Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1396 / 2208
(#) fleta válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 10, 2012
Ez nem a Pallax kft? Nagyon korrektek, én is itt vásárolok.
A Photoline már azt hiszem viszont eladó.
(#) bakos13gab válasza fleta hozzászólására (») Júl 10, 2012
De igen, Ők azok. Én személyesen járkálok oda. Kissé lassú az öreg, de általában jól elvagyunk az alatt a fél egy óra alatt, amíg lemér 10 méter varnisch csövet.
Photolineként a vaterán árulnak, a valóságban a Pallax. Bennt vannak a(z ex) posztógyár területén.
(#) MrBrown válasza fleta hozzászólására (») Júl 10, 2012
Szia Tibi,
ez még nem a nagy E130L PP haname a másik amihez még 2010 telén tekerted a trafó készletét
Ez elég lassan halad mert először az üveglap-elképzelésem miatt állt a dolog vagy két hónapot most meg a kisfiam kerékpár vázának szinterezésével szeretném összehangolni a doboz szinterezését hogy ne kelljen kétszer mennem a világ végére. Ha ez is meg van még mindíg ott a rengeteg forrasztás, de az már az élvezeti része a dolognak.
A nagy erősítőnek nem elképzelhetettlen hogy változik a doboz terve így nem is lesz szükség a belső élen levő trafó kivezetéseknek amivel annyit szívtál sőt a hagyományos kifejezetten előnyösebb lenne :hide: de még nem biztos a dolog!
Apropó annó küldtem neked egy szakadt primerű 100VA-es toroidot és két pici hypersil-t...
üdv.
(#) Kovácsgabi hozzászólása Júl 11, 2012
Sziasztok! Épített valaki Ágoston féle GU50-et ECC82 helyett 6SN7-tel? Szükséges valamilyen módosítás a kapcsolásban?
(#) sulaco válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Júl 11, 2012
(#) havranarpi hozzászólása Júl 11, 2012
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy ilyen csöves füles erősítőt és az lenne a kérdésem ,hogy mekkora áramot vesz fel egy ilyen?
Ezzel a táppal szeretném hajtani viszont ez csak max 25-30mA.t tud.Megfelelő hozzá ez a táp?
(#) storm válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 11, 2012
Szerintem ne is próbálkozz vele, esetleg nixie csövek táplálására alkalmas, erre semmiképp, nagyon zajos lenne vele az erősítő.
(#) havranarpi válasza storm hozzászólására (») Júl 11, 2012
Akkor hogyan tudnék 250V-ot csinálni egyszerűen?
(#) bakos13gab válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 11, 2012
Régi rádió trafója... bár azok nem a leg csendesebbek. ezzel én nem hajtanék erősítőt, mert kapcsolóüzemű és emiatt zajos lehet. Varázsszemet gond nélkül elvisz és fel is lehet tekerni, de nem erre való. Esetleg két szembefordított kissebb trafó megteszi. Ez a legegyszerűbb.
(#) havranarpi válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 11, 2012
kettő 9 voltos?
(#) bakos13gab válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 11, 2012
Miért ne lenne jó. De ez nem helyettesíti /szerintem/ egy dedikált táptrafó használatát. A fűtés miatt szokták javasolni két 6Vos szemebfordítását, ha az első trafó bírja, mindjárt a közös pontról mehet a fűtés is.
(#) havranarpi válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 12, 2012
A fűtés megvan.Csak táp nincs.És erre gondoltam.
(#) bakos13gab válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 12, 2012
Szerintem egyébként a 20-30mA-nek elégnek kellene lenni egy sztereó véghez.
(#) Kovácsgabi hozzászólása Júl 12, 2012
ECC82 helyettesíthető 6N1P-vel?
(#) FordPrefect válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Júl 13, 2012
Nem...
(#) Imi65 válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 13, 2012
Vigyázz, mert a belinkelt kapcsolás rossz. Az R12 470k Ohm , míg az R13 590 Ohm .
(#) tyraw hozzászólása Júl 13, 2012
Hello, gitár erősitőhöz előfokot akarok épiteni, amit eddig találtam kapcsolást az 2 ecc83 csövet használt, mindegyik triódát földelt katóddal köti be kaszkádba, viszont a végére egy félvezetős erősitést rak. Ezt szeretném lecserélni, és beraknék oda egy katód követőt... Ami nem tiszta: az illesztés során hogyan kell viszonyulnia egymáshoz a a katódkövetős fokozat bemenő impedanciájának és az azt meghajtó földelt katódos kimenő impedanciájának?
-valamint, ezzel még marad egy kihasználatlan fél csövem. Valami tipp erre? Fázist csak nem akarok forditani még egy földelt katódossal...
(#) Imi65 válasza tyraw hozzászólására (») Júl 13, 2012
Mi lenne, ha feltennél egy rajzot? A további fokozatok félvezetősek?
(#) tyraw válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 13, 2012
A kapcsolást ezen a linkenéred el. Az INPUT és OUTPUT SEND közötti részt akarom megépiteni, a RETURN és LINE OUT közötti részt akarom kiváltani egy 3. csővel. Szeretném, hogy fejhallgató kimeneti továbbra is legyen.
(#) marker válasza sturbi hozzászólására (») Júl 13, 2012
Elnézést,hogy csak most reagálok. Nagy nehezen találtam a környékünkön egy céget aki aki ad is el tekercselő huzalokat. Viszont a cikkben 0,28mm-es Mz huzalt ajánl a szerző viszont ennél a cégnél 0,25 és 0,3 huzal van (ezek nettó méretek) melyiket válasszam. Vagy még keresgéljek 0,28 huzal után?
(#) Orbán József válasza marker hozzászólására (») Júl 13, 2012
Némi egyéb tekercseléssel kapcsolatos múltamra támaszkodva ajánlani merem a 0.3-as huzalt helyettesítőnek.
A csöves trafók a való világban nincsenek csurig tekerve egyébként sem, el kell férjen.
(#) Imi65 válasza tyraw hozzászólására (») Júl 13, 2012
No, itt jön az a rész, hogy nem tudom, a hangszer erősítők hogyan is kapcsolódnak össze. Az a csöves kijárat (OUTPUT SEND), vissza van vezetve a RETURN bemenetre?
[OFF]Azt hiszem, ebben más fog Neked érdemi segítséget adni.........
(#) s.sanyi hozzászólása Júl 13, 2012
Sziasztok.Próbálom eggyszerűen megfogalmazni a kérdésem.Lehet-e az ábrán szemléltetett módon előállitani 500 voltot?Két különálló rádió hálózati trafóról soros szekunderekkel és még ráadásul,hogy csöves legyen az eggyenirányitás.
(#) Imi65 válasza s.sanyi hozzászólására (») Júl 13, 2012
A kapcsolás működhet, persze a fázisviszonyokat helyesen kell elrendezni, és a cső(vek)nek is bírnia kell.
(#) Imi65 válasza s.sanyi hozzászólására (») Júl 13, 2012
Kicsit elhamarkodtam a választ. Tehát: A kapcsolás működik, de nem lesz igazán jó, mert a trafókon csak félperiódusban folyik áram, ezért felmágneseződnek a vasak. Ezért sokkal rosszabb hatásfokkal fizetünk meg a szimmetrikus tekercsű trafóhoz képest. Nem ez a legjobb módszer az 500V előállítására.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Júl 14, 2012
Sziasztok! Apámnak adták a minap.. ki akarták dobni,de inkább elhozta.. megfér a garázsban még egy ideig. Mivel ez is 100V-os ezért sok szívás lesz még vele mielőtt be lehet üzemelni. Valaki valamilyen frappáns és kevésbé macerás ötlettel tudna esetleg szolgálni? de azt hiszem hogy pont ez az ahol nem lehet "megúszni" a hosszas macerát.. tekercselést.. a szívást!

P1090033.JPG
    
(#) sulaco válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 14, 2012
Fel kell ajánlani megvételre valakinek...... Nincs szívás!!!
(#) frecsko válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 14, 2012
Így van...az a sok szívás...hajtépés...pepecselés....újrakezdés....szanatórium.....
Inkább add nekem, bevállalom a szanatóriumot helyetted
(#) Imi65 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 14, 2012
Tegyél utána illesztő trafót APX-ből.
(#) küzmös Gergely válasza frecsko hozzászólására (») Júl 14, 2012
Hát életet kell bele verni... eladni nem fogjuk (szerintem) Tekercselni nem tud a fater sem,én sem.. Úgy rémlik hogy trafót tekert már régebben,de ezt nem igen fogja bevállalni az öreg,így utána járok hogy mennyiért tekernek kimenőt. Azt hiszem (8 ohm-ra kell) így szokták megoldani ezt a dolgot. Áttekerni nem lehet,mert mügyantával van kiöntve.. bár találtam itt olyan hozzászólást is miszerint flexel megbontották sikeresen!
Következő: »»   1396 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem