Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   45 / 52
(#) cafeesiska hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Lenne egy lcd órám amit egy régi philips tvböl van.
A csatlakozoján hatdarab kimenet van
És ezt szeretném úgy meg csicsinálni, hogy usb röl müködjön.
(#) pipi válasza cafeesiska hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
És mi gátol benne? Mi a kérdés? Mit szeretnél az USB-ről?
(#) Dzót válasza cafeesiska hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Háth őőő bocsi de ehhez még kellene szerintem mikrokontroller, + programozni is kellene tudni. Nem hiszem hogy USB kompatibilis lenne a dolog, kicsit komlikáltabb a helyzet.
(#) seatuser hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Lenne egy kérdésem a témával kapcsolatban:
Régebben építettem egy ilyen kijelzős dolgot én is ami egy 2x16 Displaytech 162F-el működött.
Most viszont ki akartam cserélni ezt egy nagyobb felbontású 4x20-as DEM20485-al. Ami viszont nem működik.
A problémám az, hogy mindent rendesen bekötöttem (ki is mértem), a program is működik (LCD Smartie) de még is csak annyit látok a kijelzőn, hogy a 2-es és 4-es sor kockákat mutat.
A lényeg, hogy az LPT-re rá van dugva a 162F és működik, lehúzom rádugom a DEM20485-öt és csak kockák vannak.
Mi lehet a baj. Próbáltam visszaolvasni hátha valamit találok, de nem jártam sikerrel.
Valaki tud valamit mondani erre? Előre is köszi!

Üdv:
András
(#) san398 válasza seatuser hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Az adatlapokat letöltötted ugye és összehasonlítottad a bekötéseket?! Szerintem nem mert akkor már működne e kijelződ! Más a két kijelző bekötése. A Displaytech-nél az első két láb a háttérvilágítás a DEM-nél pedig a táp!
(#) seatuser válasza san398 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Igen mindkettő adatlapját megnéztem a DEM20485-öt az alapján kötöttem be.
A félreértések elkerülése végett mindkettő külön kábelen van, szóval nem csak a kijelzőt cseréltem hanem kompletten.
Összehasonlítva a kábelek ugyanolyanok, DB25 bekötés stimmel, és adatlapnak megfelelően a bekötések is jók!
Akkor mi lehet még esetleg azt leszámítva, hogy a DEM rossz (pedig originált csomagból került ki)?
(#) san398 válasza seatuser hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Átállítottad 4x20-ra az LCDSmartie-t? A kontraszt állításra reagál? Láttad azt is hogy 4V kell a backlight-nak?
(#) seatuser válasza san398 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Köszi!
Megoldódott. Egy félig szakadt ér okozta a hibát.
Most már minden működik!
(#) Marshall-Air válasza Honki hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia, köszi a választ, hát a kábel csatlakozóstól rá van forrsztva a kijelzőmodul paneljára, ráadásul masszívam fixálva is lett valami áttetsző ragasztóval. a technikát nem én raktam össze, én sajnos nem igazán értek hozzá, egy villamosmérnök ismerősöm csinálta. annyit próbáltam hogy kontakthibára reagál e, mozgattam a csatlakozót is de semmi. viszont érdekes lehet hogy a gép bekapcsolásakor felvillan 2 karakter négyzet, és mire bejelentkezik a win7 szép lassan elhalványul és eltűnik
(#) Honki válasza Marshall-Air hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szia!

le kellene bontanod szépen azt a csodaragasztót. Lehet, hogy véletlenül zárlat lett valamelyik 2 láb között. Elsőnek úgy próbáld ki, hogy csak tápot adsz neki, de ne csatlakoztasd a géphez.
(#) kisedison hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Van egy 320x240-es felbontású lcd panelem amit gépre szeretnék rákötni, ilyen visszajezési funkcióra, aktuális szám cím stb. Hogyan tudnám rákötni? Mert ennek rendes digitális RGB bemenete van. Azt hiszem 18 bit -es RGB + H sync, V sync, CLK, Enable úgy emlékszem ezek vannak. Életre lehetne ezt kelteni valahogyan? A kijelző 3,5"-os, és egy PDA-ból van.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) vebmaster hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
sziasztok lenne egy gondom van egy lcd monitorom ami a notebookomon volt szeretném rákötni valahogy a pc re a tudna valaki valamijen otletet
(#) vebmaster válasza vebmaster hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Tudom de nekem a gépem nem tud írni obetuket
(#) vebmaster válasza vebmaster hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Valami ilyenre gondoltam http://www.google.sk/imgres?q=notebook+lcd+to+vga+converter&um=1&hl...&ty=68 amúgy nem tudtam jobb nevet kitalálni
(#) zolika60 válasza vebmaster hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Ez mi ez?
(#) vebmaster válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Egy vga kábel meg az lcd osszekotve csak szerintem ez hülyeség
(#) vebmaster hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
(ön) szerinted (t) meglehetne csinálni
(#) vebmaster hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Valaki nem segitene??? léciii szerintem valamijen ic chip kéne hozááá
(#) vebmaster hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
(#) Gabó válasza vebmaster hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Mi lenne ha beleolvasnál a Fórumszabályzatba?? :nezze:
(#) vebmaster hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Mért?
(#) Moderátor hozzászólása vebmaster hozzászólására (») Jún 26, 2012
 
Idézet:
„IV. A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy "szívesség", amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak.
Ezért ha kérsz vagy kérdezel vmit, légy udvarias és ha kaptál valamit, köszönd meg. Például a választ a kérdésedre.

VI. A fórum nem IRC, nem MSN, nem ICQ és nem egyéb ilyesmi. A fórum egy olyan webes felület, ahol bár a tagok beszélgetnek egymással de a gondolataikat nem soronként írják be és nyomják az ENTER-t mint hülyegyerek a tamtam dobot. A rendes fórumozók összeszedik gondolataikat és egy kerek, egész, megfogalmazott hozzászólásként írják azt be.
Magyarán ha neked még nem esett le hogy miről is van szó: ne írj be 2 percenként 1-1 újabb hozzászólást csak azért, hogy kiegészítsd az előzőleg már meggondolatlanul (és sietősen) elküldött hozzászólásodat, inkább fogalmazgasd a hozzászólásodat fél óráig és írd bele egy txt-be a gépeden, majd ha úgy érzed hogy "OK, ez most aztán kerek egész és megérett a küldésre!", küldd el.

VIII. Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".

X. Új helyen regisztráció után illene megnézni a fórumszabályzatot, sokszor hasznos információkkal szolgálhat arról, hogy az adott helyen mit kínálnak és mit várnak el, mi hogy működik, mi miért van. Akkor nem fogja minden 3. újonnan regisztrált megkérdezni hogy ő miért nem tud például új topicot létrehozni.

XV. Ha a fórumon viselkedéseddel többször, vagy akár folyamatosan munkát adsz a moderátoroknak, sok jót ne várj! Ők is emberek, nekik is van jobb dolguk minthogy mások butasága vagy rosszindulata miatt pakolgassák a hozzászólásokat a helyükre, kiszedjék az oda nem illő írásokat vagy hogy ÁLLJ-t mondjanak offtopic veszekedés közben. Igen, ők vállalták hogy ezt csinálják de azért legyünk már megértéssel és belátással feléjük is, feleslegesen ne adjunk melót nekik.
Hozzám meg pláne ne gyere árulkodni hogy XY moderátor mit csinált és hogy Te ezzel nem értesz egyet, mert egyrészt ez privátban nem érdekel (látom én is a fórumot és közbeszólok ha valami nem tetszik) másrészt a moderátorokat én kértem fel erre a munkára és szerintem jól csinálják.”
(#) vebmaster hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Oké
(#) Moderátor hozzászólása vebmaster hozzászólására (») Jún 26, 2012
 
Hahó emberke! Olvasd el a VI-os és VIII-as pontokat! Köszi!
(#) vebmaster válasza (») Jún 26, 2012 /
 
Jolvan én értem csak gyorsan szerettem volna válasz kapni nem vagyok valami bőbeszédű elnézést kérek ha bunkó voltam
(#) vebmaster hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Válaszotokat továbra is várom,nagyon érdekelne hogy hogy lehetne megcsinálni mert nagyon király lenne valahogy összehozni a gépet a monitorall.Az a baj hogy először könyünek tűnt de valahogy ahogy szétnéztem a neten nem is olyan egyszerü.bocs még egyszer
(#) Villamos hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok kérnék egy kis segítséget. Van egy kijelzőm amit nem bírtam életre kelteni de nem csinál semmit csak amit a kép mutat. BT 10809 számú meg van a bekötése is de nem megy LPT porton. Bármilyen programmal próbálom. Kérlek segítsetek mit nem veszek észre, hol a baj??
(#) vilmosd válasza Villamos hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Nem latszik a foton rendesen, de mintha lenne ott karakter, csk tul nagy a kontraszt. Probalj meg allitani rajta.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) Villamos hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Akkor is ezt csinálja akárhová tekerem!!
Következő: »»   45 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem