Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   139 / 211
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia!

G-S ellenállások: Egyszerűen kellenek bele, főleg a kontroller nélküli táp alá helyezéskor, mérésekkor. Már sokszor leírtam, miért kellenek: Ezek védik a MOS-FET -ek életét, főleg a Q1 -ét.

Mit mérjek PIC nélül: Azt kell kimérni, hogy a PIC "jól érezné-e magát" az áramkörben: bemenetein nincs a föld potenciálnál negatívabb, a tápjánál pozitívabb feszültség, a kimeneteire kapcsolódó áramkörök vezérlődnek, nincs zárlat a kimenetek között illetve a kimenetei és más nem kívánatos vezetékek között (elsősorban a tápok és a föld vezetékek).
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia!

Egy 16F628(A) -ra megírt vagy letöltött program nem futtatható a 16F1826 -on. Egy új fejleszténél persze lehet a 16F628(A) helyett az olcsóbb 16F1826 -at használni.
(#) _vl_ válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Igen, ezt az egyet nem tudja a 1826: nem lehet változtatás nélkül beletölteni a másikra írt programot...
(#) bzumi hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok Összeraktam a pickit2-őt minden oké, zöld led is világít csak ép a számítógép nem akarja látni mi lehet a gond? kérlek segítsetek
(#) _vl_ válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A 2550 fel van programozva?
(#) bzumi válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
állítólag fel van programozva a pic ami rajta van.. innen egy kolléga programozta fel.. de hogy valóban van e rajta program vagy sem azt nem tudom ellenőrizni. ez lenne a baj amúgy? azért nem látja a gépem?
(#) _vl_ válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Hát ez lehet egy indok. De kismillió más oka is lehet.
(#) Hp41C válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia!

Melyik klón? Az órajel rendben? A MCLR láb felhúzva? A Vusb kondenzátoron 3.3V mérhető?
(#) bzumi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia most már a gép felismerte, csak piros led villog,,, és a program azt irja hogy: the pickit2 has no operating system. Use the tools menu to download an os. a pic ami benne van az:pic18f2550-i/sp az meglehet hogy működik, csak rosz program van a picken írva?
(#) bzumi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Amúgy Szilva féle klón
(#) Hp41C válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia!
Csak a nyomógomb mindig zárt, vagy valahol a vezetéke földzárlatos. Javítás után PICKit2 kezelő programjával le lehet tölteni a firmware (os) -jét: Tools / Ownload PICkit2 Operating System...
(#) Hp41C válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A G - S ellenállások benne vannak minden FET -nél? A Q3 valóban IRF9Z34? Miért ép ez? Nem lesz jó az új, olcsó, de nem 5V -os kontrollerekhez...
(#) bzumi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Ohh, működik A fránya nyomógomb rosszul volt benne: de kiszedtem? nem kell az oda? az úgy is egy reset gomb
de működik? köszike
(#) Hp41C válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Annak a gombnak sok funkciója van - érdemes beépíteni jól.
- ha lenyomva csatlakoztatjuk a PICKit2 -t az USB -hez: Firmware / rendszer frissítés,
- PICKit2 programozóban a gomb lenyomásához lehet automatikus import és programozás vagy kiolvasás és export funkciót rendelni,
- Logikai analizátor módban a gombbal lehet megszakítani a mintavételezést, ha nem jön a trigger esemény.
- Program & Go --- De ez ebben a klónban nem lehetséges.

Most, hogy működik, elő a voltmérő és Tools / Troubleshoot. Persze csak Vdd = 5V mellett.
(#) Baxi hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Hi Mesterek

Után építettem a szilva féle pk2 klónt, de mivel a nem boldogultam a vasalással a vezetősávok közelsége miatt, ezért szelősebbé csináltam amit sikerült kimaratni beültetni stb.
Sajnos rendelésnél benéztem a bat 85-ös diódákat . Mivel itthon csak 1n4148 volt az ment bele. Remélem emiatt nincs meg a "végén" az 5V

A problémám hogy voltage error van amikor indul a pickit progi. A kapcsolást átnéztem már párszor, de nem találom a hibát. Felrakom ide az általam kreált nem túl szép, de viszont szelős paneltervet. Hátha meglesz a hiba hogy mit baszt..... el

És igen egyből 2 darabot csináltam , de annyi tanulság van hogy széria hibás, ugyanis mind kettőnél a voltage error a hiba.
Igaz csak 1db felprogramozott pic-em van.

Segítséget, válaszokat előre is köszönöm.
(#) bzumi válasza Baxi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia én ezzel csináltam meg ma és tökéletesen működik vasaltam marattam stb... próbáld meg ezzel

Pickit2.lay
    
(#) bzumi válasza Baxi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Teh, megnéztem a tiédet, és ott már az usb környékén nagy keszekusza van :S hasonlítsd össze az enyémmel csak meg még pár helyen nem egyértelmű kötések vannak..
(#) Baxi válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Megvan a hiba! Mi a hiba a képen?

Igen a fet source lábáról lemaradt a +5V , de megvan.
Szóval ez a változata is megyen. Holnap kipróbálom hogy programoz is -é!
Na jó éjt!

Névtelen.jpg
    
(#) Hp41C válasza bzumi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Azok a sokat emlegetett G-S ellenállások hiányoznak...
(#) mps válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia! Irigylem a türelmed.
(#) bzumi válasza mps hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Amugy igen igazad van, ő valami vagy tanár, vagy pszichológus lehet,, mert mindenre tud jó és pontos választ adni rendes ember ahogy nézem :yes:
(#) Hp41C válasza bzumi hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Idézet:
„...ő valami vagy tanár, vagy pszichológus lehet...”

A pszihológust ki kérem magamnak.. Láttál már forrasztó, programfejlesztő pszihológust? ... Egy ideig tanítottam, bár nincs pedagógusi végzettségem.


Csak azt nem értem, hogy teleírom a fórumot a G - S ellenállások szerepével, de még mindig a BS170 gyártókat, forgalamzókat támogatjuk...
(#) sastas01 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Idézet:
„teleírom a fórumot a G - S ellenállások szerepével”


Igen. Viszont ez a klón sok helyen fellelhető. És nem mindenki olvassa ezt a fórumot(vagy esetleg akkor olvassa csak amikor "baj van").
Így valószinüleg, hogyha nem tudod megváltoztatni a Szilva oldalán, illetve a BSS-en a kapcsolást (illetve gondolom, hogy még több helyen fent van).
Esetleg, ki lehetne ide a téma tetejébe íratni moderátorral, vagy valakivel, mint pl. ami az AVR - Miértek, hogyanok... - ban van
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 11, 2012 / 1
 
A többi forrásra (Szilva féle, BBS és a többiek) nincs ráhatásom...

Murphi törvénye a letöltött dokumentációkról: A fellelt dokumentációknak mindig utánna kell járni...

Egy BS170 -nek 40 - 60pF a gate kapacitása. Egy MOS-FET kb. 1012 ohm gate - source ellenállással rendelkezik, ebből egy 40 - 60s időállandó jön ki. Ha Q1 gate -jére a mérés során hosszú időre elegendő töltést viszünk fel, már tönkre is tettük: kb 20 - 30 s -ig a földre kapcsolja a drain körében levő L1 induktivitást. Az eredmény egy BS170 csere. No de minden olyan esetben, amikor nem indul el rendesen a kontroller programja? Amikor véletlenül vagy szándékosan a boot loader indul el benne? 100k -val az időállandó 5us -ra vihető le.

Tanulság: Ha MOS- FET -eket használunk fel, mindig meg kell oldani, hogy a gate elektródán felgyülemlett töltést elvezessük. Így van ez a CMOS kapuk, LSI-k, kontrollerek fel nem használt bemeneteivel is.

Fiam érettségijáre készülve kidolgozott töltött le matematika tételt a gyökvonásról. Az egyik szerint: Csak nem negatív számból lehet gyököt vonni. Szerény tudásom szerint inkább így: Csak nem negatív számból lehet páros számú gyököt vonni. Hiszen (-8) = (-2)*(-2)*(-2) Azaz negatív számból lehet páratlan számú gyököt vonni. Nem is beszélve a komplex számokról, de az nem érettségi témakör.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Na elkészült s működik ez a változata is. Nem szép, sok az átkötés benne de amatőr szinten is lehet vasalni. Kevés benne a vékony vezető.
(#) watt válasza Baxi hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Amatőr szinten az SMD-t is simán lehet vasalni...
(#) pjg válasza watt hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Nem is azzal van baj....
(#) Baxi válasza watt hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hi, másfél éve szinte pákát sem fogtam nem hogy nyákot gyártani. Anno még a 0,3 is sikerült. Sokat mérgelődtem evvel is, már mint a szilva féle nyákkal. Nem tudom talán a papír lehetett a bűnös, vagy a rutinból való kiesés.Na de majd ........
(#) petitrial hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Helló!
Megépítettem a Szilva féle klónt, és tesztelés alatt az MCLR kivezetésen alacsony szint esetén 3.9, míg magas szint esetén 4.2 volt jelenik meg. Ez mennyire normális?
Köszi előre is!
(#) Hp41C válasza petitrial hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia!
A magas szint mégcsak elmegy, de az alacsony nem jó. Q6 nem nyit ki, vagy nem tudja a földre húzni a MCLR -t.
Következő: »»   139 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem