Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   5 / 1385
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
ammegmit jelent? mennyi HUF/lap(cm2)?
(#) Takee válasza Norberto hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
nekem sincs lézernyomtatóm de anyám munkahelyén van
fénymásoló is
amúgy a helyi pc boltban 4sk (cca20ft) nyomtatnak lézerrel
(#) Norberto válasza zaik hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Az nagyon olcsót jelent, majdhogynem filléres dolog Pontos árat nem tdok mondani...

De ez a dolog csak akkor lenne jó, ha legalább 7-8-10 ember összefogna ez ügyben, és így összedobva lenne megvéve a lézer.
(#) josephx válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
hello !!!!! bocs hogy zavarlak de ha higanyizzonak nem veszem le a burajat akkor is meg birja vilagitani elore is kossz !!!!!
(#) zaik válasza Norberto hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
hmm..
amúgy igen. tényleg több ember kéne. nos, és akkor a NYÁK ot fullosra meg is csinálná az illető, mi? (maratásig) hmm.. az jutott eszembe, h biztos van, aki a jelenlegi apparátusával is tud pro nyákot csinálni, és teszem azt, még ideje is van, meg jó szándéka. akkor őt hogy tudná még 6-8 ember támogatni? összedobnánk a pénzt 50 m2 nyákra? meg a tonerre? többiek? vélemény?
(#) zaik válasza zaik hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
na, még gondolkodom. (bár még tannom kéne nekem is a dolgot.) többiek is gondolkozhatnának, vagy legalább véleményt írhatnának.
[OFF]de most mennem kell. huh, megint egy hét. [OFF]
(#) Rendszer válasza Norberto hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Papirboltokban lehet kapni 150x50 cm méretben, füzetboritónak nevezik, Spanyolországban készül.
Le kell vágni belőle a szükséges méretet kb 2 cm szél ráhagyásával.
Az átlátszó réteg lehúzása után, /nagy ivben eldobandó/ a háthordozó rétegre fogunk nyomtatni
LaeserJet nyomtatóval, ennek tonerje hőre olvadó müanyag bázisú később vizben,savban,lugban nem oldódik.
A megtervezett nyákmintát először kinyomtatjuk egy A4 papirlapra, majd a kivágott háthordozólapot
felső szélénél a fényes oldalával felfelé egy keskeny
etikett papircimke darabbal teljes szélességében ráragaszjuk.
Ezt azért kell igy, hogy a nyomtató nehogy begyürje.
A minta átnyomtatása után a hátpapirral óvatosan bánj, mert a nyomat könnyen leválik, hiszen ez a cél.
A másolat elkészitésekor ügyelj helyes képet, vagy tükörképet nyomtass.
A kinyomtatott másolatot rá kell helyezni az előzőleg alaposan letisztitott és zsirtalanitott rézfóliás lapra, széleit két oldalon papircimkével rögziteni kell elmozdulás ellen, majd közepes hőfokra állitott vasalóval körkörös mozgatással kb 30-40 másodpercig kell vasalni.
Ezalatt az idő alatt a nyák átmelegedik a minta átolvad a nyákra, langyosra hűlés kb 40 cfok után
a papirt óvatosan szélénél kezdve lehuzzuk.
Ha jól dolgoztunk a minta teljes egészében a nyákon marad, még 0,2 mm vonalvastagság is átvihető.
Maratás langyos vaskloridoldatban mozgatva kb 10 perc.
A minta eltávolitása kissé nehézkes mert oldószerek nem nagyon oldják, pvc vágókésből kivett pengével szoktam óvatosan lekaparni, majd cif súrolóval letisztitani.
A módszer annyira jó és gyors és olcsó hogy a műnyomópapiros pepecselés vagy a drága pnp fóliás, p20-as nyákmaratást kiváltja.
Nézd meg a feltöltött képeket, ezektől lehet még részletdúsabb nyákokat is késziteni.
Sok sikert kivánok
Üdv vaktmester
(#) (Felhasználó 1273) válasza chipo hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Köszi az elismerést, kissé bővebb leirást irtam a topicban, próbáld ki és irj hogy sikerült
Üdv vendég
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Idézet:
„Én viszont gondban leszek ezen "selejteknek" a beszerzésével
Nekem sajnos nincs egy rakatnyi, jobb esetben egy se itthon, még kipróbálás-szintjén se”


Szívesen segítek, de - érthető okból, ti. baromi nehéz - nem küldeném el postán. Esetleg, ha szeméylesen tudnánk találkozni, szívesen vinnék Neked, vagy akinek kell...
(#) Tomee válasza Takee hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
A laser nyomtató melege miatt nem lép fel méret torzulás?
A müanyag alapú hordozó amire nyomtatva van nem fog megnyúlni a meleg miatt?
Szerintem egy 40 lábú 16F877 esetében már gondot jelent. Én már jártam így, hogy a fénymásolás után kicsit megnyúlt a folia és már nem is jó...
(#) Frankye válasza zaik hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Nos, elgondolkoztam a "KHT" (közhasznú társaság")os 5leten, és nekem tetszik! Valamivel hozzájárulnék a sikerhez:
Nekem a mh-en van lézernyomtatóm, amivel sikerrel nyomtattam a múlt héten pauszra, a hét végén pedig ezt szuperül fel is vasaltam, kimarattam. (Valszeg saját bénázásom okán egy-két helyen sniccerrel, azaz tapétavágó késsel az összefolyásokat igazítani kellett, de az igazítás is csak egy perc volt.)
Egyszóval teszek egy ajánlatot: Ha valaki elküldi nekem mélben, pdf formátumban (ez ui. méretőrző, nem úgy, mint a képformátumok) a NYÁK tervét, akkor szívesen kinyomtatom itt.
Még majd kipróbálom azt is, hogy hogy megy az öntapadós fólia védőpapírjára nyomtatott megoldás is, akkor még papírt se kell küldeni! (Lsd.: Előbbi hsz-om.) Az egyetlen probléma, hogy a nyomtatott lapokat hogyan juttassuk el az érintettekhez, mert - ugye - ez a neten keresztül nem nagyon megy...
Erre azt tudom javasolni, hogy akit érdekel a dolog, az keressen meg. Pesten, a Keleti pu.-nál dolgozom, személyes átadás megoldható.
No, mit szóltok?
(#) Tomee válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Szerintem jó ötlet.
És még pénzbe se nagyon kerül...
(#) (Felhasználó 1273) válasza Takee hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Üdvözöllek!
Olvasom hogy szeretnéd kipróbálni új módszeremet,ebben szeretnék Neked segiteni az alábbiakkal
- csak kizárólag a füzetboritó hátpapirja ad jó eredményt, más etikett hordozók finom rajzolatokhoz nem megfelelők
- a füzetboritó papirján található egy réteg amelyben
a megolvadt nyomat csatornát képez, ez nem engedi szétfolyni a festéket, igy finom rajzolat is átvihető. Amikor lehúzod a papirt a nyákról annak
felületén a minta lenyomata jól kivehető.
Jó kisérletezést
(#) zaik válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
hali,

csak egy ötlet. tudom, hogy utálatos dolog, de postán sztem simán fel lehet adni olyan bugyborékos borítékban. csak mert nem mindenki Pest közeli lakos, és lehet, hogy lennének olyanok is, akik élnének ezzel, de felutazni nem érné meg nekik. persze tudom, h mi sem idegesítőbb egy pooóóóósti sorbanállásnál..
egyébként köszi a felajánlást (még egy párunk nevében).
akkor már hárman vunk.

na, alakul.
(#) Thom válasza josephx hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
"hello !!!!! bocs hogy zavarlak de ha higanyizzonak nem veszem le a burajat akkor is meg birja vilagitani elore is kossz !!!!! "

Ez így van, én egy 125W Hg-lámpát használok, 5mm-es üveglap mellett nálam 5 perc elég.
Még azért annyit hozzá tennék, hogy szerintem ilyen vastagságú üveglappal jobban szabályozható a megvilágítási idő (pontosabban baállítható nem úgy mikor 30-60mp-ket kell méregetni).
(#) chipo válasza zaik hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Sziasztok, lenne nekem egy régi lézernyomtatóm, ha valakit érdekel 1db ezer forintosért átadnám. Működik, de kell vele egy keveset foglalkozni.
(#) patexati válasza Thom hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Le kell venni mert kiszűri az uv sugarakat itt pedíg pontosan az kell az előhívashoz.
(#) luxmanpower válasza chipo hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Az mit jelent hogy kell vele foglalkozni? Engem valószínű ,hogy érdekelne. Valami bővebb adatod tudsz róla?
(#) Thom válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2006 /
 
Én csak tényeket közöltem, hogy így is működik(tapasztalatból tudom!):yes:
(#) Frankye válasza zaik hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
OK, elküldöm én postán is, ha épp arról van szó, tán még bugyborékos csomagba se kell tenni. Sőt, ha nagyobb adag van, akkor már mehet dobozban is.
Egyetlen korlát van (talán ez sem olyn nagy), hogy A/4-esnél nagyobb lapot nem tok nyomtatni...
(#) Gab_Bee válasza Takee hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Ja! segítettél!
és már csináltam is eggyet!

1-et géppel, 1-et kézzel!

nem is kell mondanom hogy meik lett a jobb!


üdv
(#) chipo válasza (Felhasználó 1273) hozzászólására (») Feb 15, 2006 /
 
Valószínű, hogy a hagyományos öntapadós fóliák hordozópapírja vastagabb, mint a füzetborítóé. Van egy néhány régi lézernyomtatóm, most kipróbáltam melyikkel milyen lesz. HP, OKI, ESCOM, nem maradt rendesen a vastag matricahordozón a minta, de egy Canon nyomtatóval tökéletes lett. Elképzelhetőnek tartom, hogy a nyomtatók más hőmérsékleten olvasztják rá a festéket, talán ez lehet az oka. A nyomtatóknak a papír vastagságának megadásával lehet az égetési hőmérsékletét befolyásolni, de ezt nem próbálgattam végig. Nekem marad a Canon a többi meg megy vissza a garázs mélyére.
(#) josephx hozzászólása Feb 16, 2006 /
 
hello mindenkinek !!!!!!! Kérem a segitségeteket
egy komoly problémához . Szeretnék késziteni házilag egy műszert amivel meg tudom világitani a nyákot vagyis szeretnék egy profi nyákot késziteni . Na most az érdekelne hogy hogy lehet ilyen műszert megépiteni kérnék egy rajzot hogy néz az ki. És ha birtok addni pontos leirást a műszeről pl mik a méretek a doboznak akkor mien távolságra kell tenni a izzót a nyákhoz stb . Előre is köszönöm nektek várom a tanácsaitokat és a rajzokat .
(#) Tomee válasza josephx hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Megbocsás, de szerintem ez nem müszer vagy inkább nem a klasszikus értelemben vett műszer hanem inkább egy nyák levílágító berendezés.
Én izzónak a PHILIPS PHOTOLITA-S (250W) izzót ajánlom.
Ezt az izzó a conradban lehet megvenni asszem NITROPHAT vagy valami ilyesmi néven.
Lehetőleg hüteni kell vag yjól szellőző burában elhelyezni mert baromi meleg. A nyáktól lehetőleg 20-30 cm-re kéne rakni. De ez ki lehet kisérletezni. A túl közel nem jó mivel még a fekete részeket is átvílágitja.
Levilágítási idő kb. 5 perc.
Alkalmazott fotó laktól és modszertől függően.
(#) Norberto válasza josephx hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Szerintem nézz szét egy-két NYÁK-gyártásos topikban. Egy óra alatt át lehet ezeket az írásokat futni, és ennyi idő alatt simán megokosodsz, és törölhető lesz a topik.

(Azt azért még megsúgom, hogy igazából nem nagyon hívják ezeket a megvilágító-berendezéseket műszereknek )

Kell hozzá egy higanygőzlámpa, meg annak a tartója, aztán kell még hozzá egy plexilap, amivel majd lefogatod a NYÁK-ra a filmet, amin a rajzolat van.
(#) pedrock válasza josephx hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Hello! Van ehhez egy kiváló "műszerem", csak sajnos sehol nem lehet kapni, mégis mindenhol ott van Egyszóval használd a napfényt. Télen-nyáron, borúban-napsütésben. Max 5 perc alatt levilágítja, legyen az akár a magyar vagy a német P20-as fotolakk.
(#) luxmanpower válasza pedrock hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Viszont a te műszered este nem működik
(#) pedrock válasza luxmanpower hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Az este nem nyákgyártásra való
(#) nyulbul válasza Norberto hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Lehet hogy nem "műszer",de PC-röl működteten a fotolakk minőségének fügvényében,s alul felül egyszerre világit
Idézet:
„higanygőzlámpa, meg annak a tartója, aztán kell még hozzá egy plexilap,”
??????????????

DSC00194.JPG
    
(#) vicsys válasza josephx hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
a címet én javítottam-remélem nem gond mspike?
Következő: »»   5 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem