Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   198 / 375
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Hello!
Pld. ez?
üdv! proli007
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Köszi szépen.Majd még uttánanézek!
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Pl. Találtam ezt a vidit. Vajon milyen kapcsolás lehet a háttérben? Bővebben: Link Én valami olyasmire gondolok hogy valami léptetgeti,vagy keveri a színeket és a zene ütemére pedig mindíg felvillan az adott színű led. Ötletek esetleg?
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Hello!
Szerintem jól látod, mert a zene és a színek, között, nem látok összefüggést.
üdv! proli007
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Okés,köszi. gyorsan meg is építem egy bináris számlálóval igaz csak 7 szín-t fogok vele keverni de nekem megfelel.
(#) proli007 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Hello!
Akkor kapod ezt az eredményt, ha a Led felvillanása idejére megállítod a számlálót ("lefogod az órajelét"). Így a számláló gyorsan pöröghet, és a zene felvillanási üteme és a számláló futás időhányadosa fogja meghatározni milyen lesz éppen a szín. Vagy is kb. véletlen lesz.
üdv! proli007
(#) Mybuster válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget Bővebben: Link Még kell rajta csiszolni.
(#) GyurikaBx hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Unitra AWS 303 rajzát keresném olvasható minőségben.
Kerestem és találtam is már rajzot, de nagyon rossz minőségben gyakorlatilag olvashatatlan.
Üdv.:Gyuri
(#) Sebi válasza GyurikaBx hozzászólására (») Máj 25, 2012 / 2
 
Próbáld meg ezt...
(#) GyurikaBx válasza Sebi hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Köszi!
Ezen olvashatók a pozíciószámok és az értékek, amit én találtam azon azt sem láttam, hogy npn vagy pnp a tranyó!
Üdv.:Gyuri
(#) attilavincze1988 válasza örökagyaló hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Csirke koppasztogepet szeretnek kesziteni! Megtudna valaki mondani nekem, hogy pontosan mekkora a fordulatszama es mekkora az ekszijtarcsak atmeroje!
Ha valaki tud segiteni kerem irjon! Koszonom
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Nálunk az Erzsi pucolja, majd lemérem az ékszíjtárcsáját.
Remélem vicces ember vagy!?
(#) djkoko válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Köszönöm! Megnéztem, de olyasmire gondolok ami ha megnyomom a gombot addig szól egy állandó frekvencián, az elektromos biciklin vannak ilyesmik.
(#) Sebi válasza GyurikaBx hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Persze, mert jó sokat dolgoztam rajta, mikor nekem is kellett...
(#) leocska66 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, egy Omron Neu 07 innhalátor rajzát keresem mert zárlatos lett. Kőszi
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Nem bírom nézni, hogy Nálad szanaszét hevernek a 18650-es li-ion cellák.
(#) pgazso hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Van egy 1 LED-es villigó kapcsolás, ami elviekben 4,5 voltról működik. Viszont én szeretném ezt úgy átalakítani, hogy autóban is lehessen használni 12V-ról, illetve, hogy lehessen állítani a villogási sebességet lehetőleg minnél lassabbról indulva.(1 villanás/3mp - 2 villanás/1mp) Ehhez elég lenne egy pici trimmer potméter, mert csak 1szer lenne beállítva, utána nem piszkálnám. EZZEL a leddel szeretném felszerelni. Kérlek ha valakinek van egy kis fölös ideje, szerkessze nekem át a kapcsolási rajzot. Köszönöm!

kapcsrajz.jpg
    
(#) kadarist válasza pgazso hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia!
Próbáld ki ezt a kapcsolást. A pozitív (VCC) és negatív (VDD) lábak közé építs be egy pár száz µF-os elektrolitkondenzátort a zavarszűrés miatt. Értelem szerűen nem kell mindkét LED-et használnod.
(#) pgazso válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
És ez akkor 12V-ról működik? Az általam kiválasztott led jó lesz hozzá? Esetleg meg tudnád nekem rajzolni a kapcsolási rajzot úgy ahogy szerinted jó? 1 Led-el. Nem vagyok egy elektronikai zseni... Köszönöm előre is!
(#) proli007 válasza pgazso hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Hello!
Tessék, itt a rajz! Ha a tápfeszültség 4,5V és 15V között van, nem kell változtatni rajta semmit.
(Rajzot amit feltettél, felejtsd el! Simán kinyírhatja a Led-et, főleg ha növeled a tápfeszt.)
üdv! proli007
(#) pgazso válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Esetleg Eagle vagy Sprint Layout formátumban el tudnád küldeni nekem? Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza pgazso hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Hello!
Szép szőke bögyös feleség? Ne légy lusta! Azt majd Te megtervezed. Ezért van a fórum..
üdv! proli007
(#) mps hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem lenne véletlenül valakinek egy rajza a ms1202ds típusú keverőről. Elég lenne a táprész is. Előre is köszi!
(#) dizi hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Keresek egy olyan rajzot ami analóg alkatrészekből áll és a vércse vagy az erdei fülesbagoly hangját utánozza.
Vagy valami alternatívát, miként valósítható ez meg.
Köszönöm.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Üdv.
Én 555 ic-vel eddig jutottam.
A videó kép nélkül az eredeti erdei füles hangja.
A másik, (képpel) amit tíz perc alatt raktam össze.
Tudom kell még csiszolni.
(#) pgazso válasza proli007 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szia! amit küldtél nekem kapcsolási rajzot a ledes villigóról, abban a 100nF-es kondi az jó ha fólia kondenzátor vagy kerámia kell bele? Illetve ez a kapcsolás mennyit fogyaszt? Mert szeretnék egy biztosítékot rakni bele. 500mA-es elég bele?
(#) pgazso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
A fólia kondi nem jó hozzá? Van kerámiám csak megrendeltem már hozzá a fóliásat... Abból gondoltam, hogy fólia kell, mert abból van 100nf/63V
(#) pgazso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Mi a különbség a kettő között?
(#) Blazsy hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Sziasztok.
Új vagyok az oldalon, lehet, hogy már valaki kivesézte a dolgot, de én nem találtam rá a keresett infóra... Szóval szeretnék készíteni a multiméteremhez egy hőmérőt, de fogalmam sincs, hogy ez mennyire bonyolult, vagy, hogy egyáltalán, hogy működik. Minden infót szívesen fogadok.
Előre is köszi
(#) proli007 válasza Blazsy hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Hello!
A megoldás attól függ, milyen hőmérsékleti tartományban szeretnél hőmérsékletet mérni. De egy dióda hőfokfüggésével is lehet pld.ezen a módon. (Természetesen csak a kiegészítő áramkört kel megépítened, a DVM-et nem.) Vagy kapható hőérzékelő IC, ami 10mV/Celsiusfok feszültséget ad, és ezzel egyszerűen mérhetsz.
120 fok feletti hőmérsékleten már hőelemmel kell mérni.
üdv! proli007
Következő: »»   198 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem