Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   358 / 607
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szia! Az érzékenység a visszacsatoló ágban lévő ellenállások értékén múlik. Nem tudom a TDA2050-et milyennel építetted meg. A két erősítőt a bemenetükre adott jel alapján hasonlítottad össze, vagy a szűrőn keresztül?
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Az adatlapi kapcsolás alapján építettem meg: Bővebben: Link. Mindkét végfokot ugyan azon sub-filterről hajtottam meg (nem arról ami a nyákon van) és a táp is azonos volt.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
A linked nem jön be. Ha mindkettőben 22k/680ohm a visszacsatolás akkor egyformán kell erősíteniük.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Igen, annyi. De azért lemérem, hátha annak idején rossz értéket tettem a 2050-be :hide:
(#) accaboj válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Tökéletesen működik a reloop féle minimál TDA7294. Egyébként ha valaki nem tudná erről van szó: Bővebben: LinkAzt még hozzá tenném hogy egy iciri-piciri súgást búgást sem hallani, szóval teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. A táp a következőképpen néz ki: Bővebben: Link
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Örülök A két Zener-diódát úgy találtam ki, hogy arról mehetne a TDA7294 előtti műveleti erősítő. Hány voltos a tápod?
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
30V AC. A filter műv. erősítője 2,2k-n keresztül kap tápot. Igaz még nem próbáltam ezzel a táppal a panelen levő filtert mert egy külső filterről kapja most a jelet direktbe.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
A zenert rá kéne varázsolni a panelra és a 2,2k-t 1-1,5k-ra csökkenteni.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Mehetnének a zenerek a műveleti erősítő tápszűrő kondenzátoraival párhuzamosan, akár a forrasztási oldalon is.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
A 2,2k-t kicserélem 1k-ra az világos. A tápban 560ohm+6,8V zener van. Mit tegyek hova?
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
A 6,8V-ostól nincs nagyobb zenered? 12V-os például. Berajzolom majd a nyákos fotódba.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Rendben.
Mondtad, hogy az ilyen fajta táppal nincs be/kikapcsolási koppanás. Nekem mégis van mindkét esetben. Pedig elméletileg az RC tag is a MUTE lábon gondoskodik erről, szóval dupla védelem. Ha a 220k-val (ami nekem 100k) párhuzamosan tennék egy 1n4148-at az segítene? Bővebben: Link
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
A 10-es lábon lévő 10µF lehet nem sül ki eléggé. Ha a táp puffer lemegy két bekapcsolás között 3V alá akkor az ellenállással párhuzamos dióda segíteni fog.
A Zener-diódák helyét berajzoltam. Ellenállásnak 680 ohm-ot ajánlok. A tápegységről ez esetben az 560 ohm és a 6,8V Zener eltávolítható.
(#) Baxi hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Hi Mesterek.

Szeretnék csinálni egy végfokot (TDA7294) egy subladába amibe tönkrement a gyári vége.

Végül is csak a gyári végfokba bemenő jelet akarom lenyúlni s azt vinni bele a TDA-ba, így megmarad minden ami a végfok előtt van. Freki vágás, fázis fordítás stb.

A TDA7294 adatlapja alapján megrendeltem az alkatrészeket hozzá, annyit változtatnék rajta hogy mind két azaz a negatív és a pozitív ágba raknék egy-egy bizit.
"Nézegettem" a topikot de nem találtam, csak olyat ami elő fokkal együtt van meg valamilyen plusz kiegészítésekkel.

Szóval a kérdésem az lenne felétek hogy akinek van egy ilyen nyákrajza mondjuk .lay-ben azt megköszönném. Legfeljebb megrajzolom

Segítséget előre is köszönöm.
(#) pjg válasza Baxi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Én ezt építem. Nagyon mélyre lemegy.
(#) Alkotó válasza Baxi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nem "nézegetted" ügyesen, mert hemzseg a sima végfok terv. Kezdve a visítva bénától a kiforrottabbakig.
Én így képzeltem.
(#) Baxi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Köszönöm, mindketötöknek, szép munka mindkető.
Igen ezek szerint nem néztem meg elégé a topikot. Köszönöm mégegyszer!
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Szia!
Igen, köszönöm szépen!!!
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Már értem! Mivel talán nem marad ez a +-21V lebegő földpontos táp, ezért úgy döntöttem hogy nem babrálom a panelt, csak a 2,2k-t cserélem kisebbre.
Jaj még valami. A filter rajzán a 2,2k-kal párhuzamosan volt 1-1 12V zener. Azoknak pontosan mi a szerepük?
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
A Zener-diódák nem párhuzamosak az ellenállásokkal, hanem sorba vannak velük kötve. Ennek az összesen négy alkatrésznek az a feladata, hogy a táp szimmetriájának eltolódását megakadályozza. A szimmetriát a pufferek eltérő szivárgóárama, a kimeneti off-set hiba miatti hangszóró áram, és az IC jelföld ingadozó áramfelvétele veszélyezteti.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Rosszul emlékeztem, nem párhuzamosan volt a 12V-os zener amit kihagytam, hanem sorban a 2k2-vel. A 100n-val párhuzamos

Most jövök rá, hogy a rajzon is úgy van az műveleti erősítő tápja mint amit te javasoltál. Csak én a zenert kihagytam.

OPA táp.JPG
    
(#) Baxi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Hi elkészült, köszönöm szépen.

Olyan kérdés, hogy elvileg 100W-os +/- 25V=50V ról azaz akkor 2A biztik benne?

DSC_0033.jpg
    
(#) pjg válasza Baxi hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
+/- 25V -ról nem nagyon jön le a 100W. 4 Ohm -on, gy bő 60W-ra számíthatsz. 8 Ohm -on meg 35W körül.
(#) bencikusz válasza Baxi hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a 470n-os becsatoló kondenzátort kicseréled. Ha jól látom akkor valami kerámia kondi van benne, sokkal jobb lenne valami fólia.
Minden jót.
B
(#) Baxi válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hi, valamilyen multilayer kondi van benne. Igazat megvallva fogalmam sincs hogy az mit takar, mármint a multilayer
De köszi a tanácsot akkor kicserélem majd benne.
Subládába lesz bele rakva a gyári 30w vége helyet mert az tönkre ment benne és ~15e ft bele az új. Akkor már TDA 700ft-ért .
Evvel a 470n f kondival érdemes játszani hogy "lentebb" menjen frekibe, vagy oly felesleges?
(#) neocska válasza Baxi hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Itt a válasz , nem csak hidkapcsolásra igaz.

De ajánlom, hogy ezt is olvasd el Link
(#) pjg válasza Baxi hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Az enyémben c1 helyén 3 mikró van. A C5 22mikrós kondit is érdemes nagyobbra cserélni. Nekem két 470 mikrós van polaritással szemben sorba kötve. Így kb. 235 mikró polarizálatlan. Elvileg 2 Hz az alsó 3dB-es pont.
(#) akos153 hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Én 2 db 200W-os hidat szeretnék meghajtani egy 600W-os 2*25V-os trafóval+a puffer része. Ez elegendő lenne a 4 db ic-nek, hogy azt a 100W-os teljesítményt megközelítőleg ki tudjam venni belőle, vagy nagyobb áramerősségű trafót kellene hozzá néznem?
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
A trafó által leadható áramerősség számítással 12A-re jön ki. 600W/(2*25V). Ha ehhez 2-3mm^2 szekunder keresztmetszet tartozik, akkor biztos elegendő lesz.
(#) Alkotó válasza akos153 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hébe-hóba olvasom itt a 200W-os hidat, mint most tőled is.
Melyik ez a híd? Mutatnál róla egy kapcsolást? -gonosz kérdés/kérés-
Következő: »»   358 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem