Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1792 / 3972
(#) hibbantpasi válasza Bukall hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia!

Itt egy kapcsolás a fórumról, minimális átalakitással használható lehet számodra.Bővebben: Link

üdv: hp
(#) dB_Thunder válasza deniel hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
  1. szívat ez az új megjelenés száz éves hozzászólásra válaszoltam
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) proli007 válasza Bukall hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Hello!
Nem ide, hanem az 555-ös IC kapcsolások topikba tettem a rajzot, mert ott a helye. Remélem erre gondoltál.
üdv! proli007
(#) Gabibá hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy van 2db toroid tekercsem, és 27voltot add le egy sorba kötöttem és 53voltot kaptam váltóba. Ezután egyenirányítottam lett 48-49 volt. De most jön, amit nem vágok, 2db kondit párhuzamosan kötöttem és a multiméterem 70,1-72 voltot mutat, hogy is van ez?
(#) proli007 válasza Gabibá hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hello!
Nincs itt semmi gond. 2*27Vac=54Vac ennek csúcsértéke, (egyenirányítva szűrve) a 72V.
Egyenirányítás után meg hiába mérsz nem fog a multi jó értéket mutatni. Részben mert nem volt terhelve, (10Mohm meg nem terhelés) részben lüktető egyenre nincs kalibrálva a műszer.
üdv! proli007
(#) Gabibá hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Gabibá hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Még egy kérdés, hta-30 épül annak lesz a tápja zavarszűrő paramétereit valaki meg tudná adni?
(#) minicooper hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Üdv!
Nem tud valaki egy egyszerű kapcsolást amivel 10KHz-es kockaformájú egyenáramot tudnék előállítani?
Valamilyen egy vagy két tranzisztoros megoldásra gondoltam.
Segítségeket előre is köszönöm!
(#) minicooper válasza minicooper hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Annyit kihagytam hogy: 3-13 V-ig és max 70W.
(#) voodoo hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy épülőben van egy teljeshidas 2kVA kapcsitáp erősítőhöz. Soft start lesz benne, viszont indításkor üresben számíthatok-e arra, hogy pufferek míg fel nem töltődnek és lenyugszik a vas, levágja a kismegszakítót mivel nem 1x30A~230V, hanem 3x10A~230V van?
(#) Frankye válasza minicooper hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Milyen az a "kockaformájú egyenáram"? Ha ezt elmondod, akkor talán tudunk segíteni. (Csak sejtem, hogy talán a négyszögjelre gondoltál...)
(#) gabi20 válasza minicooper hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ha 10kHz - es négyszögjelekre gondoltál akkor szerintem legegyszerűbb 555 - ös IC-t használni. Bővebben: Link
(#) benocs24 hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Sziasztok! Kérdezni szeretném tőletek, hogy van nekem egy fejlámpám ami akkumulátorral működött. 3.5 V-os volt az aksi de bedöglött. Most van egy 6 V-os aksim és arról szeretném működtetni. Milyen ellenállás kell elé és hogyan is kell azt bekötni egy Móriczka rajz sokat segítene. Kékes fehér ledek vannak a lámpában és 8 db. Előre is köszönöm a válaszotokat!
(#) minicooper válasza gabi20 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Sajnos nemtudok programozni.
És valóban négyszögjel!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) proli007 válasza benocs24 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hello!
Ha tényleg 3,5V volt az eredeti aksi feszültsége, akkor előfordulhat "egyszerű lelkületű lámpánál", hogy nem is volt előtét ellenállás a Led-ek előtt, mert azok nyitófeszültsége 3,2V körül van. Jobb esetben egy-egy 10ohm-os ellenállás, minden Led előtt. Ha ez igaz, akkor most 120..150ohm-ra kell cserélni.
Csak sajnos a 6V feszültséggel sokkal jobban nem jársz, mert a lámpa áramfelvétele nem fog változni, vagy is a 6V és a 3,2V (3,5V) különbsége hővé fog alakulni az ellenálláson. Így a jobb megoldás, egy kapcsolóüzemű feszültség stabilizátor lenne 6V-ról 3,5V-ra. De az meg lehet be sem férne a lámpádba.
üdv! proli007
(#) benocs24 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Helló Proli007! Nem is gond, hogy nem fér bele mert az aksi az 10x10cm sacc/kb. Csak horgászathoz kell. A lámpa testben amibe bele vannak forrasztva a ledek most nézem, hogy ellenállások is vannak. Tehát csak ami jön ki belőle két vezeték azt szeretném a 6 V-os aksira kötni. Ja és még egy kérdés amíg el nem felejtem. Az akkumulátor töltőn A/V kapcsoló az mit jelent?
(#) gabi20 válasza minicooper hozzászólására (») Szept 20, 2012 / 1
 
Nem is kell tudnod programozni . Az 555 - ös a legegyszerűbb IC ami csak létezik. Csak bekötöd, és már megy is. Itt van a kapcsolás. Csak a kondenzátorok és ellenállások értékét kell úgy beállítani hogy 10kHz - en működjön.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) granpa válasza benocs24 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Helló! Az A/V; töltőáramot mér(látsz)/feszültséget úgyszintén. Azért csinálj inkább step-down DC-DC SMPS-t, mert így tovább bírja az aksi.De ha őszi csukázáskor a kezed szeretnéd melegíteni; csináld ellenállással.
(#) Gezaba hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
IRFZ46N MosFetnek hogy van a lábkiosztása? D G S? Vagy S G D?
(#) kadarist válasza Gezaba hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia!
A megoldás: Bővebben: Link
(#) benocs24 válasza granpa hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Helló Granpa! (Azért csinálj inkább step-down DC-DC SMPS-t) ezt nem értem meg nem is tudom, hogy mit jelent
(#) granpa válasza benocs24 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Az egy olyan kapcsolás ahol nem fűtöd el egy ellenálláson a különbséget, minimális veszteséggel tudod magasabb feszültségről üzemeltetni a lámpád (tovább bírja az aksi, mintha fűtenéd vele a fesz.csökkentő ellenállást). Nézz be a DC-DC konverter témába, ott mindent megtalálsz. Amiket látsz ellenállásokat, azok a LED-ek áramkorlátozói.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Hogy oldjam meg, hogy kb. 6-8 db ledet működtessek az usb portról (5V)?
Már egyszer próbáltam,de gyorsan elkezdtek melegedni e ledek.
Milyen ellenállást rakjak elé?
Fehér színű ledekről van szó.
(#) nedudgi válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Egyszer már kaptál választ.
Annyit még segítek, hogy az USB port feszültsége 5V, és LEDenként 1 ellenállást tegyél be.
(#) zolika60 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ezzel kiszámolod és már kész is.Bővebben: Link
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Ahh.... Sajnos nem tudom se a led nyitófeszültségét se a LED-en átfolyó áram- ot!
Így hogy számoljam ki?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) proli007 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hello!
Fehélr Led-ek nyitófeszültsége 3,2V körül van, maximális árama a szokásos 20mA. Ha nem valami "nagy teljesítményű" a Led.
üdv! proli007
(#) draco31 hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Hello!
Van nekem egy 1978-ban vásárolt forrasztópisztolyom. Működik rendesen, csak sokszor nehéz, és nem férek el vele. Ezért gondolkozom, hogy veszek egy kicsit modernebbet is mellé. Néha forrasztgatok csak, így nem kell valami húde nagy teljesítményű.
Ehhez mit szóltok? Bővebben: Link
(#) Tranzisztor mester válasza draco31 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szerintem ne ilyen olcsó pákát vegyél. Én a múlt héten vettem Szolnokon a Chip elektronic- ban 1900 forintért.

(#) draco31 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ezzel csak annyi a gond, hogy 300Km-re van tőlem Szolnok. De akkor nézek hazai boltokat.
Következő: »»   1792 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem