Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   206 / 274
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Nagyon sok végfok ic van ami a 9V tápfeszültséget jobban kihasználja : Lm386. Tba820m, Tda2822M , ezek mind 3 volt körüli tápfeszről már működőképesek, kérdés a a hangsugárzók teljesitménye, terhelhetősége és az adott alkalmazás.
(#) puffed hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok! Tudna valaki nekem föltenni szimplatápos kapcsolást és nyáktervet TDA2050-hez? Hálás lennék érte!
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
(#) varika hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Összeraktam egy "2.1-es" erősítőnek nevezett valamit.
Egyenlőre csak rajzon, de nemsoká panelen is összerakom.

Az lenne a kérdésem, hogy ahogy összeraktam az úgy működhet?

Elméletben:
Van egy 12V-os táp, amiből 555 IC-vel és kis trükközéssel 30V-ot varázsolok. Ez a táp látja el mind a 3db TDA2030-as IC-vel épített erősítőtt. A SUB elé raktam egy hangváltó kapcsolást TL078 IC-vel, és ezt vezettem a bemenetre.

csatoltam a rajzokat amikből összetettem, plusz egy Proteus 7-el készült DNS fájlt (rajzot) is.
(#) varika hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Bocsánat, de lemaradt egy kép. Itt össze van rakva, de ez JPG (ha nincs proteus valakinek)

kep
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Szia! Ez a táp jó ha a 3 IC nyugalmi áramát ki tudja nyögni. Teljesen felejtős!
A basszus kiemelőt most nekiülök és megrajzolom szimulátorban, ránézésre erős aggályokat ébreszt.
Erre a feladatra sokkal alkalmasabb volna pl. egy TDA1554, ami 12V-ról tud két sima csatornát, és a mélynek egy hidat. Fix erősítésű, pár passzív alkatrész kell csak hozzá.
DNS fájlt sajnos nem tudok olvasni Szerk.: köszi a JPG-t!
(#) varika válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Pedig az ötlet jó volt.

Van esetleg valami ötleted hogy lehetne megvalósítani az elképzelést?

(linkeltem a rajzot)
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Köszi! Ezt kerestem de nem találtam...
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Ez a rajz régóta a begyemben van. Bocs, hogy rajtad töltöm ki a mérgem. Felteszem ide, hogy másoknak is tudjak hivatkozni. A három felkiáltó jeles kondikat én rajzoltam bele, mert erősen hiányoztak.
Milyen tápod van? Mennyire köt a 12V?
(#) varika hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
a táp csak annyira köt, hogy viszonylag sok helyen és olcsón be lehet szerezni.

meg autóba sem lenne utolsó

Tinával szimuláltad?
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Csatolom az emelését.

Emelés.GIF
    
(#) varika válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A tápot ha esetleg valami hasonlóval kiegészíteném?

Táp
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Ha autóban szeretnéd használni, ahhoz egy kapcsoló üzemű feszültségátalakító kell. Ha hálózati feszültségről, akkor eleve olyanra méretezd a tápot.
A 12V-os táppal is kellő teljesítményű erősítőt tudsz építeni szobai használatra. Belinkelem Skero kolléga vázlatát: Bővebben: Link
(#) varika hozzászólása Júl 19, 2012 /
 
Köszönöm a linket. Néztem már ezt az IC-t, csak nem így volt bekötve. De ahogy nézem, ez pont egy 2.1.

A kapcsoló üzemű tápokkal nem vagyok kibékülve
Nevetséges, de a trafókhoz nem értek semmit. Bekötések, teljesítmény, leágazások, vasmagos v. toroid. Pfúúúú nem szeretem
(#) kadarist válasza varika hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
A toroid is vasmagos
(#) reloop válasza varika hozzászólására (») Júl 19, 2012 /
 
Mégis milyen formában gondoltad a 12V-ot előállítani? Ha nem akkumulátorról megy, valamilyen tápegységre csak szükséged lesz.
(#) varika válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Számítógép tápegység az jó hozzá?Mert az van rakat szám. Ha csak azt kötöm rá, akkor el kell bírnia.
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná írni,hogyan köthetnék mikrofont a TDA2030 erősítőhöz?

TDA_2030.jpg
    
(#) accaboj válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Kell a bemenet elé egy mikrofon előfok, a fórumon találni rá kapcsolást Konkrétat nem tudok ajánlani, de ez segíthet: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia!
Milyen mikrofonod van? Elektret vagy dinamikus?
(#) mezei dávid válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia!
mind kettő van és kondi mikrofon is
üdv
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Egy előerősítő elektrethez: Bővebben: Link. Használj miniatűr stabilizátor IC-t (pl. 78L08) az előerősítő tápfeszültségének előállításához és így hatásos tápfeszültségszűrést tudsz elérni, ami minimalizálja a brummogást.
Dinamikushoz: Bővebben: Link
(#) tibibalogh520 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia Kadarist!
Az elektrethez tartozó linket az Avast blokkolta trójaira hivatkozva....
(#) kadarist válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Remélem így már nem blokkolja.
(#) mxy21 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok.

Készítettem egy tda2030A hidba kötött panelt.Aztán szépen megvettem hozzá a 2db tda2030-at... na itt jön a probléma hogy nem tda2030A. De aztán olvasgattam gondolkodtam csak beforrasztottam én és nem müködik. Eléggé zug...nagyon is, tulajdonképpen kiszakad a hangszoro.30-40voltokat mértem a kimeneten. Tippem szerint mind a 2 IC-nek lőttek. A kérdés hogy lehet e a baj hogy nem TDA2030A? Vagy én csináltam valamit rosszul?Válaszokat előre is köszönöm.A kapcsolást csatolom amiböl készült. Ezt szabi83-csinálta még anno...
(#) látogató12345 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Helló

van 1 tda2030 as végfokom és szeretném autóba rakni
kell e neki valami "extra" táp hogy megszólaljon vagy csak simán elég neki a 12 volt
gondolom nem lesz nagy hangja de a semminél jobb

köszi
(#) reloop válasza mxy21 hozzászólására (») Júl 23, 2012 / 1
 
Szia! A szerzőt kéne megkérdezni. Hibásnak találom a tervet: Bővebben: Link
Másnak sem működött
(#) reloop válasza látogató12345 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia! Simán megy 12V-ról az egyszeres tápos kapcsolás.
(#) marek hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Első erősítőmnek én is egy TDA2030-ra gondoltam, ezen dolgozok, illetve egyelőre csak gondolkozok. A laptopom fülhallgató kimenetéről hajtanám meg. Az adatlapon néztem, hogy egy 22k-s potit javasolnak hangerőszabályozásra, és hogy a zárt hurkú feszültségerősítés 29.5 és 30.5 dB között mozog. Az első kérdésem az lenne, hogy miért ilyen szűk ez a tartomány, mi van ha úgy állítom be a feszültségosztót, hogy nagyobb/kisebb legyen a feszültségerősítés? A másik kérdés pedig az lenne, hogy mi van akkor hogy ha a hangerőszabályozó potit végállásba tekerem, tehát nem osztom le a jack-ből kijövő, kb. 1 V-os jelet. Ekkor A = 20*lg(Uki/Ube) képlettel, és A = 30dB-el számolva Uki-re 31,6V-ot kapok. Ez eléggé abnormálisnak tűnik, főleg ha kiszámolom hogy ez mekkora teljesítményt jelent a kimeneten, 4 Ohmos hangszóró mellett. Gondolom valahol hiba van a gondolatmenetemben, tulajdonképpen csak arra lennék kíváncsi hogy hogyan lehet azt beállítani hogy a poti végállásában 4 Ohmos hangszóró mellett mondjuk 14W-ot adjon le az erősítő?
Ha bárki útba tudna igazítani, az nagy segítség lenne!
Marci
(#) reloop válasza marek hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
"Closed loop gain must be higher than 24dB" - ezt olvasom az adatlapon. Amit néztél az a teszt kapcsolásra vonatkozik.
A minimális hurokerősítés a tranziens torzítás elkerülése miatt szükséges, és akár gerjedhet is az áramkör.
A 24dB 16-os szorzó, tehát a 14W/4ohm 7,5V-ját 470mV bemenő jellel tudod kivezérelni.
A hangkártyát állíthatod alacsonyabb kimeneti jelűre és előoszthatsz a potenciométer előtt is. Mindennek akkor lenne értelme, ha minden műsoranyagod azonos maximális jelűre lenne normalizálva.
Következő: »»   206 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem