Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó 1-ről 3 fázisra
Lapozás: OK   6 / 26
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
A programban tökéletesen látszik minden, bármilyen nagyítást el tudok végezni és mérést is . A jelalakok tökéletesen látszanak csak azt nem tudom hogy így kell e kinézzen.

mc3phac1.jpg
    
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Rajzold fel a három fázisú hidat a motor tekercseivel és rajzold be az áramok pillanatnyi alakulását. Én nem ismerem ezt az USB-s szkópot, úgyhogy nem tudok véleményt mondani róla, de abban bízhatsz, hogy az MC3PHAC jó sorrendben és kitöltéssel adja ki a feszültségeket a kimeneteire. Nálam mindig jól indult el.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Ez egy logikai analizátor. Ha megnézed balodalon felirtam mit is mértem. Elég csak egy párat nézni és pl. azt nem értem hogy miért van az hogy amikor egy hullámot generál mondjuk V felső igbt akkor abban miért vannak V alsó tüskék is lehet hogy ott kell legyen de miért.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Lehet, hogy ez a normális? A 3 fázisú motorba 3 irányban kell áramot vezetni, tehát amikor a felső nagyon nyit, akkor az alsó kicsit és amikor egyre több időre lesz zárva a felső, az alsó annál tovább lesz nyitva
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Lehet, nem tudom azért kérdeztem. Bennem az volt hogy a felső hullám generálásakor csak a felső IGBT dolgozik az alsó hullámnál pedig az alsó és így tovább a másik két fázisra.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
A lényeg az, hogy egy időben az alsó és a felső ne vezessen, mert akkor zárlat keletkezik.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Igen olyan nincs. Van deadtime közte az jól látszik a
az mc3phac kimeneti diagramján. Egy IRAMS10UP60B-t
élesztenék vele , de abban a pillanatban ahogy megindulna az IRAM modul küld egy hibajelet és az MC3PHAC leáll 25s-ra (ennyi van beállítva), majd újraindul és kezdődik előröl.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Éleszd a szokásos soros izzós megoldással a nagy áramú részt és akkor még az összenyitás sem gond, ráadásul látod, ha terhelés nélkül áram kezd folyni a modulba.
Az élesztési időszakra kösd ki a hibajelző vonalat és figyeld meg az izzó fényét. Tehát motor nélkül nem szabad világítania.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Ebben az IRAM modulban minden benne nem tudnak összenyitni még ha akarom se, az áram sönt is benne van igazából szinte gyerekjáték nincs is mit nem érteni benne mégse megy. A hiba kimenete két ok miatt lehetséges a doksi szerint, túláram és alacsony tápfesz.
Túláram nem lehet 550w-os és 370w-os motorral is próbáltam, a Vcc (15V) pedig akárhogy mérem rendben van.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Motor nélkül próbáld. Az összenyitás a vezérlés oldalon is lehet. Az MC3PHAC-nál lehet állítani a holtidőket, bár ha az adatlapi ajánlást csináltad meg, akkor elvileg nem lehet gond. Azért én azt a lámpát csak bekötném, a motort meg ki.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
3 lámpa 3 fázisra és a lámpák másik ponja meg csomópontba össze ?
De ezzel alapjában csak arról (bár az sem elhanyagolható) győződhetek meg hogy nem e a túláramvédelem kapcsol be. Na megyek megnézem.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Nem! Az hálózati oldal + vezetékébe kösd be a pufferkondi után azt az egy lámpát sorosan, így csak az izzó ellenállásán keresztül kap áramot a modul.
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Na azt meg tényleg nem értem. Már ki lett próbálva nem durran semmi nem is tud! Nézted az IRAMS10UP60B
adatlapját ? szinte művészet tönkretenni!
Persze nem az a cél. Olyan egyszerű hogy még elkötni valamit is művészet. Egyetlen dologban tértem el
a gyáritól hogy a bootstrap kondik az adott frekihez
3.3µF értékűek én pedig 10µF-ot tettem be. Ez még lehet gond és a feszültségük is csak 1v ra megy fel ami biztosan nem fogja kinyitni az adott IGBT-t csak azt nem tudom hogy azért mert előtte már letilt a mudul és nincs ideje töltődni, vagy mert nem töltődik fel teljesen azért tilt le a modul.
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Van a modul V+ lába. Oda megy a pozitív táp. A pozitív táp és a V+ láb közé kösd a lámpát. Adatlap: Bővebben: Link
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Megvan!! Működik! A bootstrap kondi nagy volt. Mint írtam 10µF-ot tettem be az adatlap alapján ajánlott 10KHz - 3.3µF helyett. Gyönyörűen működik ahogy kicseréltem 3.3-ra. Ezek szerint nem tudta tölteni.
(#) bundyland hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Íme egy kép a működő MC3PHAC és IRAMS modulos frekiváltóról, szinte gyerekjáték vele építeni.

fv1.jpg
    
(#) Ideiglenes válasza bundyland hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A sárga kockák kondenzátorok? Mekkora az értékük?
(#) JZoli válasza bundyland hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Jól néz ki ez a panel! Van ehez valamilyen kapcsolási rajz?
(#) bundyland válasza Ideiglenes hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
1µF 400V X2 kondenzátor.
(#) bundyland válasza JZoli hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Van, de nem hivatalos oldalról, én terveztem. Egyébként van rajta fék is. Az még nem volt tesztelve.
(#) dcsabi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Egy (illetve a harmadik) MC3PHAC(VDWE) motorvezérló IC-vel próbálkozok, de nem akar a kimenet jelet adni. Ameddig eljutottam. A gyári adatlapalapján bekötöttem "standalone" módba. Az áramfelvétel gyanúsan kevés. Kb,7-8mA. Kerestem kész publikált projekteket, ezek beállításait is próbáltam, semmi. A kimeneteket szkóppal nézném, de semmi. A modult még utána be sem forrasztottam (PS21564-P). Az "A 5V-t" külön is adtam neki, meg az alap 5V-tal együtt is. Reset gombot kondival, csak külön 10kohmot, semmi.Rezonátort is próbáltam meg Quartzot is. 22pf és 10 megaohm kombinációban. Amilyen egyszerűnek tűnt, annyira nem akar megszólalni. Ennyire bepaliztak, kaptam 10db üres valamit? Aki jártas benne, ajánljon néhány gyógy mondatot...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Szia !

Nekem 1 hete készült el és én is szívtam vele. A legnagyobb probléma az volt hogy az ic úgy működik hogy ha a start állásban van és akkor ráadod a tápot nem indul el hanem kell egy stop és utána start(amúgy ez logikus) de ráment egy hetem. Én is oszcillátortól kezdve mindent néztem mire ezt megtaláltam a datasheetben. . Ez is lehet egy probléma. Nálam egy jumper volt állandóan rajta, gondoltam amíg csak méregetem állandóan járjon.
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ja meg mégegy volt, az oszcillátor lábai közé nekem kellett az 1MOhm, ez nekem szokatlan volt nem is tettem be, de egy se indult el e nélkül, ahogy az adatlapon is van.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Köszi a gyors választ. A Stop az mit jelent? A jelzett láb fel van húzva 10K-val a tápra?
Egy db 5V-ot adtál neki? Az adatlap szerinti kapcsi az jó? Az a 4db beállító ellenállás a MUX_IN lábra és a +5V-ra a 6,8k az úgy helyes? Pedig jó lenne ha megszólalna, mert igen jó áron rendeltem a modullal együtt...
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Azt hogy nálam jumper volt rajta így állandóan földön volt, kell neki ilyenkor előbb egy stop jumper le 10k-val táp és újból jumper rá azaz föld. A másik hogy a DC_BUS lábra kell a 3.5V!!
Anélkül áll! Jó az adatlapos rajz, én ugyan módosítottam de nem jelentősen.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A szkóp az folyamatosan a kimenet valamelyikén lógott, ki-be kapcsolást ezek szerint csináltam vagy 100-at. A DC_BUS az gyanúsan 4,25V, illetve a 4db "állító" bemenet" lábakon is azonos feszültséget mérek, kb 4,6V. Ez azárt lehet mert nem indult el a chip, vagy más lehet a baj? Pedig a panel sem egy kókány...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012

MC3_1I.GIF
    
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A 4.25V az sok, de attól működnie kéne mert 4.47V a felső küszöb, persze lehet eltérés a te műszered és a chip AD-je között, azt mindenképpen vedd lejjebb. A többi lábat azt hiszem felesleges mérned mert bootoláskor méregeti végig csak. Nem tudom mennyi a DC_BUS bemeneti impedanciája de nekem ott még van egy feszültségkövető OPA a DC feszültség leosztása után és annak a kimenete megy az mc3phac dc_bus bemenetére. (Pl. egy picnek ez 20kOhm körül van ami azért könnyen beleszól ebbe a mérésbe).
(#) kadarist válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Szia!
Az indulást több tényező is gátolhatja. A stop-on kívül a DC-busz feszültségérzékelés tartományon kívülülisége is okozhat ilyen problémát.
Nézd meg E. Matei megoldását: http://www.emil.matei.ro/csf.php
Egy trimmerhető változat: http://nazarenko.narod.ru/fl/03_proj/2003_MC3PHAC/circuit_b.gif
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A chip-et azt hol vetted? (ha publikus). Lehetséges működőképesek után kell néznem. Lehet, kérek ajánlatot IRAM gyártmányú modulra is. Bár a jelzett modul 2e körül megállt. (ha jó az is egyátalán?) Most nekiesek még, de ha nem szólal meg, akkor más beszállítótól veszek 1-2 db-ot. Én pozitiv 50Hz PWM kimenetet drótoztam. Ez gondolom nem számít? Az 5V ref az nálad hogyan van kötve? Ez számít valamít, a leválasztáson túl?
(#) kadarist válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Egy jó forrás: http://fdh.hu/search.
Következő: »»   6 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem