Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   959 / 1679
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Akkor csak nem láttam meg. Mondjuk nekem eszembe sem jutott volna előerősítőbe órát tenni, de ez csak a földhözragadtságom miatt van.
(#) vicsys válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Standby-ban mutatja csak, csökkentett fényerő mellett . Nem kötelező bele az RTC modul, ki is lehet hagyni.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Nálad meglepő lett volna, ha kimarad.
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Tetszik! Ez relés megoldású? Rajz merre található?
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Tök hasznos, és dizájnos.
(#) vicsys válasza titi hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Bővebben: Link Lassan majd frissítem az oldalt, mert ez már nagyon régi...
(#) havranarpi hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma elkészültem ezzel az aprósággal.
Célja a rossz fénycsövek használatra bírása.
Sajna akváriumomban a drága fénycső meghalt és kellett valami ami pótolja ,de túl sokba került egy új cső.A kapcsolás a rossz fénycsövet is működtetni tudja ,mert csak 2 lábát használja.A fényerő kb 80%-ra esik de nincs vibrálás és örök élet.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Ezt én nem vitattam.
(#) 18david18 válasza eyess hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Szia!
Nem egésszen! A telefon csak a hozzárendelt csengőhanggal rendelkező telefonszámokra aktiválódik. Alapbeállításnak egy üres hang van beállítva. Ha más szám hívja, lehet ez téves vagy bármi, akkor nem aktíválódik. A SIM feltöltés 2000Ft, és egy évig érvényes. 2000Ft/év pedig nem olyan nagy költség.
Illetve ha jól tudom a gyári rendszerek is "hagyományos" sim kártyával üzemelnek, és ott is ugyan ez a helyzet!
(#) yello válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Hali.
Ez tetszetős, szép munka, bár az a 2 kondi az én szememet böki, szándékosan lett ilyen vagy adott volt a nyák?
Ettől független engem érdekel a dolog mert hasonló cipőben járok, tudsz valami bővebb infót róla szolgáltatni?
Üdv Gábor.
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Jó kis áramkör, tettszik! Csupán 2 dolog ami "böki" a szemem:
Sokszor leírtam már, hogy először be kell szerezni az alkatrészeket és utána kell panelt tervezni, elkerülve az ilyen lógó alkatrész megoldásokat. A másik a bekötési pontok. Nem tartom szerencsésnek a 230V-os részek csatlakoztatását, ilyen forrcsúcsokkal. Sokkal szebb és biztonságosabb lenne a nyákba forrasztható csavaros sorkapocs. (És a ráadás: Minden panelra célszerű rögzítési pontokat tervezni, hogy esztétikusan és precízen lehessen beszerelni a helyére.) Csatolok egy képet, ami tartalmazza ezeket a kritériumokat.

DSCN0014.JPG
    
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Az említett áramkör nem valószínű , hogy életképes .Ugyanis azt írod csak két láb kell a fénycsőnek , és világít ez nem teljesen igaz.
Na szóval normális esetben, ha veszünk egy fénycső rudat annak a két végében lévő nevezzük izzó szálakat tápláljuk energiával , ekkor a benne lévő gáz az elektromosságtól ívet húz , és lám lesz világosság .
De ha , csak az egyik vége van megtáplálva ez a folyamat nem tud beindulni.Ja és én is elég nagy szerelési hibának tartom amit Vicsys társunk leírt, de én még annyival egészíteném ki , hogy sosem szabad elektrolit kondenzátorokat ellenállások fölé hajlítani az élettartamuk negyedlére fog csökkenni .Ellenállás melegszik kondi kiszárad.
(#) vipera1997 hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Hello!Ma lettem kész ezzel a végfokkal.1X100W-lett.Doboz hiányába beleraktam egy régi videó dobozába.Sajnos az elején van egy nagy lyuk de oda ki kitalálok még valamit.
(#) (Felhasználó 46585) válasza eyess hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
De, simán beindul, csak elég nagy feszültség kell hozzá. Mondjuk 1kV a két végén a csőnek ( csőhossztól és hőmérséklettől függ ). Az, hogy van benne két fűtőszál, arra kell, hogy a gyújtás kisebb feszültségen is megtörténhessen.

Persze, ha te arra gondolsz, hogy két lábat megtáplálunk ami a cső azonos végén van, akkor biztosan nem fog működni, de itt biztosan nem erről van szó.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Ahogy mondod! Bővebben: Link
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Köszönöm a segítő válaszokat.
A kondi lelógása tényleg nem volt tervezve de addig csiszolgattam a nyákot míg túl sok lett.
A Paneltüske is lecserélésre fog kerülni csak ideiglenesen került bele. Addig amíg kipróbálom.
A távtartó beszerelését én is preferálom teszek is bele.
És igen a kapcsolás működőképes.
Csak a 2,2 µF-os kondi méretét kell növelni és így tud nagyobb teljesítményű csöveket is világításra bírni.
(#) Mybuster hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Egy újabb kis alkotásom. LCD-s hőmérő LM35 el MSP430 microcontroller.Nyákot majd egyszer csinálni fogok de így is olyan kis frappáns nagyon megtetszett.HD44780-al kompatibilis AC162-es Lcd-t használok. A programot egy spanyol oldalon találtam ASM.be van írva kicsit módosítottam rajta.Tudom nem az én progromom ,de muszály megismernem hogy is működik e program hogy épül fel stb. A tápellátás 6-12V lehet akár egy akkupack-ról is mehetne.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) DecebaL válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Tetszik.Nem próbálod meg "belezsúfolni" a programot egy 2231-be.?
(#) Mybuster válasza DecebaL hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Hello.
Köszönöm.Az a helyzet ez az IC volt nállam. G2452 és van még egy G2553 (az most egy prop. ledes kijelzőben van) De szerintem lábkiosztásilag bele férne.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) vicsys hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Nem egy nagy cucc, tudom. De így szebbnek találom a kábelt, még ha nem is fog majd a dobozban látszódni...

DSCN0001.JPG
    
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Nekem,tetszik.Ötletes a zsugorcsöves "kötözött" kábelvezető.
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Valóban szebb! Én is szemeztem már ezzel a kábelösszefogó harisnyával, de ahonnan rendelni tudnám onnan nem kell semmi más, így egyenlőre nincs ilyenem. Egyébként én az Elimex Kft-nél láttam : Bővebben: Link
(#) vicsys válasza yagi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
INNEN rendeltem. Szerintem a jövő héten készen is leszek egy tesztpéldánnyal.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Köszönöm. Azért győzködlek, mert még nincs készen...
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Amit linkeltem ott olcsóbb pár forinttal, ha esetleg szükséged lenne még rá. Nekem is bele kell akkor húznom nehogy nagyon lemaradjak, igazából csak a dobozolás van hátra, de az azért húzódik mert esztergáltatni kellene a potigombot, az előlapot pedig oxidálni, feketére színezni, és gravírozni bele a feliratokat, na ezeknél a lépéseknél akadtam most el egy kicsit . . .
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok. Ma lettem készen a harmadik lötstop-os panelommal. Ez már megérett arra a szintre, hogy felrakjam ide az oldalra. Üdv: stefupeti
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Alakul. Egész szép egyenletes lett!
(#) Laslie hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a labortápommal.
Alkotó féle 2.7.4-es verzió, Alkotó féle panelműszerekkel, proli007 NTC-FAN6-al és finom szabályzóval kiegészítve. Köszönet mindenkinek a kapcsolásokért. Külön köszönet Zoli-bácsi-nak az élesztés leírásért.
Elsőre nem indult, de mint kiderült azért mert az LM324 hibás volt. Kicseréltem egy másikra, így már elsőre indult. Minden működik rajta, az áramkorlát, a DC-off. Az NTC-FAN6 is remekül teszi a dolgát.
A teljesítmény tranzisztoroknak a fiókban találtam BD245-öket. A fő trafó, a hűtőbordák, a venti is a fiókból valók. A doboz 0.7-es alu lemezből készült.
Az előlap nem sikerült a legjobbra, de most már így marad. Majd a következő projektnél jobb lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) Laslie hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Még néhány kép róla:
(#) StefuPeti válasza Laslie hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Szia. Nagyon szép lett. Mi a baj az előlappal?
Következő: »»   959 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem