Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   910 / 1679
(#) havranarpi válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Köszönöm a pozitív visszajelzéseket.
Frankye-Ennek ezen kívül semmi értelme csak szép és látványos.
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Én annyit tennék hozzá , hogyha kicsit gondolkodol , akkor még szúnyog irtónak , vagy rovar csapdának is alkalmazható , így már mindjárt lett is értelme a művednek.Egyébként jó lett .
(#) ekkold válasza eyess hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Sőt még: glimmlámpa és fénycsőtesztelő (be sem kell kötni a fénycsövet), átütésvizsgáló (szigetelő anyagok tesztelhetők vele), cigarettagyujtó (bagósoknak) - vagy egyszerüen csak gázgyujtó, stb...
(#) havranarpi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Elnézést.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Azaz a youtube.com-ra.
(#) havranarpi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
okok feltettem
Bővebben: Link
(#) BEMcorp hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Építettem egy kisebb erősítőt a PC-hez, mert az előzőhöz nehézkes volt a fejhallgatót csatlakoztatni, és nem is volt ennyire átgondolt konstrukció (de azért 6 évig hűen szolgált az is). Tehát terveztem egy új masinát, 4x15W + 2x3W-ot tud max (nem erőmű volt a cél). Viszont az előlapra kivezettem a PC mikrofon és vonalbemenetét, így nem kell bujkálni a gép mögé egy-egy alkalomért. Ha az erősítő bemenetére nincs bedugva csatlakozó, akkor az előlapi "vonalbemenet" a jelforrás automatikusan. Tettem még bele egy USB csatlakozót is, de az csak mint hosszabbító üzemel (azaz erősítő nem tud MP3-mat kezelni direktben), de a fejhallgató erősítő része tud működni az USB tápfeszültségéről (átkapcsolható).
Mivel eléggé kicsi helyre van bezsúfolva minden, így aktív hűtést kapott, hőszabályozott fordulatszámmal.
A fotók készültekor még nem volt kész a 'hátlap', de azóta már nem lógnak a csatlakozók
Videó működés közben.
(#) Doszpot válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Nagyon jó kis szerkezet! Én is hasonlón gondolkozom már egy ideje. azzal a különbséggel, hogy én egy régi CD meghajtó dobozába tenném, és beépíteném az egészet a PC házába A te szerkezeted miről megy? Valami dugasztáp-féléről, vagy a gépből hozol ki neki 12v-ot?
Nagyon jó a félkörben elhelyezett kivezérlésjelző is.
Jó megoldás, hogy az elfektetett kondit ragasztás helyett egy darab vezetékkel "kötözted le". Kérdés, hogy a másik kettőre miért nem jutott?
Az előlap is szép, a 1880-as képen a háttérben látszik a labortápod, úgy néz ki a színvilágot megtartottad.
(#) BEMcorp válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Jelenleg univerzális laptoptápegységről hajtom (16V), a PC 12V-ja nem elég hogy kihasználjam a TDA7297-est, illetve nagyon zajos (HDD-VGA-CPU zaja ráül).
Az 'iker'-kondik egy csepp FBS-sel vannak egymáshoz rögzítve, és azon egyszerű okból nincs 'ledrótózva', hogy egyszerűen nem volt a nyákon hely neki
Na igen, a kivezérlésjelzőn sokat agyaltam (pl. hogy egyáltalán kell-e bele), de aztán ez a verzió tetszett a legjobban. A képeken nem látszik, de ha kikapcsolom, a zöld 'power led' pirosra vált, állandó "stand-by" jelzést adva

Ah, labortáp... kicsit túlzó, de persze arra használom /LM317 +2db műszer rá/
(#) HA3GX hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a csatolt kapcsolást. Első indításra tökéletesen indult, a kondenzátort 3mp alatt 150-180V-ra tölti. (3V-ról 1-1,5mp az előbbi fesz.)

A transzformátort magam tekertem az alábbi adatokkal:
primer 30 menet
szekunder 600menet majd kivezetés, onnan még 30 menet.
Tranzisztornak 2SD789-et raktam. Az egész kisebb mint egy gyufásdoboz. Nyák nélkül, a lábakat forrasztottam össze. Annyira csúnya lett, hogy képet szégyen lenne felrakni. Jó után építést kívánok!

inverter.JPG
    
(#) koboraram1221 válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Coil gun épül? vagy csak kísérlet? üdv
(#) HA3GX válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia,

régebben csináltam coil gunt, igaz a kondenzátorbank nagyobb volt mint egy 2l-es műanyag flakon. Csak az újra feltöltési idő volt nagy. Hogy ezt mire tudom használni, még nem tudom... habár legyeket elég jól megtudná fogni. Üresjáratban kondenzátor nélkül a multiméter 600V-os állásban kiakad. Nem tudom hány V jöhet ki. Valaki tudja, hogyan kell kiszámolni?
(#) koboraram1221 válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Én talán előtét ellenállással mérném le de ahhoz tudni kéne a műszer belső ellenállását

szerk: vagy talán két multimétert sorba kötni?
(#) storm válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
A műszerek belső ellenállása kb. 10Kohm szokott lenni. A suliban mértük a maxwell és a metex multimétert, mindkettő hasonló értéket hozott.
(#) dudassandor1 hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Projekt 1: régi 12r150-es Reflex hangszóróval szerelt top hangdoboz átépítése. Régi előlap csere, piezo cseréje tölcséres driverre, hangváltó építése, újrakárpitozás.
Projekt 2: új hangdoboz építés 15r300 Reflexnek és tölcséres drivernek (FS Audio Comp 50). Hangváltó tervezés és építés, kárpitozás, szerelvényezés.
Képek:
(#) dudassandor1 hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Még pár kép:
ha egyben lesznek - mert még készülnek - csinálok még fotókat róluk
(#) Mybuster válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Hihetetlen gyönyörű! :eek2: Nagyon szép! Biztos sok munka volt vele!
(#) zolika60 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Gondos munka, gratulálok hozzá. Meghallgatni sajnos nincs módom.
(#) Alkotó válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Ügyes, nagyon ügyes!
(#) Pulyka hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Üdv.

Ki tudja, hogy milyen projectnek a végén járok?
A nyákok még nincsenek tesztelve így ebben az smd változatban, de furatszereltekkel tökéletesen működik mind a két panel, természetesen a hely szűkössége miatt használtam smd-ket. A működési elvben sincs probléma, várom már a holnapi napot, hogy összerakjam. A vezetékezés, és egy két alkatrész még hiányzik, pl egy 7805-ös.
na* de nem segítek többet..

Szerintem megírom életem első cikkét, ha kész lesz. Igen hasznos kis szerkezet lehet bárkinek.

Tomi
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
...a kezdetek kezdetén
(#) morzsa15 válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Hőmérő?
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Azt mondanám csak inkább, hogy a megszokott minőség.
Gratulálok!
(#) storm válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
A 7805 és az USB csatiból arra következtetek hogy valamiféle töltő lesz telefonhoz vagy hasonló szerekezetekhez
(#) SzervízMacska válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Szerintem, egy usb kimenetű mobil töltő. De remélem, nem arról az öt celláról akarsz 7805-tel 5V-ot nyerni - mert az nem fog menni...
(#) BEMcorp válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Hacsak nem Li-ion cellák azok... Mert akkor simán
(#) Pulyka válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Storm, Szervízmacska nyert.

Tudom, hogy több voltos különbség kellene a rendes stabilizáláshoz..
Majd kiderül.
(#) borvendeg válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
A 7805 hatásfoka a gáz...
(#) Pulyka válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Értem. Az akkukban lévő energia egy részét elfűti.
Erre én is gondoltam.
Az eredeti töltőjével a telefon 800mA körüli áramot vesz fel 5V-on, az adaptere is 5V, 700mA-es..
Kipróbáltam, a teljesen feltöltött akukkat rákötöttem a telefonra, közé pedig a 7805-öt. pontosan nem tudom, hogy mennyi áramot vett fel, és hogy mekkora feszkóból mennyi lett a tuloldalon, de a telefon töltött, és a stab csak egy picit melegedett borda NÉLKÜL.
De a rossz hatásfoka az ára, másképp nem lehet megoldani..(ennyire kis helyen, nem asztali, hordozható!! töltőt akarok.. ) Max valami zéneres hülyeséggel, de az nekem túl egyszerű, és primitív, és úgy nem is tudnám figyelni az akku kapocsfeszültségét.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Merthogy azzal az 5 Ft-os nagyságú panellal az akkupack kapocsfeszültségét akarom figyelni, hogy ne egyik pillanatról a másikra merüljenek le az akkuk.
A másik panel, amin egy 16 lábú jószág legelészik.. , egy 5 óra, 20 perces idözítő, cd 4060-nal..
Egy cella 1600mA-es ni-mh, ezt szeretném tölteni 300mA-rel.. mivel nem egy svájci óramű ketyeg ebben az idözítőben, szerintem simán tölteni fog majd 6 órán át.. az úgy pont jó.
Következő: »»   910 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem