Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órakészítés PIC-kel
Lapozás: OK   6 / 12
(#) zenetom válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszi a választ!
Viszont ha azt a bizonyos kódot beillesztjük, akkor szerintem még több időt fogunk veszteni mint ha nem rakjuk be.
Elnézést, ha kicsit értetlenkedek, ez néha a rossz szokásom :hide:
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Én meg azon értetlenkedek, hogy ez az egész Timer1 problémakör, az hogy jött itt egyáltalán képbe, mikor ez csak azt az esetet érinti, amikor a Timer1 nem a CPU órajelét számolja, hanem egy külső jelforrást. :nemtudom:
(#) zenetom válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Talán ha egy külső, 32.738kHz-es kvarc hajtja a Timer1-et?!
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Akkor viszont meg minek kéne taperolni a Timer1 értékét? Egyszer elindítod, és megy. Az értékét sem kell olvasgatni, pláne nem változtatgatni. Jön az interrupt, azt számolgatod és ennyi...
(#) Hp41C válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Igazad van, ha elég a 2 másodperces felbontás. 32768 / 65536 = 1/2. Ha ennél sűrűbb kellene, akkor a timer1 -et írni kell. És még arról is volt szó, hogy nagyobb pontosság kell, talán külső DS32kHz... Egyébként még mindig azt mondom, hogy a timer2 -vel kényelmes, kijön a multiplexálás időzítése is (és még sok más. DCF77 mintavételezése, hangjelzés stb). A 16F628 -ban és a 16F87x, 16F88x -ben benne van.
(#) zenetom válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Mivel nem pontos külső kvarccal sem, ezért korrigálni kell kicsit az értékét a TMR1-nek.
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Aug 17, 2012 / 1
 
Szia!

Ha már korrigálásnál tartunk, miért nem használjuk a MCP79410 családot? Pont erre tervezték...
Olyan kontroller is van, amiben már benne van az RTC: 18F24J11 .. 18F26J11 vagy 18F26J50 USB -vel. Lábkompatibilis a 16F87x, 16F88x típusokkal, csak a RA4 helyett egy Vcal kondenzátor kell. A tápfeszültsége csak 3.6V, a PORTB és PORTC 25 mA -ig terhelhető.

Jani@:
Az uart RxD és TxD lábát is kivezetném csatlakozóra, hogy később megvalósítható legyen a PC -s kapcsolat.
(#) janikukac hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Valami nem vili, ahogy nézem a kapcsolást. Hogyhogy elég egy nyomógomb az óra beállításához??
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szerintem RA1-re is kellene egy nyomógomb, mert azon is fityeg egy felhúzó ellenállás...
(#) GPeti1977 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Csak előre számol, a másik portra tényleg lehet egy gombot tenni hogy visszafelé is beállítható legyen, de mint mondtam csak nyári, téli időszámításkor nyúlok hozzá, nem tudom milyen kristályaim vannak de fél év alatt ha kési 1-2 percet és még trimmer kondenzátor sincs az oszcillátor körben, az áramszüneteket 3 cellás NiMh akku hidalja át.
(#) janikukac válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
De még mindig semmit se értek. Elméletileg 2 gomb kéne, hogy legyen: 1 az órát, 1 a percet állítaná. Itt csak 1 van... Mit hova, hogy????
(#) GPeti1977 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Ha megnyomod gyorsan lépteti a percet, 59. másodpercnél az órát, ha gondolod akár bonyolítható 4 gombosra is de nekem így elég volt.
(#) janikukac válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Oké, majd rájövök, elég nekem így is.
Köszi !
(#) vicsys válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Akkor viszont, felesleges a felhúzó ellenállás. Nem mintha sok vizet zavarna a 3Ft-os plusz kiadás.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Csak akkor 3 Ft, ha be is ülteti... Én is olyanokat írok, ami csak rajzolat - nem kell (azonnal) beültetni. A panel elbírja... De nem értenek meg...
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Jogos! Szeretem ha logikus és kihasználható egy erőforrás. Ha egy kicsit túl van méretezve az sem baj, mert a későbbiekben mindig jönnek a jobbnál jobb ötletek. De ezt, Te tudod a legjobban... (nixie clock, propeller clock, stb...)
(#) janikukac hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Ide már feltettem a gondom, aztán eszembe jutott, itt tárgyaltuk még augusztusban az órát, amit aztán elkészítettem, de nem működik még. A linkben talált leírás alapján, tudna valaki segíteni, vagy ötletet adni??
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!
Milyen program van benne?
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Itt az oldalon kaptam Gpetitől a programot, meg a kapcsolást. Elméletileg az ő fejlesztése, ha jól emlékszem, a nyákot pedig én terveztem, és segítettek kijavítani. Rá nem jövök hol a hiba.
A program ez kell, hogy legyen Bővebben: Link
Üdv!
(#) GPeti1977 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
A középső digit g szegmense villog akkor már nagy baj nem lehet mert így van tervezve.
A rossz kijelzést a szegmensek elkötése okozhatja.
(#) janikukac válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Úgy lett végül tervezve, amit te is mondtál, hogy 2 LED-et raktam be, szóval 4 kijelző, 2 led van. A két LED nem villog, csak világít, és a 4db. számkijelzésre szánt kijelző középső - szegmense villog..
(#) GPeti1977 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Tudnál feltenni egy nyák tervet kép (jpeg stb.) formátumban?
(#) janikukac válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Persze. A sima nyákrajzot és a beültetésit is mellékeltem.
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Szia!

Indítsd el az MpLab -ot, válaszd ki a 16F883 kontrollert, importáld a hex -et. Állítsd be az MpSim -et debuggernek. Lépésenként hajtsd végre a programot. A PORTC 4..0 kivezetései választják ki a digitet, a PORTB 7..0 vezérli a szegmenseket. Ezeket a kivezetéset fel is veheted a Logikai analizátorban a vizsgált jelek közé... Nézd meg az idődiagrammot...
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Sajnos nincs MPLAB-om, és kezelni sem tudom.
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ingyen letölthető a Microchip oldaláról, linux -ra az MpLab X. Kezelése nem jelent nagy gondot, bár az MpLab X -et még nem próbáltam...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Jó, jó, de más megoldás nincs?
Megvárom még Gpeti válaszát, hátha nekem nem kell ezekbe belebonyolódnom, és megoldódik a probléma.
(#) GPeti1977 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Elvileg jó a nyákrajz.
Nyomd le a gombot és ezáltal pörgesd a percet, az utolsó számjegynek kell változnia gyorsan, értelemszerűen a másik 3 egyre lassabban, ellenőrizd hogy minden szegmens világít-e, igaz nincs 8 -as szám de meg lehet látni.
Lehetséges hogy a számok inverzét látod.

Ha másképp nem megy küldd el hozzám a panelt pl. postán, kijavítom esetleg másik programot töltök rá (természetesen ingyen).
(#) kistee válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Az MPLAB-X kissé szokatlan a "sima" MPLAB után, de érdemes megszokni, mert amikor vissza akartam állni a régire, az első pár perc után sikítva szedtem le és tettem vissza az MPLAB-X-et.

Szerintem jóval összeszedettebb, bár ízlések és ficamok különbözőek, ki mit szokott meg...
(#) janikukac válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Nemsokára dobok egy videót, hogy mit is csinál az óra, hátha az segít.
Elpostázni nem bírom, mert Vajdaságban élek. Ja, és karácsonyra szeretném, ha ki tudnám javítani.
Következő: »»   6 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem