Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 291
(#) dizi válasza lacika5555 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Helló
A WARTBURG-é az gyenge használj zsiguli vagy TRABANT gyt-t.
Persze a tranyóra kell a hűtés.
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Szia.
Na ez már nálam az a kategória amivel NEM foglalkozom,mert gazdaságilag nem éri meg, mivel a félvezetőkön kívül a tekercsek is tönkre mehettek, és ha meg is tudod javítani nem garantálja senki,hogy nemfog más hiba előjönni rajta.

[OFF]Azért érdekes,hogy nemtudták megmondani,hogy a villám verte agyon vagy a gazda küldte haza.
Azt mondom ne foglalkozz vele, viszont van egy jó dobozod.
(#) dbase válasza otto54 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Tetszik az üvegbiztosíték benne!
(#) otto54 válasza dbase hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Egyszer egy hálózati rádióban 60-as szöget találtam,méretre vágva!
Az sem volt rossz!
(#) Farkas D. György válasza lacika5555 hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Üdv László!
Nem dolgom, csak csendesen ajánlom a legelejét ennek a topiknak átolvasásra. Több megoldást is találsz, hasznos tudnivalókkal!
Minden jót!
(#) orifab válasza dizi hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Helló!
A kutyapásztor ebben a kapcsolásban kb hány kJ-os lenne? Ha növelni akarom a teljesítményét mit kell fejlesztenem rajta? "hogy jobban üssön" elég csak a kondiból nagyobbat választani?
(#) dizi válasza orifab hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Hi
KILÓ JOULE? Hát ez jó!
Hát ha az oldman félére gondolsz, akkor max 0,10 joule,de lehet,hogy annál is kevesebb.
Ha jót akarsz építeni és még ereje is legyen, akkor az inverterest építsd meg, ez még AGYT-val is mondhatni jó hatásfokot nyújt.
(#) otto54 válasza frob hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szia "frob"!
Elkészültek a képek,mellékeltem.
(#) otto54 válasza dizi hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szia!
Én sem akarom megjavítani!
Valamikor régen javítottam egy villám csapott Wattőr készüléket. A sérült félvezetőket kicseréltem, teszteltem, jól működött.
Eltelt egy hónap ismét elromlott,javítottam.
Eltelt néhány hét, ismét elromlott.
Ekkor javítottam utoljára villám csapottat!
Tapasztalat: a látszólag épen maradt alkatrészek sem működnek megbízhatóan.
(#) orifab válasza dizi hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Helló!

Bővebben: Link

Ezt építeném meg, a kérdés csak az hogyan lehet és lehet-e egyáltalán javítani a teljesítményét.
(#) frob válasza otto54 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Nagyon köszönöm, hogy lekattintottad.
Továbbra is nagyon érdekesnek tartom hogy ekkora trafóból 1-2Joule kijönne... Már mint a korábbi trafós témákra hivatkoznék itt ami a mérettel tekercseléssel foglalkozott...
(#) otto54 válasza frob hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Az is lehet,hogy ez már nem az eredeti trafó!
Esetleg valamikor javították és ezt tették bele.
(#) frob válasza otto54 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Persze nem kizárt, de ebből jó ha nagy erőlködésre 0,1-0,2J kijön sztem
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Heló szerintem ez villanypásztor gyári trafó és a méretezéssel simán kilehet hozni belőle 1-2 joule-t
(#) dizi válasza orifab hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Ettől sokkal jobb egy inverteres és annak teljesítményét sokkal egyszerűbb módosítani.
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Hello ezt a pasztort epitettem es az lenne a keresem hogy a BU326A-t mivel lehet helyetesiteni az osszes megoldast szeretnem hogy valogathassam ossze. Koszi.
(#) deak francis válasza atesz_95 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Helo.Én nem vagyok elragadtatva ettől a kapcsolástol.Nem tudtam állítani ugy ahogy szerettem volna.(elnézést ha bele vau-vau)
(#) frob válasza deak francis hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Persze h * nem egyszerű jól beállítani, a kitöltés meg talán nem megy 50% alá, ez okozza a fő gondot, de vannak olyan kapcsolások ahol 2 db 555 van befogva melóra, ott jobb a helyzet mert az egyik az ütemet adja a másik meg a nyitás idejét, ekkor lehet jobb értelmes dolgokat csinálni belőle, de akkor is az a pár 100m es kerítés amit meghajt nem sok.
(#) deak francis válasza frob hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Ez tetszik nekem.Bővebben: Link
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Kérésre,most építettem át egy hasonló elektronikára épülő pásztort,az 556-tal működik,nekem nem nyerte el a tetszésemet,de nem akarlak befolyásolni.A sokat emlegetett inverteres nekem jobban bejön.
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Szeretnem ha elkuldened a 2db 555-os nyakrajzat es beulteteset. Erdgab emlitette az inverterest na annak is szeretnem a rajzait ha lehet. Az lenne meg a kerdesem hogy amit mellekeltem rajz az mekkora szikrat ad ha mar megepitette valaki es hogy a 2 db 555-os mekkorat ad es az inverteres mekkorat ad kb saccoljatok meg kerlek.
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Ez amit megepitettem akkoracska szikrat ad hogy szinte nem is lehet latni. Kellene nekem valami egyszeru de jo nagy szikrat ado villanypasztorocska ''nagy szikra'' min 5minimeter.
(#) deak francis válasza atesz_95 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Helo.Hát a mérőcske alapján állíthato kb. 1kv-8kv-ig.
(#) zolika60 válasza atesz_95 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Mekkora a miniméter?
(#) deak francis válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Kb. 7mm
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
annak amit megepitettem meg 1 minimeter sincs epp hogy csak pici-pici-pici szinte mar hozza kell erinteni.
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
a nyaktervet es a beulteteset belinkelned ide?
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
az elegendo a 7 mm
(#) atesz_95 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
linkeld csak be
(#) erdgab válasza atesz_95 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Nos,mutatom a rajzot,amit én használok,még innen a fórumról vettem le.A BUT12AF helyett nekem a PC tápokból bontott nagyfesz tranzisztorok váltak be,még csak nem is langyosak,a C6 nálam 16µF/450V értékű,az autó trafó szinte bármi,a Tr 230/9V/300mA dugasztáp trafó.Hogy mekkora szikrát ad(?),akár 1cm nagyságút is,talán még nagyobbat is,de nem engedem,mert a szikraközt 8mm -re állítom.A havernál már a harmadik éve megy éjjel-nappal,télen-nyáron hibátlanul, 5 szál vezetékkel 1,5km kerületű területen.Vad még nem járt bent azóta.Áramfelvétele kb. 160-170mA 12V-ról a C6 kondi kb. 250-280V töltődik fel.Még valamit esetleg?

rajz.jpg
    
Következő: »»   129 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem