Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   936 / 1681
(#) Mybuster válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Érdekes kis kütyü..a jó öreg takonyragasztó .Hát lehet én is félnék amit janikukac írt.DE attol függettlenül biztos megállja majd a helyét. A nyák szép lett.. Hm olyan LI-ion aksim rengeteg van laptopaksikbol nagyon jól bírják.
(#) Pulyka válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Köszike.
Én is tartottam tőle az elején, jobban hajtott a kíváncsiság, nem haboztam, de ha a 230V-os töltőt rámeritek dugni a telefonra, akkor ezt is..
(#) janikukac válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Mindenféleképp bátor és merész fickó lehetsz. Működő dolgot nem szoktam szétszedni, mert az tovább sose működik. :p
(#) BEMcorp válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Nem találtam értelmes műanyag dobozt neki, egy másik projekthez meg amúgy is "fáztam", szóval adta magát... A toroidot bontottam, kaptam pár 5V-os táppanelt. Igazából csak 'átépítettem' azt a pár alkatrészt, illetve kihagytam a puffereket.
(#) SzervízMacska válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Gratula, örülök, hogy elkészült! [off]Csak ezt a t@kony-ragasztót felejtenétek már el...
(#) Attila86 válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Hűűű, hát akkor szerintem az orosházi internet körül lehet valami probléma mert nálam bejön itthonról és a munkahelyemről is.
(#) Pulyka válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Hat meg en..
Nelkuled ez nem johetett volna letre.
Hat igen, a takony ragaszto nekrm sem tetszik foleg azert, mert az Usb, vagy a tolto csatit biztosan nem tartja a helyen.. Majd talan az utodja, 2600 cellaval mar mugyantaval lesz kiontve.
Olyan lesz, mint egy Iphone.. Javitani nem lehet majd, csak kidobni.
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok.

Belefogtam egy új labortáp építésébe, ami tulajdonképpen egy régi gyári táp átalakítása.
Itt lehet megnézni az átalakítás folyamatát, és alább láthatjátok a ma reggel elkészült új nyákot. Még méretre vágni, fúrni, ónozni kell ma.

Sziasztok.

p1130888.jpg
    
(#) janikukac hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Kéz a fejhallgató erősítőm. Azt hiszem 1 hónapja húzom a bedobozolást. Most érzem azt hiszem úgy igazán először, hogy nekem se tetszik az egész. Az elektronika valami állati, köszi reloop barátomnak érte, de a dobozolást enyhén szólva elrontottam. Azért is húztam ennyi ideig, mert elszomorított , hogy a sok munkának nem lett gyümölcse (doboz...). 1 héten keresztül csak a dobozt csináltam, mert először dolgoztam lemezzel, nem fával, és mindezt egyedül... Hát lehangol, de hátha ti tudtok majd valami építő jellegűt mondani.
Zoli_bácsinak és Köbinek szeretnék még köszönetet mondani a dobozzal való kérdések megválaszolásáért, valamint Zoli_bácsinak a cikkért, ami alapján a doboz készült. Maga a cikk pompás, csak dobozolni, és más nem elektronikai dologban noob vagyok.
Üdv!
(#) JZoli válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nem lett ez olyan rossz! Sőt nagyon sokan összetehetnék a kezüket ha ilyen munkát tudnának csinálni! Ezért kár bánkódnod!
(#) vilmosd válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Idézet:
„Olyan lesz, mint egy Iphone..”

Csak vigyazzal be ne pereljenek szabadalom lopas miatt. A Samsung fizet az Applenak.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Hm,praktikus nagyon szép lett!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
JZoli: Köszönöm.
Mybuster:Neked is köszi!
Köbi: Neked is köszi, majd elszigetelem, de mindig mindent elfelejtek venni, mint ahogy a zsugorcsövet is.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Én a helyedben nem panaszkodnék, mert igenis egészen jól sikerült, pláne, hogy első doboz. Picit nagyobbra sikeredett a felső alak, de annyi baj legyen. Nekem is elő szokott fordulni, hogy nem lesz pontos a felső U. Ilyenkor, újat hajlítok, mivel ezen nincs csak a csavar furat. Egyszóval én azt mondom büszke lehetsz a munkádra!
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszi szépen, ez jól esett. Majd azért kellene vékonyabb, jobb anyagot szereznem, amit minden sav, és egyéb nélkül le lehet festeni.
(#) Pulyka válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nem azért, hanem ha ki öntöm műgyantával majd a következőt(ki tudja, hogy kinek tetszik meg.. )akkor kb. lehetetlen lesz szétszedni, javítani. Úgy tudom az Iphone-ok is ilyenek.. Ha egyszer összerakták őket, akkor azt nem lehet többször szétszedni, max sérülések árán.
Arra, hogy miért nem vettem egy kínai töltőt(már eleve rosszul kezdődik) olcsóbban, arra csak a horgászt tudom felhozni hirtelen példának:
Ha kell a családnak hal, akkor nem hűtőpultból hoz egyet, hanem kifogja magának, és örül majd neki, hogy "igen, ezért én szenvedtem meg. "
Többet nem offolok.
(#) Axel válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Helló,

Szerintem is túl kritikus vagy önmagaddal nem rossz ez a doboz, sőt. Ellenben azt mondom, hogy kár volt vele vesződnöd annyit mert kiváló minőségű készülékdobozok kaphatóak nem is túl drágán ilyen célra. Pl. ez.
(#) janikukac válasza Axel hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszi!
Sajnos műanyaggal nem tudok dolgozni, próbáltam, de nem megy.
(#) Axel válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Én dolgoztam már ilyen készülékházzal és semmi bonyolult nincsen benne. Annyi a lényeg csak ,hogy a nyákot úgy tervezd, hogy ki legyen hagyva a hely az önmetsző csavaroknak, onnantól meg csak 4 csavarozás, pofon egyszerű. Az előlapjuk meg ezeknek is fém, a legsarkalatosabb úgyis az. Tettem fel képet, ez csak egy fix feszültségű táp, +-12, +-5, 3.3V feszültségekkel, sajna a feliratok lemaradtak a front panelről de inkább így hagyom míg nem lesz normális alternatíva rá.

szerk.: Ja és a műanyag ház miatt nincs is gond az érintésvédelemmel.

IMAG0103.jpg
    
(#) dudassandor1 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nincs miért bánkódnod, tényleg jó ez!
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Hahh!
Ne viccelj már!
Nekem több hónapnyi fejtörést okoz egy biciklivillogó bedobozolása is, aztán feladom és berakom az áramkört egy gyári biciklivillogóba.
Egy ilyen doboz elkészítése már feladná a leckét nekem, inkább csinálnék egy gépet, ami megcsinálja a dobozt (és ez igaz minden dobozra, a legyegyszerűbbre is).
Valószínűleg az ál la háttérben, hogy nagyon sokáig nem volt (sőt most sincs nagyon..) semmilyen szerszámom, műhelyem meg nem is lesz egy pár évig az is biztos..
Ja igen a lényeg: jó lett ez!
(#) BarnaPili válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Idézet:
„Azért is húztam ennyi ideig, mert elszomorított , hogy a sok munkának nem lett gyümölcse (doboz...).”
Mi vaaan? Ez igenis nagyon szép lett.Főleg első lemezlovasságnak. Gratula hozzá.
István
(#) erdgab válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nagyon szuper az a doboz,mondom én,ki vas és fémszerkezet lakatos vagyok,tudom mennyi munka.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Attól még nagy szakember vagy, és nem hiszem , hogy neked gond lenne ezt megoldani, amit nekem sikerült.
Amúgy úgy kellett fotózni, hogy a csúnya részek ne igazán látszanak.
Dudás Sándor: Köszönöm a dicséretet!
BarnaPili: Így van, ez volt az első. Remélem azért lesz még több is, ami szebb lesz, jobban meg lesz tervezve.

Köszi még egyszer mindenkinek !
(#) janikukac válasza erdgab hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Nem gondoltam volna, hogy mindenki ennyire dicsérni fog. Jól esik, pedig most úgy érzem, hogy nem érdemelném meg. Utálok dobozolni.
(#) erdgab válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Idézet:
„Utálok dobozolni.”

Hidd el,mi is és néha nekünk sem sikerül igazán jól.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szép lett apróbb hibákat leszámítva, amiket előttem már felsoroltak. Persze, hogy most mindenki dicsér, hiszen szép munkát látunk tőled. :yes: Volt idő amikor sokan szidtak, de hála Istennek már az a múlté.
(#) satlokk válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Részemről Kiváló 5-s osztályzat,csak így tovább!
(#) satlokk válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia!
Az előlapot fog kapni milyent sikerl a feszeültség mérőt is rakni bele.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Szép estét! Szerintetek neki álljak?
Bővebben: Link
Régóta szerettem volna egy régi konzolhoz hasonló cipelhető játékot. Ha eredményre jutottam megosztom ígérem!
Következő: »»   936 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem