Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Nagyobb tápot nyugodtan választhatsz, nem lesz semmi gondod vele, mert úgy is a LED-ek áramfelvétele határozza meg az az aktuális teljesítményt. Ha a talált power LED 12V-os természetesen rákötheted.
Csöves erősítőkhöz a kimenőtrafókat estenként szokás elkészíteni. A kimenőtrafót az erősítőhöz méretezni kell egyedileg, így a kereskedelmi forgalomban ilyet nem találsz. Esetleg tudsz szerezni bontottat a másodlagos piacon, ezeket felhasználhatod ugyanazokhoz a csöves erősítőfokozatokhoz, amihez gyárilag készítették. Ez azonban többnyire csak átlagos igényeket elégít ki, ha ennél jobbat akarsz, vagy más csőhöz, de akár más beállítású fokozathoz van rá szükséged, magadnak kell megtervezned, és elkészítened, vagy elkészítened egy trafó tekercseléssel foglalkozó céggel. Ez utóbbi a legjobb megoldás, mert nekik rendelkezésre állnak az elkészítéshez szükséges anyagok (trafólemez, tekercselő huzal, csévetest, rögzítő és szigetelő anyagok) amit beszerezni is elég nehéz.
Hello!
Na ugye! Amúgy a Lenz törvénye írja le a jelenséget. De ez az "ugyanazt az áramot akarja fenn tartani", jó lenne. Mindjárt Nobel díjat kapnál érte. Gondolj bele, ha 12V-nál 1A az áram, és a terhelő ellenállás növelésével a nyitóindukció 400V-ot állítana elő ugyan azzal az árammal. Akkor betáplált teljesítmény 12W lenne, a kivett, meg 400W.. A tekercsben tárolt energiát szeretné visszaadni a nyitási indukció alatt.. Vagy is a tekercs egy energia tároló eszköz. üdv! proli007
Látom megy a kúthűtéses ezerrel
Az enyém ilyen :Bővebben: Link
Oké mielőtt lemarnátok tudom hogy ez már nem kezdő kérdés hanem OFF de remélem megbocsátotok! :hide:
Szóval ez a kondi hány J-s is?
Boccs a link lemaradt :http://www.tme.eu/hu/pages/Product_of_the_week:gf-sorozatu_-3300-uf-kapacitasu-samwha-kondenzator.html
Olyan nincs, hogy egy kondi hány Joule-s.
A benne tárolt töltés energiája fejezhető ki ilyen módon, de ez adott kapacitás esetén is lehet eltérő, annak függvényében, hogy mekkora feszültségre töltik fel.
Max mennyit lehet belőle kipaszírozni?
Hello!
Számold ki! A kondiban tárolt energia: C*U^2/2 az eredmény Wattszekundumban van, ami Joule.. üdv! proli007
Szia!
Köszi a pontosítást. De azért az első pillanatban még az eredeti áramerősséget tartja fenn. Így van a képlet, hogy: I=I0*e^-(t/tau), ahol I a létrejövő áramerősség az idő függvényében, I0 az áramerősség a kapcsoló nyitása előtt, e az euler féle szám(~2,718), t az eltelt idő a kapcsoló nyitásától, tau pedig az L/R. Ha behelyettesítünk bele 0 másodpercet, akkor az áramerősség marad I0. Ha mondjuk 0,00001 másodpercet, akkor pedig csak nagyon kicsit csökken. Aztán csökken-csökken és egyszer csak megszűnik. Ezért írtam, hogy az eredeti áramot igyekszik fenntartani. Így még nem sérti az energia megmaradást. Üdv, mate_x
Hali?
Rengeteg helyen azt olvastam hogy már pár mA is halálos de nemtudom hogy ez mennyire függ a fesz.-től. Csakmert én fogtam már meg vezetéket 12 voltal és 10 amperral.(nem volt kellemes) Szóval ez wattól függ?
Függ a bőr ellenállásától (nedvességétől) is. Meg hogy merre folyik az az áram. Ha a szíven keresztül, az nem egészséges...
Szia!
A teljes megoldáshoz ismerni kellene a környezetet: TTL - 74(xx) vagy 74HC, CMOS - 74C vagy CD4000 sorozatról van -e szó. A H ill. L szintnek a bemeneten és a kimeneten külön definíciója van: TTL: 74, 74LS, 74HC stb. sorozat, de a 74C nem tartozik ide Kimenet: L szint: Egy kimeneten a maximális megengedett áram mellett sem haladhatja meg feszültség a 0.4..0.5V -ot. H szint: Egy kimeneten a maximális megengedett áram mellett sem lehet a feszültség a 2.4V -nál alacsonyabb. Bemenet: L szint: Egy bemeneten a feszültség alacsonyabb mint 0.8V, akkor a szint alacsony. H szint: Egy bemeneten a feszültség nagyobb mint 2.0V, akkor a szint magas. CD4000 és 74C sorozat. Bemenet: L szint: Egy bemeneten a feszültség alacsonyabb mint 0.3*Vdd, akkor a szint alacsony. H szint: Egy bemeneten a feszültség nagyobb mint 0.7*Vdd, akkor a szint magas. Az eltérp bemeneti és kimeneti tartomány (a zajtartalék) teszi lehetővé a jelregenerálást, a többféle gyártó, többféle terhelhetőségű, szórású áramköreinek egyszerű összekapcsolását. Bővebben: Link
Az áram hatása az átfolyó áram nagyságától függ. 12V feszültségen 10A 1.2 Ohm ellenálláson keresztül folyhat. Kétlem, hogy a bőröd ellenállása ennyi lenne.
Sót még attól is függ, hogy milyen nemű az áldozat. Hölgyek a néhány uA -t is érzékelik, az urak többet viselnek el (100uA..1mA).
Igen de pl a 250 mA-s telefontöltő sem nyírt még ki senkit és nem is érezhető tehát csak van valami arány a V és az A közt a halál felé vezető úton!
Itt is az Ohm törvény az alap. A feszültség és az ellenállás határozza meg az áramot.
Ahha!
Nah még pár kérdés: :yes: Van egy trafóm ami 230-12 voltos ha bekötném fordítva és kapna hűtést nagyon "fájna" neki?
Már mint úgy gondolod, hogy 230V-ra? Mert ebben az esetben elfüstölne. :yes:
Azért kár érte
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy a csatolt képen látható szalagkábelt hogyan tudnám rögzíteni a telefon érintőpaneljához? Elég reménytelennek látszik. Létezik esetleg olyan ragasztó, ami nem drága, és vezető?
Nemtudjátok hol lehet kapni fesz.növelő trafót?
Mindegyik az, aminek nem 1:1 az áttétele.
Milyen célból keresel nagyfesztrafót? Gondolom azt keresel, kísérletezni szeretnél?
Nagyon vigyázz, ez már nem a játék szint!
Létezik olyan hőbiztosíték-szerűség, ami a megadott hőmérsékleten csak megszakítja az áramot, és nem megy tönkre?
Esetleg minimálisan mekkora teljesítmény kell szikra előállíáshoz mert már sikerült egy 4.5 V-s lapos elemmel és egy trafócskával önindukcióval!
Tudom is én mondjuk egy 3-5 cm-s szikrát szeretnék megalkotni minimális teljesítményből és maximális biztonsággal!
Keress rá a neten: Van de Graaff generátor
Bővebben: Link Bővebben: Link Mással ne nagyon próbálkozz, mert az már a több tízezer Voltos kategória. HALÁLOS is lehet.
Köszönöm, de én mondjuk egy hálózati primer tekercsben lévő 250V 2A 130°C-os hőbiztosítékot helyettesítenék. A hőpatronokról nem igazán találtam leírást, és úgy tűnik, nem sok-féle van, sem méretben, sem arról nincs infó, hogy hány foknál kapcsol le, és mit bír.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |