Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   131 / 291
(#) Cavalier válasza Jax hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Birkához főleg inverteres kell. Az össz vezetékhossz számít. A sima gyújtótrafós kevés lesz oda. Úgyhogy, ha nem akarsz felesleges köröket futni, akkor csináld azt. Ha rákeresel a képeimre, akkor megtalálod a nagyméretű rajzot, az utána lévő 1-2 oldalon ki is lett tárgyalva rendesen.
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Helló
Csináld meg ezt.
Leválasztó trafónak jó bármilyen azonos értékű pl 230V/12V 6 Watt ebből 2 darab egymásba fordítva.
A likeltből az alsó glimmest építsd meg, ez egy Trabant gy trafóval meg egy 16 µF kondival simán lenyomja ezt a területet normális vezetékkel és szigetelővel.
Üdv
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Helló
Nem miden esetben, csak akkor ha máshogy nem megoldható az üzemeltetése egy leválasztótrafóssal is lehet olyan hatásfokot elérni mint egy inverteressel, ami számít minden esetben az a kondi értéke a kimenőtrafó és a töltőfeszültség.
(#) Jax hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Fúha.. Pillanatra megkavarodtam itt a gép előtt a sok hozzászólásra, de most már képbe vagyok.
Tehát akkor ez a Trabant gyútótrafó is képes elvinni azt hosszúságot!
A 16µF-os kondit a c3=1uf/630V-os helyére mondod Dizi?
A leválasztó trafónak hány wattosnak ajánlott lennie?
Amit még nem ír a rajz, hogy a tekercs mérete mekkora a dióda előtt?
Amire kíváncsi vagyok, mi az a Glim lámpa? sose hallttam róla.. (Ja igaz.. google a barátod)
Sima izzóval nem lehet helyettesíteni?

Csak akkor fogok hozzá, ha ez tényleg 100%-ig biztos hogy működni fog, mert ez nem engem érint anyagilag, és így is, hogy sikerült kispórolni már több ezer forintot, majd egy 10-es lesz az illetőnek. És ha nem működik, akkor az elég ciki lenne.

Köszönöm a gyors válaszokat!

Üdv.: Jax
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Igen az 1µF helyett 16µF a két trafó teljesítménye minimum 6 watt a glimm lámpa villogása vezérli a tirisztort mással nem helyettesíthető
a 220k ellent cserélni 10k-ra a folytó tekercs 10 20 menetből áll 0,5 zománcból,de elhagyhatod a pillanatnyi rövidzárlattól 10 k be védi a táprészt.
Viszont ha elkészül, készíts neki egy szikraközt kb 8mm-est a trabi tr 4 és 15 pontja közé és nézd meg,hogy minden impulzus azaz szikra áthúz e ha nem akkor a 10k ellent csökkentsd le 4,7k-ra vagy a szikraközt kisebbre.
A glimm lámpás vezérlést kilehet váltani DIAK-os vezérléssel is,de az már egy más téma.
Ha a karám kialakítása engedi próbáljatok teljesen zárt rendszert kialakítani mert a karám vezeték ellenállása nagyban meghatározza a készülék teljesítményét, nem beszélve a földszonda helyes telepítéséről.
De ha nem vagy biztos abba,hogy ezt úgy összetudod rakni,hogy azért felelősséget is vállalsz,akkor inkább mond meg az embernek,hogy GOGLE az ő barátja is,keressen ott.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
*
Háát az az igazság, hogy még ilyet sosem csináltam!
Úgyhogy nagy része elsőre kínai volt, amit elmondtál, de nagyjából értem!
Hát.. egy darab 1:1-es trafó olcsóbb mint 2db 230/12V-os nem?
Akkor abból az 1:1-es ből is elég a 6W-os?

A tekercsre írtad hogy kihagyhatom? (Már csak mert tekerni nem tudok, de ha nem muszály nem is mennék bele, ahhoz nincs nagy türelmem, és visszamérni sem tudom)
Egy apróbb felvilágosítást kérhetnék arról, hogy hogyan kell a vezetékezést megoldani? Úgy értem, hogy például a földet pontosan hova érdemes kötni? illetve a vezetéket csak hurokszerűen kell behúzni, vagy annak is megvan a rendje? Nem egészen tiszta a kerítésnek a kivitelezése, az áramkört megcsinálni menni fog, egy rakat gépezetet csináltam már, csak azok nem sokkolók voltak, hanem végfokok! És köszönöm a hozzá való tanácsokat!

Üdv.: Jax
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Persze, ha 230-ról megy, akkor jó a trafós is, ugyanaz az elv.
(#) Cavalier válasza Jax hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Akár 1:1, akár bármilyen más, arra figyelni kell, hogy biztonsági leválasztó transzformátor legyen, és a 230-as részt megfelelő távolságban, szigetelve vezetni bármi mástól..
Ami a képen az 1. ábrán van, az életveszélyes is abban a formában.

A készüléket kettős szigetelésűként kell elkészíteni, tehát a hálózati földhöz nem csatlakozik, viszont le kell verni egy földelőszondát, ami ha jól emlékszem 10m-re kell, hogy legyen a ház földelésétől minimum. Meg pár szabály még van, nem keresztezhet távvezetéket, és ilyenek. A kerítés mindegy hogy van, én úgy szoktam, hogy visszajöjjön mint egy hurok, de a vége nincs összekötve az elejével, így egy glimmes mérővel ellenőrizni lehet, hogy nincs-e szakadás.
(#) Jax válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Értem! Na ezzel megint nagyon sokat segítettél!
A ház földeléssel és szigeteléssel nem lesz gond, egy IP 55-ös villanyszerelő dobozt kaptam, hogy abba gyömöszöljem bele a bestiát.
Maximum akkor lesz 230-as védő föld, ha a transzformátor vasmagján lesz olyan lehetőség, de az is csak a trafót biztosítja. A 220-as részre egyértelműen nagyon nagy gondot fordítok, hogy minden lehetséges külső tényezőtől elszigeteljem.

Szóval a lényeg a kerítésnél, hogy egyik pontja a vezetéknek rá legyen kötve a gyújtó trafóra, a pásztor földje, pedig minimum 10m-re kell hogy le legyen verve a földbe, a védőföldtől.
Köszönöm!
Egyébként ez az áramkör (a képen a második), ha a trafókat nem számoljuk, körülbelül mennyibe kerülhet?

Üdv.: Jax
(#) Farkas D. György válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Mán bocs!
Ha javítani akarol a földeléseden, akkor inkább az elásott fémtömeg FELÜLETÉNK nagyságát növeld! Jobban jársz!
Mondjuk: Temess el nem túl mélyen egy 50x50-es 2 négyzetméteres betonrácsot, Ezt, ha a természet megöntözi, (szokta) kitünő földpotencia!
(#) dizi válasza Jax hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Helló
Ha megfelelő a dobozolás akkor a benne lévő leválasztótrafókat NE földeld le.
A hálózati kábelnek egy mezei magnó zsinór megteszi.
(#) dizi hozzászólása Jún 7, 2012 / 1
 
Valaki ismeri ezt a készüléket, maszekhoz képest elég igényes a belseje.
(#) Cavalier válasza Farkas D. György hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nincs az az Isten, hogy kiássak egy ekkora gödröt.. Villanypásztornak bőven megfelel egy 16-os betonacél földelés 1-2 méter mélyen. Ennél komolyabb földelés csak igen nagy energiájú gépekhez kellhet.
(#) Jax válasza dizi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Értem!
Rendben!
(#) dbase válasza dizi hozzászólására (») Jún 7, 2012 / 1
 
Bővebben: Link
Nálam is ehhez hasonló fordult meg, és itt a rajza is:
Bővebben: Link
Kicsit más a nyákterv, de a többi ugyan az.
(#) ötfelezős válasza Farkas D. György hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Azért ezt a kijelentést én kellő óvatosságal kezelném. Vannak olyanok, ahol a felület számít, vannak, ahol annyira nem - például a rúdból összeállítottaknál..
(#) deak francis válasza ötfelezős hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Helo.Bocsánat hogy bele u ,azt szeretném kérdezni hogy mi adja a csattogást ?Ma láttam egyet kivülröl (v-mi KT tranzisztor volt az oldalán),de viszont nagyon kattogott.Én 3 féle pásztort állitottam össze,de egyik sem kattogott olyan erősen.Köszönöm.
(#) dizi válasza dbase hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Köszönöm a választ.
Az ami nálam van, ugyan az mint ami a képen van.
Azt nem értem miért rakott bele egy 10 voltos stabot mikor az áramkör enélkül is működne mivel a trafó 12 voltos az ic is bírná,akkor meg minek? azért,hogy ott melegedjen.
Gondoltam,hogy az ic 556 a környezeti alkatrészek elrendezéséből viszont a tranyóra BUZ11-re következtettem és a szikraköz is érdekesen van megoldva.
(#) dizi válasza deak francis hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Helló
Maga a kimenő trafó vszínűleg úgy tekerte valaki és a vasmag lazán van a tekercs körül és a kondi kisülésekor akkora e mágnesesség keletkezik, hogy mondhatni a csévetest elmozdulása miatt lehet kattogást hallani.
De ez mekkora,hogy egyesek tényleg a dobozon kívülre teszik az alkatrészeket.
[OFF]Belürre mit tehettek az őrzött jószágot.
(#) deak francis válasza dizi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nem tudom belülre mit tehettek,mert fa dobozba van,a sarkai le vannak szögelve.
(#) dizi válasza deak francis hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
* * *
Tegyél fel egy képet róla had lássunk csodát! :yes: :yes:
(#) dizi hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Azon kezdtem el gondolkodni, hogy nem e lehetne egy impulzus rendszerű, tirisztoros pásztort építeni ami váltakozó feszültségről üzemelne.
Elméletben szerintem kivitelezhető.
(#) Epeti hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Hello!
Már végig olvastam itt egy csomó oldalt, de valami még mindig nem világos számomra a szikraközzel kapcsolatban: akkor most a gy.trafo szekunderének két "vége" közé kell az a bizonyos, vagy a trafóból kijövő bántós és a madzagra tovább menő közé kell-é? Amúgy az Oldman-féle pásztort szándékozok megépíteni, két kis mocsok birkus, meg egy szutyok bolhafészek "ellen", mer állandóan szét bontják a kerítést! Jó lecke lenne nekik!
(#) Lacika001 válasza dizi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Közvetlen a 230ról? Vagy hogy, fejts ki bővebben.

(#1243121) Epeti A földelés és a nagyfesz közé kell a szikraköz.
(#) dizi válasza Epeti hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Az Oldman félétől ugyanúgy szétfogják bontani a kerítést.
A szikraközt a gy trafó 4. pontja azaz a nagyfesz kimenet és a föld pont közé szokták tenni, inverteres kapcsolásnál a gy trafó 15 pontja azaz a pozitív.
(#) dizi válasza Lacika001 hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Nem, ugyanúgy leválasztással csak egyenirányítás nélkül.
Összeraktam provisore egy diakos kapcsolást egyenirányítás nélkül a tirisztor körben lévő elkót 1uf/250v fóliakondira cseréltem az 1 megás ellent 6,8-10 megás körülire,.
Működött,de nagyon melegedett a tirisztor.
(#) Lacika001 válasza dizi hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
De ilyenkor a leválasztótrafónak kell azt a nagy impulzusáramot szolgáltatni, amit egyébként a kondenzátor szokott. (környéken lévő rádiók lehet kattognak majd tőle). Ráadásul a kondenzátor rövid idő alatt kisül. Itt meg egy 50Hzes periódus feléig folyni fog az áram. E melegítheti a tirisztort.
(#) blackdog hozzászólása Jún 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Miért hibás a hibás?
Bővebben: Link
(#) dizi válasza Lacika001 hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Ugyanúgy megmaradna a rásütőkondi.
Igazából ha egy nem közös kivezetéses nagyfesztrafót összekötjük egy tirisztoros fényerőszabályzós kapcsolóval.
(#) dizi válasza blackdog hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Mert esős időben szigetelők nélküli átnedvesedett oszlop lehúzza a delejt.
Következő: »»   131 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem