Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   838 / 1385
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Nekem is lett egy fiókos szekrényem vagy 3 éve. Örültem, hogy de jó. Mostmár sajna tele van. Ezért nincs helyem már hova pakolni.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012

P1000366.JPG
    
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Mindjárt megvagyok az eredményekkel.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Azt megvárom.
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
itt vannak
Az utolsó egy olyan teszt lett volna, ahol több mintát egyszerre teszek be és folyamatosan letakarom. De nem sikerült, mert vízzel próbáltam a nyákhoz rögzíteni a fóliát, ami láthatóan rossz eredményt hozott. Kivéve az első, ami 1 perces levilágítást kapott. Csak sajna a víz megtörte a fényt, és nem lettek olyan szépek a vonalak.
Az első két kép pedig ricinus olajjal lett rögzítve, 2 perces levilágítás hozott erdményt, az a második kis nyák. Az első talán 3 perces volt. Sajna annyit szarakodtam, hogy már elkeveredtem a sűrűbe.
Így jó a minta egyébkénT?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Na. Fog ez menni. Az olajat felejtsd már el. inkább dobj rá leterhelésnek egy üveg lapot. az én életem első levilágításához betámadtam egy képkerete. Abból vettem ki az üveget.
Az első képeden a baloldali nyák olyan mintha nem lenne rendesen elő hívva. Meg talán az idő is kevés lehetett.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Igen, rajta maradt egy kis olaj, annak a csíkjait lehet látni. Most már belátom, nem jó, holnap beszerzek egy üveglapot.
Lehet építek egy dobozt, meg teszek bele ilyet:Bővebben: Link és akkor nagyobb lesz az egész.
Amúgy az hogy lehet, hogy 1-2 perc az ideális idő? Ha a nanométerekre visszatérünk.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Lehet a csöved szélesebb spektrumú. Örülj neki. A gulasoft is 15 percig világította a gyári fényérzékeny nyákot a CREE ledjeivel. Mondta. Láttad?

Csövet? Minek vennél? Ezek szerint tök jó az amid van.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Persze, vegig neztem, ezert is, meg te is mondtad, azert is nem ertettem a dolgot.
A cso az egy mukormos levilagito cucce. Nem szedhetem szet, mert asszonypajti kinyiffant. Viszont lennenek esetek, mikor nem ferne el benne a nyak, es az kinos lenne, ha kellene...

Es ezuton koszonom a segitseget mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Itt van egy hihetetlen egyszerű levilágító. Fillérekből csináltam. Tök jól használható.

Ezt nézd meg
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Nagyon szuper lett! grat
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szóval bementem az üvegeshez és kaptam több méretű 10mm-es üveglapot. Nem akartam mohó lenni, a legnagyobb 200x150mm.
Az talán elég sok mindenre elég lesz, nem?
(#) mekkmesterke hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
gordonfreemN:
Az elég lesz. Nem hiszem hogy olyan nagy paneleket szeretnél gyártani. Max akkor jöhet jól egy nagyobb üveglap ha valami sorozatgyártásba kezdesz és egyszerre sok panelt akarsz levilágítani, de akkor majd ráérsz befektetni * nagyobb méretű üveglapba.
emmzolee:
Ez a levilágító nekem nagyon tetszik. Kösz az ötletet. Szerintem összedobok majd a közeljövőben * ilyet, mert tényleg nagyon olcsó és nagyon jól használhatónak is tűnik.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) emmzolee válasza mekkmesterke hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Örülök ha segítettem. Pont ezért dobtam össze annak idején.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Persze. jó lesz az.
Az enyém nagyobb, de még nem volt rá szükségem.
(#) Gabó hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy ti a kétoldalas paneleket, milyen módon szoktátok felvasalni?
Több féle módon is próbálkoztam, de az eredmény sajnos sose lett olyan mint amire számítottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) havranarpi válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Én átfúrom a panel 4 sarkát és kis alkatrész lábbal összefogom őket.
(#) Gabó válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Na igen ezt próbáltam én is, csak olyan észrevételem lett, hogy a vasalástól a másik papír szerintem összébbment, és így a lyukak nem stimmeltek.
(#) niedziela válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Igen, a papír kicsit összemegy ha melegíted.
Én előre megmelegítem a papírt, utána nyomtatom, igy nem változik a mérete.
Kétoldalasnál a panel széléhez "L" pozicionálom a papírt mindkét oldalon.
Persze pontosan kell vágni a papírt és a panelt is. Ha valamelyik kisebb, vagy nagyobb akkor ott a csúszás, ha pontos a vágás, pozicionálás akkor minden stimmel.
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Milyen vastagságú papírt használsz hozzá? Mert én 100g ossal próbáltam de azzal a fenti hiba jött elő. Ma még kipróbálom a 135gossal, hátha az nem megy össze vasalás közbe.

niedziela: az ötletedet kipróbálom. Hol melegíted elő? Egyszerűen vasalóval párszor átmész rajta?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) niedziela válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Vasalóval is átmehetsz rajta, én egy asztali grillsütőbe szoktam betenni.
100gr az jó, ha 80gr -os még jóbb.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Hát kétoldalas panelek esetén elképzelhető, hogy ez lesz! De még azért kipróbálom a vastagabb papírt, hátha az nem megy úgy össze.
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Na megvan! A 135g-s papír az nem ment össze. Legalábbis annyira nem mint a 100as.
(#) SzervízMacska válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Nem véletlenül használjuk a műnyomót, ami tulajdon képpen karton...
(#) niedziela válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Na.. akkor már csak kis gyakorlás, pár hónap, és a 100gr sem fog összemenni
(#) eyess hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Ha megnyúlik az nem jó , mert akkor a rajz is nyúlik.
Vagy nagy a nyomás , vagy nagy a hőfok.
Kétoldalasnál oldalanként először , csak óvatosan szabad , hogy megtapadjon a papír , és forgatva , hogy egyforma ideig legyen mindkettő vasalva.
A másik arra is vigyázni kell , hogy mivel ezen nyák mindkét oldalán réz fólia van, nehezebben hűl ki. Tehát a rajzolat könnyebben is sérül,mivel a hő nem tud olyan könnyen távozni mint egyoldalas nyáknál.
(#) Gabó válasza eyess hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Nem nyúlni szokott, hanem zsugorodni. Nem ilyen milimétereket, csak pont anyit, hogy a lyuk a panel végénél már eléggé nem ott van.

Most úgy csináltam, hogy felvasaltam az egyik oldalt, papírt leáztattam valamennyire, és leragasztottam a széles ragasztószallaggal. Jól rá simítottam a szélét azt be a maratóanyagba, utána kivesz, lemos kifúr pár lyuk és felvasal a másik oldal. Az a papír is leáztat valamennyire, leragasztottam a már kimart oldalt és megint be a maratóba.

SzervízMacska: Mind a kettő műnyomó csak a vastagsága más.
(#) SzervízMacska válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Szia. Nem tudtam, hogy ilyen vékonyban is létezik, nekem 140-es van, az már hibátlan.
(#) Gabó válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A 100g-os azt álítólag szórólapokhoz használják.
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Itt van nálam 9db A/5-ös fényes szórólap 37 gramm. Ha jól saccolom 75 gram/m2.
(#) mekkmesterke hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok.
Vettem anno dry fóliát mert terveztem hogy átállok annak a használatára mert számomra egyszerűbbnek tünt mint ha a p20at kéne felfújnom a panelra és olcsóbbnak mint ha már a kész fényérzékeny panelt venném meg. Eddig nem nagyon volt időm kipróbálni és inkább a maradék paneljaimat akartam elhasználni. A mai nap folyamán gondoltam hogy na akkor itt az idő jöhet a dry. Az a problémám hogy akár mennyi ideig világítom az előhívó ugyanúgy leszedi a mindenhol a fóliát, pedig több arányt is kipróbáltam a mosószóda adagolásánál.A levilágítás után szépen látszik hogy hol lett levilágítva és nagyon jónak is tűnik de az előhívásnál elcsúszik a dolog. Valaki megtudná mondani hogy hol rontom el? Vagy esetleg valami tuti recept az előhívóra? Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   838 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem