Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1793 / 3965
(#) nedudgi válasza draco31 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nem az a kérdés, hogy hányszor, hanem az, hogy mit szoktál forrasztani. Egy ilyen páka vezetékek forrasztására elmegy, kényesebb dolgokra már veszélyes lehet.
Valami ilyesmi legyen a megcélzott típus - szerintem.
(#) pjg válasza draco31 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Mikroelektronikába nem való a 220V-os páka.
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Nah,Ok. Kiszámoltam:

Számított ellenállás:11.25 Ohm
Szabvány ellenállás:12 Ohm
Ellenállás min. teljesítmény:307.2 mW

Ha vennék 8 darab 12 Ohm - es ellenállást és úgy kötném sorba a ledekkel hogy:

+5v - ellenállás - LED - ellenállás - LED - ellenállás - stb. stb. - -5V

- Jó lenne így?
- Nem lenne baja ha napi 6 órát működne?
(#) draco31 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szokott vezeték is lenni, és kényesebb dolgok is, változó. Pl. forrasztottam 2 napja mobiltelefon szalagkábelére új hangszórót, nem volt könnyű, de megcsináltam vele. Valóban valami hasonló lenne a cél, de tökéletesen megfelelne nekem egy olyan is, amit linkeltem.
Ami most van nekem, annak ezek az adatai:
Lidokov Boskovice TRP 2-73
220V
Teljesítmény: 75 VA
És mindössze 1 Kg-ot nyom, és most nézem a garanciapapírt, 1978. januári a pecsét rajta. Még fiatal.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012

Lidokov.pdf
    
(#) reloop válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nedudgi kollégával ezen a véleményen vagyunk. Minden LED kapjon külön ellenállást! (LED-enként 91 ohm )
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) nedudgi válasza draco31 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Feltételezem, hogy nem az eredeti hegy van benne!
Fenntartom, hogy a minimális igényed az általam linkelt ZD99 páka legyen.
(#) proli007 válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hello!
Így nem jó, mert sorba kötnéd, és nem világítana. +5V-ellenálás-Led-GND és ezekből lesz 8 párhuzamos ág. De kérdéses, hogy az USB ellátja-e 160mA-al.
Amúgy nem tudom hogy számoltad az ellenállást. (5V-3,2V)/20mA=9ohm vagy is 8db 10ohm kell hozzá.
(Használd a Válasz gombot a fejlécből.)
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) pjg válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Vagy ez: Bővebben: Link és hozzá ez: Bővebben: Link.
(#) draco31 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Még megvannak a "gyári hegyek", csak kettőt használtam el eddig belőle, mert a fater régen csinált hozzá vörös réz hegyeket.
(#) Gezaba hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Valaki tesztelt különböző ledeket, hogy melyikből érdemes világítást csinálni? Ez a normál 8 led szerintem nagyon kevés fényt fog adni. Én CREE 5050 es ledekből készült szalagon gondolkodtam. Próbáltatok már olyat?
(#) Gyarmati Olivér hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Középleágazós transzformátorról tudnátok egy leírást adni, hogy-hogy működik?
Pl: 2x110v-nál mi között lesz 240v?
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) blackdog válasza Gyarmati Olivér hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Attól, hogy a szekunder oldalon van két tekercs. Ezeknek van egy közös potja. A közös ponthoz képest mész pl. 110V feszültséget mind két oldalon míg a két oldalon meg 220V. Ez persze váltakozó feszültség. De google hamar segít rajtad.
Ha a Maxwell egyenletekkel nem vagy tisztában akkor ne akarj leírást előbb azokat tanuld meg. Addig meg fogadd el, hogy van egy közös pont. Közös ponthoz képest 110V ennélkül meg 220V.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) minicooper válasza gabi20 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Ja igen az a PIC!
Köszönöm szépen a kapcsrajzot.
(#) gydanee hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Volna egy problémám. Adott egy készülék, aminek a reset lábát időnként GND-re kell tenni hogy újrainduljon. Viszont a GND, az maga a készülék váza, és mivel elektronikusan zajos környezetben van elhelyezve, így a GND-n is megjelenik a zaj. Ez máshol nem jelent problémát, csak ennél az egy kivezetésnél. Hogy lehetne ezt a lábat levédeni ESD ellen a lehető legbiztonságosabban?
Eddig ezt találtam a legbiztonságosabbnak. Bővebben: Link Nem tudom hogy ez megoldaná-e a problémát, esetleg sorosan is érdemes volna beiktatni valami védelmet az I/O elé?
Köszönöm!
Üdv.
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Szept 21, 2012 / 1
 
Egy színváltós (RGB) led elé mekkora ellenállás kell,ha:
5 voltról
3 voltról
vagy 1,5 voltról működtetném?

Erre gondoltam: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) kokozo válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 21, 2012 / 1
 
5 Voltos.. 3 volton 1,5 volton nem működik..
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
És hogy kell kiejteni az Ohm szót?
(#) Tranzisztor mester válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Köszi!!!
(#) zenetom hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Bár már nem vagyok kezdő, de kérdésem lehet annak számít.
Adott egy többleágazásos EI vasmagos (kb. 150W-os) trafó.
Az normális, ha a primer körrel sorba kötve egy ampermérőt, 76mA-t mérek üresjáratban?
(#) pjg válasza zenetom hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Igen. Vas és rézveszteség.
(#) zenetom válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Köszi a választ!
(#) granpa válasza zenetom hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Lehet; kicsit karcsú a méretezése (túl van gerjesztve), de talán nincs mögötte hiba.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Arra gondoltam, hogy ha hosszabb kerékpár utat tervezek, akkor imádok olyankor is zenét hallgatni. Viszont kizárt, hogy a telefon akksi kibírná. Van a dinamóra olyan kapcsolás, hogy töltőként üzemeljen út közben?
(#) Lacca444 hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írok ezért elnézést kérek érte!

Kérdésem az lenne, hogy van egy Suzuki Sv 650s típusú motorkerékpárom és szeretnék rá ledes indexet. Akitől venném az indexet Ő csak azt említette hogy egy új relé kell hozzá. Mivel nem vagyok otthon a dologban és szeretnék egy normálisan működő indexet ezért hozzáértő embereket kérdeznék meg a dologgal kapcsolatosan.

Elég hozzá az a relé ami direkt erre a célra szolgál vagy kellene még hozzá valami? Pl láttam az indexel sorba kötött ellenállásokat is.

Annyi infóval tudok szolgálni, hogy a motor feszültségét mértük sima multival ott stabil 12,3 V a feszültség, komolyabb műszerrel mérve voltak benne úgynevezett tűk is amik jóval magasabb értéket mutattak mint 12 V, de csak egy egy pillanatra.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) vicsys válasza Lacca444 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
(#) jocka0012 hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Üdv!Az lenne a kérdésem , hogy az alábbi kapcsolásban amit mellékeltem a kommenthez, mi alapján lehet kiszámolni a munkapont ellenállásokat (R1,R2,Rc,Re), illetve mi alapján kell megválasztani a munkapontot?
(#) proli007 válasza jocka0012 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Hello!
Földelt emitteres erősítő.
üdv! proli007
(#) jocka0012 hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Köszi a választ!Még azt szeretném kérdezni , hogy ezzel egyenáramot is lehet erősíteni?
(#) pjg válasza jocka0012 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Ez inkább csak feszültség erősítő. Amúgy meg a kondik is útban vannak.
(#) jocka0012 hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Akkor egyenfeszültséget lehet vele erősíteni , és a kondik miért vannak útban?
Következő: »»   1793 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem