Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó 1-ről 3 fázisra
Lapozás: OK   7 / 26
(#) dcsabi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Köszi az információkat. Az Emil projektjét azt átnézem. A másik orosz rajz az meg van régóta, az a Host (PC, vagy mikrokontroller) kapcsolatú. A farnelltől már rendeltem, lehetséges most is rájuk szorulok egy minta erejéig. Bár a Mc3phac-t több mint 2x-s a modulokat több mint 4x-s áron adják az én beszerzésemhez képest. (bár most nem tudom a chip-ek nem jók, vagy én vagyok ba...sz?) A panelt is átnézem, mert jártam már úgy, hogy egy-két furatgaván nem vezetett...
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Az orosz rajznak igen nagy hibája az IR2130-használata 3x380(400)V hoz. Konkrétan oda nem jo!! És nem csak szerintem nem hanem az IRF-szerint se oda 223x kell!
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ahogy azt kadarist kolléga is írta : FDH.
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Mostanában szoktam rá én is az alibaba, aliexpress-re. Hát igen kissé más árak vannak csak nem 1db-ot kell venni.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Köszi. Arra is gondoltam, hogy a vámon megröntgenezték a dobozkámat. Ez árthat a chipnek?
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Ez az infó is onnét származik, csak Ők hamar kihagyták az Alibabát. Olyan árakat adtak néhány cuccra, hirtelen azt gondoltam, alkatrészboltot nyitok... Tizesével kell rendelnem.
Most ez az MC3PHAC dolog egy kicsit megtántorított. Holnap kipróbálom az általatok ajánlottakat.
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Átküldöm a rajzom az válasz esetleg a Vref-re.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Köszi elfogadom. Most olvastam vissza az utolsó egy hónap hozzászólásait is...Az adatlapok alapján olyan bíztosnak tünt a működés, elsőre csináltattam 3db "miniatűr" kétoldalas furatgalvanizált panelt. most meg szívok a próbálgatásokkal. Ha összejön akarok egy "izmosabbat" is csinálni 50A-s intelligens hiddal Kb 3-3,5kW...(ez is jó áron van)
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Átment a mailedre. Én az izmosabbal kezdtem. Fémgőzölés lett belőle.
Most kezdek egy 4kW-ost építeni.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Átjött, köszi. A 4Kw az egy fázis vagy 3 fázis bemenetű? Milyen modult használsz? Az is IRAM...? Ha legközelebb rendelek, már a nagyobbhoz is rendelek én is modult. Eddig a PS21869 a legolcsóbb ami a látókörömben van.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
3x400V. Oda nem találtam elérhető áron intelligens modult így IR2214 et rendeltem, az 1200V-os, ide már nem jók a 600V-os cuccok.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A 3 kw-osat akarok egy fázis bemenettel elsőre, ide van jó áron modul. Egy kicsit szelidítem még az MC3PHAC-t, aztán akarok 3 fázisút is. E-mail...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) kadarist hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Ajánlanék egy nálam már bevált gate-drivert, az ST gyártmányú TD sorozatot, abból is a TD351-et http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERA...83.pdf. A különlegessége a kétlépcsős kikapcsolásban van, ami zavarcsökkenést és kedvezőbb dU/dT terhelést jelent az IGBT-re nézve. A doksi végén konkrét gate-ellenállás értékek vannak megadva konkrét modultípusokhoz. A már említett helyről beszerezhető.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Igen nézegettem már én is, de az volt a bajom hogy így nincs megoldva az összenyitás elleni védelem, ezért választottam inkább az IR2214-et, de mintha az is így kapcsolna, persze az ára nem egyszerű.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Kérdezném, az ellenállás a quartzon az 10 vagy 1 mega? Bevallom a panelt úgy tervezetem, hogy az analóg rész tápja az külön is adható. Az egyszerűség kedvéért most simán közösítem a proci tápjával. Érdekesség a start lábon valami miatt 0,7 volt van. vagy nulla, ha startot nyomok. Bármit csinálok, a DC_bus az 4,35V a műszerem 4 digites és maximum néhány század voltot hibázhat. Nemrég kalibráltam. A reset az szükséges? Az egyik gyári alkalmazásban, simán 10k van. Próbáltam már mindkét módon. Nem hinném, hogy mindhárom proci tönkrement volna. (?) A kimeneteket most felhúztam 5,6k-val, de gondolom enélkül is kéne menni a procinak, csak a végfok felé van jelentősége.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Nálam 1MOhm, de mindenképpen kellett.
Az analog táp földjét és a proci földjét csak 1 ponton kösd össze.
A start lábnak elvileg nagy impedanciás állapotban kell lennie mivel bemenet az ott lebeghet.
A 4.35 nem jó akkor a fék kimenetet is aktiválja már. Nézd meg hogy a proci nélkül csak a
325VDC leosztva hány voltot ad hogy tudni lehessen az osztás a rossz vagy a proci tolja el. Oda előszőr csak köss leosztott 3.5v-ot az adatlap ajánl is valamijen 12k/4,7k párost azt hiszem nem kritikus az érték de azért 4 alatt és 3 felett legyen.
A reset nem fontos, legalábbis még nem használtam, de ki van vezetve, viszont annak az áramköre fontos. Azt tudom ajánlani hogy fényképezek majd újabb nyákot, az 1000% hogy működik és abba beleforrasztva tesztelhető , de csak érintetlen proci!Nekem külön panel (lejjebb láthatod a képen) a proci panel. A felhúzásnak szerintem csak a végfok miatt van jelentősége. Pontosabban nem tudom a tiéd milyen jelet váram nálam az IRAM - impulzust így én felhúztam a végfok bemenetét, DE a proci panelen nincs semmi a kimeneten és egy logikai analizátort rákötöttem (lejjebb szintén láthatod a kimenetek eredményét) és működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Az IR-nél hogyan van megoldva ez az összenyitás elleni védelem, mert én még ilyenről nem hallottam.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Összenyitás elleni védelem ugymond nincs, hanem azt megelőző logika:
-Cross-conduction prevention logic
Ergo hiába adok , vagy a vezérlés ad mondjuk hiba esetén nyitóimpulzust az alsó és a felső IGBT-nek abban a pillanatban lekapcsolja a drivereket és lehúzza a fault kimenetet.
Viszont amiről régebben beszéltünk hogy a nagy gate kapacitás miatt mondjuk nyitva marad a felső de a logika már zárta úgy rá fog tudni nyitni az alsó, legalábbis szerintem.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Ez a dolog annál az okos modulnál van?
(#) bundyland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Nemcsak, szinte az összes vezérlőjében kivéve az IR2133/35-öt ott
Independent 3 half-bridge drivers
logika van.
De most nézem hogy az IR2214 leírásában meg shoot through preventation -nak hívják.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012

ir2214.jpg
    
(#) kadarist válasza bundyland hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Érdekes funkció, és ebből is látszik, hogy az IR azért érti a dogát.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Köszönöm a kérdéseimre kapott válaszokat. A helyzet az, hogy az összes MC3PHACVDWE (szerintem rossz). Vagy más van benne és szándékosan, vagy véletlenül (?) van rajta ez a felirat. A lábakra rámérve műszerrel dióda állásban nem a tényleges tápfesz lábakhoz képest mutat 0,6-0,7V-t a műszer, hanem mintha a 14 és a 28 lenne tápfesz láb. Kettőt széttörtem, van benne valami, mint egy szokványos másik IC-ben. Tehát veszek kettő másikat próbára, és az eszmecserét érdemben onnét tudom folytani. Egyébként a PS21564-t azért választottam, mert voltak (van) ilyen ferekiváltóm és le tudtam koppintani a környezetét. Az Iram is kipróbálásra kerül hamarosan. Egyébként rendeltem már ettől a cégtől egyszer, akkor azok a cuccok jók voltak. Mindenesetre megreklamáltam. A DC-bus üresen 3,824V, ha ráforrasztom az IC-t 4,25. Nekem csak 4 napom ment rá, de meguntam.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Hányszor bíztam én is benne hogy biztosan az alkatrész hibás.
Álltalában bebizonyosodott hogy nem! Persze nem állítom hogy a tiédben sem az a rossz.
De azért szívtam már akár egy hétig is valamivel és ugyanazon a hibán állandóan átfutottam
sajnos. Szerintem az IRAM-al ne foglalkozz az se több a tiednél ha éppen nem jobb a mitsubishi és ha azt már kiismerted felesleges időpocsékolás, ráadásul egyenlőre csak 600V-ig van. Én csak a rengeteg doksi miatt választottam. Azért ne törd össze az összes
MC3PHAC-ot mert veszel 2 újat itt és esetleg azok is így reagálnak, akkor meg kell keresni a hibát és nyomasztani fog hogy megnézted az összes chip-et belülről közbe pedig jók voltak.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Köszi a bíztatást, az MC3PHAC-t illetően. Nem tudom a Tiéd SMD-e vagy DIP?
Egy dolgot megtehetnél, ha van szabad példányod. Egy műltiméterrel dióda állásban a tápfesz pozitív, vagy negatív lábra érintve az egyik mérővezetéket, a másikat meg sorba a lábakon lépegetve- Ez általában semmit nem mond (?), de ekkora eltérés nem lehet... Mit tapasztalsz. Én a 14-s és a 28-as lábhoz képest találtam "dióda" vezetést, 0,6-0,7V. Ha nálad is ez van, akkor futok még egy kört...Most lehet, hogy a "fél fórum" rajtam röhög, ilyenkor az jut eszembe, mikor kisgyerek koromban megnéztem a kakukkos óra belsejét (az uvaron a fűben), szérudrott darabokra. A mamám meg mezítláb "szedte össze" a fogaskerekeket ü fűből. A kiváncsiságom nem hagyott alább...
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Van vagy 3 smd. Holnap megmérem neked, nem teljesen értem miért jó, de nem sokból áll megmérem. Este tudom megírni.
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 3, 2012 / 1
 
Hali!

Ha a 21-es lábon van a minusz akkor 0,5, 0,6 0,7V -ok vannak nekem is. Viszont a 14-28 as láb között semmi!! Nem maradt már egyáltalán érintetlen példányod ? Mindből kiszedted a fogaskerekeket ?
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Van még 3 db érintetlen. Le sem vettem a Roll-ról. kettő db-t szedtem szét "idegi alapon". Először az fordult meg a fejemben, hogy egy lábakkal rendelkező epoxi kockáim vannak. Miután szétbarmoltam láttam, hogy van benne valami. Az "éleben maradt" kiforrasztott és be nem forrasztott példányokon a valós táphoz képest méregettem, és csak a 14 illetve a 28-as lábra mutatott dióda vezetést. Ekkor azt a lábat vettem alapul, ahhoz képest gyakorlatilag miden láb dióda vezetést mutatott. Tehát, egyrészt a 14-eshez és a 28-ashoz. Ebből arra következtettem, hogy ez egy valós IC, csak nem az ami rá van írva. Ez most szándékos, vagy vétlen átverés, azt nem tudom, a frekiváltó készítés öröme emiatt késlekedik.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012
(#) bundyland válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Mindenképpen hagyj meg 1-2 példányt érintetlenűl és majd egy működőbe kipróbálni mert ez tanulság lehet nem csak a te hanem az én és többiek számára is!!!!!
Mindenáron meg kell tudni hogy jók e az IC-k, gondolom ezek után nem mernél teljes nyugalommal rendelni.
(#) dcsabi válasza bundyland hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Köszi a segítséget, egy kicsit megnyugodtam. Már nem hallucinálok...
(#) kala1982a hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Megépítettem a Király László féle kapcsolást, de nem indul. Az baj ha terhelésnek 3 db 60-as izzót kötöttem? Ha bekapcsolom az egészet és külön az IR2130-as részt akkor a LED bekapcsoláskor világít. Ha alapból be van kapcsolva és úgy adok az egésznek áramot akkor is világít a LED. Ha lekötöm a 555-ös részről a tápot, akkor nem világít a LED bekapcsoláskor, úgyhogy az IR2130-as szerintem jó. Mi lehet a probléma? Kimérni nem tudtam a frekvencia szolgáltató részt, csak hangszóróval és előtét ellenállással tudtam tesztelni, aszerint minden rendben. Nem hiányzik egy vezérlő jel sem. Mi lehet a baj vajon? Mindenben a kapcsolási rajzot követtem, kivéve a 0.33 Ohmos ellenállást 10 w-osat tettem bele, nem a javasolt 5-öt. Szerintetek mi lehet a baj? Miért old le egyből az IC?
Következő: »»   7 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem