Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   48 / 2500
(#) szabi83 válasza unicorn hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
1: koppanásgátló is kellene az erősítőbe itt egy

2: bemeneten szerintem nincs ellenállás, ha nincs jel, földre kerül a bemenet. amúgy zajt szed össze és azért búg.

Idézet:
„Ahogy bedugok egy lejátszót, azonnal abba is marad (még ha nem is szól benne zene).”

azért, mert "mindennek" van egy ki/be -meneti ellenállása.

üdv
(#) lamalas válasza unicorn hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Idézet:
„Szerintetek létezik olyan, hogy valami pöccre működik?”

Termeszetesen
(#) unicorn válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
1. Ezt a koppanásgátlót átnézem.
2. Úgy építettem meg, ahogy az LM1036-os adatlapján van. Hova és mekkora ellenállást kéne tennem?
(#) retoocs hozzászólása Szept 11, 2007 /
 
érdemes-e megépiteni szerintetek ezt
(#) djloui válasza retoocs hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Hááát ha neked ilyen végfokra van szükséged akkor biztos. Olyan 40W körül lehet a teljesitménye, ez elég?
(#) lamalas válasza retoocs hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Sztem tul altalanos a kerdes .... mire kellene ez a vegfok? Otthon TV, zene, stb. hallgatasra, esetleg bulizni akarsz vele vagy hangszererositonek vagy koncertre??? Amugy en nem foglalkoznek ezzel az erositovel komolyabban ... annak idejen en is csinaltam ilyet, jateknak jo volt, de utana azonnal jott is a kovetkezo erosito.
(#) retoocs válasza lamalas hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
hangszer, koncert kizárva a többire kellene.akkor milyennel probálkoyyak mint kezdő?
(#) Dióda válasza retoocs hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Mint kezdőnek tranyósat nem ajánlok (főleg quad-ot nem) inkább valami stk vagy tda ic-ből kellene kiválasztani a neked megfelelőt.Pl tda7294 elég egyszerű vagy keress az stk-k között valami neked szimpit.
(#) Parázs Gábor válasza retoocs hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Én kezdésnek kizárnám az stk icket is, mert elég érzékeny ick, semmiféle védelemmel nincs elátva és drágák is.Inkább mint ahogy dióda is irta TDA-val kezd, megfelelő a TDA7294 de ha nem akarsz ekkor át épiteni vagy kisebb öszeget szánsz rá akkkor meg TDA2030-al épics.
(#) tatabike válasza retoocs hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Szia retoocs,

ha kezdő vagy, bármelyiket érdemes megépíteni, főleg, ha később is akarsz hasonló projectekbe vágni, és nem csak egy hirtelen fellángolásról van szó... Én is 2030-cal kezdtem, most vagyok túl a második STK-s erősítőmön, és most gondolkodom egy igazi tranyóson. Szóval én a fokozatosság elvét követem, és Neked is ezt ajánlom. Sokat tanultam a 2030-as építésénél, amit fel tudtam használni az STK-nál is, és az STK projectekben is sok olyan tapasztalatot szereztem, ami biztosan fel fogok majd használni a tranyósnál...

TaTa
(#) tatabike hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
(#) Sigismundo hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Sziasztok! A JLH-s topicban olvastam Dióda úr egy csatolt zip-jében (ebben), az első oldalon egyébként, hogy egy Tim Parraviccini (az interneten Paravicini-ként szerepel) nevű úriember épített egy tranzisztoros erősítőt, ami pusztán két tranyóból és egy trafóból áll az idézett csatolmány szerint. Kíváncsi vagyok, hogy tudtok-e valamit erről, vagy létezik-e egyáltalán ez a masina, mert nekem igencsak fölkeltette az érdeklődésemet.
(#) Dióda válasza Sigismundo hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Létezik bizony és működik is nekem kint a fészer alatt dönget egy kazettásmagnóról bár csak a rádió szokott szólni rajta ha kint heggesztek vagy fabrikálok.
Egyszerű mert csak egy fázisfordító trafó 4 ellenálat meg két tranyó alkotja bár ebből kifolyólag érzéketlen egy erősítő de nagyon (ergo végfokkal kell hajtani), igazából én egy teljesítmény végfoknak tartom mert beküldök neki 1-2W teljesítményt és kijön belőle 15-20W.
(#) Doncso válasza tatabike hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Tata, ha tranyóson gondolkozol tudok ajánlani egyet, én megépitettem, sztem karaj
(#) huhuu válasza Dióda hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Nem tennéd fel a kapcsolási rajzát ennek a két tranyós erölködönek? Kiváncsi lennék rá!
(#) kapcsandi hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
valaki tudna nekem segíteni ha én nem értek semmit ahoz hogy mi kell az erősítőbe de szeretném valami ólvasnivaló vagy ilyesmilye nincs valakinek?
(#) Parázs Gábor válasza kapcsandi hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Vegyél fel msn-re vannak könyveim.cim:p.gaudio@hotmail.com
(#) sound.man hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Sziasztok

Lenne egy kis problémám Ami fel volt töltve ide castone cpa 500 rajz nah abba szeretnék egy kis segítséget kérni Van a két rajz az egyik kézzel van rajolva és rajta vannak az alkatrészek is. A másik az a nyák de nincs rajta semmi de nem kézzel rajzolt. Egy pár kérdésem lenne. Ami kézzel van razolva azon van c10 de a másik terven nem találtam....és még az egyik ellenállás nincs bekötve... Bekarikáztam a helyeket.... Még ez lenne hogy vannak ott diódák de a típusai nincsenek meg szerintem 1n4148 de nincs odaírva és még a tekercs az milyen átmérő hány menet Meg egy pár ellenállás neve sem teljesen világos.... Remélem tudtok nekem segíteni és előre is kössz
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Még lenne egy problémám Volt még két fálj azt mivel lehet megnyitni?? Csatoltam
(#) Sigismundo válasza Dióda hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Föl tudod tenni a rajzát, hogyha megvan? Lehet, hogy megpróbálnék egyet összedobni. Ha mondjuk 1-2 W-al kell hajtani, akkor meg lehetne próbálkozni pcl 86-os csöves "meghajtással", így kapnánk egy hibrid erősítőt, amikről elég jókat hallottam, de állíts le ha ez nem lehetséges, vagy hülyeség, mert nem vagyok túlzottan hozzáértő a témában sajnos, csak lelkes amatőr szintjén állok.
(#) saca200 hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
annak én is nagyon örülnék ha valaki feltenne egy normális CASTONE rajzot ugyanis szétszedtem egy cpa500b-t és abba müveleti erösitő is van tehát miféle castone rajz ez?
(#) sound.man válasza saca200 hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Miféle castone rajz ez?? Ezt látod én se tudom Lehet hogy ez régebbi vagy nem tudom
(#) djloui hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
CASTONE CASTONE CASTONE CASTONE CASTONE aki ilyet akar épiteni az inkább vegyen gyárit nem sokkal drágább és legalább normális dobozban van.
(#) Parázs Gábor válasza saca200 hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Szerintem a Castone-nál egy tipuson belül is vannak más verziok amit nem biztos hogy közre adtak.
(#) sound.man válasza djloui hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Szerintem meg nem azért csinálom hogy me annyira nagyon kell mert szeretem csinálni Meg normális dobozt is lehet venni
(#) saca200 hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
sziasztok egy kérdésem volna valaki modja meg hogy kell átalakitani az rx-500 védelmét hogy 50V-rol is müködjön várom válaszaitokat elöre is köszi
(#) Parázs Gábor válasza saca200 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Lehet nem a legjobb ötlet, de a +- ágba be teszel egy ellenálást.Nem tudom, lehet nagy lenne a veszteség.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
sziasztok!tudnátok mondani egy erősítő kapcsolást ic-set vagy egyszerű tranzisztorosat, max 1000ft alaktrészköltséggel(trafó nélkül), mely le tud adni 30-40 wattot? mélyládához kellene. tápjaimat majd hozzá alakítom. néztem a tda icket, de nem találtam 40watt körüit. vagy nagyobb,vagy kisebb. esetleg lm-ic-vel van ekkora teljesítményű?mert nem ismerem őket.köszi
(#) Doncso hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Sziasztok!
lenne egy kis gondom, megépitettem proksa-ajánlotta erősítőt ami ugye 300w, hibátlanul müxik és csudaszépen szól, viszont sztem halkan, nem torzit, nem recseg, semmi baja csak halk, hiába adok rá a keverőről full jelet sztem halk, kb olyan hangosan szól mit egy vidi torzitás előtt, mitől lehet ez ???? Már néztem szkóppal, e sin-jel hibátlan, full kakaón is, de a zene halk, szal ha valakinek lenne ötlete szivesen venném!
Köszi! Üdv: Doncso
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Szia, ezzel tudok szolgálni, ez biztos jó lesz neked!!!

tda1562.pdf
    
Következő: »»   48 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem