Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   131 / 244
(#) hannibal2000 hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Adott egy Castone Cpa1200B végfok. 8 Ohm-nál 2x450 Wattot ad le. Rá van kötve van 2 300 W-os hangfal, de simán meghajthatom a cuccot 70-80%-ban is, (csak mar tovább nem szoktam) mégis tisztán és dinamikusan szólnak a difuk, még a CLIP is bevillan. Ugyanakkor ha 4 ugyanolyan hangfallal dübögörgök, a teljesítmény mintha arányosan nőne a hangfalak számával... EZ valamilyen technológia a hangfalak védelmére, a végfok valahogyan érzékeli a hangfal kapacitását?

Nem hiszem hogy hangfalakkal hangosítasz.
(#) frissadam válasza hannibal2000 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
3 db-vel nőtt a hangnyomásod a végfokból meg adott feszem max több áram jön ki. Ennyi.
(#) hannibal2000 válasza frissadam hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Ha igy van, akkor a 2 hangfalat hogy nem süti meg? a 450 watt azért csak megterhelné a 300 as falakat még ha nincs is teljesen meghajtva. vagy butaságot beszélek?
(#) frissadam válasza hannibal2000 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
A Watt nem ad semmi infót. Az csak azért van ráírva a dologra mert éppen azt írták rá. Ha meg egy hangfalat nem süt meg , akkor kettőt sem fog. Hogy mekkora teljesítményt képes elviselni a szóró* az a drót keresztmetszetén és a hűtésen múlik.

*Só, bors, homok?
(#) Moderátor hozzászólása frissadam hozzászólására (») Máj 29, 2012
 
Dobozkészítés áthelyezve ide: Hangdoboz-láda méretezése / szoftver
(#) mraulajos hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Kinek mi a véleménye erről a típusról? Vannak ezek olyan jó mint az ára?
(#) Action2K válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Ez az a 20 ezres kínai széria? Esetleg adatlapot tudnál mutatni?
(#) fehrudi válasza Action2K hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Bővebben: Link

Volt hozzá szerencsém, de csak egy rövid próba erejéig - mindenféle beállítás nélkül.
Hangminősége megfelelőnek tűnt, méretéhez képest halknak sem mondható. De nem tudom hogy a 180000 Ft-os árát megéri-e.
(#) mraulajos válasza Action2K hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Itt találtam. Bővebben: Link
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Eddig a hányat hallottam mind OK volt. Szerintem ez a gyártó a favorit. 100dB -es TOP ,és 100 dB-es SUB is van náluk. A lényeg a lényeg ,hogy a 100 dB az 100 dB náluk . Nem tudtam ,hogy kínában hamisítják,de azt igen hogy ott is gyártanak.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
A hétvégén hallottam/láttam egy szabadtéri hangosításon, 4 db kisebb méretű láda volt, egy mély-közép, (30 cm) és egy magas sugárzó* volt bennük, a méretükhöz képest hatalmasat szóltak, de akkor is úgy éreztem, hogy nincs megfelelő mennyiségű hangtömeg.

*Hangszóró volt bennük, nem sugárzó. Sugárzó akkor lesz, ha a hangszórót dobozba szerelik.
(#) ozpecs válasza hannibal2000 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Épp így hatékony, egy 300W-os láda zeneiben tud kb 5-600-at is igy használva nem torzít az erősítő ami a legnagyobb gyilkosa a *hangfalnak 4ohmon az erősítő is nagyobb teljesítményt ad igy két *hangfallal is jó lessz .

*Nem hiszem hogy hangfal típusú hangsugárzókra gondolsz.
(#) fehrudi válasza ptesza hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Sajnos van (volt..) olyan széria ami nem ütötte meg a mércét, szerintem erre gondolt Action2K.
Pl. V152MK2 piezzo magas hangszóróval van szerelve és botrányos a hangminősége.
De ami nem "DJ" felhasználásra volt az tapasztalataim szerint érzékenységben és talán hangminőségben is csúnyán lekörözte a hasonló kategóriás Garry *hangfalakat.

*A Garry termékpalettáján, egyetlen hangfal rendszerű hangsugárzó nem szerepel.
(#) Milcsi-bé hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Erről az aktívról mi a véleményetek?
(#) rolandosss21 hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok! Szereztem egy pár Sal PA25 aktív *hangfalat. Az lenne a problémám hogy ki szedték belőle az erősítő részét a trafóval együtt, tehát csak a mély és a magas van benne. Nem tudna valaki egy normális aktív erősítő kapcsolási rajzot amit fel tudok használni? Vagy esetleg ha van valakinek ebbe való eredeti erősítője vagy hozzá kapcsolási rajza azt megköszönném ha szólna!

*A PA25-ös egy hátsó reflex nyílásal ellátott hangsugárzó, nem hangfal.
(#) rolandosss21 hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7382
Ha megnézed SAL Aktív zenekari hangdoboz pár (magyarul a falusi embernek hangfal!)
(#) fehrudi válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 2, 2012 1 / 1
 
Kedves moderátor!
Kissé túlzónak érzem ezt a hangfal - hangdoboz javítgatást.
A Garry termékpalettáján nem található egyetlen hangfal sem, mégis használják ezt az elnevezést. Lásd: Bővebben: Link; Bővebben: Link

De ha tovább megyek, akkor hangfalkábelnek se nevezhetnénk azt a vezetéket amit hangdoboz bekötéséhez használunk.
(#) ptesza válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Lerágott csont , és veszélyes víz. Vannak olyan szavak amik az adott szövegkörnyezetben mást ,és mást jelentenek. Véleményem szerint aki hangfalat épít az tudja hogy azt OPEN BAFFLE-nek nevezik angolul. De visszafelé is igaz, ugyanis nagyon sok helyen speakernek nevezik a hangdobozokat, és nem sound box-nak, vagy valami hasonlónak. Vörösmarty Mihály-nak elfogadta a nemzet az új szavak nevek alkotását, értelmezését. Itt egyértelműen kell közölni miről van szó. Ha valaki nagyon összevissza irogat összefüggéstelenül , szlengel, smájlizik azokon át szoktam siklani ,de szerintem sokan vannak ezzel így.
(#) Moderátor hozzászólása fehrudi hozzászólására (») Jún 2, 2012
 
Számomra az érthetetlen, hogy miért nehéz a helyes úton járni, és miért jobb széllel szemben...
Az hogy az egész oldal piroslik, nem engem minősít uraim!
(#) szamóca válasza rolandosss21 hozzászólására (») Jún 2, 2012 / 3
 
Roland!
A falusi embernek mindegy. Kis Imre bótosnak lehet bármi, csak vedd meg tőle. Tőlük kellene tanulni? Legyél már kompetens, szakmailag korrekt, különb tőlük, és használd helyesen. Hiszen ez lenne az oldal egyik értelme, és nem a helytelen, hibásan berögzült szóhasználat körömszakadtáig való védelme.
A hangszóró az hangszóró nem más, nem szóró, sugárzó stb.
Ha el akarod kerülni az un. akusztikus rövidzárat, ami a hangszóró membránjának mozgásakor keletkezik, akkor a legegyszerűbben egy un. hangfalba kell helyezni, ami egy egyszerű sík lap. Azonban a mélyebb frekvenciákon ez nem használatos, hiszen hatalmas méretek adódnának a hullámhossz, és a terjedési sebességből adódóan.
Hangfalnak hívjuk még az ,elektrosztatikus magnetosztatikus elven működő hangsugárzókat is. Azonban csak a felső ill. közép szekciókban használatosak, kiegészítve alul különféle mély sugárzókkal.
Ha a sik hangfal, lapjait behajtogatod, akkor kapod a zárt rendszerű (doboz, láda) hangsugárzót. Ha erre nyílást vágsz és egy un. üregrezonátorral behangolod, akkor kapod a reflex hangsugárzót.
Ha egy hátul nyitott adott hosszúságú csőbe helyezed a hangszórót, akkor kapod a TL hangsugárzót.
Ennek még vannak szűkülő, táguló változatai is.
És van a hanglesugárzás intenzitását igencsak megnövelő tölcséres hangsugárzó, mely lehet elől, hátul terhelt, exponenciális, vagy trükkösen hajtogatott variáns.
Tehát ha a hangszórót bármelyik lesugárzásjavító eszközbe, dobozba, csőbe, falba, stb helyezzük, akkor kapjuk a hangsugárzót.
Nem bonyolult dolog ez szerintem.
(#) rolandosss21 hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Mindegy, vissza térve az eredeti kérdéshez tudna nekem segíteni ebben valaki? Mert arra gondoltam, hogy veszek egy Orion SE1025 erősítőt és azt beleépítem De az lenne az igazi, ha valaki tudna a gyári erősítőjéről kapcsolási rajzot vagy valami infót! Köszönöm
(#) ozpecs válasza (») Jún 6, 2012 / 1
 
Na akkor tényleg nem nagyon érdemes ide se írni semmit. Vagy legközelebb majd hangfal helyett azt írjuk, hogy hangok lesugárzására alkalmas szerkezet!!! Amúgy bárhol megtekintve árlistákat mindenhol ugy szerepel, hogy aktív és passzív hangfalak.... Szóval akkor legközelebb már nem próbálok tanácsot adni, mert mint Fülig J. mondta minden szó mellé állíthatunk egy nyelvtanárt. köszönöm szépen a kiigazítást legközelebb igyekszem nem segíteni senkinek max. privátban....
(#) szamóca válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Ha Te ezt így látod helyesnek, és a sértett önérzeted előbőrevaló annál, amit érthetően leírtam, akkor tedd azt.
(#) sound.man válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Mondjuk én ládának hívom.. Azért még nem szólt rám senki, de már előre látom ahogy belinkel valaki egy barackos ládát.
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Ha szakmailag képes vagy megcáfolni a leírtakat, akkor tedd meg, és fejet hajtok előtted. Amennyiben viszont nem, úgy ironikus megjegyzéseid inkompetensek, és jó lenne ha abba hagynád most már!
(#) ozpecs válasza sound.man hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Az is igen félrevezető és a végén valaki az üzletben tényleg ládát kap a kívánt hangsugárzás javító készítmény helyett
(#) ozpecs válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Amugy te is ellentmondasz magadnak mert a hanszórót azt mondod sugárzó és mivel hangot sugároz azért hangsugárzó egyenlő hangszóróval. Szerintem ez értelmetlen kötözködés és vita és kicsit ellene is megy a szokásos szóhasználatnak szerintem de legyél boldog a hangsugárzó szóval
(#) ozpecs válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Most kötözködjünk ? "előbőrevaló" szerintem felesleges
(#) szamóca válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Idézd már be hogy hol?
(#) ozpecs válasza szamóca hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Ha Te ezt így látod helyesnek, és a sértett önérzeted előbőrevaló annál, amit érthetően leírtam, akkor tedd azt.
Következő: »»   131 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem