Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi szépen! Majd a kész termékről is dobok be képet a végén.
Készülget az új csöves PP doboza.
Belül még eléggé kusza...
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
De látom, hogy szépen haladsz...! Jó lesz az!
A szike is viszi.(szép karcokat lehet vele csinálni)
Helló!
Egy labortápot szeretnék bedobozolni, csak nem nagyon tudom, hogy hogyan. Fém dobozt rendeltem, amin kéne vágni helyet a panelműszernek és a táp csatlakozónak. A labortápos fórumban azt tanácsolták, hogy dekopír fűrésszel próbáljam, ami nincs otthon... Van viszont 230V-ra működő minifúró ami szerintem alkalmas lenne erre a feladatra, csak nem tudom miféle fejet vegyek rá, és hogy mennyire bírná illetve nem bírná a dolgot. A fűrészelős módszerhez elég valami nagyon ócska fűrész is vagy valami komolyabb kéne? Illetve amit adnak hozzá fűrészlapot az megfelel erre a feladatra vagy venni kell másfajtát? Következő kérdésem az lenne, hogy mennyire jó az, hogy ha "szétfúrom" a doboz alját és oda erősítem rá az alkatrészeket? Ez számomra inkább esztétikai kérdés. Azon gondolkoztam, hogy van egy öreg dvd lejátszó doboz és annak a teteje vékony nem túl kemény fémes anyagból készült. Na most ebből kivágnák egy darabot flex-el, és erre szerelném a cuccokat, ezt a lapot azok a csavarok tartanák amikkel a doboz lábai vannak felfogatva, persze kicserélném vastagabb és hosszabb csavarokra és tennék anyát a lap és a doboz alja közé. Szükséges ez vagy sem? A válaszokat előre köszönöm! Idézet: „Fém dobozt rendeltem, amin kéne vágni helyet a panelműszernek és a táp csatlakozónak.” Az én módszerem: - a kivágni kívánt területet felrajzolod, a rész sarkait ~2mm-es fúróval "előfúrod", úgy, hogy a furat széle semmiképpen ne menjen ki a kivágni kívánt területről (ez előtte érdemes tesztelni, hogy az adott fúró mekkora lyukat "üt") - a széleket körben a kivágandó hossztól függően kisebb-nagyobb fúróval végiglyuggatod, lehetőleg még éppen ne érjenek össze a lukak, mert úgy nehezebb lesz - ezután valami közepesen durva fémreszelővel a lyukak közti kapcsolatokat átreszeled, ekkor a lyuk méretétől függően, ha még volt középen anyag, az kiesik, és maradnak a széltől befelé kiálló csücskök a furatok között - a csücskök nagyját eleinte közepesen durva fémreszelővel lereszeled, majd amikor már csak 0.5mm maradt a szélig, akkor átváltasz finom reszelőre, a legvégén pedig tűreszelővel befejezed (a sarkokat is szögletes tűreszelővel lehet) - én ennél a fázisnál már általában a berakni kívánt alkatrészt szoktam próbálgatni, hogy csak ott reszeljek, ahol még akad.
Köszönöm a tanácsot. Nagyon jól hangzik, és így tényleg nagyon pontosan meg lehetne csinálni.
Annyi kérdésem viszont lenne, hogy pontozóval meg lehet ütögetni az dobozt? Vagy ez nem ajánlott, mert behorpad? A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
Én ezt ugy szoktam csinálni, hogy egy lakatoskörzövel (nagyon vastag massziv lábai vannak és nagyon kemény a hegye - jobb barkácsboltban olcson kapható) egy mély árkot körzök, ahol a fúrok közepének kell lennie. Igy más sokkal könnyebb eltalálni a furat helyét. Ide akár egy finom pontozoval (dieselmotorok adagolojában vannak ilyenek) akár a furatok helyét is megjelölheted.
Nekem téglalap alakú rés kéne nem kör alakú... Viszont ez is nagyon hasznos tanács, megjegyzem!
Pontozónak a hegyével ne lehet ilyen mély árkor karcolni? Raknák oda egy vonalzót, és az mentén többször áthúznám a fúrni kívánt helyen. Ez így jó ötlet vagy inkább bele se kezdje? Fúróállvány híján még így is nehéz dolgom lesz. :/ DE A SZÉP MUNKÁÉRT BÁRMIT!!!
Ez nagyon jól néz ki! A felíratokat hogyan készítetted?
Egy mezei pontozoval nem lehet ilyen árkot karcolni.
Erre jobb szerszám kell. Nem tudom mivel rendelkezel, de én pl. türeszelö hegyét szoktam megfelelö formára köszörülni (hasonlo az alak mint egy vésö, de attól sokkal keményebb és kisebb). Ilyen szerszámmal már lehet fémvonalzó mellett árkot karcolni - föleg aluminiumba.
Köszönöm. P20, fotózással, majd ráégetve a lakkot, így nagyon stabil, lemoshatatlan felirat készíthető.
Erről találok valahol valami bővebb leírást?
Csak az előlap készült fotózással, hátsó lemezt vasalással csináltam.
Ez lakozással védett, saválló lemezt nem akartam lakkozni ezért használtam a P20-as megoldást az előlapnál. A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
Sajna nem rendelkezek ilyen szerszámmal. Viszont megpróbálok ilyet készíteni, mivel van köszörű. Tűreszelőm sajna nincs, de azt gondolom lehet kapni a barkácsboltban. A doboz anyaga acél.A doboz anyaga acél. Gondolom így valami más módszer kell... Vagy használhatom ezt a körbefúrós, reszelős módszert?
Hát acéllemezböl, de még vasbol sem lehet jo szerszám nélkül szép dobozt csinálni. Én eddig minden ilyen dobozt (ahol lyuk kell) 2 mm-es alu lemezböl csináltam. Ha mást nem, azokat az oldalakat amikbe lyukakat kellett vágni.
Vaslemezt csak akkor használok, ha van lehetöségem a lyukakat géppel kivágatni. Manapság már majd minden sarkon van valamilyen lézeres mühely, vagy nagyobb üzemekben könnyen beállitható berendezés ilyen anyagok lyukasztására. Türeszelöt , elvileg bármilyen ocska reszelö lehet (olyan is amit a mester már eldob) aránylag könnyü szerezni és amugy is le fogod köszörülni hegyesre. (Neked valojában nem a reszelö kell, hanem az anyaga).
Értem, de én mégis az otthoni barkácsolásnál maradnák... Hogy mennyire lesz szép azt majd meglátom, de nagyon pontosan kéne csinálni, mert különben be fog lehetni látni a dobozba a műszer mellett. KB. 2mm-t tévedhetek. Életem első munkájáról van szó, szóval kicsit féllek belevágni.
Köszönöm a segítséget, talán holnap vagy legkésőbb a jövő hét folyamán elkezdem csinálni.
Ha valoban életed elsö munkája, akkor duplán ajánlom, hogy legalább azt az oldalt csináld meg alu lemezböl.
A vaslemezhez sokkal nehezebb (komolyabb) szerszámok kellenek azt aligha lehet a konyhaasztalon szabdalni. Nem tudom milyen nagy a lyuk amit csinálni akarsz, esetleg probáld meg lombfürésszel (szintén barkácsbolt és aránylag olcso szerszám). Fürészlapnak vegyél finomabbakat és kizárolag fémre valókat (3, 2 ill 1-st az utobbi a legfinomabb). Ezeket állandóan kenve (olajjal, zsirral) aránylag jol lehet a vaslemezt is vágni (akár a konyhaasztalon is). Alapfeltétel, hogy a munkalap sima (nincs hajlitva). A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
Sajna nem kivitelezhető az alu lap, mivel ez egy összefüggő egy nagyobb lapból hajtott dolog, aminek 2 része van. A lyukak: 2darab 71mmX39mm.
A lombfűrész az nagyon jó ötletnek tűnik! Amint tudok szerzek egyet és kezdődhet a meló.
Szia! Jómagam egy olcsó dekopírral szoktam fémlemezeket szabni ,vagy kivagdosni vele dolgokat. Hasznos dolog más feladatra is ami még adódhat a ház körül ,de lehet direkt fémvágó lapot kapni hozzá,fémet csak olyannal szabad vágni. Ha beszerzel ilyen gépet vigyázni kell mert balesetveszélyes ha nem megfelelően használod és nemárt előtte gyakorolni egy fémlemezen ,hogy szokjad kicsit ne egyből a gyári doboznak essél. És nem sokkal drágábbak a szabályozható fordulatszámúak ,mindenképpen olyat ajánlok. Az alábbi képeket találtam hirtelen ,itt a fémlemezek rossz DVD játszó fedeléből lettek kinyírbálva.Vagy hűtőtönknek alumíniumot is azzal szoktam vágni. Üdv.: Skero!
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2012
Ma nekiestem a doboznak, a táp bemenetet vágtam ki (szerintem ez a legnehezebb, de ugyanakkor a legkisebb is). A tápcsatit még csavarok is tartják majd. Véleményem szerint a vágással nem volt probléma, csak a reszelgetéssel rontottam el egy kicsit, mivel nagyon belehevültem a munkába és a reszelő kicsúszott, a doboz megkarcolódott . Van viszont matt fekete festékem, amivel majd lefújom azt az oldalt, ha máshol nem rontok. Mondjuk ez úgyis csak a hátulja azt meg ki nézni??? Eltakarja majdnem az egészet egy nagy hűtőborda.
Régi dvd lejátszó tetejéből szerintetek megéri fabrikálni olyan lapot, amire a nyák, meg a trafó fog kerülni? Vagy ez felesleges? Nem fog egy kicsit rosszul kinézni a doboz, ha ki lesz fúrva az alja? nem mintha azt látná valaki... Most, hogy van lobfűrész így már úgy érzem, hogy bármire képes vagyok! |
Bejelentkezés
Hirdetés |