Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1122 / 2506
(#) emersys hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Így.
Csak te 4párral építsd meg, ne 6-al. (-felesleges lenne a megcélzott teljesítményedhez.)
A telj ellenállások (Emitter ellenállások) inkább 0r33 legyen.
Jobb lesz a df.
A nyugalmi áramfelvétel marad ugyanúgy stabil.
100 Ohm gerjedést gátló ellenállások, a meghajtó bázisán maradjanak meg. Komplex terhelésen ennek megmutatkozik az előnye..

mod.jpg
    
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Az a hejzet, hogy ez nem igazán a szobába fog szolni és ahogy a fiamat ismerem ütve vágva lesz már előre is sajnálom szegénykét. Inkább a strapabíróság lesz a lényeg, hogy 12órát ki bírjon teljes hangerőn.
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ezt a hűtésed dönti el..
Beleteheted a 6 párat is. De a borda ettől még nem lesz hidegebb, csupán kitolódott az eddigi pl 4 párra eső disszipáció mértéke.
A védelem túlvezérlésnél leold (jelentősebb tápfeszültség esésénél) , illetve a maximálisra megválasztott terhelésnél is. Ezt műterheléssel lenne célszerű beállítani majd, hogy hol is legyen majd a végső határ.
Ha rövidzárat érzékel a védelem akkor azonnal old. -mindaddig míg a hangerőt minimum negyed állásra, vagy a rövidzár meglétét teljesen meg nem szüntettétek.
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, és sok sikert a hibridekhez.szia.
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia.
Nincs mit. -Ha nem menne valami zaklass nyugodtan, -akár privátban. Köszi -igyekszem vele..
(#) Jaksi válasza Jaksi hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Sziasztok, na ma szétszedtem a kenwood krf-v5030d-t és a K4-es relé nem huz be.
Kapcs rajz: http://data.hu/get/5498768/kenwood_krf-v4530d_v5030d_v5030de-s_v603...ET.pdf

Tud valaki segíteni mi lehet az oka vagy hogy mit ellenőrizzek még?
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nézzük meg akkor ellenállással.

Arra gondoltam még egyébként, hogy csak a végfok bemenetére rákötöm a számítógép fejhallgató kimenetét mialatt az zenét játszik. Így talán megtudom, hogy tényleg nem az előfok-e a rossz.
(Szkópom sajnos nincs.)
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Rákötöttem a számítógép fejhallgató kimenetét miközben szólt a zene és az alábbi dolgokat tapasztaltam:
- leesett a végfok tápfeszültsége 7,5V-ra
- kimeneten 5VAC kb.
Ha nincs semmi sem kötve a végfok bemenetre, akkor a tápfesz nullára esik.
Úgy viselkedik a végfok, mint ha túlvezérelődne. Mi lehet szerintetek a probléma ?
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Ez gerjed sajnos. Ha nem korlátoznád az áramot még füstölne is :smoke:
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Elképzelhető, hogy az az oka, hogy kevés a 2 db 2200µF-os és 2 db 1µF-os pufferkapacitás a végfok tápjának egyenirányítása után ?
Vagy netán az IC a rossz ?
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Egy fotó sokat segítene, ha már tettél fel kérlek adj hozzá linket.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Nem tettem még fel. Mellékeltem.
(#) kadarist válasza libertitas hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!
Nem csoda, hogy gerjed. Az IC méteres bekötővezetékei nem tesznek jót a hangzásnak, pláne összesodorva.
(#) libertitas válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Tehát akkor nem feltétlen a pufferkondik méretével vagy az IC-vel van a probléma ?
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
A puffer kicsit sovány, de elég. Gerjedés nem származhat belőle. Ajánlatos volna a TDA7294-nek NYÁK-ot készíteni, így nem fog stabilan üzemelni.
A táp (mint már korábban megbeszéltük) alapvetően rossz. A trafó megcsapolást a pufferelésnél lévő GND pontba kell kötni. Így biztosan búgni fog az erősítő.
Mivel külön tudod táplálni a végfokot és az előerősítőt, teljesen függetlenre építsd meg őket, és csak az előfok kimenet és végfok bemenet között kösd össze a két testet.
Az egyenirányító hosszú kivezetékelése azzal a veszéllyel jár, hogy az előerősítőt megszórja 100Hz-es tüskékkel. Kell azt a graetz-et egyáltalán hűteni?
(#) Dj Clean hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy van egy végfokom aminek a trafó sec. feszültsége +/- 52 volt, sajna áramértéket nem tudok. Elvileg 2x240W/8 ohm és 2x360W/4ohm. A gratz mindkét ágában egy-egy 8200µF 80v-os puffer kondi van. Érdekelne, hogy ezekhez a teljesítmény adatokhoz nem kevés a kondenzátorok értéke (gyári erősítő)? Segítséget előre is köszi.
(#) sound.man válasza Dj Clean hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Ez a végfok 2x200W körübelül 4ohmon. Nem lesz erősebb ha többet raksz bele akkor se.
(#) reloop válasza Dj Clean hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia! A kondenzátor 8 ohm-hoz bőven jó, 4 ohm-hoz (az 1000µF/A ökölszabály szerint) egy gondolattal kevesebb a számított értéknél. Ha ezt az erősítőt utánépíteném pont ekkora puffert tennék bele
(#) Dj Clean válasza sound.man hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Azt értem, hogy erősebb nem lesz csak, ha nagyon meghajtom akkor azért a basszusok megszívják a tápot rendesen és nekem legalábbis egy ilyen erősítőbe kevésnek tünik ez a puffer érték. Gondoltam min. 10000 µF-os kellene bele. Amúgy egy Reloop Dominance 1402 végfokról van szó.
(#) Dj Clean válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Köszi Reloop a választ amit előzőleg írtam, hogy kevésnek tűnik azt persze idézőjelben értettem
(#) Dj Clean válasza sound.man hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Ja és Sound.man-nek is köszi.
(#) sound.man válasza Dj Clean hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Igazából, hogy őszinte legyek, én is próbálkoztam, hogy nagyobb kondi a táphoz.. Viszont én ilyen PA-s végfokba sose értem el füllel hallható eredményt. (lehet, hogy csak süket vagyok ) Ha csuklik a táp akkor szerintem a sok kondival is fog csuklani.
(#) Dj Clean hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Annyi még érdekelne, hogy egy ilyen +/- 52 voltos torroidnál mekkorának kellene lennie kb. az áram értékenek mind primer mind sekunder oldalon, hogy tudja ezt a 240w/8ohm és 360W/4ohm-os teljesítményt?
(#) sound.man válasza Dj Clean hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
+-52V a tápfeszed, biztos vagyok benne, hogy ez teljes kivezérlésnél esik legalább 3V-ot szóval olyan +-49V arról a végfokod 4ohm-ra nem nagyon tudhat 200W-nál többet.
(#) reloop válasza Dj Clean hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
A trafónak is van belső ellenállása, a nagyobb puffer lassabban töltődik fel. Látványos dolgok nem történne, ha lecserélnéd 10000µF-re.
A trafó gondolom 2x52VAC-t ad le és nem +/- egyenfeszültséget.
(#) sound.man válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Jaaaaa, hogy nem +-52? Én azt hittem, hogy +- 52
(#) reloop válasza sound.man hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Úgy tudom +/-70V-os az 1402-es Dominance. Dj Clean majd pontosít.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia ennek az 500w-nak nincs véletlenül meg a nyák terve neked?köszi
(#) Dj Clean válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Igazatok van hibáztam. Pontosítok: a trafó sec. 2x52VAC és akkor a puffer +/- 70V. Akkor viszont hogyan alakulnak a teljesítmény értékek 4 ill. 8 ohm-on?
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsokat.
Mivel ez az első erősítő, amit csináltam, így nem tudtam, hogy a hosszú vezetékek instabillá/oszcillálóvá teszik az IC-t.
Így akkor csinálok egy olyan nyákot, ahol egyben lesz a teljes végfok, táppal és IC-vel. Ezután pedig nyákkal együtt fogatom fel a hűtőbordára.
Jelentkezem, amint megvan.

(A Graetz-híd a végfoké. Azért raktam hűtőbordára, mert feltételeztem, hogy 3-4 ampernél azért melegedhet)
1 W-ot kibír egyébként a TO-220-as tok hűtőborda nélkül ?
Következő: »»   1122 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem