Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 92
(#) set68i válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Meg lehet próbálni esetleg megtisztítani a mikrofont és a mikrofon felé vezetô kis rést is, de kevés az esélye, hogy ezzel helyrejön. Álltalában cserélni kell, és úgy emlékszem forrasztva van az alaplapra, ezért elég nehéz kicserélni... hôlégfúvóval kell megoldani.
(#) gaben62 válasza clive hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Nos ha csak a Bluetooth-os átvitel jöhet szoba, csinálni venni kell egy, Bluetooth II, sztereo , jelátadó panelt, ami egy kis Ic-vel működik, 2,4GHz-en.
A neten be lehet szerezni, valahol kapcsolást is láttam, speciel, erre a célra.
(#) belfi2 válasza set68i hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia!
Megpróbáltam már minden lehetőséget de vált be.Tényleg a csere marad de az nem éri meg.6000-ért veszek másikat.
(#) set68i válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Sajnos nekem nincs hôlégfúvóm, egyelôre nem is lesz, de egy párat sikerült megjavítani anélkül is. Ha le tudod forrasztani a régi mikrofont, úgy hogy ne szakadjon fel az alaplapról az érintkezô vezetés, akkor a helyébe beforraszthatsz egy másik mikrofont egy pici dróttal. Párszor sikerült, sôt álltalában más mikrofont raktam (Nokia) és azzal is nagyon jól ment.
(#) belfi2 válasza set68i hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Szia!
Az a helyzet hogy ebbe a mikrofon 4mm ármérőjű még a többiben 6mm az átmérő.Nincs hely a beszerelésre.Viszont itt a pontos típusa:
RLC509429
A telefonok listája amiben található:C702,F305,G502,G700,G700B,K530i,K610i,
K610im,K618i,K660i,S312,T250i,T280i,T303,
V630i,V640i,W300i,W395,W508,W660i,W880i,Z530i,Z550i
Ha valakinek van ilyen roncs készüléke ,de a mikrofon jó és hajlandó lenne megszabadulni tőle,az jelezze.
Köszönettel Belfi2
(#) belfi2 válasza set68i hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!
Kaptam a lányomtól egy w880i-t .Abban pont olyan miki van mint a K610i-ben.A vezetékes megoldást választottam.némi kétoldalas ragasztóval kiegészítve.Minden rendben ,most már tökéletes.

Mindenkinek köszi a segítséget.
Üdv belfi2!
(#) set68i válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Helló!
Rendben, örülök, hogy sikerült... egy annyira lennék kiváncsi, hogy mivel szedted le a w880 mikrofonját, hogy ne sérüljön meg... hôlégfúvóval?
(#) torzsa hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Halli adót egy Nokia E71 szétszedés után nem akar elindulni ,azért keletet szétszedni mert a töltő bemenet tönkrement.
(#) lanti válasza torzsa hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Ezzel semmit nem mondtál. Te értesz hozzá azért szedted szét, vagy csak próbálkozol?
(#) Csupasz hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Sony-E. K800i telómból törlődött a kameraalbum (kb.300 kép).
Ha most készítek vele fotót, nem menti, mintha semmi nem történt volna.
A javításhoz nem kezdek hozzá, de érdemes-e szervízbe vinni, vagy mi történhetett vele.(beállításokhoz nem nyúltam!)
Köszönöm a válaszokat
Üdv:
Csupasz
(#) set68i válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szia!
A telefon saját memóriájából tűntek el a képek, vagy a memóriakártyáról?
(#) sanykaraj válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Üdv nekem is ilyen telefonom van nálam ezt a mem kártya csere oldotta meg. Ha kipróbálod egy másikkal és úgysem meggy akkor a telo rósz
(#) Csupasz válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!
Köszi, valóban a memóriakártya csere segített.
Csak rajta volt a fél életem....
Ödv:
Csupasz
(#) nehezkes hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok! Szeretnék nektek feltenni egy kérdést egy K610i-vel kapcsolatban. Beszeretném kapcsolni a telefont és a kijelző csak folyamatosan fehér-feketére vált mi lehet a baja. Ha tudja kérem írja meg előre is köszönöm
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
W580 SE telefon. Minden tökéletes, viszont egyik napról a másikra elkussolt és nem megy a csengő hangszórója. Hangszórót cseréltem(szerencsére volt itthon), most annyi van, hogy zene elindításakor pattan egyet, leállítás után ismét egyet. Ha nem pattanna, akkor gondolnék átvezető kábelre, de így.
Másik dolog a csúszka. Mi és hol érzékeli a csúsztatást? A gond az, hogy nem reagál a csúsztatásra semmit. De nem találtam se a rajzon, se a telefonban semmi érzékelőt.
(#) set68i válasza nehezkes hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szia.
Találkoztam én is ilyennel, annak szoftver hibája volt. Meg kellene próbálni adatkábellel, xs++ vagy setool lite progival újra szoftverelni, viszont ha még nem foglalkoztál ilyennel, akkor nem ajánlom... el lehet még jobban rontani.
(#) lanti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Ha cseréltél hangszórót és előtte jó volt ez a része utána nem ... gondolkozz!! Megfejtés alul. A hangszóró problémát ezt a pattanást okozhatja alaplapi hiba nevezetesen a végfok IC hídban hajtja a csörgőt de az egyik láb vagy földre vagy B+-ra kerül ez hangerőgondot is okozz ,fele hangerő meg kinyírja a csörgőt is ! /egyenáram folyik át rajta/. Lehet szalagkábel alsó felső/mert elkopott és hozzáér egy pici ponton valamihez/ de IC csere is játszik ezt te otthon meg se próbáld. A kérdésre a válasz : a hangszóró mágnes mágneses terét érzékeli az alaplapon egy Hal ic.Megoldás: kicsit piszkálgasd azt a hangszórót agy tedd vissza bele a régit meglátod úgy jó-e és/vagy mit rontottál el. Lantos
(#) Ricsi89 válasza lanti hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
A csúszka hiba már fennállt a hangszóró csere előtt is. A végfok nem tudom hogyan mehetett tönkre, egyszer még szólt rendesen, következő alkalommal híváskor már csak a rezgő ment. Van itthon ezen kívül még két alaplapom, de mit sem érek, ha nem tudok 3-ból egyet összerakni. Lehet veszek inkább egy törött telefont, amiből átrakom az alaplapot.
(#) lanti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
3 ból egyet sem ? Aztán miért? nem egyszerű szétkapni de a neten tuti vannak videók a szétszedéséről! szerintem nem add fel semmit sem veszíthetsz ha megpróbálod!
(#) Ricsi89 válasza lanti hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Az a baj, hogy a másik két alaplap is hibás. Egyiknél akku behelyezés után világít jobb oldalán a piros led folyamatosan, másik meg be sem kapcsol, gép sem ismeri fel, egyik ismert módon sem. Elhiheted nem kevés időt szántam mindkét lap felélesztésére, de nem sok sikerrel jártam. Most itt van ez, működik is majdnem teljesen, viszont így használhatatlan. Szétszedés megy már csukott szemmel is, nem egy ilyen telefon járt már nálam.
Tehát van egy majdnem tökéletesen működő telefon és két halott alaplapom. Meg pár megmaradt kacat bontásból, de ez nem számít.
(#) lanti válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Lcd érdekelne ... ha van!
(#) Ricsi89 válasza lanti hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Abból sajnos nekem is csak egy van. Mindig hiánycikk az lcd, általában hozzám is lcd töröttként jöttek.
(#) set68i válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Én azért megpróbálnám a majdnem tökéletes alaplapot egy másik szalagkábellel és egy másik hangszóróval. A két alkatrésznek való telóból gondolom csak kerülne egy jó szalagkábel.
(#) set68i válasza lanti hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Nekem volna egy lcd, igaz nem eredeti, kínai utángyártott, de teljesen új. Hol laksz?
(#) Csupasz hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok
Kínai androidos telefont lehet magyarítani?Vagy egyáltalán érdemes megvenni, mert jó áron adják(noname, de az ára fele az itthoninak).
Üdv:
Csupasz
(#) SPORE hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Nokia 500-as telefont, amit megáztattak egy kis zacskó naptejes vízben. Amikor észrevették, az LCD és az érintőfelület között a víz állt és csak nagy nehezen volt hajlandó kijönni onnan. Az akkumulátor teljesen meghalt. Darabokra szedtem, szárítottam napon, hajszárítóval az áramkört, tettem bele új akkut, így azt csinálja, hogy bekapcsolás nélkül 5-öt villan alul a menü gomb, majd bekapcsol a képernyő háttérvilágítása, de se kép, se hang. Észrevettem, hogy melegszik valami benne. Amíg villog a led, ha bekapcsolom, rezdül egyet, folytatja a villogást, majd bekapcsol a háttérvilágítás és úgy is marad. Rádugtam PC-re, egy pillanatig NOKIA USB ROM-ként megjelenik, majd eltűnik.
Az áramkörön ahol a fényérzékelő csatija van, ki van fehéredve a nyák, mintha a víz szétválasztódott volna. A melegedés nekem nagyon nem tetszik. Lehet, hogy még maradt benne egy kis víz, vagy a napolaj nem tetszett neki?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) lanti válasza set68i hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Írj privit Zalában.
(#) lanti válasza SPORE hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Meg kellene nézni mi melyik alkatrésze melegszik...
(#) SPORE válasza lanti hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Már annyit sikerült vele elérnem, hogy néha megjelennek rajta kis kék vagy más színű pixelcsoportok és halványszürke csíkok keresztbe.

P8040165.JPG
    
(#) ufi hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nem ideillő kérdésem!
Hogyan tudom megnézni milyen processoral rendelkezik a telefon? Egy Xperia 8 -ról és egy x10 miniről van szó!
Várom a segítségetek!!!
Következő: »»   26 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem