Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   302 / 563
(#) gyurci válasza frank tibor hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia balazs! Amennyiben fizeted a Postát irjál és küldöm a huzalt . gyurci
(#) berobbantam hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Helló Mindenkinek
Megpróbálkoznék a vasalásos panelrajzolással.Adott a lenti nyákterv.Ha nem néztem be valamit ez fólia oldali tervezés és horizontálisan tükröztem tehát ezt kell nyomtatnom.Ha ezt a paneltervet a layotból nyomtatom akkor csak a vezetősávok lesznek rajta a forrszemekkel vagy az összes alkatrész is.Vagy hogy kell nyomtatható képet varázsolni ebből.A kislányom intézi a dolgot szóval úgy kellene,hogy pendrivról megnyitja a layotot a layottal a paneltervet és nyomtat.
(#) natoz válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia.
A bal alsó saroknál a munkalap szó alatt kikapcsolod a színes kockákat.
Látni fogod amikor csak a nyomtatni való maradt.
Üdv:Zoltán
(#) berobbantam válasza natoz hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Ge Lee válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ami alapból is egyszerű azt miért jó bonyolítani? Hogy lehet egy kapcsolást, illetve nyáktervet úgy átlátni, ha minden fejtetőn van rajzolva? Leteszem az alkatrészeket, a rajz alapján összekötöm és kész. Még tükrözni sem kell, csak a feliratokat.
A nyomtatás előtti fázisban ki tudod választani, hogy melyik réteg(ek) legyen nyomtatva. Ekkor csak a C2-t hagyod bepipálva, így csak azt (vagyis ami zöld) fogja majd nyomtatni.
(#) berobbantam válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nem nagy dicsőség de nem én rajzolok ilyen ügyesenTubi kollégától származik a panelterv és ahogy kisakkoztam az fólia oldali rajz volt.De a biztonság kedvéért kinyomtattatom így is meg tükrözve is és mégegyszer átnyálazom vasalás előtt.
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Kicsit merülj bele a Lajutba,a fenébe nem olyan nehéz.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A tükrözést elég, ha a nyomtatási oldalon jelölöd be!
Nem a nyákterv horizontális elfordításával végzed, bár tök mindegy!
(#) Tubi56 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Mennyivel bonyolultabb valamit megrajzolni alulról, mint fölülről? Semmivel!
Én így szoktam meg, mert réges régen ezerkilencszáz igenrégen még csőtollal tustintával rajzoltam és ott muszáj volt nyákoldalt rajzolni! számomra egy kicsit sem nehéz így rajzolni. Ez is alapból egyszerű és semmivel sem bonyolultabb.csak számodra
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Helló
A tükrözést azért a layottal csináltam mert nem én fogom kinyomtattatni és így egyszerűbb.A pendriv-os módszer nagyon tuti.Nem is tudom mért nem jutott eszembe.Most a környékbeli pc-boltokban végzek kutatást,hogy kinek van lézernyomtatója.Valahol majdcsak találok egyet.Lenne mégegy kérdésem viszont.A segédtápom nekem is 12 volt.A Te panelod viszont a 200-as gépedhez való én viszont csak kb 130 ampert szeretnék a géptől.Mely alkatrészeken módosítottál a nagyobb áram végett?
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
egyikben sem úgy jó ahogy van! Bár az én tápfeszem 15V
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A kékkel bekeretezett részt nem muszáj beépíteni csak feszültség figyelésre szolgál.
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A fesz figyelőt már megcsináltam egyszer külön és nekem tetszikVan is neki led a gép előlapján.Amit eddig megcsináltam abból megtartanám ami jó.De még mindíg érdekel a kérdés,hogy a Te géped akkor hogy ad le 200 ampert?A tt trafó más mint a rajzon vagy a főtrafó áttétele?
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
A TT trafó is ugyan az ami eddig is! A főtrafóm U93 mag 2db, Primer 80szál 0.3mm CuZ huzal sodrat. A szekunder 8 menet 25mm2 es hegesztő kábel. Az áramerősséget a poti előtt levő ellenállás értékével állíthatod be.
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Helló
Továbbra sem értemA poti melett lévő ellenállásokat végig böngésztem a nyákterveden és a rajzon is.Mind egyezik.Mégis a rajz 130 amperes géphez van a Te géped pedig 200-at tud.Én nem akarok ekkora masinériát,csak kíváncsiságból kérdem,hogy mi az a változtatás ami miatt ekkora áram jön ki a tiedből.Amúgy tetszik az oldal új külseje.Kicsit furcsa még de sokkal jobb mint az eddigi
(#) balazswo hozzászólása Szept 1, 2012 /
 
Sziasztok!
A múlt héten újra próbáltam nekilátni a macinak, de be kellett látnom, hogy nem lesz rá időm, ezért az eddig összegyűjtött alkatrészeket inkább eladom. A géphez nagyrészt majdnem minden megvan egy-két apróságot leszámítva.
Nagyon szerettem volna megcsinálni a készüléket, de belátható időn belül nem lesz annyi szabadidőm, hogy ésszerű időn belül elkészüljön. Ha valakit érdekelnek az alkatrészek, írjon!
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Pedig már többször is írta,a potik után lévő ellenállásokkal lehet beállítani a kivánt áramot.A fórum fele is erről szól.Nem kell neked az a vas,annyi meghajtás,amid van ahoz állítod az áramodat,és kész.Ha tul sokat állítasz,pukk,ha meg keveset,minek bele akkora meghajtás.Neked kell eldöntened mennyit fog tudni a géped.Úgy érzem kell még egy kis visszaolvasás.Én úgy látom,kell neked még tanulnod.Nehogy pukk legyen megint.
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Szeretnék tanulni és van is mit ez tény.A linkelt panelterv Tubi kolléga 200 amperes gépének a vezérlése.Köszönet neki érte.A kapcsolási rajz tetején pedig az van 5-130 amperig.Nekem ez elég is lenne.Én akárhogy nézem a kapcs rajzon és a panelterven ugyanazok az ellenállások vannak.Most akkor ez 200 amper max áram vagy 130.Mert ha 200 akkor talán megvan,hogy mért pukkant el a hfa diódám.Ha 130 akkor még mindíg egy rejtály előtt állok ami megfejtésre vár.És bocs ha kicsit idegesítő a kérdezősködésem
(#) dara válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Hát nem is tudom.A HFA kivül nem szált el semmi?Ha jól emlékszem a bekapcsolás után pukkant,vagyis még nem hegesztettél.A snuber kör megfelelő volt?Milyen IGBt vannak benne?Szerintem IGBt is ment el belőle.Melyik rajz alapján építed?Sok a kérdés kevés az infó.Hány KHz?milyen vasra és hány menet?Fojtó uH?
(#) Temela válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Helló!

Nos..., nem mindent vetettél össze! pl: trafó méret és a hozzá tartozó huzal keresztmetszet! A vezérlés szerintem majdnem mindegy ( a bekapcsolás gyakoriságát és tartanát - kitöltési tényezőt állít), a teljesítményt a végfok (IGBT/FET) viszi át a főtrafón. Ehhez kapcsolódik még a bemeneti egyirányítás és fojtó terhelhetősége - hát én így tudom...
(#) berobbantam válasza Temela hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Igen nagy vonalakban én is így képzeltem.Ha nem az áramszabályzó potin lévő ellenállás értéke más akkor a főtrafó áttétele lehet még más.Csak kíváncsiságból érdekel a dolog.Nekem eszemben sincs ekkora gépnek nekifogni.
(#) berobbantam válasza dara hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Helló
Volt egy sikeres bekapcsolás.Minden megfelelően működött.Gondoltam ráteszem a kábeleket és kipróbálom élesben.Jah és lelakkoztam az igbt panelt.Más nem volt a két bekapcs közt.Láthatólag eddig egy hfa dióda pukkant,de természetesen az igbt-ket is ki fogom mérni.Az igbt-k irg4pc50u 4 darab és újak voltak.A főtrafó 4 pár u57-es mag toroid formában tekerve.A menetszám 19/6.A primérre már nem emlékszek pontosan de 0.35-ös cuz-ből van és kissé túlméretezett a keresztmetszete.A szekunder 16négyzetmilis heggesztő kábel bandázsszalaggal zsugorcsőben.A folytó 2 pár u57-es 12 menettel a szekunder huzalából.A snubberkörök is jók elvileg.Annyi hogy a 47 ohmos ellenállások mind a 3 20 wattos.A folytó a pozitív ágban van jelenleg a kiegészítő áramkör miatt de az még nem volt bekötve.Az építés folyamán több változtatás is volt az itteni tanácsok alapján.Ezért is gondoltam hogy szinte az elejéről kezdem.Új panelokat csinálok és szem előtt tartom a szerelhetőséget is.A főtrafő a folytó és a dobozolás marad.A vezérlő és igbt panel tubi kolléga tervei lapján készül.Csak ez a dióda pukkanás idegesít.Ha valamit benéztem azt megértem.De akkor mért nem szállt el az első bekapcsoláskor.Ha meg minden jó akkor mért pukkant mikor rátettem a két heggesztő kábelt.Kínomban már azokat is végigvizslattam mivel a hetrámról valók.De sehol sem sérült a szigetelésük.A test 16-os a pozitív 25-ös.Tudom vastag a géphez de attól csak nem lehet baja
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Nem egészen értem,mi a furcsa Tubi által mutatott vezérlő áramkör,mely a kiegészítést is tartalmazza s hogy Ő egy 200A géphez használja,szerintem,nincs ebben semmi ördögi.Egy dolog a vezérlés és egy dolog a meghajtás a teljesítmény fokkal együtt.Ez a vezérlés és meghajtás alkalmas lehet egy nagyobb teljesítmény fok meghajtására,mint ahogy a példa is mutatja,csak az áramváltót vagy annak jelét kezelő áramköri részt hozzá kell igazítani.A max. áram beállítására a poti alsó-felső ellenállásait lehet változtatni,de ennek összhangban kell lenni az áramváltóról érkezett jel "feldolgozott" értékével is,különben adódhat olyan eset,hogy a potit csavarva egy bizonyos értéknél tovább nem lehet szabályozni a gépet.Mert esetlegesen az áramváltóról érkező jel blokkolja a gépet,bár a poti még engedné tovább,vagy ennek éppen ellenkezője.Gondolkodtam,hogy nálad a második bekapcsoláskor miért durrant el a HFA dióda,de nem tudok értelmes választ adni.Ha a végfokban minden rendben volt-van,akkor csak a vezérléssel lehet valami bibi.Nem írtad meg többszöri kérdésre sem,hogy ezenkívül még mi szállt el.Esetleg valami zárlat volt a panelodon átmenetileg,valami nem jó helyre pottyant,ón,akármi vagy nem volt meg a kellő távolság a vezetősávok között,nem tudom.Tény,még ha nem is értek az ilyen áramkörök paneljainak tervezéséhez,hogy immár nálam az első gép elmúlt 4 éves,hiba nélkül üzemel és 3 gépemben van ugyanolyan végfok panel,nem biztos,hogy a panel rajzolata a ludas.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Ha megnéztél volna mindent, akkor most jó lenne a masinád!
Az én vezérlésem 45KHz-en bűzölög, de IKW vagy HGTG IGBT-el ezek mind tudják a 45KHz-t
Azt viszont eddig nem közölted, hogy te IRG4PC50U használsz ami 45KHz-en nagyon kevés ide! Kb 10Ampert tud csak!Ha ezt használod akkor a frekit vedd vissza ! Én javaslom a HGTG30N60A4-et vagy IKW50N60 at nézd meg a frekvencia táblázatokat is!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) dara hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Erre mondtam hogy kevés az infó.Na mondjuk nem az irg től durrant,mert még nem hegesztett,ott még valami más probléma van.Még ki sem mérte az alkatrészeket hogy mi a rossz.Én egyszer emilen keresztül segítettem egy gépet építeni,az infó megvolt a gép működött.Itt nagy az infó hiánya!!!!
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Helló
Igazából nem nagyon van most időm.Eddig csak a végfokpanelt szedtem ki a gépből,de az alkatrészeket még nem forrasztottam ki belőle.Inkább csak okosítani próbálom magam,míg több szabadidőm lesz.A frekit kb 30 khz-re szeretném belőni.Amennyire tudom az u magokkal nem is érdemes e fölé menni.Azt most direkt nem kérdezem meg,hogy hogyan tudom állítani a frekit.Ki fogom kutakodni a Te paneltervedből és a kapcsolási rajzból.Aztán majd jövök megint megerősítésért
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Hát igen,csak csatlakoznék,az IRG4PC50U nem szereti ebben az esetben azt a frekvenciát,max. 30-32kHz.Van olyan építő,kinek 200 levelet írtam,de a gép sikerült.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Ne keresgélj! Az UC3845 nél a 2,7nF-8K2 cseréld 3,3nF 10K ra és jó lesz a frekid!
Milyen a trafód?
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Helló
Távol álljon tőlem,hogy megkérdőjelezzem a Te hozzáértésedet.A panelrajz elméleti részében vakon bízok.A bibi inkább a gyakorlati kivitelezéssel lehet.Erre írtam,hogy a szerelhetőséget szem előtt tartva futok neki mégegyszer.Az igbt-k kimérése egy ismeretlen fogalom volt számomra.Most fejben összeállt a dolog nagyjából.A tesztelőt meg fogom csinálni amit linkeltetek és multival is rá fogok mérni.Ha jó az infom akkor a c e lábak közt 4 mohmnak kéne lenni.Ezt megmérhetem úgy,hogy párhuzamosan kötök a két lábbal mondjuk egy 100 kilós ellenállást?Így talán már belefér a multim méréshatárába.Ha nem akkor is tudni fogom hogy 4 mega fölötti az érték.
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Ha kipunnyadt akkor valszeg zárlatos azt meg mérheted multival is!
Következő: »»   302 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem