Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   87 / 199
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Teli GND jó akkor, vagy mindenképp csillagpontos legyen?
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
A teli GND jó esetben csak búgni fog, rosszabb esetben gerjedni is. Semmi estre sem javaslom. Kövesd kokozo tervét!
Az 1000µF-nek akár átkötés árán is szintén a csillagpontból adnék testet.
(#) rammeradrian válasza kokozo hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
A 100n kondikat is kihagytad ha jól (nem) látom...
(#) kokozo válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Azt ki, de azt bárhová be lehet tenni, pl a 1000µF-os kondik mellé, amiket nem is értek miért kell erre a panelre tenni, mert azt én a táp panelre tenném nem ide, mellesleg 1000µF ide nagyon kevés szerintem.
(#) rammeradrian válasza kokozo hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
14 700µF (+1000uF) van puffernek csak azok nem a NYÁKon vannak.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Egy újabb verzió, a műveleti erősítős rész nem tetszik, annak majd még lehet nekiesek újra.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Jól haladsz! Még lehet rendezgetni a végfokot, néhol sűrű-néhol ritka. Csak arrébb kell húzni pár alkatrészt.
Az előerősítő és a bemenet csak egyetlen ponton szabad a a végfok GND-jéhez kapcsolódjon, aminek az ideális helye R24, R25 ellenállások testlábainál lenne.
A ventilátor táp nem lehetne a puffer kondik mellett? Komoly zavarforrás.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Az az igazság hogy nem akarom a méreteket változtatni, ha nem muszáj, mert 160x100-as panelt tudok venni és ez most pont akkorára sikeredett. és akkor még átdolgozom majd.
(#) morgo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Tessék.
Remélem jó lesz.

Bocs most látom, hogy már más is küldte...
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2012

vu.zip
    
(#) kokozo válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szerintem reloop arra gondolt, hogy jelenleg a végtranyók közötti távolság hol túl kicsi hol túl nagy, ezt kellene arányosan pl 10-20 mm-enkéntire változtatni.
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ezekre gondoltam.
(#) Benji1992 hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kis ellenőrzést vagy alternatívát kérnék a csatolt kapcsoláshoz.
Üdv Benji
(#) kokozo válasza Benji1992 hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Alternatíva pár átkötéssel. Elég káoszos a tiéd pedig ha a középső ic-t kiteszed jobbra egyből letisztulna az egész, ez az autorouttal tervezés még mindig nem az igazi egyik programban se. Nem tudom hogy mindent jó helyre kötöttem e mert a kapcsolási rajz is káosz

terv.JPG
    
(#) Benji1992 válasza kokozo hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
A kapcsolási rajzon ahol nem eggyértelnű a kötés azért van alatta a táblázat. Ha az alapján csináltad akkor jónak kell lennie. Köszi szépen. Nagy pofátlanság lenne egy .lay fájlt kérni?
(#) kokozo válasza Benji1992 hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Azért nézd át!

terv.lay
    
(#) _vl_ válasza Benji1992 hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Nem tudom, hogy mire szeretnéd ezt használni, de az I2C sebessége miatt ez rettentő lassú lesz... 400kHz-es I2C esetén tud majd kb. 10kB/s sebességet. 100kHz-es esetén a negyedét.
(#) Benji1992 hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Csak egy cdrom kezelését szeretném megismerni vele meg egy arduinoval. A végső kifejlet egy mp3 as sd kártyás cd-s lejátszó lesz. Az mp3 dekódoló már megvan de egyenlőre még a cdrom kezlése nem jön össze.
(#) Benji1992 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Köszi szépen. Annyi hibát találtam benne hogy mivel a jobb oldali és a középső ic fel lett cserélve ezért az ellenállásokat is a középső ic-hez kell kötni. Egyébként jónak tűnik köszi szépen még egyszer.

ide_io_v3.LAY
    
(#) kokozo válasza Benji1992 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Azok szint illesztő ellenállások és mindegy hol vannak szerintem, de ha neked ott tetszik legyenek ott.
(#) Benji1992 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Akkor mindegy csak nem én terveztem a kapcsolást és nem akartam módosítani. Köszi szépen még egyszer.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
A sűrű és ritka részeket annyira nem, de a műveleti erősítős részeket átdolgoztam, íme egy újabb verzió. (saját kritikám alapján az eddigi legjobb, de döntsenek a hozzáértőbbek )
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012

Végfok.pdf
    
(#) kokozo válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szia! A biztosítékok bal oldaláról azt a 100n-os kondit tedd már át a jobb oldalára úgy, hogy a biztosítékot balra húzod és lesz helye egyből. Kezd már valahogy kinézni! Még a végén lesz belőle valami
(#) rammeradrian válasza kokozo hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Rendben, áthúztam, még valami észrevétel?
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Az IC-s rész úgy látom rendben lesz
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Akkor kedden legyártom a NYÁK-okat. Felteszem a végleges komplett rendszert (végfokozat tápegységek és egy hangszóróvédelem) Remélem most már minden rendben van
Szerk.: a hangfalvédő áramkör innen származik.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
(#) peter1995 hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziasztok. Valaki lenne olyan kedves és ellenőrizné nekem nem-e rontottam el valamit? A valamikor beépítendő tranyók N és P de a lábkiosztása ugyan az.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia! Miért állnak ilyen furán a végtranzisztorok?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia. Így sikerült elrendeznem, hogy ne kelljen összevissza vezetősávozni.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Na így talán kicsit szebb...

to3.lay
    
(#) kokozo válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A 3 középső tranyónak nincs elég hely a hűtőbordán(fedésbe vannak), de főleg a bd 240c és 239c-nek!
Következő: »»   87 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem