Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikával kapcsolatos pályázatok
Lapozás: OK   1 / 2
(#) janikukac hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Azért nyitom ezt a topikot, hogy együtt keressünk, találjunk olyan pályázatokat, amelyek elektronikával kapcsolatosak. Hogy lássátok kb. mire gondolok, itt van egy, amit találtam: Bővebben: Link Ezzel meg is gyűlt a bajom, nem értem mit akarnak, mit tervezzünk. Tervezzünk meg egy használati, vagy ajándéktárgyat, pl: egy Rubik kockát, amit forgatható, és LED-ek vannak a színes lapocskák helyén? Várom az ötleteket, és a további megtalált pályázatokat!

Remélem sikeresen tudunk majd itt egymásnak segíteni, és sikereket fogunk elérni!
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!
Nem, hanem használt nyáklapokból kell előállítani a tárgyakat a cég számára, hogy ezzel villoghassanak.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Ez akkor butaság. Ezt amúgy biztos forrásból tudod? Egyáltalán nem is világos, mit akarnak a pályázattal, elég sunyi az egész.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Reklámnak kell nekik hogy milyen érdekes dolgokat lehet nyákból csinálni.. nekik már nincs ötletük.. Csinálsz nekik egy sok ledes villogót panelre kis méretben fülbevalónak vagy nyakláncdísznek és ők örülni fognak neki.. pl ilyet minibe:Bővebben: Link
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Ha soha nem pályázol, soha nem is nyersz pályázatot...
Mellesleg nem is egy Mars szondát kérnek

Sunyiságban lehet igazad, úgy általánosságban.
Nekem ez például egészen korrektnek tűnik a többihez képest...
Közelítsd meg a másik irányból: Mennyit kell pézben és munkában belefektetned és mit kaphatsz érte?
A "sunyi" pályázat úgy kezdődik, hogy a kiírást 100.000 Ft-ért kapod meg...

Feljogosítalak, hogy nevezz a "Trislogó"-val. Ha megnyered a fődíjjat, majd iszunk egy sört (Prolinak meg postázzuk a részét ).
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Nem rossz, tetszik.
Gafly: az a gond, hogy, ha jól értem, én nem gyárthatok itthon nyákot, és abból nem csinálhatok magamnak egy áramkört. Így nehéz.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Csinálhatsz, sőt kell is mert ha nincs kész akkor hogy fényképeznéd le vagy hogy csinálnál róla videót! Ha ezzel nevezel akkor 1%-al megelégszek az ötletért
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Fülbevaló valóba nem rossz, SMD ledből, SMD 555-el, vagy PIC-el
(#) Gafly válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Olvasd már el még egyszer a kiírást...
Valamint próbáld meg értelmezni is a szöveget.
(#) janikukac válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
3x elolvastam , értelmetlen az egész, de akkor még egyszer..
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!

Az ötlet alapvetően nem rossz! (mármint, hogy legyen ilyen topic)
Amit linkeltél egyből el is gondolkodtam rajta. 100 ötletem lenne. Aztán picit jobban megnéztem a céget a nyereményt és az elbírálást.
Lehet én vagyok paranoiás, de 500e forint a fődíj és fenntartják a jogot pontosabban megveszik ezzel így te már nem érvényesülhetsz mindezt úgy, hogy az elbírálásnál a piacképesség a legutolsó szempont.
A mai világban egy dolog számit! Piacképes legyen a termék.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!
Tesóm szerint ha már fülbevalóról van szó, valami lányos szettet kéne tervezni. Hát nem tudom, gondolkodni kell. Az tuti, hogy 2 oldalas nyákon, SMD-be elég kis fülbevalót lehet építeni. Azért ötleteket szívesen várok , ha tudtok még
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
A legnagyobb helyet az elem és a kapcsoló foglalja el...
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Azért kicsit próbálok naív maradni. (főleg mert nagyon romlik az anyagi helyzetünk)
Kezdő családfenntartóként eszbembe is jutott két apróság. Használati tárgy ami kezdő szűlőknek nagyon hasznos lenne, de nem kapható vagy csak nagyon drágán tele felesleges szolgáltatással. Egy kicsit még emésztem a dolgot. Idő van. És 500k nem kevés
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Gomb elemmel lehet menne, csak keresni kéne megfelelőt. kapcsolót meg nem tudok én se, hogy mit lehetne.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Van miniatűr kapcsoló is a világon.Bővebben: Link
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Valóban, nem rossz, köszi !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Itt egy nyákterv kb egy 50Ft-os méretű 6 ledes pic 12f675-el
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszi, hát igen, megoldható. mondjuk ezen nincs kapcsoló...
(#) Action2K hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Idézet:
„Tervezz ékszert, használati- vagy ajándéktárgyat nyomtatott áramköri lapokból!”

NYÁK lapokból és nem elektronikaiakat.

Idézet:
„Termékpalettája bővítése és frissítése céljából nyomtatott áramköri lap alapú ékszerek, használati- és ajándéktárgyak megvalósítását tervezi.”

...nyomtatott áramköri lap alapú... Tehát, nem arany, ezüst, plexi, kerámia ... hanem NYÁK (PCB)

Bocs, hogy bele vau-vau, de ők ilyeneket kérnek. Tele van a net vele.
Nem a használhatóság/működőképesség a lényeg, hanem a trendi, egyedi, extracool, hiperőrült... és sorolhatnám milyen buz...ágok.
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Még...
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
És még.
(#) janikukac válasza Action2K hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszönöm a felvilágosítást, így már minden sokkal érthetőbb ! Ilyeneket még nem láttam. Szóval ez eléggé más, amire mi gondoltunk..
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Azok a szép cipők. Csak meg ne szúrja egy kondenzátor a talpukat. Vagy egy le nem vágott alkatrészláb.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Igen kicsit félreértelmezted, pedig szerintem egyértelmű volt. Én azon is gondolkoztam, hogy nyák alapú kártyanaptár, másik oldalán a cég névjegyével, stb... Szépen ki lehetne marni a szöveget és jól nézne ki.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Nem rossz.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Azért vannak működők is!
(#) Action2K válasza janikukac hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
.. igen. Szerintem van egy ... szóval nagyon sok elrontott, selejt paneljük, s pénzt akarnak csinálni belőle. Még mintát is küldenek, hogy milyen egy NYÁK, ha még valamely ifjú titán divatdiktátor ér trendmanager, azaz divattervező még nem látott volna ilyet.
(#) Gafly válasza Action2K hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Na még egy " use case": Vásárokon, kiállításokon szoktak adni "apró" ajándókokat.
Nekem az egyik kulcstartóm ma is egy ilyen kicsi reklám NYÁK.
Ami azt illeti soha nem próbáltam beültetni. De kulcstartónak jó. Soha nem kevertem össze mással ezt a csomót.
Azon pedig nem is gondolkoztam, hogy ha beültetném mi lenne. De szép és használható...
(#) vizor hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Vicsys kolléga már nagyon régóta kimaratlan nyáklapokból készíti az óráinak a burkolatát, majd lefújja festékkel. Szerintem nem feltétlenül elektronikai mintázatra gondolt ez a cég, hanem bármilyenre, akár matyóminta is lehetne. Valószínűleg kifúrni se akarják, alkatrész se lenne rajta. Aztán le lehet lakkozni piros, zöld, kékre és ezeket a részegységeket lehet variálni, majd összeforrasztani, csavarozni. Ha profi nyákgyártó a cég, akkor elég finoman tudnak maratni, hogy bonyolult képeket hozzanak létre. Erről a gravírozható DVD-k jutnak eszembe. A nyák anyaga üvegszálas, amitől elég erős is lenne az a tárgy. A színes lakkborítás meg elég sokat dob a kinézeten, gondoljatok csak arra, amikor kijött anno a Gravis Ultrasound hangkártya. Számomra gyönyörű szép volt a vörös lakkozásával a sok zöld PC kártya között.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem