Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   6 / 1385
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
De most komolyan...ezt nem lehetett volna priviben?

Csak mert elvileg azért kell a moderátor, hogy az oda nem illő dolgokat kiszedegesse, stb. Mindegy, hogy szürkebetűs, vagy fekete, vagy hupikék.

Ha meg javítasz, akkor odaírhatod legközelebb, hogy "miről mire" javítottad...így is elkerülve a felesleges munkákat...
(#) (Felhasználó 1273) válasza chipo hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
kutatásokat végeztem öntapadós fóliák, cimkék hátpapirjának használhatóságáról és a következőkre jutottam
Az olyan hátpapir jó amelyiken van egy szilikonhab
réteg felülete matt, sikos.
Ha ráteszed egy sima papirlapra és levasalod a lapra rátapad, de könnyen le is válik nem ragad rá.
Elkészitett már kimaratott nyákra rátéve és levasalva közepes hőmérsékleten a nyák mintázata a szilikonhab rétegben megmarad.
Ilyen papirra rányomtatva a mintát majd rávasalva
a tökéletesen megtisztitott lapra az történik hogy a
festékréteg rátapad a nyáklapra is és belenyomódik a szilikonhab rétegbe is amely megakadályozza a megolvadt festék szétfolyását igy az egészen vékony vonalak is egyben maradnak. Én HP1010
lézernyomtatót használok.
Papirként eddig csak a régi kb 10 éves könyvboritó fólia papirja/lásd a képen/, és a márkásabb /TDK,Panasonic/ videókazettákhoz mellékelt matricák papirjai feleltek meg.
Ha nem túl finom a rajzolat más papirok is jók lehetnek, csak ügyelni kell a vasalás idejére mert a festék könnyen szétfolyik és a minta konturja nem lessz éles, vonalak összeérhetnek.Nagyon sok papirt kipróbáltam de eddig csak ez a kettő adott tökéletes eredményt.
Üdv Vaktmester
(#) isamisa válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Helló.
MIlyen képen?
Vagy csak én vagyok vakvagy, de nem látok sehol semmi képet? most akkor füzetborítórol beszélünk?
(#) (Felhasználó 1273) válasza isamisa hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
képek már fent vannak korábban
(#) isamisa válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Ja hogy TE voltál a vendég. Bocsi átsiklottam felette. A szomszédomban dekorációval foglalkozik, akkor nagy esélyem van rá hogy a tőle szerszett hordozóanyag mármint a fényes papír is jó lesz? Azért szerintem ez függ a nyomtatótól is. Isa
(#) (Felhasználó 1273) válasza isamisa hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
a nyomtatótól is függ, azonkivül a nyomtatandó nyák rajza a lap elejére kerüljön, mert a nyomtató a lap végére már túlmelegedik és a minta nem marad meg épen a hordozón
(#) source2 válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
hi

nekem az lenne a kérdésem, hogyha felragasztom celluxal ezt az öntapadós fólia hátoldalát, akkor a lézernyomtató a celluxot nem fogja megolvasztani.???

még egy dolog, említetted hogy a lap tetejére a legjobb elhelyezni, van nem tudná megmondani a vörös sasba hol lehet azt állítani hogy a lap melyik részére tegye, mert nekem közepére rakja mindig ???

előre is köszi
(#) (Felhasználó 1273) válasza source2 hozzászólására (») Feb 21, 2006 /
 
használj árazócimkét, vagy etiket papircimke darabot, a cellux megolvad, nem jó.
ha képfájlban van a nyomtatandó minta bmp,jpg, stb. akkor olyan képszerkesztőt keress amelyiknek
van nyomtatási előnézete és megengedi hogy a képet méretét akkorára állitsd amekkorára akarod, és helyzetét is beállithatod.
Ha pcb, vagy lay fájlban van a sprint layout4.0 progi
ezekre alkalmas.
ha pdf.-ben van képlopóval mentsd ki és pl print screen gomb majd beillesztés a képszerkesztőben, továbbiakban ugyanúgy mint fent.
Én a MGI Photo Suite progit használom ezt adták a szkenerhez, de jó a Paintshop Pro progi is, meg még van egy csomó csak keres olyat ami megfelelő
üdv
(#) Frankye válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 21, 2006 /
 
Vagy: pdf-be nyomtatni. Akkor megkérdezi, hogy a lapnak melyik részére nyomtassa.
Ld: mellékelt képek.
nyomtat1.jpg: figyeld, hol az egérkurzor! Ide klikk!
nyomtat2.jpg: értelemszerűen a tájolást beállítod, ahogy Neked jó, és még a margót is állíthatod!
(Egyébként műxik simán papírra nyomtatással is, de ha nem otthoni lézeres nyomtatón akarod nyomtatni, hanem cégesen, akkor javallom a PdfCreator-t! Mérethelyes lesz garantáltan!)
(#) (Felhasználó 1273) válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
persze van milió+1 lehetőség, nem érdemes mindet kipróbálni.
hogy érted azt hogy műxik sima papirra is?
akkor eddig csak feleslegesen dumáltunk?
Üdv
(#) isamisa válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Helló!
Én pl. sima papírral csináltam és szerintem tökéletes lett elsőre. mindenki próbálgathatja melyik tetszik neki... valamelyik korábbi hozzászólásomban raktam be képekete is csak nem túl jó minőségüek.
(#11590) it van
(#) source2 válasza isamisa hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
hi

hétvégén kipróbálom mind a két fajtát, a sima papírral meg a vinnyetásat, teszek fel képket (nem celluxal, hanem a vinnyetás tapadó részével ragasztom le az jó lesz ??).

ui.: csinálok tesztnyákot (0,2- 0,8 vonalak, SMD cuccok, és persze sima alkatrészek is)
(#) (Felhasználó 923) hozzászólása Feb 22, 2006 /
 
Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a témát mert nincs időm nyákot készíteni és szeretnék valakit megkérni hogy készítsen nekem.(csak sima üres nyák alkatrészek nélkül kimaratva)
Az Urbán féle korszerűsített Quad 405-ről kellene ,az a nyákrajz alapján 4db.
árról majd megegyezünk, úgy hogy mindkettőnk számára elfogadható legyen.
(#) (Felhasználó 1273) válasza isamisa hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
megnéztem a képeket, ilyen nyáknál lehet hogy sima papir is jó, bár szerintem a festék egy részét a papir beissza, azért nem tudod lehúzni csak leáztatni.
az a jó papir amelyikről úgy tudod lehúzni hogy a papiron egyáltalán nem marad festék, azaz a nyákról nem szedi le.
próbáld meg a sima papirral olyan nyákot késziteni ahol pl két ic forrszem között vezetékminta van.
a Te nyákodat tollal is könnyen meg lehet rajzolni.
Nézd meg amit Én készitettem (*11505) (módszer.png)
(#) Frankye válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Idézet:
„hogy érted azt hogy műxik sima papirra is? akkor eddig csak feleslegesen dumáltunk?”


Természetesen nem, arra értettem, hogy a már említett megoldások közül bármelyikre, azaz: alufóliára, fotópapírra, pauszra, öntapadós fólia védőpapírjára, stb.

Elnézést a rossz fogalmazásért!
(#) (Felhasználó 1273) válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
bocsi ÉN is elértettem,Te a nyomtatási módozatokról beszéltél,
egyébként ha megnézed Isamisa képeit láthatod hogy az elég egyszerű mintázat.
amit én készitettem a minta az 50 mhz-es pic frekimérőé Vicsys tollából, először a pdf.-es mintát
marattam, ha megnézed ez a minta szitaszerű,
na a maratott nyák is szitaszerű lett,ennyit a minőségről.
üdv:integet2:
(#) source2 válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
ja köszi frankey a nyomtatóbeállításokat
(#) Frankye válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Semmi gond, akkor a félreértés köcsönös volt, de korrigáltuk! Ez a fő! Nem?
(#) Frankye válasza source2 hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Igazán nincs mit! Örülök, hogy segíthetem!:yes:
(#) titi válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Nekem Okipage 8w Lite (led)nyomtatóm van.
Eddig nekem ezzel nem sikerült. A festék nem maradt a papiron.
Lehet hogy ezzel nemis fog mennni?

azért még próbálkozom.
(#) Frankye válasza titi hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Azt nem tudom, hogy azal fog-e sikerülni. Én egy HP DescJet (remélem, jól írtam) 1010-essel, pauszpapírra próbáltam ki. Elég jól sikerült, bár a papíron is maradt festék, nem (nagyon) maródott fel. Lehet, hogy kicsit tovább kellett volna vasalni...
No, majd legközelebb újra kipróbálom!
(#) pakibec válasza Frankye hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
Sziasztok!

Én az UV-s módszerrel készítettem NYÁK-ot, és az lenne a kérdésem, hogy aki ezt a módszert használja hány rétegben teszi rá fóliát fotózáskor?

Végigjátszottam pár idő/távolság beállítást, és azt vettem észre, hogy 1 réteg fólia esetén nagyon nehéz jó minőséget elérni. A kettő már jobb, de sok a hiba, 3 rétegnél már nagyon kevés hiba volt. Viszont a világítás idejét nagyon meghatározta a rétegszám: 1 réteg 3 perc, 2 6 perc, 3 tíz percnél volt megfelelő minőség. (13 cm távolságról egy 18W-os UV neoncsővel 0.5cm-es üveglapon keresztül). Nem értem a dolgot, mert elvileg a fólia nem UV elnyelő, akkor miért nő ennyire a világítási idő?

Üdv
(#) nyulbul válasza Frankye hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Egy idegen fórumón találtam ezt a hozzászólást.
Ha ez igaz/miért ne volna az/ akkor az baró volna.
Ilyen
lessz
belőle
Ebből

névtelen.jpg
    
(#) jon@ válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Sziasztok

Az lenne e kérdésem, hogy vezeti e az áramot a wolf"s TS 570 es forrasztó paszta. Elvileg nem kéne.
Tehát a maradékot mindenképpen le kell mosni? Mert egy SOT-23 tok alól nehéz lesz .
Elöre is köszi.
(#) source2 válasza jon@ hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
hi

Ez az a paszta amivel SMD cuccokat lehet "könnyen" forrasztani ??
(#) jon@ válasza source2 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Elvileg igen. Nagyon könnyen fut az ón a segítségével.
(#) source2 válasza jon@ hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
ára és mennyisége kb mennyi ?, csináltál már vele panelt?
(#) jon@ válasza source2 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
50 cm3 t ír a dobozon. 620 Ft volt. Most használom először, de tetszik.
(#) Frankye válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hümm-hümm!

HA ez valóban ilyen lesz, akkor az tényleg szuper! Érdemes volna kipróbálni!
(#) source2 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
hi

Nem akarok elkeseríteni senkit, de a
a csibe- féle propnyákot nyákot én megcsináltam, "kisérleti" jelleggel, illetve csak rávasaltam sima műnyomóval és meglepetésemre, nem azt mondom tökéletesen, de a vonalak nagy része rajtamaradt, asszem még megvan, holnap csinálok róla képet.
Következő: »»   6 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem