikor a motor jár. Ha nem így tennék semmi értelme lenne legyártani, mert hiába lenne meg a panel olcsón, mire belekerülne egy rendes hangtompító házba már ott lennék, ha megvenném 49$-ért, csak azzal meg az a baj, hogy a fegyveren 13-as menet van, ami semmivel sem kompatibilis.
Még mindig megvan a lehetőségem, hogy bukta az elgondolás, de hátha mégse.
(#) gylovag válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Most így utána gondolva a mostani ötlet valszeg nem jön be, tehát marad a hopkamra megfúrása. Ott elvileg jóval lassabbak a BB-k és elég idejük lenne a LED-eknek. Mellesleg jóval kevesebb kellene legyártani hozzá, mert nem kell házat csinálni a tracernek.
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Értem!
Köszi szépen a választ igen sok segítség volt!

nedudgi:Köszönöm neked is!

Azt hittem azért ennél jóval bonyolultabb.
Köszönöm szépen mindkettőtöknek még1x a segítséget!.
(#) feppa20 hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Hello!!!Keresnék egy olyan logikai áramkört amelyben 2 db 6 inputos NAND kapu található.Tisztában vagyok vele,hogy ki lehetne kapuzni,de helyszükség miatt nem tehetem...Aki isemer ilyen TTL ármkört az kérlek segítsen!!!Köszi!
(#) nedudgi válasza feppa20 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 / 1
 
a 74*30 8 bemenetű NAND. Ebből 2 darab nem fér el?
Ilyen TTL áramkör tudtommal nem létezik.
Megpróbálkozhatsz ennek az áramkörnek a továbbfejlesztésével.
(#) pjg hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Ismeri, használja valaki ezt a programot? ProSchematic. Netán megvan valakinek használható formában? Akár honnan töltöm le mindig azt írja: Expired.
(#) feppa20 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Necces!de egyébként létezik és az a neve,hogy MHZ145 csak ezt már nem gyártják egy ideje.Itt van egy .pdf amin meg tudod nézni.
(#) nedudgi válasza feppa20 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 / 1
 
Itt még kapható is!
(#) Flatlander hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Volna egy ps2-es vezetéknélküli billentyűzet/egér.Mivel nagyon szeretem ezt a billentyűt(az egér nemérdekes) szeretném használni a laptophoz de azon csak usb van.Szétszedtem az adót és találtam rajta usb feliratú kis szöveget ebből gondolom talán működhet usb-n is.Eredetileg két ps2 dugó van a kábelon.Csatoltam képet a feliratról és a bekötésről remélem látszik csak telefonnal tudtam csinálni.Ha van esetleg ötlete valakinek hogy megvalósítható-e és hogyan az kérem ossza meg velem.Lehet nem pont a topic-ba vág,de nemtudom hova kellet volna írnom.
(#) feppa20 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
WoW... csak nem hiszem,hogy a cégük rendelni fog a ebay-ről.Azért reménykedtem abban,hogy gyártják még ezeket csak más néven...
(#) Flatlander válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ha az elem + pólusa a hangszóró + csatlakozójához van érintve akkor kifelé mozdul.
(#) Jani1964 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Kedves Kollégák! Május 15.-ig lehet pályázni napkollektoros rendszerekre 50% (max 800.000.-Ft) támogatással www.zbr.kormany.hu Csak az ÉMI által minősített, regisztrált kivitelezővel lehet pályázni, mi azok vagyunk thermotel@t-online.hu
Társaságunk csak vákuumcsöves rendszereket szerel. Már beadtunk 50 pályázatot és jönnek vissza, hogy befogadva. A pályázat beadásásnak összköltsége a 30 napnál nem régebbi tulajdonlap kiváltása 6.250.- Ft.
A többi adatot mi ingyen szolgáltajuk. Ha érdekel küld egy e-mailt. Üdvözlettel Zelizi János
(#) BárányD hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Üdv!
Múltév szeptemberben voltam a győri Széchenyi egyetem bemutatóján, beszélgettem egy ottani emberrel és érdekességképpen megmutatta , hogy a laptopjáról tudja irányítani a termek lámpáit.
Tudnátok segíteni, hogy mi kellene ahoz hogy az itthoni hálózatomon kisebb fogyasztókat tudjak kapcsolni?
Köszönöm
(#) david550 hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Építeni szeretnék egy órát LM8560-nal, minden alkatrész egészen véletlenül megvan itthon, csak szimmetrikus trafóm nincs hozzá (asszem így hívják), de sima trafóm meg van rengeteg. Meg lehetne ezeket csinálni sima trafóval és graetz-zel, ami a képeken van?
És amúgy mire is jó ez a szimmetrikus trafó?
(#) pucuka válasza david550 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ahogy a kapcsirajzból is láthatod, a trafó szerepe mindössze annyi, hogy a kijelző 50 Hz -el kvázi multiplexelve van, mivel ez a legnagyobb fogyasztó. Szerintem semmi gondot nem okoz, hogy egy tápfeszültségről járasd.
Én csak azt nem értettem, hogy minek bele a puffer "elem", mert ha elmegy a villany, az óra is megáll. Ha meg visszajön, úgyis be kell állítani. Csak a beállított ébresztés megy a 12/24 beállítás marad meg.
(#) david550 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szóval akkor lehet sima trafóval is? És hogyan? Ezekhez a szimmetrikus dolgokhoz nagyon hülye vagyok.
(#) david550 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Kösz szépen.
(#) Lacko12 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Értem köszi szépen!
(#) blackdog válasza BárányD hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Feltételezem, hogy hagyományos villanyszerelés van nálad. Így egy csomó kapcsoló/fogyasztó kötődobozban találkozik és onnan egy szálon megy a biztosíték táblához.
Első lépés véskő, kalapács, vezetékezés egy központi helyre minden vezérleni kívánt eszközt. Második, hogy ezt visszajavítod. Majd fogsz egy marék relét egy MCU-t és megírod hozzá a programot egyszer az MCU-ra másodszor a PC-d re. Szépen bekötöd a reléket az MCU-t és PC-t RS232-n keresztül öszzekötöd és lehet szórakozni. Ennél csak bonyolultabb megoldás létezik. Főleg, ha vésni sem szeretnél. Szóval nem kezdő feladat.
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Valaki valamit?
(#) blackdog válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Aki keres az talál:Bővebben: Link - Bővebben: Link [off]Ez neked miért nem sikerült?
(#) zoli_varga válasza tomikapc hozzászólására (») Ápr 2, 2012 1 /
 
cigánymunka!
(#) tomikapc válasza zoli_varga hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásod, remélem sokat gondolkoztál rajta.
(#) Venusfan hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Üdv!

Segitséget kérnék a következőben!

Van egy Trekstor külső hdd tok aminek sajnos nincs meg a tápkábele, ezek a képek alapján valaki tud segiteni abban hogy hova kellene neki adni az 5 és a 12 voltot?
Van két adapterem amivel meg tudnám táplálni csak nem tudom hogy melyik az 5 v +- és a 12 v+-
Előre is köszönöm ha valaki tud segiteni!
(#) Kakukkk hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Van egy megoldásra váró problémám melyhez keresek olyan
embert aki PIC programok írásában jártas.

Egy nagyon egyszerűnek tűnő programra lenne szükség.

Egy belső órának kell működnie A pontos helyi idő + téli nyári idő átállás automatikusan.
A pontossága nagyon fontos.

Alap esetben 3x kell 1 kimenetet aktiválni.
A kimeneten lévő eszköz áramát kell mérni és ha 100mA eléri leállítani a kimenetet.(nyítási fázis).
1 óra mulva (zárási fázis) kimenetet aktiválni 100mA elérésekor kimenetet zárni.
Nyitási fázisok:
8.00 perckor
12.00 perckor
18.00 perckor

Az óra beállítása a pontos időre ha megoldható USB-n keresztül de ha van jó ötlet
ami kis helyen elfér és egyszerű kezelni PC-ről minden érdekel.


Felhasználni kívánt PIC Ultra alacsony fogyasztásúnak kell lenni 2,4-3,6V közötti tartomány a működési
feszültség .
SMD kivitel. nagyon kis hely van az elhelyezésére.
Minimális SMD külső+alkatrészt keljen felhasználni.

Ha érdekel a dolog küldj egy telefonszámot a részletek megbeszéléséhez.
(#) Flatlander válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Abba a topic-ba direkt nemírtam,és átalakítót sem akarok venni csak belekötni egy usb kábelt és kész.
(#) kadarist válasza Venusfan hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szia!
Van a nyákon valami GND meg 12V felirat. Ezek nem adnak támpontot? Van egy ilyen segítő rajz.
(#) blackdog válasza tomikapc hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Etnikumi vitákat mellőzve azt akarta mondani, hogy kinyírod a családod hiba esetén.
Javaslom olvass utána az elektrodinamikának és belátod, hogy acélcsőhöz/rézcsőhöz nem rögzítünk 230VAC vezetéket. De még 5 rétegű "műa." csőhöz sem.
Ráadásul, ha jól láttam még át is tekerted rajta.
A földelést ne nézd úgy, hogy CSAK egy földelés!
(#) Venusfan válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Hát én is azt néztem hogy a gnd és a 12v meg van jelölve de az 5 volt nincs, probáljam meg az 5 voltot is ugyanúgy bekötni ahogy a 12 v van?
(#) blackdog válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
[off]Nézd, ha nem akarod tudomásul venni az USB és PS2 közötti különbséget és olvasni sem akarsz akkor számodra nincs segítség. A két link alapján ennyi idő alatt már meg lenne a válasz és magad találtad volna meg. Ha akartad volna. Direkt nem írni meg egy olyan topic-ba ahova a kérdést kellett volna feltenni... Zoli mit szólsz ehhez?
Következő: »»   1634 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem