Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   32 / 252
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
A munkahelyről írtam a délelőtti válaszom, de idehaza rögtönöztem egy egyszerű blokkvázlatot a kis vevőről. DDS-ről is jó meghajtani de én külön élvezem a Lokál oszcillátor elkészítését, minden alkalommal olyan jó érzés amikor meghallom a sípolását a már kész vevőn. Ezt ajánlom a kezdő cimboráknak is ! Ma összeállítottam egy hang végfokot is de túl nagyra sikeredett a TDA1519 x6Wattos Autó rádió hang vég IC-vel.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Nagyon egyszerű a sávszűrő is. lásd a képeken! Készítettem sima 8mm-es bakelit csévetestre vasmaggal, és toroid vasmagra ahol trimmer kapacitással hangolok sávközépre.
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Nem semmi anyagokból építkezel. Kipróbálom én is a szinkrodin vételt.
(#) MaTe193 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Sziasztok!
HA5GY nem tétlenkedik Debrecenben, CQ gyermeknap néven szervez egy aktivitást, melyre mindenkit szeretettel várnak. Mellékletben csatolom az eredeti meghívót. Az eseményről várhatóan tudósítást is fogok készíteni, ami a HajdúQTC-ben el fog hangzani.
73/DX Máté.
(#) szendi001 válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Az egyetlen technikai észrevételem, hogy cím nincsen rajta. Nyilván azért oda lehet találni.
(#) MaTe193 válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
De jó, hogy mondtad! Én is hiányoltam a címet, ezért ide biggyesztem: 4029 Debrecen, Víztorony utca 3. Gondolom ezt a plakátot az iskolában tervezték kitenni, ezért nincs cím. Még egyszer köszönöm az észrevételt!
(#) satlokk válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Mint a hős korban!!!!
(#) pmate95 hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Nincs valakinek APRS térképe Romániáról ui view-hoz? Keresgélek a neten, de nem igazán találok. Van fent a neten ez az osm map vagy mi amiről a taho programmal lehetne csinálni térképet, de hiába jelölöm ki és másolom be mindig másról készíti el a mapot.
(#) debiansix hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Sziasztok,

21:45 GMT kornyeken sikerult morze jeleket vennem, eletemben eloszor, Antennaman altal tervezett gyakorlo vevovel a 80m savban. Szeretnem neki megkoszonni azt, hogy e-mailben hihetetlenul sokat segitett a megepiteseben, leirasokat, rajzokat, kepeket kuldott. Minden kerdesemre valaszolt. Nelkule nem sikerult volna megepiteni. Majd teszek fel kepeket a vevo bedobozolt valtozatarol.

Udv.
(#) HA5AWS hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy amatőr retró készülékkel kapcsolatban kérdezném, hogy HC49 tokozású kristályt lehet-e rendelni még valahol. 16-17 MHz körüli kristályokra lenne szükségem. Gondolom még mást is érdekelhet legalább a beszerzési hely.
Köszönöm: Gábor
(#) pucuka válasza debiansix hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Anélkül, hogy Antennaman érdemeit kisebbíteném, nem jól van ez így. Privátban alkottatok valamit, azt privátban köszönd meg. Ha a fórumon alkottatok valamit, amit mi is látunk, tudunk róla, azt viszont itt köszönd meg. Így azonban egy kissé fura a dolog.
(#) szendi001 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Pontos frekvencia kell vagy bármi jó a kettő között? 73! 1DLX
(#) erobi82 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Elvileg volt egy cég Pesten, az Electrade Kft. Ők vették át a rég megszűnt Gamma készletet. Viszont már ez a cég is bezárt, és a maradékot az AR-EL Kft vette át. Erre keress rá. Mondjuk elég régi a készletlistájuk, de biztos találsz valamit.
(#) Imi65 válasza erobi82 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Vajon az EMO készlete hova lett?
(#) HA5AWS válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Köszönöm!
Természetesen csatorna kristályokról lenne szó. Szeretném amatőr frekire állítani a készüléket és ehhez kellene kristály. Kiszámoltam az értékeket, de ami nekem van azok még csak a közelébe se. Régi Storno készülékek kristályaiból van egy fél kiló de más freki és más sokszorozók.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza erobi82 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia!
Esetleg ez az a cég aki az Eötvös utcában volt, vagy van?
Üdv: Gábor
(#) Bucherátor hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
A rádióforgalmazásba belehallgatni van egy nagyszerű mód (nem tudom, szó volt-e már róla), az alábbi linken:
http://www.websdr.hu:8090/
JRE kell hozzá.

Üdv: HA4WV
(#) satlokk válasza pucuka hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia Pucuka!
Lehet,hogy ezt csak TE látod így.Mert Antennaman elég sok képet közzé tet szerintem,csak visszább kell olvasni!
(#) szendi001 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Akkor oda kellene tenni egy 30 USD értékű DDS-t a kvarc helyére és a probléma örökre megoldva. Kicsit alternatív, de ilyen kit olcsón kapható és jövő héten kész a rádió.
(#) StMiklos válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szevasz!
Ha jó a 16.610MHz, tudok adni..
Üdv: StMiklos (HA5AVE)
(#) szendi001 válasza Bucherátor hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
A gyatyám leesik, nagyon tetszik! Legális úgy QSOzni hogy Pest körül adok kb 5 wattal QRPn és ezzel veszek?
(#) erobi82 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ha jól emlékszem akkor igen, ott volt.
Ide került a készlet, de jórégi az árlista. Érdeklődni kell tőlük: Bővebben: ArEl
(#) erobi82 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Azt nemtudom. Elvileg Debrecenbe is volt EMO, azt egy magánvállalkozás vitte tovább, ha jók az emlékeim.
(#) pucuka válasza satlokk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Avval semmi baj, hogy Antennamann segített, Sőt . . .
De:
Idézet:
„Szeretnem neki megkoszonni azt, hogy e-mailben hihetetlenul sokat segitett a megepiteseben, leirasokat, rajzokat, kepeket kuldott. Minden kerdesemre valaszolt. Nelkule nem sikerult volna megepiteni. Majd teszek fel kepeket a vevo bedobozolt valtozatarol.”

Sokkal szebb lett volna, ha szemünk láttára történik a dolog, esetleg más is profitálhatott volna.
Jó sokat visszanéztem, és nem találtam előzményt.
(#) HA5AWS válasza szendi001 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia!
SRI de ez egy kézi rádió, és egyébként is múmiába nem, építünk pacemakert.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia!
R3-ra és S21-re szeretném feléleszteni. (Tudom már nem ez az érvényes csatorna elnevezés, de még ez rögzült bennem.)
17,753571MHz
16,119444MHz
17,732143MHz
16,169444MHz
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza erobi82 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a linket, lehet, hogy némi kompromisszummal találok megfelelőt.
Üdv: Gábor
(#) pucuka válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Pedig, nemigen lesz más választásod, múmiába pacemakert kell építened, ha életre szeretnéd kelteni. Ma már nincs szükség spec csatorna kristályokra, ezért az ilyen irányú termelés is kifutott. Aki újat csinál az PLL -t hsznál, ahhoz rendelkezésre állnak a referencia, és keverő kristályok. Ritka szerencse ha valahonnan előkerülnek ilyen kristályok. Az elhangolásban meg ne nagyon reménykedj, egy rendes kristályt már a szomszéd csatornára sem lehet elhangolni, max 1 -200 Hz -et.
Ebből következik, hogy neked is egy PLL, vagy DDS megoldásra lesz szükséged.
(#) Antennaman válasza pucuka hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szervusztok!
Igaz itt a fórumban csak néhány momentumot említettem a kis vevő rögtönzéséről, és akik privátban vagy e-mailben érdeklődtek válaszoltam (remélem nem volt vak, vezet világtalant effektus). Mivel egy "egyszerű" detektoros rádió építésnek is igen népszerű topikja van itt nem is akartam túl nagy felhajtást, mert lehet sokakat nem érdekel a téma behatóbban. Viszont jelenleg is többen építgetik ezt a kis vevőt lépésenként némi instrukciót kérve, holott van gyári készülékük is. Néha jó újra kezdeni a "nagy kályhától" mint a tánciskolában a lépéseket... Én meg amiről beszélgetünk sokszor meg is építem, és szívesen közzéteszem a gyakorlati megoldást vagy épp elrettentő példát
(#) szendi001 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Végszükség esetére, van nagyon kisméretű megoldás is. Az elvet persze értem.
Következő: »»   32 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem