Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 20
(#) Kovabe válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia ismét. Arra gondoltam hogy igazábol nekem nem kell a tul pontos kapcsolás viszont a 12V kell és esetleg egy feszültségosztoval megoldhato?? Nincs nagy áramfelvétel ugysem 4 led meg az ic. Vélemény?
(#) reloop válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia! 12V-hoz a 3,3k-t váltsd ki 8,2k ellenállással. Bővebben: Link
(#) Kovabe válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia köszönöm a gyors reagálást.
(#) SzkopBandi hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek egy kapcsolással kapcsolatosan. Megépítettem egy hőfokmérő kapcsolást, de nekem finomabb beosztásokkal kellene hogy mérjen. Pontosabban 10°C helyett 5°C-os finomsággal. A mérési tartomány pedig 70-115°C-ig változna. Mit kell megváltoztatnom a kapcsolásban?
Bővebben: Link
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) proli007 válasza SzkopBandi hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Hello!
Kicsit át kell alakítani a kapcsolást.
- A szimulációban látható, hogy ha a 47kohm-os termisztor alá, 10kohm-os ellenállást rakunk, akkor 70..115 fok között, a feszültség kb. 700mV..1V között változik.
- Tehát a Ref-Lo és Ref-Hi pontokat erre a feszültségre kell beállítani a belső 1,25V referencia feszültségről.
- Mivel a Ref-Hi és Ref-Lo lábak között az IC-ben 10kohm-os ellenállás van (feszültségosztó háló), a Ref-Lo alá, és a Ref-Hi fölé egy-egy ellenállást kell tennünk ennek érdekében. Ez kb. 8,3k és 23k. Tekintve hogy a termisztorok között eltérések vannak, ezeket az ellenállásokat célszerű trimmerrel helyettesíteni, és az alsóval a 70 fokos, a felsővel a 115fokos jelzési értéket beállítani.
- Az ábrán feltüntettem, az LM3914 lábszámait is ahova kell kötni ezt a hálózatot. (1,2k a meglévő Led-áram beállító ellenállás)
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A problémát valószínűleg a tápfeszültség(-gek)-nél kell keresni. Talán két dióda beépítése mérsékelni fogja a jelenséget. Lásd a mellékelt rajzon. Egy próbát megér.
(#) SzkopBandi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Helló!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a mellékelt kiegészítéseket!! A hét közepén lesz egy kis szabadidőm akkor meg is építem ezt a módosított kapcsolást és letesztelem Majd beszámolok, hogy sikerült.
Még egyszer köszönöm!!
Üdv!
(#) poda hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Üdv!
Erősítő építés tervezési fázisában vagyok és azt szeretném megvalósítani, hogy 50k hangerő potméternek sztereó potmétert alkalmazok és a másik kimenetét (nem tudom hogy mondjam máshogy ) felhasználom lm3914-nek.
Így hangerő poti állását led soron lehet látni.
Probléma ott adódik, hogy nem tudom hogy mekkora feszültséget adjak a potinak és hogy milyen külső alkatrészeket alkalmazzak ahhoz hogy legalsó állásba egy led se világítson maximum álláson pedig mind a tíz.
Ebben kérnék segítséget, köszönöm előre is!
(#) reloop válasza poda hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia! A potit kösd a 4, 5, 6 lábakra úgy, hogy a csúszka az 5-ösre kerüljön.
(#) poda válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Köszi!
(#) reloop válasza poda hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Amennyiben logaritmikus potenciométert használsz LM3915-tel lesz elfordulás arányos a jelzés.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hello!
Csak éppen a poti "logos", pont azért, mert a hangerő érzet meg nem. Akkor most mi van?
üdv! proli007
(#) poda válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Üdv!
Lin. potit használok azért is gondoltam lm3914-re. Hangerő érzet ebbe az esetbe meg nem is fontos mer csak a hangerőszabályzó állását akarom szemléltetni.
Egyébként reloop-nak meg neked dicséret jár mer két kérdést két különböző topicba ti ketten tök gyorsan válaszoltatok meg
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia! Becslésem szerint az LM3914 logaritmikus potival 50% elfordításnál 1-2 LED-et kapcsol be.
Közben a probléma megoldódott.
Vagy elmélyült.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hello!
Ebben viszont mélyen igazad van.. Mert a poti másik fel is logos..
üdv! proli007
(#) poda hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Üdv!
Megépítettem a kapcsolást és bekapcsolás után az összes led világít, potival nem tudok állítani semmit
Valami ötlet? vagy rossz a kapcsolásom ?
Köszi előre is...

lm3914.PNG
    
(#) reloop válasza poda hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia! Ez a kapcsolás így nem jó semmire. Mit szeretnél vele elérni?
(#) poda hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
jun 11. tettem fel kérdést és te is válaszoltad meg (#1244579), még ezen az oldalon van. Lehet félre értettem a válaszod..
(#) reloop válasza poda hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Bocs, nem emlékeztem. Kösd össze a 6-7 és a 2-4 lábakat
(#) poda válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Már megy is Köszi
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy feszültségmérőt az autóba lm3914-gyel. Úgy képzeltem el, hogy a 10 ledből annyi világít oszlopszerűen, amekkora épp az adott fesz, tehát nem egyetlen led világít. Mivel a kocsiba lesz, így kb. 10-15V-ig kéne mérnie. Úgy gondoltam, hogy egy ledenként 0,5V-tal emelkedne a feszültség. Így pl.: 10,5V-tól indulna és 15V lenne a vége.
Nézegettem az adatlapot, sejtem, hogy az első kapcs.rajzzal kéne valamit csinálni, de inkább kérdezek.
Szóval ehhez kérnék egy kis segítséget!
Köszi előre is!
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia!
Csináld meg ezt. Keresés: Bővebben: Link. Majd számolj be az eredményekről!
(#) Alkotó válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
0,5V lépés elég nagy, nem lesz jól használható. Számjegyes kijelzőt használj inkább. pl. ilyet, és akkor 0,01V pontosságú lesz a kijelzés.
(#) SzkopBandi hozzászólása Szept 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Hozzáértő segítségeteket szeretném kérni! Szeretnék építeni egy áramkört amely egy lineáris ellenállás-változást jelez ki LEDekkel, (ezért gondoltam az LM3914-re) 185,5Ohmtól kezdve 26,5 Ohmmal csökkenve 7lépcsőn át 26,5 Ohmig (Tehát: 1Led:185,5; Led:159; 3Led:132,5; 4Led:106; 5Led:79,5; 6Led:53; 7Led:26,5). Mivel az áramkörtervezés igen távol áll tőlem, bízom benne, hogy tudtok nekem ebben segíteni. A panelt egy kapcsolási rajz alapján már meg tudom építeni. A segítséget természetesen valamilyen formában meghálálnám!
Előre is hálás köszönetem!
(#) reloop válasza SzkopBandi hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Szia! Mekkora a tápfeszültség, van-e valamilyen szempont mekkora áram folyjon a 185,5 ohm ellenálláson? 10mA LED áram megfelel? (20mA a plafon) Netán üzemanyag szintjelző? Csak azért kérdezem mert abban nem feltétlen lineáris az ellenállás. Szívesen lerajzolom
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Szia!
Jogos, hogy hiányos volt a bejegyzésem! Illetve talált süllyedt Üzemanyag szintjelző lenne. Ergo stabil 12V lenne a táp és 10mA bőven elég a kis téglalap ledeknek. A szintjelző ellenállásértékeit pedig kimértem literenként. Valójában 23-30Ohm között változik az 5literenkénti eltérés ezért vettem egy sima átlagot.
(#) reloop válasza SzkopBandi hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
A rajzot - bár nagyon egyszerű - már holnapra hagynám, a poti egyik vége gondolom testen van.
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Igen testen van a poti másik vége. Illetve nem tudom mennyire okoz gondot, de teljesen porszáraz tanknál szakadást mutat a poti. Kiszerelve 0 és 200Ohm között mér de ha beszerelem és teljesen lent van a tank alján az úszó akkor már szakadást mutat, gondolom túlmegy a csúszkája a szénrétegen vagy ami van benne. Bőven ráér holnap
Előre is hálás köszönetem!
(#) reloop válasza SzkopBandi hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Első körben berajzoltam az IC tömbvázlatába, hogy átlátható legyen az elgondolásom.
Tele tanknál az 1k trimmerrel kell kalibrálni, hogy épp világítson mind a hét LED.
Ha pontos 12V-ot kap, az 5-ös lábon kb. 2V legyen. A későbbi feszültségingadozás nem fogja zavarni a híd kialakítás miatt.
A 7-8 lábak közötti ellenállás értéke 1,2k.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2012
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Hello!
Ügyes! De nem 2V-nak, hanem kb. 2,3V-nak kel lenni, mert 185,5ohm mellett, már az első Led-nek jelezni kell. (Nem itt kell a hídnak kiegyenlítettnek lenni.)
Amúgy érdemes lenne a poti szabályozási tartományát csökkenteni a könnyeb beállíthatóság miatt.
üdv! proli007
Következő: »»   9 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem