Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1147 / 2499
(#) AD Razglas C.S.S hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok kerdezek en tolletek(profiktol) ,hogy hany embert lehet hangositani, vagyis hany emberre eleg a kovetkezo technika
szubok JBL JRX118S-kopia dobozban vannak,
2 darab kinai jbl 2240-hangszoro 18" 600w 98 decibel 4" tekercs
2 darab Martin Wisman 18" 300w rms - 98 decibel 3" tekercs
2 darab tolcseres kozepmagas hangdoboz, jbl Bullet Tweeter model 2402/075-magassal, es eminence kappa pro 10" kozeppel,97 decibel 500watt 3" tekercs
vegerositok
szubokra -yamaha 2x 1000w rms
kozepmagas- t-amp 800as
Ezer ember re szamoltam en... szerintetek?
(#) mraulajos hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha én egy végfok bemenetet párhuzamosítok, mert a keverő kimenet monó, és hídba használom a végfokot, az úgy oké? SUB-ra akarom.
(#) fifadani hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék kérni tőletek, egy kapcsolást, esetleg komplett tervet...
Adott 2 db 70W-os 6ohm-os 3 utas Sony hangfal.

Szeretnék hozzájuk egy erősítőt építeni.
Vagy egy trafóm is, aminek több szekunder tekercse van. 2x26,5V-ot tudnék szolgáltatni az erősítőnek. Sajnos nem tudom, hogy ezek a hangfalak mennyire jó minőségűek, de szeretném ha az erősítő azért odatenné..

Köszönöm szépen a segítséget.
(#) levaitamas válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Oké, de a híd üzemű végfoknak általában meg van adva, hidalt állapotban melyik a bemenete és a kimenete. Tehát ilyenkor csak 1 bemenet és 1 kimenet van csatlakoztatva.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) Szabi1 válasza AD Razglas C.S.S hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Én szerintem 144,2 dB SPL (ennyinek vettem 3kw nak az erősíłtőt 98dB/W nak a hangfalat) 1x1Km-es körzetben hallható, hangosnak hangos olyan 40x40m es körzetben, de figyelembe kell venni a hangnyomás táblázatot hogy menyi óra hossza alatt mennyi hangnyomás megengedhető!!
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) Geritank hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Hello
Vannak hangszóróim és szeretnék készíteni belőlle egy 2.1es hangsugárzó szettet de nem tudok erősítőt összerakni ezért nézelődtem ebay-en és találtam pár erősítőt és a véleményeteket kérném hogy menyik lenne megfelelő ezekhez a hangszórókhoz (nem várok sokat tőlük de azért akarok kezdeni velük valamit).

A hangszórók: 2db. 130 mm Magnat LS 213 45WSAL srp 1315 50W (mélynyomónak)

A kinézett erősítők: Bővebben: Link - Bővebben: Link - Bővebben: Link

Kérlek segítsetek!

A link gomb a linkeknek van, szerkesztettem .
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) mraulajos válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Rendben, a kimenetről tudom hogy egy van, meg fogok győződni a bemenetről is. Ezzel nem vagyok teljesen tisztába.
(#) Flatlander hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Sziasztok

Van egy régebbi sony hifim a gépre kötve esti halkabb zenéhez.van rajta egy 2állású basszuskiemelő gomb(DBFB),ha azt a legnagyobbra teszem torz a hangja a mélynek...nem a hang(fal)sugárzó hibája mert más hang(fallal)sugárzóval is ugyanezt csinálja és kis hangerőn is,ha viszont egy jópár órát bevan kapcsolva elég sokat javul a helyzet és csak olyan számnál hallani a torzítást amiben elég sok mély van.Szerintetek melyik alkatrész lehet az ami ha bemelegszik "jótékony" hatással van a hangzásra? kondi esetleg?vagy ic is csinálhat hasonlót? Egyébként azért kell a legnagyobbra kapcsolni mert ha csak felesre rakom egy szem mély hang sem szól,kikapcsolva pedig teljesen beleszól a hangzásba eltünnek a magasak...stk végfok van benne.Előre is köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) reloop válasza Flatlander hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Szia! Régi Sony-nál a kapcsoló táján keresném a hibát. Nekem legalábbis az produkált ilyet. A csúszó érintkezők eloxidálódtak.
(#) Action2K válasza Flatlander hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Túl nagy jelet adsz a számítógépből a HIFI-nek. Vedd halkabbra legalább 20%-al, s a HIFI-n adj több hangerőt rá. Néhány próbálkozással, szintillesztéssel (hangerő állítgatással) megtalálod azt a pontot ahol már nem torzít.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) anyadat hozzászólása Okt 9, 2012 /
 
Sziasztok !
Ezt a kapcsolást szeretném megépiteni kicsit másképpen . engem az érdekelne , hogy helyettesithetem e a következőket:
Tip142 - MN2488
Tip147 - MP1620
BC558 - 2SA988
TIP41 - 2SC3623

üdv:jános

(#) Flatlander válasza Action2K hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Úgy is ugyanazt csinálja már egész kis hangerőn is ilyen érdekes torz hangja van...
(#) Flatlander válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Ez egy fh-g70 tipusú hifi,alapból el sem akart indulni.... a panelen két pontot vezetékkel is összekötöttem ami egyébként is összevan kötve a nyákon,és így jó....pedig nem szakadt a sáv..érdekes van egy másik panelem azon is eztcsinálta valaki és ígysikerült bekapcsolni addig semmit nemcsinált.
(#) fredee4444 hozzászólása Okt 9, 2012 /
 
Sziasztok.
Remélem jó helyre írok. Szóval kaptam egy autóerösítöt javításra, de a tipusa nem ismert. Sem a panelen, sem a dobozán nincs felirat. Sok méregetés után cseréltem pár elégett dolgot, viszont 3 alkatrész hiányzott belole. Ebbol 2-ot kitippeltem, az egyik a 3055-ös NPN tranyó, a másik a piros nyíllal jelölt stabilizátor. Ezeket berakva el is indul az erösítö. Egy alkatrész azonban nem tudom micsoda lehetett. A sárga nyillal jelölt alkatrész. A panelen U-val van jelölve (a többi stabilizátor mellett is U van) tehát nem tranzisztor. A neten találtam egy rajzot, ezen látszik a TO92-es tok - a hiányzó alkatrész. A kérdés: vajon milyen stabilizátor ez? Mellékeltem egy rajzot, hogy mi hova van kötve. Minden segítséget szivesen várok. Ha esetleg nagyobb felbontású kép kell, teszek fel, mert ez, amin bejelöltem a dolgokat, ez az originál netes kép - nem túl minöségi.
Elöre is köszi.
(#) wtc válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod!
Megnéztem most így a diódahidat, és érdekes tapasztalatom volt hogy váltó áram sincs a híd bemenetén, szóval elkezdtem szét szedegetni és egyszerűen a trafó nem is működött, most jelenleg ott tartok hogy visszamentem a primer 2 kivezetéséig, és furcsa módon tapasztaltam hogy a 2 kivezetés azonos potenciálon, méghozzá a fázison van mindkettő!
Ez kapcsoló hiba lehet?
köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) nasgoon hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Üdv Ifjúság!
Szeretnék valami elviselhető hangerejű erősítőt a kocsimba....
Mit ajánlotok amit 12 VDC 10 X 10 000 µF puffertől meg lehet hajtani?
TDA2050-re gondoltam de ott szimmetrikus táp kell.
Előre is köszi!
(#) kadarist válasza nasgoon hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia!
Csináld meg az egytápos hidalt verziót.
(#) Beringer 600 válasza anyadat hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Heló! Ha a paraméterek meg felelőek,minden gond nélkül be építhetők.
(#) Beringer 600 válasza wtc hozzászólására (») Okt 10, 2012 / 1
 
Hátha a trafó nem kap áramot,az lehet kapcsoló,biztosíték,prímér,és vezeték hiba.
(#) neptunes4you hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Szeretnék most feltenni egy furcsa kérdést. Éppen kicserélem a hangrendszerem, és szeretnék venni valami igazán jó hangfalat elérhető áron. Ti mit javasoltok? Videoton Preludium B31/32? Orion HS? Heybrook? Mindent meghallgatok. Ja, és egy Hiraga Le Monstre 8W A osztályú erőlködőm van, de építés alatt áll egy EL84-es PP csöves is.
(#) baxbax hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy Regent 60W-os gitárerősítőhöz szeretnék kötni mp3 lejátszót és lemezjátszót. Csatolt képen látható a kapcsolás, a bemenetekre -40dB van írva a képen.

Bővebben: Link

A kérdés az, hogy közvetlenül tudok e rákötni a bemenetre mp3 lejátszót, vagy lemezjátszót?
Az egyik biztosan nem megy a jelszintek miatt,de nem tudom melyik, valamint hogy mi a -40dB jelölés. 4 bemenet van 2 az egyik stereo-nak, 2 a másiknak...
Milyen illesztést kell építeni,vagy változtatni az csövek előtt, hogy stimmeljenek a jelszintek?

Köszi előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2012
(#) skylooker válasza baxbax hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Gitárerősítő zenehallgatásra nem alkalmas. Torzít és óriásit erősít, a zaja is magas általában.
A -40dB annyit jelent, hogy a névleges teljesítményhez - ami itt 60W -, 7mv kell a bemenetre.
A CD kimenete meg 1V nagyságrendű. Szóval borzalmas.
(#) baxbax hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Ok... Köszi,ezt vágom, de azért valahogy biztosan meg lehet oldani, mondjuk valahogy leosztani a jelet... De a lemezjátszó a fő irány... Annak kicsi a kimeneti jele nem?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2012
(#) reloop válasza baxbax hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„4 bemenet van 2 az egyik stereo-nak, 2 a másiknak”

Nem így van. Ez egy mono erősítő. Célszerűbb előbb a lejátszó kimeneteit közösíteni azután rákötni valamelyik bemenetre. A rajzon alul található bemenetek kisebb érzékenységűek, azzal lehetne próbálkozni.
A lemezjátszódnak csak akkor kicsi a jele, ha dinamikus hangszedő van benne. Ahhoz RIAA korrektort kell építeni és máris megnő a jelszint.
(#) bencikusz válasza nasgoon hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Esetleg, a TDA1554 vagy a TDA1558-as kifejezetten autós használatra gyártott IC-t is használhatnál.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) blasz hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok olyan problémába ütköztem hogy csináltam egy véget amit 2x55v + - próbáztam ki koppgátlóval,akkor az egyenfeszre nem tiltott,most 70v +- ról megy és tiltogat folyamatosan kicsit nagyobb hangerőnél. Elöször csak villog a visszajelző aztán levág,letilt.Szerintetek?
Köszönöm
U.i nem melegszik egyáltalán.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) Szabi1 válasza blasz hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szerintem túl érzékeny a DC védelem és amikor klippel az erősítő akkor letílt.
(#) bbatka válasza nasgoon hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
TDA2050 -et 12V-ra semmiképpen. Nézd meg az adatlapját milyen kis teljesítményt ad 12V-on. (Hídban 4-5W)
(#) blasz válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Köszi lehet,viszont észre vettem kicsit tolja is a hangszórót zárt bemenettel
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia! Ugye nem mondod, hogy nem mértél egyenfeszültséget az erősítő kimenetén?
Következő: »»   1147 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem