Fórum témák
» Több friss téma |
Na, az annyira "őskövület" lehetett, hogy az ő idejében nyilván még iskola sem volt.
Az MHSZ modellező szakkörében a legfontosabb szerszámunk volt a lomBfűrész, és semnkinek eszébe sem jutott LOMfűrésznek szólítani. Persze a "vízhang" után nem csodálkozom már semmin... Nyithatnánk egy topikot LOMBFŰRÉSZ címmel!
A melegragasztó tényleg nagyon könnyen eltávolítható.
Én speciel a pákának a csúcsát szoktam hozzá közel tartani és már olvad is meg újra, és utána lejön simán akár a panelról is. De a legjobban még mindig a kivezetéses jársz. Az eredetit elvileg nem is muszáj eltávolítani, ha mellé tudsz csíptetni egy vékony kábelt. Ha plexi rudat használsz akkor pedig a palástját (ha átlátszó) csiszold meg, ennek hatására a fény nem megy ki a csőből, és élvilágítás lesz.
Köbüki! A "lom" -fűrész egyszerű elhallás / elírás. A német "Laubsage" szó szó szerinti magyarra fordítása.
Laub = levelek, lomb Sah = fűrész (Ezt még nagyapámtól tanultam, amikor nem volt ennyi félrehalló ember.) Mint azt egy fórumtársunk már említette, a levélformák kivágására használták a díszítéskor az asztalosiparban. Mi értelme lenne a "lom" fűrésznek??? A lomot azzal vágják???
Kösz, hogy ennyire nyomatékosan kiemelted azt az évi 1 db elírásomat... nagyobb betűméret nem volt?
----------- llaci56, neked pedig köszönöm, hogy leírtad a magyarázatot, én speciel nem jártam utána ennek a témának (meg, hogy honnan származik a szó), és nagyapám sincs, aki ezeket elmondja; de mindegy, a lényeg, hogy most már egy életre megjegyeztem, hogy lombfűrész a helyes írásmód. köbzoli örömére, akinek így ismét évekig kell vadásznia, amíg megint találhat 1, azaz egyetlen darab betű elírást.
Ne Őt szidd, én voltam, de nem akartam ekkora vitát kavarni, amely - megjegyezném - egy lavór vízben volt...
Kérem, a lom-/lombfűrész kérdéskör vitáját ezzel zárjuk is le!
Áthidaló megoldásként - nekem 1980-ban került ilyen a kezembe - én ezt a szerszámot még fonalfűrészként ismertem meg, szerintem konszenzusos megnevezésként használható, és senkinek sem kell feladnia a véleményét.
Egyik ismerősömnek (gémer szegény feje) öntöttem egy anatómia joy-markolatot,a saját kezéhez. Egy problémája van vele: a műgyanta kemény, hideg a fogása, és a színe sem jó (üvegesen áttetsző). Ismer valaki olyan beszerezhető kétkomponensű szilikongumit, ami 2-3-mm-es rétegben szívós kemény tartós réteget ad?
Szilikongumi mégcsak lenne, de rossz tulajdonságuk, hogy tapadnak, szerintem kényelmetlen lenne a fogásuk.
Egy finom Dremel drótkorong csodát művel a felülettel, szépen fel lehet pelyhesíteni, de ennek is feltétele az erős tartós réteg.
Kellemes eredményt ad az ecset csúcsával egyegyenletesen felpötyögtetett takaró réteg is (mint a sík lemezfelületek gittes gorombítása), ami egészen olyan benyomást kelt, mintha profi fröccsöntő formából szedtem volna ki.
Az eddig használt régről maradt ipari cuccal az volt a baj, hogy hajlítás, vagy húzás esetén repedt, tört. NETen találtam vagy negyven félét, csak egy kipróbált típus kellene, ami használati tárgynak is megfelelő
A szilorka H-56 megfelelne szerintem. Ez "kemény",de mégis rugalmas bevonatot alkothat egy magra. A formába öntött masszát érdemes túlnyomás alá helyezni, a kötés időtartamáig.
Ma készítettem egy dobozt, ami nincs még kész teljesen...
Szép munkamenet. Hány aranyhörcsög lesz benne?
Vagy valami elektromos... ? Én a panelmarató folyadékkal szoktam eloxálni az alut, aztán vagy színében, színtelen lakk, vagy a festés, ami ezután megáll gyönyörűen az alun. Ezek a '80 -as évek termékei, azóta természetesen sokat fejlődtem. Vissza.
Én más módszert használtam anno, festés Letraset lakk volt a bevonatolás. Most kipróbálom ezt a szálhúzásszerűt.
Az a frekimérő IC, COCOM listás volt annak idején.
A maratófolyadék kellő finomságú kezelésével az alulemez ilyen szálhúzós szerűen változott meg nálam, de a felcsiszolással valószínű, még határozottabban fog ez látszani. Egyetlen hátránya a megoldásnak az erős klórgáz képződés - hidrogén-peroxid & sósav és a maradék réz, amit a panelmaratáskor szívott magába, így a szellős udvaron és 20 Celsius felett működött jól. Főleg, amikor másfél méteres táblákat oxálgattam el...Egész napos program, porálarc és maró izzadság.
Majd ha elkészül rakok még fel róla képeket. Ilyen marós dolgot egyszer próbáltam alunál, trisós oldattal, de nem lett túl szép, így hát azóta sem vegyészkedem.
Sziasztok!
Ezt a kapcsolót hogyan építitek be a dobozba? Bővebben: Link Lukat már fúrtam neki. Nincs semmit értelmes ötletem. Főleg, hogy kb. 2mm-t ki kell állnia a doboz síkjából, mert csak így lehet benyomni. Egymás alatt van 6db, tehát valami összefogott megoldás is jó lehetne. Köszi a segítséget!
Forraszd be egy nyákra őket és azt meg távtartókkal már fel tudod fogatni.
Amúgy ezekhez van külön gomb amit rá kell pattintani a kapcsolóra Azzal kicsit egyszerűbb benyomni és még jól is néz ki. Hogy lehet e kapni azt nem tudom, nekem is csak bontásból van...
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Az elhelyezéssel nem lesz gond, nyákon azért egyszerűbb dolgom lenne. Egyébként nem is sejtettem, hogy van hozzá való sapka. Gondolom csak piros színben, de majd átfestem, ha kell
Üdv!
Akkor még egyszer a kérdésem sallang nélkül:
Ha egy működő kapcsolást szeretnék dobozba rakni, akkor mivel lehet megoldani azt, hogy kitöltöm a dobozt. Műgyantát már hallottam, de az elég drága. Van valami más, olcsóbb megoldás amivel ki lehet önteni a dobozt?
Szerintem megteszi minden anyag, amely nem savas kémhatású, ami a nyákot rombolná vagy az alkatrészeket, illetve jó lenne hidegebben is folyékony állagú lenn, mert az ic és a kondik nem nagyon szeretik a meleget.
Mibe szeretnéd különben beletenni?
Ez lenne az én ötletem is, de az a bajom vele, hogy ha kifújok egy öklömnyi dobozt, a maradék purhab beszárad. És dobozonként venni egy újabb purhabot az elég drága mulatság. Ahányszor eddig használtam, azt az első használat után mindig el kellet dobni.
Van valami két komponensű anyag, amit ha összekevernek, elkezd habzani, majd megszárad (mint a purhab csak két alkotórésze van, mindkettő folyadék). Talán valami műgyanta lehet. Azt jól lehetne adagolni, nem szárad be... Azt nem ismeri valaki, mi az, hogy hívják...?
A purhab nem biztos, hogy jót tesz a panelnak és az alkatrészeknek.
A helyedbe fognák két ugyanakkora panelt mint a doboz, köbe betenném az elektronikát, ha nincs felfogatása, ragaszd rá a hátsó panelra, és rakjad a dobozba ezt a blokkot.
Létezik purhab kinyomó is, így nem kell mindig újat venni. 2 tubus után vissza is jött az ára
Nem ismerem amiről beszélsz, csak valamelyik filmben láttam ilyet, de jó anyag lehet, biztos drága ha van ilyen.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |